Ako investor do kryptomeny ste nepochybne narazili na reklamy na platforme požičiavania bitcoinov. Tieto platformy majú rôzne veľkosti a každá má odlišné postupy. Požičiavanie bitcoinov si získalo popularitu prvýkrát v roku 2017, keď kryptotrh prudko vzrástol. Humbuk z minuloročnej krypto mánie tiež vytvoril vynikajúce prostredie pre požičiavanie bitcoinov.

Mnoho platforiem na požičiavanie bitcoinov dnes ponúka všetky typy finančných služieb, pretože finančné služby každého druhu sú skutočne populárne a dokonca môžete nájsť aj stránky pre konsolidácia dlhov ktoré sú na to skvelé. Medzi možnosti financovania patrí získanie pôžičky na nákup bitcoinu, použitie vašich bitcoinov na získanie fiat pôžičky a požičanie vašej kryptomeny iným, ktorí hľadajú financovanie. Aj keď všetky tieto platformy ponúkajú rôzne služby, všetky majú jednu spoločnú vlastnosť: všetci tipujú, že cena kryptomeny bude stále stúpať.

Páka

Primárnym cieľom pôžičkových platforiem bitcoinov je poskytnúť používateľom väčšiu páku v ich obchodných snahách. Páka je investičná stratégia, v ktorej znásobíte efektivitu svojich obchodov prostredníctvom požičaných peňazí. Je to bežná stratégia na akciovom trhu.

Teoreticky koncept znie fantasticky. Získate pôžičku za 10 000 USD, kúpite bitcoin, cena stúpne a smejete sa až do banky. V skutočnosti je tento proces oveľa ťažší ako tento a vo väčšine prípadov sa investori ocitnú v obrovských hromadách dlhov.

Získajte pôžičku na nákup bitcoinov

Nákup bitcoinu sa môže predražiť. Zmierte sa s tým, že veľa nových investorov, ktorým by bolo lepšie s bitcoinom, namiesto toho investujú do lacnejších altcoinov, pretože môžu vlastniť celé coiny za zlomok ceny. Skúsení investori do kryptomeny chápu, že držanie percenta bitcoinu môže byť oveľa cennejšie ako vlastníctvo celého altcoinu.

Firmy poskytujúce pôžičky rýchlo rozpoznali túžbu investorov vlastniť kompletné mince a dištancovanie sa tradičných pôžičkových platforiem od krypto priestoru. Táto túžba viedla k záplave pôžičkových platforiem bitcoinov, ktorá sa objavila za posledný rok. Tieto platformy poskytujú používateľom väčšiu likviditu na nákup ich kryptomien. SoFi je jednou z takýchto platforiem, ktorá si získala popularitu v predchádzajúcom roku. SoFi vám poskytuje prístup k finančným prostriedkom na priamy nákup kryptomeny. Platforma ponúka aj refinancovanie študentských pôžičiek a osobné pôžičky.

Sofi cez Hompage

SoFi cez domovskú stránku

Získajte pôžičku v bitcoinoch

Ďalšou vznikajúcou stratégiou v sektore požičiavania bitcoinov sú krypto-priame pôžičky. Tieto platformy úplne preskakujú fiat menu. Namiesto toho dostanete kredit priamo v bitcoinoch. Tradične existujú dva typy priamych pôžičiek v bitcoinoch. Prvý typ pôžičky pochádza od požičiavajúcej spoločnosti. Niektoré nové pôžičkové spoločnosti umožňujú ľuďom vziať si pôžičku na auto v bitcoinoch je jedinou výhradou, že predajca automobilov musí akceptovať aj bitcoin.

Druhý typ stratégie priameho požičiavania bitcoinov spočíva v prepojení s inými investormi, ktorí chcú požičať svoje bitcoiny výmenou za úroky z pôžičky. Platformy ako napr BTCPOP, Bitbond, a Nebeus sa špecializujú na tieto typy transakcií.

Získajte pôžičku Fiat použitím svojich bitcoinov ako kolaterálu

Na odvrátenej strane rovnice máte zhruba tisíc držiteľov bitcoinov, ktorí kontrolujú drvivú väčšinu existujúcich bitcoinov. Väčšina z týchto jednotlivcov sú dlhoroční bitcoinoví HODLeri, a preto nemajú vôľu predávať svoje vzácne mince. Našťastie pre týchto jednotlivcov, môžu teraz získať pôžičky v nekrytej mene pomocou svojich bitcoinov ako kolaterálu.

