Ak majú začiatočníci a noví obchodníci pri vstupe do sveta kryptomeny jedinú spoločnú skúsenosť, je to obvykle obrovská zložitosť vykonania akejkoľvek práce. Od nákupu svojich prvých bitcoinov alebo po uskutočnení prvého obchodu s altcoinmi sa nováčikovia pravdepodobne stretnú s niekoľkými hmlistými oblasťami.

Zatiaľ čo celková veľkosť trhu komplexných projektov založených na blockchaine stále rastie, periférny trh pre zjednodušovanie komplikovaných pokračuje ďalej.

Jedným zo sľubných nástrojov, ktorého cieľom je zjednodušiť a splnomocniť masy ľudí na obchodovanie, je Capitalise.ai. Capitalize ponúka jazykové užívateľské rozhranie pre automatizované obchodné scenáre a integruje sa s rôznymi burzami tretích strán, ako sú Binance a Bitmex, a vykonáva obchody za vás.

Napríklad budete môcť napísať niečo ako „Nakúpte bitcoiny v hodnote 10 000 dolárov, ak dosiahnu 15 000 dolárov, ale predajte ich, ak cena klesne pod 12 000 dolárov.“ a váš obchod by bol vykonaný, ak budú splnené určité kritériá.

Nie je potrebné žiadne kódovanie a na začatie vykonávania týchto obchodov sú potrebné jednoduché každodenné slová.

Dostali sme príležitosť na rozhovor Shahar Rabin, generálny riaditeľ & Spoluzakladateľ spoločnosti Capitalise.ai. Rabin je inžinier, ktorý má viac ako 15 rokov skúseností s obchodovaním na tradičných trhoch a vyvinul automatizované obchodné systémy pre derivátové trhy.

Užite si to!

* Poznámka redakcie: Bez ohľadu na to, ako dobre dokážete formulovať svoje obchody, obchodovanie (najmä vo svete kryptomien) je stále veľmi riskantné úsilie. Spravte si vlastný prieskum, obráťte sa na profesionálnych finančných poradcov a investujte iba to, o čo si môžete dovoliť prísť.

Môžete nám povedať niečo o histórii písania veľkých písmen? Spoluzakladali ste ho v roku 2014, bolo to pôvodne pre tradičné obchodovanie na trhu, alebo ste vždy mali víziu pre kryptomeny?

Spoločnosť Capitalize bola založená v roku 2015 s víziou riešenia každodenných problémov obchodníkov na tradičných trhoch. V tom čase sme kryptomenami stále trhom pre medzikontinentálny trh bez veľkej aktivity, a preto sme nemali na mysli kryptomeny.

Koľko práce to bolo, aby sa obchodná platforma rozbehla? Ako ste k tomu prišli??

Myšlienka vytvoriť platformu, ktorá vám umožní ľahko automatizovať vaše obchodné aktivity, vyšla ako osobná nevyhnutnosť. Môj spoluzakladateľ Amir a ja sme pracovali na našom vlastnom obchode s algami. Dokončenie vývojových cyklov trvá týždne alebo dokonca mesiace a hľadali sme spôsob, ako tieto časové úseky skrátiť. Z vlastnej potreby sme vytvorili to, čo je dnes veľké. Trvalo 3 roky, kým sa táto robustná obchodná platforma rozbehla. Rozhranie je postavené na jednoduchosti a jeho pohon je masívny a zložitý.

Pre koho je potrebné písať veľké písmená? Váš slogan je „využite svoje obchodné zručnosti“, znamená to, že Capitalize nie je pre začiatočníkov, ale pre skúsených obchodníkov?

Spočiatku sme to vyvíjali pre obchodníkov ako sme my, obchodníci, ktorí mali na mysli konkrétne scenáre a ktorí ich chceli použiť vo svojich portfóliách. Postupom času sme však zistili, že našu technológiu môže používať takmer každý, kto sa chce zapojiť do fungovania trhov.

Veľké písmená

Začínajúci investor, ktorý si chce kúpiť iba 1 000 dolárov za bitcoin, to však môže urobiť a profesionálny obchodník môže písať zložité obchodné scenáre. Ktokoľvek môže použiť túto technológiu v závislosti od jedinečných požiadaviek, ktoré sám napíše.

Koľko máte používateľov?

Len nedávno sme spustili túto platformu, otvorenú a zadarmo na použitie pre každého. Aj keď sme ešte nezačali s marketingovým úsilím, dnes ich používa niekoľko stoviek používateľov.

Sme veľmi nadšení, keď sledujeme, ako adopcia rastie, keď má viac ľudí príležitosť toto zistiť.

