CoinCentral Court: Ripple in the Hot Seat

Ako kryptomena číslo tri podľa trhového stropu je pre Ripple (XRP) nemožné uniknúť z centra pozornosti. Vďaka fámam o úplatných výmenách za zápisy a prudkému súdnemu sporu s R3 je ľahké pochopiť, prečo sa toľkým ľuďom nepáči tento projekt. Zaslúži si však Ripple chybu, ktorú dostával?

V našom druhom vydaní súdu CoinCentral sme postavili Ripple pred súd, pričom sme rozobrali tie najpodstatnejšie nároky voči projektu a minci.

Než však začneme, musíme si niečo ujasniť. Aj keď sa bežne používajú zameniteľné (niekedy aj nami), Zvlnenie nie je to isté ako XRP. RippleNet je blockchainová sieť vytvorená spoločnosťou Ripple Labs. A XRP je digitálne aktívum na RippleNet.

V rámci tohto článku budeme spoločnosť Ripple Labs označovať ako Ripple, sieť blockchainu ako RippleNet a kryptomenu ako XRP. Teraz, keď to už nie je v ceste, sa ponoríme.

Prípad č. 1: XRP je nelegálne predaný cenný papier.

Ryan Coffey, súdny spor proti spoločnosti Ripple Labs Inc.

Ryan Coffey, súdny spor proti spoločnosti Ripple Labs Inc.

Dôkazy

Súdny spor po súdny spor Zdá sa, že vyskakujú z dreva v snahe postaviť Ripple na (skutočný) súd ohľadne postavenia XRP ako zabezpečenia. Súdne spory tvrdia, že generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse a jeho tím predali XRP investorom ako neregistrovaný cenný papier v USA. Prokurátori tvrdia, že „kupujúci XRP odôvodnene očakávali, že budú mať zisky zo svojho vlastníctva spoločnosti XRP, a samotní obžalovaní často zdôrazňovali tento motív zisku.“

Zatiaľ čo Ripple Labs tvrdí, že XRP je token utility, nemusí to tak byť. Od finančných inštitúcií sa nevyžaduje, aby používali XRP na účasť v ekosystéme RippleNet. Namiesto toho „banky a poskytovatelia platieb môžu použiť digitálne aktívum XRP na ďalšie zníženie svojich nákladov a prístup na nové trhy.“ Takže hoci XRP môcť majú užitočnosť, klasifikácia ako bezpečnostný token je skutočne v šedej zóne.

Spoločnosť Ripple ďalej dôsledne predáva a propaguje XRP mimo jeho zamýšľaného použitia. Webová stránka spoločnosti má časť venovanú Sprievodcovi nákupom XRP a oficiálny účet Twitter oznamuje nové výpisy výmen. Okrem toho web zdôrazňuje výkonnosť trhu XRP.

Ak cieľový trh pre XRP tvoria finančné inštitúcie, prečo spoločnosť agresívne marketinguje jednotlivých obchodníkov?

Sme radi, že vidíme XRP dolárov pridané do @abraglobalNová aplikácia a výmena mobilných peňaženiek a pokračujúca hybná sila rastúcej globálnej likvidity XRP. https://t.co/Dr7TKrRD31

– Zvlnenie (@Ripple) 15. marca 2018

Odporcovia tvrdia, že toto marketingové úsilie vyplýva zo spoliehania sa na predaj XRP ako generátora výnosov pre spoločnosť. Tvrdia, že väčšina výnosov spoločnosti Ripple je v súčasnosti spôsobená týmito predajmi, ktoré by sa bez spoločnosti vyvrátili. Ak je tento nárok platný, potom sa bezpečnostná klasifikácia až tak nenačíta.

Obrana

Nemalo by byť prekvapením, že Ripple a jeho podporovatelia tomu veria XRP nie je zabezpečenie. XRP je úplne oddelené od spoločnosti Ripple. Zatiaľ čo Ripple je centralizovaná spoločnosť, XRP je mimo kontroly akejkoľvek jednej entity. Aj keby Ripple zajtra zmizol, XRP by teoreticky stále mohlo existovať.

Spoločnosť Ripple tiež nikdy nedržala počiatočnú ponuku mincí (ICO) na distribúciu XRP. Namiesto toho projekt získal prostriedky od rizikového kapitálu na pokrytie prevádzkových nákladov. Medzinárodné organizácie pre suroviny boli pre SEC zvyčajne červenou vlajkou, pokiaľ ide o cenné papiere. Takže bez ICO by mal byť Ripple jasný.

Primárna obrana spoločnosti Ripple proti skôr uvedeným marketingovým argumentom je, že viac držiteľov XRP vytvára zdravší ekosystém Ripple. Predajom XRP v stanovených intervaloch Ripple motivuje tvorcov trhu a zvyšuje likviditu tokenov. Táto zvýšená likvidita vedie k menším nákladom na inštitúcie, ktoré používajú tokeny na platby.

