Zaostrené na odvetvie kryptomeny: Tim Draper

Tim Draper sa rýchlo stal jednou z najvýznamnejších postáv sveta blockchainu.

Draper, ktorý je dlhoročným obhajcom bitcoinových a blockchainových technológií, priťahoval značnú pozornosť sám seba a svojej aktivite vo svete kryptomien..

O Timovi Draperovi

Aj keď mnohí vo svete kryptomien mohli mať prvé zoznámenie s Timom Draperom vďaka jeho zapojeniu do vesmíru, jeho výslnie prichádza dlho pred vekom blockchainu.

Tim Draper pochádza z dlhej skupiny rizikového kapitálu, tretí v rodinnej línii Drapers.

V roku 1980 ukončil štúdium BS v elektrotechnike na Stanfordskej univerzite a v roku 1984 získal titul MBA na Harvard Business School.

V roku 1985 založil Draper vlastnú firmu zameranú na rizikový kapitál, kde sa v roku 1991 stal spoločníkom bývalý kolega John H.N. Fisher spolu so Stevom Jurvetsonom. Od roku 2015, Draper Fisher JurvetsonHlavné fondy získali viac ako 5 miliárd dolárov, ktoré boli investované do viac ako 300 spoločností. DFJ je tiež jedným z najaktívnejších investorov v kozmickom sektore.

Hovorí Tim Draper

Všeobecne sa predpokladá, že Draper a Jurvetson sú vynálezcovia „virálneho marketingu“, ktorí sa narodili z ich nápadu automaticky pripojiť krátku reklamnú správu k odchádzajúcim e-mailom služby Hotmail v roku 1996.

Draper je známy pre svoje počiatočné investície do spoločností Skype a ďalších spoločností jednorožec a nosorožec. Jeho otec, Bill Draper, bol predtým investorom do videoplatformy typu peer-to-peer a spoločnosť DFJ investovala do spoločnosti Skype v roku 2004. V roku 2005 bol Skype predaný spoločnosti eBay za 4,1 miliardy dolárov. V čase predaja spoločnosť DFJ vlastnila 10% Skype.

Skype spolu s investíciami do spoločností Tesla, SpaceX, Hotmail, Baidu a Coinbase prinútili Tima Drapera k sláve rizikového kapitálu s niekoľkými generáciami.

Draper & amp; syn

Tim Draper hrá basketbal so svojím synom Adamom Draperom. Obrázok cez https://www.mercurynews.com

V roku 2013 Draper opustil DFJ a oznámil, že bude pokračovať v investovaní prostredníctvom svojho osobného fondu Draper Associates a pomôže svojmu synovi prevádzkovať inkubátor..

27. júna 2014 spoločnosť Draper kúpila okolo 30 000 bitcoinov (v tom čase sa odhaduje na hodnotu okolo 19 miliónov dolárov) od amerického maršala, ktorý zabavil aktíva Hodvábnej cesty. Na vrchole ceny bitcoinu v roku 2017 mal jeho nákup hodnotu takmer 600 miliónov dolárov.

Tim Draper je známy svojou obhajobou a podporou bitcoinu. 27. januára 2015 stavil Draper okolo 400 000 dolárov, že bitcoin sa vráti z jeho nedávneho prepadu. Ak sa o viac ako tri roky posunieme vpred, je zrejmé, že svoje peniaze vložil do správneho koňa.

Draperova univerzita

Tim Draper zahájil Draperovu univerzitu v San Mateo v Kalifornii ako pohlcujúci vzdelávací program na plný úväzok, ktorý slúži ako nárazový kurz pre podnikateľov z celého sveta, aby sa dostali k rôznym zručnostiam potrebným na začatie startupu.

Draperové reproduktory

Univerzita Draper tvrdí, že pomohla so spustením Viac ako 280 startupov ktoré získali financovanie vo výške viac ako 51,4 milióna dolárov.

Blockchain univerzity Draper University je intenzívny

Koncom roku 2017 predstavila Draperova univerzita kurz zameraný na blockchain a kryptomenu, kurz Draper Blockchain Intenzívne. Tento kurz je jedným z prvých svojho druhu a pritiahol pozornosť stoviek podnikateľov a vedúcich pracovníkov z celého sveta.

Tento štvordňový rýchlokurz blockchainu sa zameriava na zapojenie vedúcich pracovníkov v podnikových organizáciách, aby lepšie porozumeli blockchainu, súčasnej situácii blockchainu a mnohým príležitostiam, ktoré z blockchainovej revolúcie vychádzajú. Harmonogram sa zameriava na rozvoj porozumenia blockchainu na vysokej úrovni a toho, ako ho možno integrovať do rôznych priemyselných odvetví.

Blockchain intenzívny

Kurz zahŕňa udalosti, ako sú napríklad rozhovory pri krbe so samotným Timom Draperom, architektúra blockchainu a technické podrobnosti, integrácia blockchainu do existujúcich modelov back office, regulačné prostredie, prostredie ICO a rizikový kapitál zameraný na blockchain. Všetky tieto stretnutia vedú kvalifikovaní odborníci v odbore.

Záverečné myšlienky

Doterajší úspech Tima Drapera v oblasti blockchainových investícií a sveta rizikového kapitálu mu pomohol vybudovať z priestoru rizikového kapitálu jednu z najvplyvnejších postáv sveta kryptomien..

Môžete sledovať Tim Draper na svojom Twitteri a zistiť viac o Draper Blockchain je tu intenzívny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me