Inlock je jednou z takýchto platforiem, ktorá ponúka tieto služby investorom. V nedávnej dobe rozhovor, Generálny riaditeľ spoločnosti Inlock, Csaba Csabai, vysvetlil, ako sú hlavní držitelia bitcoinov v jedinečnej pozícii. Csabai vysvetlil, ako jeho spoločnosť zistila, že 40 percent svetových bitcoinov sa za viac ako rok nepresunulo z peňaženky. Pochválil sa tiež daňovými výhodami tejto stratégie. Kryptoobchody sú predmetom dane vo väčšine krajín, ale použitie vašich bitcoinov na kolaterál nie je.

SALT je ďalšou populárnou platformou na zabezpečenie kolaterálov v bitcoinoch. Spoločnosť ponúka overenie v rovnaký deň a nevyžaduje žiadnu kontrolu kreditu. SALT je považovaná za jednu z naj legitímnejších platforiem požičiavania bitcoinov na súčasnom trhu. Platforma získala významné mediálne pokrytie vrátane článkov v Forbes, Bloomberg, a NASDAQ.

Bitcoin pôžičky podvody

Bohužiaľ sektor požičiavania bitcoinov zaznamenal sériu nedávnych škandálov, ktoré investorov stáli miliardy. Jedným z najznámejších z týchto škandálov je BitConnect. Táto platforma na poskytovanie pôžičiek typu peer-to-peer získala investorov za obrovské sumy peňazí po tom, čo v januári tohto roku náhle ukončila svoju činnosť.

BitConnect si rýchlo získal dominantné postavenie na trhu po úspešnom ICO hostenom v roku 2016. Platforma je všeobecne prezentovaná ako dokonalý príklad, prečo sa nezapojiť do požičiavania bitcoinov. BitConnect sa dostal do titulkov svojej stratégie Ponziho schémy a nad hlavnou marketingovou kampaňou. Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, koncom minulého roka vyjadril znepokojenie nad platformou prostredníctvom virálneho tweetu. Bitconnect ukončil svoju činnosť do jedného mesiaca od varovania.

Dostali sme otázku, čo si myslím o BitConnecte. Z povrchu sa javí ako klasická Ponziho schéma. Neinvestoval by som do toho a nikomu inému by som to neodporúčal.

Držím sa tohto pravidla:

“Ak to vyzerá ako.” &# 129414 ;, chodí ako a &# 129414 ;, a šarlatáni ako a &# 129414;, potom je to ponzi. “ &# 128514;

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 30. novembra 2017

Problémy s požičiavaním bitcoinov

Január správa odhalili, že až 18,15 percenta nedávno zakúpených bitcoinov bolo získaných pomocou kreditu. Tieto štatistiky tiež ukázali, že asi 22 percent z týchto dlhov sa nevypláca. Ak vezmeme do úvahy volatilitu kryptotrhu, môže to byť na vašom najlepšie záujmy, aby ste ušetrili svoje prostriedky a priamo nakúpili svoje kryptomeny. Pre tých z vás, ktorí nemajú trpezlivosť alebo majú obchodnú zdatnosť na premenu týchto požičaných prostriedkov, môže byť požičiavanie bitcoinov inteligentnou voľbou.

Požičiavanie bitcoinov: To záleží na vás

Rozhodnutie, či je stratégia požičiavania bitcoinov pre vás správna, si môže vyžadovať vážne hľadanie duše. Je to už takmer rok, čo bitcoin dosiahol svoje historické maximum, iba plachých 20 000 USD. Pre tých, ktorí dostali pôžičky za túto cenu, niet pochýb o tom, že zatiaľ rozhodnutie ľutujú. Dúfajme, že sa v budúcnosti kryptotrh odrazí v týchto slávnych dňoch a každý môže splatiť svoje dlhy. Je oveľa pravdepodobnejšie, že tieto dlhy zostanú nesplatené v nasledujúcich rokoch.

Máte záujem dozvedieť sa viac o požičiavaní bitcoinov? Pozrite sa na naše porovnanie Ethlend vs. SALT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me