Zatiaľ čo národné vlády po celom svete zaviedli významné nariadenia a zákazy v oblasti kryptomeny, len veľmi málo regulátorov kládlo dôraz na vzdelávacie kampane ako spôsob, ako naučiť nových investorov o možných rizikách investovania do kryptomeny.

Kto teda učí o týchto rizikách? Doteraz sme videli rôzne neziskové organizácie, právnické publikácie, a daňové služby zverejňovať informácie o rizikách nákupu kryptomeny.

Pozrime sa na niektoré zo súčasných vzdelávacích kampaní o rizikách transakcií kryptomeny a o tom, aké stratégie dávajú na pomoc ľuďom pri znižovaní rizika..

Oficiálne úsilie Hongkongu

Hongkong je zatiaľ priekopníkom v úsilí o vytvorenie oficiálnej vzdelávacej kampane o kryptomene pod vedením vlády. 29. januára 2018 zahájili hongkonské vládne finančné služby a finančná kancelária (FSTB) a Investor Education Center (IEC) vzdelávaciu kampaň v oblasti kryptomeny, ktorá obsahuje sériu videí, infografík a článkov na tejto webovej stránke.

Články a infografiky na tejto stránke sú napísané v angličtine. Videá sa vytvárajú v kantončine. Stránka ponúka niekoľko výstižných vysvetlení investičných rizík kryptomeny a ICO. Vysvetľuje tiež ďalšie pojmy FinTech ako „požičiavanie P2P“ a „crowdfunding akcií“.

Americké kampane / neziskové organizácie

Zatiaľ čo Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) absolvovali niekoľko stretnutí, na ktorých sa diskutovalo o tom, ako bude americká vláda v budúcnosti riadiť kryptomenu, v súčasnosti neexistujú oficiálne vládne vzdelávacie kampane o rizikách kryptomeny. Niekoľko organizácií však vypracovalo niekoľko vzdelávacích materiálov.

Právne publikácie

V januári 2018 New Jersey Law Journal vydal článok o tom, čo by si ľudia mali byť vedomí pri investovaní do kryptomeny. Tento článok poskytuje nezaujaté a vecné hodnotenie niektorých predchádzajúcich hacknutí špičkových kryptomien a uvádza dôvody, prečo môžu byť niektoré krypty dobrým rozhodnutím o transakcii alebo nie. Vysvetľuje tiež niektoré základné rozdiely medzi najlepšími kryptami, ako sú BTC a ETH.

Skupiny advokácie

Vzdelávacie kampane od Super PAC sú ako Aliancia kryptomeny sú tiež stále populárnejšie. Tento Super PAC sa zaviazal k vytváraniu väčšieho povedomia verejnosti o technológiách kryptomeny a blockchainu.

Aliancia kryptomien sa tiež snaží „postaviť proti legislatíve a politickým kandidátom, ktorí majú v úmysle regulovať kryptomeny na úkor ochrany súkromia spotrebiteľov“. Podľa webovej stránky skupiny je teraz viac ako 20 ľudí kľúčovými členmi tejto organizácie.

Univerzity / Online kurzy

Univerzity sú možno doteraz najväčšími osvojiteľmi vzdelávacích kampaní o kryptomenách. Carnegie Mellon, Cornell, Duke, Massachusettský technologický inštitút a University of Maryland a niekoľko ďalších významných univerzít v USA pridali kurzy o kryptomenových technológiách, ekonómii, práve a ďalších špecifických predmetoch.

Aj keď je ťažké presne povedať, ako sa bude vyvíjať technológia blockchainu a trhové trendy v oblasti kryptomeny, profesori môžu všeobecne viesť študentov k tomu, aby rozvíjali zdravé investičné princípy, a vzdelávať ich v tom, ako udržiavať bezpečnosť investícií.

Okrem toho online výukové platformy tiež začínajú ponúkať viac kurzov týkajúcich sa blockchainu a kryptomeny. Napríklad Coursera ponúka trieda v Princetone na širokú škálu tém o bitcoinoch a rôznych iných kryptomenách.

Čo bude ďalej so vzdelávacími kampaňami?

Súčasných vzdelávacích kampaní o rizikách transakcií s kryptomenami je stále len zďaleka dosť. Zatiaľ čo univerzity pravdepodobne rozšíria ponuku kurzov o blockchaine a kryptomene, ďalšie segmenty populácie sa tiež musia dozvedieť viac o tom, ako prijímať múdrejšie rozhodnutia o transakciách s kryptomenami.

HODLeri a denní obchodníci musia väčšinou zistiť riziká prostredníctvom vlastného prieskumu. Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako si novší investori môžu lepšie uvedomiť potenciálne riziká, je možno použitie kombinácie odvekého investičného poradenstva (tj. Všeobecné zásady spojené s investovaním na trhoch s akciami) a samovzdelávania prostredníctvom výskumu (tj učenia sa o peňaženke). bezpečnostné opatrenia atď.)

Investori by si mali pamätať klasické rady ako „neinvestujte viac, ako si človek môže dovoliť stratiť“ alebo „nakupujte nízko, predajte vysoko“. Mali by však tiež hľadať viac zdrojov, ktoré učia základné koncepty technológie blockchain / kryptomena.

Pretože trh s kryptomenami naďalej dozrieva a noví investori sa o tento trh začínajú zaujímať, budú oficiálne vzdelávacie kampane pravdepodobne hrať dôležitejšiu úlohu pri výučbe zásad investovania ľudí a technologických konceptov. Zatiaľ je medzera v vzdelaní pre novších investorov stále dosť veľká.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me