Výkonný riaditeľ spoločnosti Bluzelle Pavel Bains hovorí o decentralizovanej cloudovej databáze

Na tohtoročnom Neo DevCon sme mali to potešenie sedieť s Pavlom Bainsom, výkonným riaditeľom spoločnosti Bluzelle. K rozhovoru došlo v čase, keď Bluzelle práve vychádzala zo svojej ICO a bola uvedená na hlavných burzách.

Väčšina rozhovorov sa venovala podrobným informáciám o tejto novej technológii, najmä výklenku, ktorý vypĺňa začínajúci blockchainový ekosystém cloudových decentralizovaných platforiem..

Rozhovor

CoinCentral: Ak by ste mohli rýchlo zhrnúť svoju platformu, ako by ste ju opísali?

Pavel Bains: Najjednoduchšie je zabudnúť na to, že všetky aplikácie a produkty spotrebúvajú obrovské množstvo dát. Vďaka výmene všetkých týchto údajov súčasný internet jednoducho nemá infraštruktúru na ochranu svojej bezpečnosti, škálovateľnosti a spoľahlivosti. Bluzelle je decentralizovaná databázová služba. Je to decentralizovaný internet, kde ak uplatníte princípy blockchainu, môžete vyriešiť veľa otázok bezpečnosti a škálovania.

Je to tiež v oblasti decentralizovaného cloud computingu alebo je to iné??

To by trvalo až o stupeň vyššie. Cloudové výpočty sú stále centralizované, nech už sa jedná o Oracle alebo Amazon. Stále existujú centrálne body zlyhania, ktoré všetko riadia. Prostredníctvom decentralizovanej databázovej služby robíme to, že vezmeme vaše nepoužívané vybavenie, ako sú počítače a servery, a premeníme ich na úložné jednotky. Pretože je decentralizovaný ako bitcoin, nikto nemôže prevziať kontrolu nad sieťou a ukradnúť údaje.

Prečo decentralizovaná cloudová databáza namiesto centralizovanej?

Keď je to centralizované, môžete mať jednotlivé body zlyhania. Zoberme si porušenie údajov, ku ktorému došlo v minulom roku, pomocou systému Equifax Credit Scoring. Ak existuje ústredný bod, je to oblasť, do ktorej môže preniknúť hacker alebo ktokoľvek a preniknúť, aby vzal všetko. Prípadne, ak by to stiahli, celý systém by vypadol. Je to podobné, ako keď minulý rok vypadli servery AWS a polovica internetu, vrátane Netflixu, prestala fungovať. Ak ste decentralizovali, nič nie je kontrolované. Niekto by sa musel vlámať na viac miest, aby sa to pokúsil prebrať.

Existuje veľa decentralizovaných výpočtových platforiem, ako sú iExec RLC, SOMN, Golem, ETC. Ako sa Bluzelle odlišuje od týchto?

To sú naozaj dobré príklady. Mnoho z týchto blockchainových projektov, ako sú kryptomeny, buduje decentralizovaný internet, ekosystém. Ak sa pozriete na Ethereum, povedzme, že ide o nový Windows alebo Apple iOS. Je to operačný systém. Ak sa pozriete na Golema, je to superpočítač, pretože to je potrebné na vykreslenie. Ak sa pozriete na FileCoin alebo Storj, toto je úložisko súborov, takže by to bol nový Dropbox. Čo chýba tomuto ekosystému? Vždy je potrebná databáza. Tam, kde ich spoločnosť Oracle robila na tradičnom internete, zaplníme medzeru na decentralizovanom internete. Všetky tieto body, ktoré ste priniesli, sú zavŕšením celého ekosystému a všetci to robia súčasne a spolupracujú.

Všetko sú to stavebné bloky a spoločnosť Bluzelle kladie tieto stavebné bloky veľmi dôležitým základom?

Myslím si, že jednou z vecí, na ktoré ľudia v blockchaine zabúdajú alebo sú decentralizované v tomto krypto svete, je veľa ľudí, ktorí sa zameriavajú na šialené spotrebiteľské aplikácie. Pre mňa je to ako dávať elektromobily na cestu, ale stále maľujeme čiary, dávame štrk a umiestňujeme semafory. Preto sú všetky spoločnosti, ktoré ste pomenovali, ekosystémovým ekosystémom.