Niekoľko inteligentných (a hlboko uložených) podporovateľov podporuje Ripple. Títo podporovatelia by neriskovali svoje ťažko zarobené peniaze a reputáciu, keby si mysleli, že existuje čo i len najmenšia šanca, že XRP bude nelegálne predaným cenným papierom.

Verdikt – odvolanie na Vyššom súde

Existuje jednoduchý test Howeyho test, ktorý popisuje štyri atribúty zabezpečenia. Pri použití na XRP sa hovorí, že zabezpečenie je:

  • Investícia peňazí. Áno, nákup XRP si vyžaduje jasnú investíciu finančných prostriedkov.
  • V spoločnom podniku. Tento bod je o niečo menej jasný ako predchádzajúci. XRP úzko súvisí so spoločným podnikom Ripple. Sú to však samostatné subjekty. Tento atribút je viac čierno-biely s kryptomenou ako bitcoin, v ktorej neexistuje žiadny ústredný orgán, na ktorý by ste mohli poukázať.
  • S očakávaním zisku. Opäť áno, je zrejmé, že väčšina držiteľov XRP očakáva, že z ich investícií bude profitovať.
  • Vďaka úsiliu spoločného podniku. Ďalšie áno. Činnosti Ripple sú priamo v súlade so zvyšovaním hodnoty XRP.

XRP dosahuje tri zo štyroch požadovaných kritérií cenných papierov. Avšak aj nedostatok iba jednej z požiadaviek odstraňuje klasifikáciu. Nakoniec sa točí len to, či sa súdy zhodnú na tom, že XRP je od spoločnosti Ripple tak oddelené, ako tvrdí spoločnosť.

Prípad 2: RippleNet je centralizovaný.

zvlnenie centralizácie

Štatistiky centralizácie zvlnenia prostredníctvom We are decentralized yet?

Dôkazy

Okrem skutočnosti, že ju vytvoril subjekt spoločnosti, existuje niekoľko rôznych dôvodov, prečo sa blockchain spoločnosti Ripple označil za jeden z najcentralizovanejších v priemysle..

Začnime s distribúciou XRP. V čase vzniku spoločnosť Ripple vyťažila 100 miliárd XRP. Z týchto 100 miliárd si spoločnosť nechala 80 miliárd a zvyšných 20 miliárd bolo rozdelený medzi zakladateľov. Išlo o to, že spoločnosť Ripple časom XRP buď rozdá, alebo predá na financovanie operácií spoločnosti.

V čase písania tohto článku spoločnosť Ripple stále vlastní viac ako 60 percent dodávok XRP a iba sto účtov obsahuje viac ako 80 percent z celkovej sumy. Pri pohľade na distribúciu XRP je RippleNet určite centralizovaný.

A čo uzly? Konsenzusový mechanizmus RippleNet je na rozdiel od iných kryptomien. Namiesto toho, aby sa RippleNet spoliehal na Proof-of-Work alebo Proof-of-Stake, používa na dosiahnutie konsenzu hlasovací systém. Bez toho, aby sme zachádzali do prílišných podrobností, uzly v sieti sa spoliehajú na dôveryhodné validátory, ktoré určujú stav blockchainu a transakcií.

zvlnenie účastníkov

V súčasnosti má RippleNet koniec 700 verejných uzlov ale len 21 dôveryhodných validátorov. Z 21 dôveryhodných validátorov Ripple prevádzkuje 10 z nich (48%). Ďalej dôveryhodné validátory nastavená predvolene pri prevádzke uzla sú všetky prevádzkované spoločnosťou Ripple. Preto pokiaľ nezmeníte svoje predvolené hodnoty pri spustení uzla, systém sa úplne spolieha na Ripple.

A konečne, RippleNet obsahuje funkciu, v ktorej môžu brány zmraziť vydané meny. Spoločnosť tvrdí, že táto funkcia je zavedená, takže klient môže v prípade potreby dodržať regulačný postup alebo skontrolovať podozrivú činnosť. Ale možnosti ako táto sú vo svete blockchainu pomerne jedinečné. Aj keď samotné Ripple nemôžu zmraziť XRP, dáva to bránam neobvyklú kontrolu nad tým, čo by malo byť sieťou odolnou voči cenzúre..

Obrana

Ripple a väčšina priaznivcov sa zhoduje, že RippleNet v súčasnosti nie je taký decentralizovaný, ako by mohol alebo by mal byť. A spoločnosť stanovila rozsiahlu decentralizačnú stratégiu na zlepšenie tohto atribútu. Prvá časť zahŕňa zahrnutie významnejšieho počtu uzlov naprieč krajinami, entitami a softvérovými platformami do siete. Táto časť sa väčšinou splnila.

