Ako tretia najväčšia kryptomena s trhovým stropom je Ripple (XRP) stále výrazne nepochopená.

Zatiaľ čo mnoho ďalších coinov zažilo za posledných pár mesiacov rušné udalosti, vývoj spoločnosti Ripple bol celkom pod radarom.

Aj keď je pochopiteľné, že veľa ľudí, ktorí sledujú trhy, inklinuje k gravitácii smerom k kryptomenám s vysokou rýchlosťou, nemali by ste spať pri tom, čo sa Ripple snaží dosiahnuť. Je to možno najvhodnejšia spoločnosť na úplnú zmenu odvetvia globálnych platieb za bilióny dolárov a už v tom urobila významné kroky.

Tento článok vám pomôže lepšie pochopiť základné vlastnosti Ripple a smer, ktorým sa, zdá sa, uberá.

Čo je to Ripple a ako to funguje?

Ripple je holdingovou spoločnosťou pre všetky produkty Ripple vrátane digitálneho majetku XRP. Má pobočky v San Franciscu, New Yorku, Londýne, Sydney, Indii, Singapure a Luxemburgu a tiež viac ako 90 zákazníkov po celom svete. Spoločnosť Ripple prilákala aj investorov ako Andreessen Horowitz, Google Ventures, Accenture, Seagate a mnoho ďalších.

XRP je digitálny token, ktorý môžeme nakupovať, predávať a obchodovať. Má za cieľ vyriešiť hlavný bod napätia v cezhraničných platbách (predbežné financovanie účtov nostro / vostro).

Cieľom spoločnosti Ripple je znížiť hraničné náklady na medzinárodné platby, aby sa peniaze mohli pohybovať oveľa jednoduchšie bez enormných poplatkov. Spoločnosť Ripple to plánuje dosiahnuť umožnením globálnej sieti finančných inštitúcií využívať softvér Ripple na vytvorenie niečoho, čo Brad Garlinghouse (CEO spoločnosti Ripple) nazýva „internet hodnoty“.

S pribúdajúcimi spoločnosťami, ktoré sa pridajú k spoločnosti Ripple a používajú jej produkty, sa zvýši dopyt po XRP a trhy sa tomu prispôsobia.

V súčasnosti je v sieti spoločnosti Ripple aktívnych asi 75 bánk a poskytovateľov platieb, ďalších asi 90 bánk po celom svete vrátane BBVA, Standard Chartered Bank, Westpac, Banco Santander a National Australia Bank..

Rast trhu Ripple

Ripple market cap

Myslím si, že jedným z najväčších dôvodov, prečo je Ripple do značnej miery nepochopený, je to, že jeho rast na trhu za posledných pár mesiacov bol prinajlepšom ohromujúci..

Okrem meteorického nárastu zdanlivého ničoho z marca 2017 do približne polovice mája 2017 sa Ripple všeobecne pohyboval okolo rovnakého cenového rozpätia.

Okrem toho svet kryptomien zaznamenal niektoré veľmi významné udalosti po tom, čo Ripple dosiahol historické maximum:

 1. Mince na ochranu osobných údajov, ako napríklad Monero, zaznamenali v auguste dvojnásobný až trojnásobný nárast ceny.
 2. Bitcoinová hotovosť vyšla po napínavom období, keď ľudia v júli netrpezlivo čakali na vidličku bitcoinu.
 3. Ostatné altcoiny, ako napríklad NEO, rástli každý deň
 4. Aj litecoin začal zaznamenávať nejaký pôsobivý rast.

zvlnenie google trendov

Q / A s Bradom Garlinghouseom, generálnym riaditeľom spoločnosti Ripple

Na stretnutí Quora s generálnym riaditeľom spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse 3. októbra boli zodpovedané niektoré z najväčších pálčivých otázok, ktoré mali mnohí používatelia. Celá séria otázok môže byť nájdete tu, a nasledujúca je moja analýza odpovedí.

Brad Garlinghouse

 1. Prečo by som mal investovať do Ripple?

Myslím si, že spôsob, akým na to Garlinghouse reagoval, bol ladný vzhľadom na pozíciu spoločnosti Ripple ako súkromnej spoločnosti, ktorá už teraz zarába pozitívny hotovostný tok. Uviedol, že nemá plány na zvýšenie dodatočného kapitálu, čo je dobré pre investorov, pretože to nezriedi súčasnú cenu za token..