Do budúcnosti bude celá vízia blockchainu narúšať súčasné odvetvia a zefektívňovať neefektívnosť. Aké odvetvia a aké konkrétne prípady použitia dApp sú podľa vás prínosom pre Bluzelle?

Je to ťažké, pretože každý produkt potrebuje databázu. Na ukladanie údajov o zákazníkoch, finančných, nech už sú akékoľvek. Niektoré z tých súčasných, ktoré vidíme, sú trhy predikcií na blockchaine. Náš prvý cieľový trh budú všetky blockchainové projekty. Predikčné trhy, berú veľa údajov a potrebujú ich niekde uložiť. Nemôžu to uložiť na blockchaine, takže hej, Bluzelle bude databázová vrstva, ktorá to bude robiť. Ak sa pozriete na decentralizované výmenné protokoly pre kryptomeny, majú veľa tvorcov trhu a knihy objednávok, ktoré sú hotové. Pridanou hodnotou je, že tieto výmenné protokoly vedia, že Bluzelle udrží objednávky tvorcov trhu v správnom fungovaní. Môžu to rýchlo chytiť a mať všetko usporiadané správnym spôsobom. Z dlhodobého hľadiska by to malo byť ako každá mobilná alebo webová aplikácia. Niekto buduje videohru alebo budúci MailChimp alebo Instagram. Všetky tieto údaje o polohe, keď nás označia, a ďalšie informácie, ktoré je potrebné niekde uložiť. Malo by to byť na decentralizovanom mieste, aby sa nikto nemohol nabúrať a vziať si to.

Prečo dva žetóny? Aká je výhoda a prečo ste sa rozhodli to urobiť??

Analyzovať to bol dlhý proces. Chcete vytvoriť token ERC-20, pretože je ľahko vymeniteľný a všetci mu rozumejú a je to spôsob, ako získať prostriedky. Problém je v tom, že ak ich použijete pre databázu, budete musieť poslať nejaké údaje alebo ich uchmatnúť. Zakaždým, keď to urobíte alebo do nich napíšete, musíme dospieť ku konsenzu, že ste vlastníkom, toto sú vaše údaje a vy ich píšete do našej databázovej služby. Keby sme chceli na Etherea potvrdiť, že …

Ste na príkaz blockchainu Ethereum a ako sme už videli u krypto Kitties, niekedy ste vydaní na milosť a nemilosť digitálnym furbalom.

Správny. Povedzme teda, že ste vývojár. Chystáte sa počkať 30 sekúnd až minútu, kým získate svoje údaje na výrobu vášho produktu? Nie. Vďaka internému tokenu môžete do systému vstúpiť so svojím ERC-20. Po vstupe sa prevedie na interný token Bluzelle, a tak robíte všetky svoje produkty.

Má Bluzelle vo svojej cestovnej mape posun smerom k vlastnému blockchainu alebo nevidíte zmysel, pretože máte svoj vlastný interný token, ktorý bude tokenom utility?

Nie v bezprostrednej budúcnosti. Poďme na produkt, ale myslím si, že z dlhodobého hľadiska sa bude technológia zlepšovať a my budeme premýšľať nad základnými zásadami a v podstate pre to budeme mať takmer vlastný blockchain, potom by to malo väčší zmysel. So všetkými našimi poradcami sme hovorili o dvoch tokenoch a použití štátnych kanálov, alebo ak by s tým boli problémy. Začneme dvoma, vnútornými a vonkajšími, a to môžeme postupne ukončiť.

Nevidíte príliš veľa dvoch tokenových projektov, ale možno budete potrebovať dva, pretože to skutočne pomáha vyriešiť všetky problémy s latenciou a všetky problémy, ktoré s tým súvisia..

Hlavná vec je, či ste vývojári, či je to zabezpečené, decentralizované, alebo podobné veci, čo chcú, je lepší produkt. Ak hovoríme, že to nie je také rýchle ako cloudové, spôsobuje to vývojárovi problémy.

Dostali ste kúsok bezpečnosti, to je nepopierateľné. Keď máte tieto transakcie oneskorené, ľudia začnú zaujímať, prečo to používajú, ak je to pomalšie.