Čo vás prinútilo rozhodnúť sa prejsť na trhy s kryptomenami? Aké kryptomeny budete podporovať?

Minulý rok sme zaznamenali masívny rast obchodovania s kryptomenami. Problémy, ktoré obchodníci riešime, sú na trhoch s kryptomenami ešte väčšie.

Tento trh nikdy nespí, obchoduje sa s ním 24 × 7 a je veľmi volatilný. To všetko znamená, že obchodník musí byť schopný neustále rýchlo reagovať na každú udalosť. A práve to nás prinútilo rozhodnúť sa poskytnúť túto technológiu obchodníkom s kryptomenami.

Budú zákazníci schopní obchodovať s čímkoľvek z tradičných trhov, ako aj s kryptomenami?

Jasná vec. Budete môcť prepojiť účty od tradičných globálnych sprostredkovateľov, ako sú „Interactive Brokers“, s obchodom s akciami, devízami atď., A prepojiť svoje kryptoúčty z búrz, ako je „Binance“, s obchodom s bitcoinmi, etickými prostriedkami atď..

kryptomenové burzy

Strata kapitalizácie búrz kryptomeny a partnerov.

Musíte ešte zverejniť bielu knihu. Aký je za tým príbeh? Vidíte svoj obchodný model tak, že potrebujete svoj vlastný token, svoju vlastnú kryptomenu? Ak je to tak, stručne nám povedzte, ako to funguje.

Náš dokument bude čoskoro k dispozícii na našej webovej stránke. V blízkej budúcnosti zavedieme žetón. Tento token sa použije na zvýšenie využitia vo všetkých produktoch Capitalize, existujúcich aj budúcich. Viac o tom, na našom čoskoro vydanom bielom papieri.

Ako využívate umelú inteligenciu vo svojom obchodnom engine??

Je to optimalizačný modul, ktorý využíva umelú inteligenciu, ktorá je v súčasnosti vo vývoji a pomôže používateľom optimalizovať ich obchodné stratégie. Pomocou analýzy veľkých dát a algoritmov AI by systém mohol dať používateľovi vedieť o stratégii s lepším výkonom na základe stratégie, ktorú zadal..

Využívate aj strojové učenie? V čom je rozdiel?

Väčšina vývoja strojového učenia sa sústreďuje v našej jazykovej technológii. Algoritmy strojového učenia umožňujú rozšírenie jazyka podporovaného systémom a navyše ponúkajú používateľovi relevantnejšie návrhy s cieľom pomôcť mu pri vytváraní obchodnej stratégie.

Ako plánujete kombinovať technológiu blockchain s AI?

Máme niekoľko prípadov použitia, ktoré budú vyvinuté na základe blockchainovej technológie. Jedným z nich je spoločenská aréna na trhovisku.

Ako ďaleko ste v pláne? Kedy spustíte svoju krypto platformu?

Vlastne sme už spustili! Naša platforma je k dispozícii pre každého, s kým možno obchodovať, a je zadarmo. Viac informácií nájdete na našej webovej stránke: www.capitalise.ai

Ako zaistíte, aby boli finančné prostriedky vašich používateľov v bezpečí?

Je to veľmi jednoduché. Pripojenia k vašim existujúcim účtom na rôznych burzách, ktoré podporujeme, použijete veľké. Len čo nám dáte súhlas, môžeme obchodovať vo vašom mene. Nemôžeme však vybrať žiaden z vašich prostriedkov. Vaše prostriedky teda zostávajú na burze a sú burzou zabezpečené. Nikdy nemusíte posielať prostriedky spoločnosti Capitalize.

Ako zabezpečíte nepretržitú prevádzku?

Jedným z dôvodov, prečo sa naša technológia vyvíjala komplexne, je náš nekompromisný prístup, kľúčovým faktorom je dostupnosť 24/7. Rôzne servery umiestnené v rôznych častiach sveta vždy fungujú ako záloha. Ak jeden server vypadne, okamžite ho nahradí iný, aby sa zaistila nepretržitá doba prevádzky systému..

Čo sa stane, ak k obchodu dôjde náhodou? Ak obchodník náhodou niečo napíše alebo stroj pochopí nesprávne? Máte zavedenú bezpečnostnú sieť?

Spôsob, akým je navrhnutá naša platforma, znemožňuje prípad nedorozumenia stroja. Keď píšete obchodný scenár, môžete napísať iba explicitný scenár. Neexistuje spôsob, ako napísať scenáre, ktoré nedávajú zmysel alebo majú možno dvojaký význam.

kapitalizovať

Pre tých používateľov, ktorí môžu byť zmätení, máme obrazovku s konečným potvrdením, ktorá zobrazuje všetky vaše podmienky napísané iným spôsobom, takže sa môžete cítiť pohodlne, keď sa rozhodnete spustiť automatizovaný scenár.