Ďalej dodal vtip, ktorý odráža postoj spoločnosti Ripple k získavaniu peňazí všeobecne „a bez urážky, ale ak by sme to urobili, kapitál by sme zhromaždili iba od inštitucionálnych investorov!“

 1. Môžu ostatné banky klonovať Ripple ako menu, takže Ripple môže vyhynúť?

To je niečo, na čo sa veľa žiada.

Je to rozumná otázka, pretože tu máte Ripple, tento rozdrobený startup začína mať určitú dynamiku a potom si staré strážne hlboko vreckové vysoké mramorové stĺpy začínajúce uvedomovať, že celá táto kryptomena nemusí byť zábleskom.

Pozrieť sa na Ripple vs. Big Banks ako na klasického Davida vs. Goliath by však nebolo úplne presné. Ripple sa zameriava na vybudovanie niečoho, čo môžu využívať všetky banky, zatiaľ čo niektoré veľké banky budú pravdepodobne kvôli kontrole pracovať na niečom podobnom.

Garlinghouse poznamenal, že „Bankou vydané digitálne aktíva sa môžu skutočne efektívne vysporiadať iba medzi bankami, ktoré ich vydali. Pevne verím, že banky potrebujú nezávislé digitálne aktíva, aby umožnili skutočne efektívne vyrovnanie, a veríme, že XRP má pre túto úlohu najlepšiu pozíciu. “

Podľa môjho skromného názoru je dôvod, prečo veľké banky budú mať extrémne ťažkosti s realizáciou vlastného odčlenenia kryptomeny, ten, že sa stávajú ústrednou samoúčelnou autoritou. Uviazli na paradoxe toho, že musia vytvárať niečo zo svojej podstaty decentralizované pri zachovaní úplnej kontroly. Stojí za zmienku, že samotné zvlnenie je dosť centralizované; je to súkromná spoločnosť a vlastní prevažnú väčšinu akcií XRP (asi 61 percent, alebo v hodnote 16 miliárd dolárov).

Ďalej mám pocit, že dosiahnutie konsenzu medzi stovkami povýšených a hraničných imperiálnych bánk by si vyžadovalo božský zásah. Ripple, ako nezávislá tretia strana pracujúca na niečom, čo každá banka bude chcieť (alebo nakoniec musí) použiť, má výhodu.

3. Ako zvlnenie spôsobí revolúciu vo financovaní?

Boom. Je tu veľká.

Spoločnosť Garlinghouse porovnáva pomalý a drahý svet globálnych platieb so schopnosťou hovoriť s kýmkoľvek na svete okamžite a zadarmo..

Zdá sa, že moderná technológia zatiaľ neprispieva do sveta globálnych platieb. Globálne platby sú dnes zatopenými ulicami Toyota Corolla z roku 2002. Veci, ako napríklad možnosť priameho prenosu videa a zvuku, v 90. rokoch ani neexistovali, ale globálne platby existujú už celé desaťročia. Aj schopnosť hádzať filter Snapchat, ktorá mení štruktúru mojej tváre, bola vecou sci-fi, ktorá dorastala, a napriek tomu sa platby takmer nezmenili.

Frustrujúco fascinujúcou časťou je, že globálne platby sú takmer nepochopiteľne veľkým odvetvím. Svet posiela cez hranice 155 biliónov dolárov. To je 155 000 000 000 000 dolárov odosielaných prostredníctvom systému, ktorý si účtuje mimoriadne drahé poplatky a jeho spracovanie trvá dni.

A nie je to tak, že banky, ktoré zarábajú na platbách miliardy dolárov, šprintujú, aby vykorenili svoje systémy.

Garlinghouse poznamenal, že cieľom spoločnosti Ripple je vyriešiť tento problém prostredníctvom „internetu hodnoty“, aby spojil miliardy ľudí z celého sveta s okamžitými transakciami, a tiež by mohol odhaliť „nespočetné množstvo príležitostí“.

Verím, že Ripple ponúka riešenie, ktoré bude hrať kľúčovú úlohu v už zastaranom svete globálnych platieb, vo svete, ktorý mohol pred desiatimi rokmi podstúpiť facelift..

4. Čo nastaví XRP na rozdiel od iných kryptomien?

Existuje veľa vecí, ktoré odlišujú XRP od iných kryptomien, ale Garlinghouse zdôraznil hlavne rozdiel medzi XRP a bitcoinom.