Vaše dáta chcete mať rýchlo, pretože vyrábate produkt. To bolo vždy číslo jeden.

Začínali ste vo Vancouveri. Presťahovali ste svoje sídlo do Singapuru alebo je to len kancelária zdarma?

Nie, Singapur sa stal ústredím a Vancouver je viac centrom RND.

Prečo presun do Singapuru?

Spoločnosť sme založili v roku 2014 a bolo to vyrezať si zuby pri mnohých blockchainových projektoch. V tomto časovom rámci boli Severná Amerika a Kanada regulačnými orgánmi a nevedeli sme, kam smeruje. Každý bol trochu pomalý a zameral sa na banky. Boli sme ako všetci a snažili sme sa zistiť, aké sú skutočné aplikácie tu. Zdá sa, že Enterprise je miestom, kde robiť blockchain. Banky boli pomalé a my sme premýšľali o tom, ako Ázia práve prijíma tieto technológie a preskočí generáciu. Najmä Singapur je jedným zo štyroch finančných centier na svete. Rovnako tlačili na Fintech. Mysleli sme si, že ak to bude fungovať, bude to fungovať aj tam. Ak to tam nefunguje, nikde to nebude fungovať. To sa stalo.

Takže len viac stimulov a väčší dôvod byť na tomto trhu?

Áno. Nebolo to tak, že by nám vláda dávala veci, oni nie. Bolo to len tým, že sa adoptovali rýchlejšie. Videli sme, ako je Kórea, Japonsko, Čína, všetko iba kryptomena, blockchain, boom, boom, boom.

Amerika nechce v tomto priemysle zaostávať. Kongres musí niečo urobiť. Musia to aspoň vyriešiť. Videli sme veľmi málo, pokiaľ ide o akýkoľvek konkrétny smer, ako by sa to mohla vláda uberať.

Ak sa pozriete na to, čo sa deje v Kórei, vnútorne je rozdelená vláda. Myslím si, že to bolo ministerstvo spravodlivosti, ktoré pred pár týždňami chcelo uzavrieť burzy s kryptomenami. Potom ich verzia Bieleho domu povedali nie, nie, musíme počkať a uvidíme. Kórejčania kupujú kryptomeny veľa a podpísali petíciu. Sú milióny z nich, ktoré povedali nie, nemôžu. Ľudia to vlastne chcú, takže to nemôžu jednoducho ísť zavrieť.

Západniari môžu považovať čínske nariadenia za príliš tvrdé a veľmi obmedzujúce voľný trh, hovorili však o tom, ako ľudia stále pristupujú k výmenám cez VPN a že sa im tieto nariadenia páčia, pretože dúfajú v podporu silnejšej ekonomiky okolo kryptomien. Pokiaľ ide o nás, v SEC existuje voľný regulačný rámec, podľa ktorého musíte tieto veci registrovať ako cenné papiere. Okrem toho naša vláda nepripravila nijaké formálne právne predpisy. Ako západní investori začíname byť veľmi frustrovaní. Bez toho, aby vláda vyšla a niečo urobila, bude vždy v očiach verejnosti delegitimizovaná. Ľudia si myslia, že bitcoin je Ponziho schéma.

Ľudia ako Warren Buffet a ďalší to hovoria, pretože to musia povedať. Popremýšľajte o tom. Ich akcionári prichádzajú do Berkshire Hathaway a tieto banky idú za svojimi generálnymi riaditeľmi a hovoria, že bitcoin sa zbláznil ako majetok a pýtajú sa, prečo v ňom ešte nie sú. Nemôžu povedať, že odhodili loptu, musia uviesť, že ide o podvod. To je ich jediná obrana.

Keď toľko z týchto finančných odvetví bojuje o život proti kryptomene a máte veľa rôznych odvetví, od dApps po inteligentné zmluvy, uvidíte veľa rozpustených pracovných miest, pretože znižujú riziko.

Ak sa však nad tým zamyslíte, veľa z týchto projektov, ktoré sa teraz financujú, ako napríklad my sami alebo iní, sa teraz dostávajú do financovania všetkých týchto bánk a poisťovní pred dvoma rokmi a všetky odmietli. Vtedy sme si povedali, že si to teraz môžeme postaviť sami, pretože tam je hlavné mesto.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me