Postaráme sa o niektoré rizikové situácie, napríklad používateľ môže nastaviť pravidlá pre vstup, potom pravidlá pre výstup a spustiť celý scenár v cykle. Ak platia súčasne podmienky vstupu aj výstupu, bude to mať za následok to, že stroj bude opakovane vstupovať a vystupovať z obchodov super rýchlosťou, čo zase odčerpá účet len ​​z dôvodu poplatkov za obchodovanie. V takom prípade máme bezpečnostný postup, ktorý skutočne zastaví spustenie automatizovaného postupu a upozorní používateľa, keď k tomu dôjde.

Myslíte si, že technológia blockchain povedie na trhy, ktoré nie sú nikdy uzavreté? Existujú nejaké potenciálne nevýhody scenára akciového trhu 24 hodín denne, 7 dní v týždni?

Rozhodne je to tak teraz, čo sa týka obchodovania s kryptami. Verím, že v budúcnosti nastaví budúci štandard pre všetky obchodné aktíva. Potenciálna nevýhoda spočíva v tom, že si všetci budeme musieť byť vedomí toho, čo sa deje na trhoch, a byť na ne schopní reagovať nepretržite. Menej problémov s nasadenou našou technológiou.

Aký najväčší problém riešite v spoločnosti Capitalize?

Najväčším nepriateľom obchodníka je on sám. Strach, chamtivosť a nuda sú pre každý obchodný plán deštruktívne. Naša technológia pomáha každému obchodovať ako stroj, pričom vylučuje všetky emócie z hry.

Rok 2018 bol medvedím trhom pre kryptomeny. Aké sú podľa vás najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze aj na medvedom trhu? Je to možné?

Zarábanie peňazí na upadajúcich trhoch je možné, jedným z najlepších spôsobov je použitie termínových kontraktov na skrátenie trhu a zarobenie peňazí pri ich poklese. S Bitmexom môžete obchodovať budúce kontrakty, ale ja by som to navrhol, iba ak pochopíte riziká, ktoré tieto obchodné nástroje obsahujú.

Rok 2018 bol tiež celkom rokom regulácie. Ako to ovplyvnilo vaše podnikanie?

Naše štandardy boli vždy vysoké, snažíme sa vyhovieť najprísnejším požiadavkám bez ohľadu na to, kde pôsobíme. Podnikanie vo finančnom sektore znamená, že sme už museli čeliť najprísnejším predpisom. Z tohto hľadiska sme sa nestretli s veľkým bojom.

Aká je najväčšia zmena, ktorej sa v nadchádzajúcich rokoch dočkáme? Aký je váš najväčší životný cieľ?

Myslím si, že blockchain má potenciál zásadne zmeniť veľa prípadov obchodného použitia a dotknúť sa každého. Z dôvodu tohto potenciálu som si istý, že uvidíme čoraz viac spoločností, malých aj veľkých, presunú svoje zameranie a vyvinú mnoho produktov založených na blockchaine. Pre nasledujúce roky to bude výstavba nového sveta.

Mojím osobným cieľom je byť známy pre dobré veci, ktoré sa snažím dodať tomuto odvetviu.

Keď nepracujete a snívate o nových podnikateľských nápadoch, čo urobíte?

No, vždy sa objavia nové nápady, ktoré sú tak zapojené, že mi nemôžu pomôcť. Ale okrem toho som otec a manžel. Každou voľnou chvíľou, ktorú mám, sa snažím venovať toľko času svojej rodine, ktorá je, prirodzene, najdôležitejšou vecou v mojom živote.

Čo by ste poradili každému, kto sa chce stať obchodníkom?

Povedal by som človeku, ktorý sa chce stať obchodníkom, aby šiel do bankomatu, vybral si 1 000 dolárov, potom šiel na rušnú ulicu a vyhodil tieto peniaze do vzduchu!

Ak sa vám to zdá príliš bolestivé, ani nezačínajte. Je to dlhá cesta, kým sa z vás stane úspešný obchodník, určite prídete o veľa peňazí a trvá dlho, kým sa stanete ziskovým.

Začnite v malom, obchodujte s malým množstvom finančných prostriedkov a nikdy príliš skoro nevyskočte príliš vysoko.

Všetko, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

Už čoskoro máme ďalšie vzrušujúce produkty, spätné testovanie, trh a ďalšie. Takže si pozrite našu webovú stránku (www.capitalise.ai) naučiť sa viac. A budeme radi, ak sa pripojíš k našej komunite!

Ďakujem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me