Aj keď som osobne dlhoročný BTC a verím, že riešim iný prípad použitia, realita je taká, že dnes je priemerný čas na dokončenie transakcie BTC asi 4 hodiny. Naproti tomu XRP je asi 4 sekundy. Niekoľko ďalších podobných porovnaní dôležitých pre platby a umožnenie hodnotného internetu:

 • Kniha XRP dokáže spracovať viac ako 1 500 transakcií za sekundu. BTC je v súčasnosti ~ 15 transakcií za sekundu.
 • Poplatky XRP za transakciu sa merajú ako zlomok haliera. Poplatky za BTC za transakciu sa merajú v dolároch. “

Ako dodatok si myslím, že existuje niekoľko bodov, ktoré mohli byť tiež upresnené.

Veľkým dôvodom (a žuvacím), že sa Ripple (XRP) líši od ostatných kryptomien, je to, že je založená na províziách a nie je úplne decentralizovaná rovnako ako mnoho iných coinov. Ripple vlastní asi 61 percent, teda 16 miliárd dolárov, zo všetkých XRP. Nič im nebráni v tom, aby uvoľnili svoje XRP na trh a kontrolovali tak ceny. Je tiež v najlepšom záujme snažiť sa o nízke platobné poplatky, aby bola cena každého XRP nízka.

Tam sú tiež v súčasnej dobe 38 343 841 883 XRP v obehu. To znamená, že ak máte 1 000 XRP za 0,20 USD, trhový strop by sa musel zvýšiť o 7 668 768 376,60 USD, aby ste mohli svoje peniaze zdvojnásobiť. Áno, zdvojnásobenie vašich peňazí v každej situácii je celkom fajn, ale majte na pamäti, že trhový strop vo výške 7,6 miliárd dolárov nie je ničím na posmech..

Mám si kúpiť Ripple (XRP)?

Najlepší spôsob, ako zistiť, či by ste mali do niečoho investovať, je robiť to rovnakým spôsobom, ako to robia veľké ryby, hybné sily trhov, investujúci mudrci.

Prebudia sa a schmatnú rannú kávu. Dajú si dúšok, ale je príliš horúco, takže to odložia na neskôr. Čoskoro. Zlomia si kĺby a otvoria svoje MacBooky. Ah, Ethereum dnes stúplo o 10%. Zaujíma ich, či by si to mali kúpiť. Google vyhľadáva výraz „Mal by som si kúpiť ethereum“. Používateľ redditu cryptosandlambos98 hovorí „áno, ak nekupujete ethereum, ktoré vám chýba!“ Zadajú objednávku na 10 miliónov dolárov.

Bohužiaľ to nie je také jednoduché. Aj keď špekulácie majú jasný vplyv na cenové výkyvy, nie som človek, ktorý by vám hovoril, že to môžete spoľahlivo načasovať.

Preto chcem zdôrazniť dôležitosť poznania základov kryptomien, ako je Ripple (XRP), a následného rozhodnutia pre seba. Tu si kladiem niekoľko otázok:

 • Čo stavajú?
 • Aký je ich priemysel?
 • Aká je ich konkurenčná výhoda?
 • Kto je v ich zakladajúcom tíme?
 • Koľko žetónov vydali?
 • Aké problémy riešia?

Akonáhle ich dostanete, pokračujte. Nesiete konečnú zodpovednosť za čo najlepšie rozhodnutie týkajúce sa vašich investícií. Chceme tu byť len preto, aby sme vás vystavili novým informáciám a poznatkom.

Záverečné myšlienky

Svet kryptomien je naplnený vzrušujúcimi prísľubmi riešení narúšajúcich priemysel, ale existuje porovnateľne veľmi málo mincí, ktoré majú v skutočnosti potenciál na to, aby boli na nich dobré.

Ripple (XRP) je jednou z mála spoločností v oblasti kryptomien, ktoré už zarábajú peniaze a pracujú so skutočnými klientmi; nezabúdať na skutočnosť, že by sa potenciálne mohli stať lídrami v riešení biliónového priemyslu.

Predtým, ako sa rozhodnete, či do toho investovať alebo nie, je dôležité sa vzdelať a mať prehľad o základných princípoch a dlhodobom obraze Zvlnenia. Či tak alebo onak, malo by to byť zaujímavé rozprávanie.

Zrieknutie sa zodpovednosti: V súčasnosti dlhodobo investujem do spoločnosti Ripple (XRP). Nejedná sa v žiadnom prípade o finančné poradenstvo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me