Ďalším krokom je rozšírenie počtu dôveryhodných uzlov validátora. Spoločnosť Ripple v súčasnosti pridáva ďalšie validátory tretích strán a nahrádza ich, ktoré teraz používajú. Spoločnosť Ripple pri spustení prevádzkovala 100% validátorov, teraz však funguje iba 48% – významné zlepšenie.

Áno, Ripple vlastní väčšinu XRP, ale 55 miliárd z týchto tokenov je / bolo v úschova. Spoločnosť Ripple má každý mesiac prístup iba k jednej miliarde XRP. Táto kontrola je nevyhnutná na zabezpečenie predvídateľnosti dodávok s rastom siete. Nemusíte sa obávať, že Ripple zrazu vyhodí celý svoj bankroll na trh.

Verdikt – Vinný

V súčasnej podobe je RippleNet centralizovaný. Existuje nepreberné množstvo dôkazov, ktoré to podporujú. Drvivá väčšina XRP je v rukách spoločnosti Ripple, a to isté možno povedať o dôveryhodných validátoroch. Aj keď Ripple nemôže priamo zmraziť prostriedky, môže ľahko odhodiť svoj vplyv a povzbudiť k tomu vstupné brány (ktoré majú predtým).

Všetko, čo bolo povedané, spoločnosť Ripple verejne zverejnila svoju stratégiu decentralizácie siete. Ak sa RippleNet časom decentralizuje, potom sa tento verdikt zmení. Zostáva však zistiť, či spoločnosť bude nadväzovať na ich vyhlásenia alebo aké úspešné bude ich úsilie.

Prípad č. 3: Finančné inštitúcie nepoužívajú XRP.

zvlnenie partnerov

Sú partnermi Ripple využívajúci XRP?

Dôkazy

Pri chválení projektu fanúšikovia spoločnosti Ripple bežne chrlia zoznam partnerstiev. Používajú však tieto inštitúcie technológiu blockchain na živých účtoch? A ak áno, využívajú token XRP? Väčšina odporcov tomu neverí. Dokonca to objasňuje aj CTO Ripple David Schwartz Účasť RippleNet nevyžaduje XRP.

Pre ďalšie vysvetlenie je nevyhnutné definovať rozdiel medzi produktmi, ktoré Ripple ponúka:

  • xCurrent, softvérové ​​riešenie pre cezhraničné platby, je hlavným produktom spoločnosti Ripple. To nie použite XRP.
  • xVia je platobné rozhranie a API pre spoločnosti, poskytovateľov platieb a banky. Zatiaľ nie je k dispozícii, ale tiež nie použite XRP.
  • xRapid, riešenie likvidity, je momentálne jediný produkt, ktorý robí použite XRP.

Finančné inštitúcie môžu tieto produkty používať vo vzájomnej kombinácii, ale nepoužívajú sa. Od júla, iba desať spoločností implementovali xRapid so siedmimi z nich, ktorí tak urobili skúšobne. Ďalej ich uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Western Union (pilotná spoločnosť) Hikmet Ersek nezaznamenali sme žiadnu úsporu nákladov zatiaľ v testovaní.

Podľa a Správa Bloomberg, manažéri v siedmich svetových finančných inštitúciách vyhlásili, že neuvažujú ani nad implementáciou XRP do svojich systémov. Tvrdia, že mládež odvetvia kryptomien a nejasné regulačné problémy vytvárajú príliš veľké riziko pre finančné prostriedky ich klientov. Niektoré z týchto inštitúcií sú anonymnými partnermi.

Obrana

Aj keď v súčasnosti neexistuje významné prijatie XRP, čoskoro sa uskutoční. Stratégia spoločnosti Ripple spočíva v prvom rade v získaní partnerov, ktorí implementujú xCurrent, a potom ich pri dozrievaní produktu zahrejú na xRapid (a XRP). Vyše 100 bankových partnerov je už silným signálom, že tieto inštitúcie sú otvorené spolupráci s blockchainovými spoločnosťami. Nemalo by byť ťažké začleniť ich do systému xRapid, keď je jasná ponuka hodnoty a XRP má definitívnu právnu klasifikáciu..

Pred tvrdením, že xRapid nie je užitočný, spoločnosť Western Union vykonala transakciu iba s desiatimi platbami. Desať transakcií neposkytuje dostatok údajov na dosiahnutie významných výsledkov. Cuallix, ktorý používal xRapid na živé transakcie, v skutočnosti uviedol opak. Spoločnosť v porovnaní s ich súčasným systémom zaznamenala 1000-percentnú účinnosť.

S rastom trhu s kryptomenami budú banky a ďalšie inštitúcie pohodlnejšie používať xRapid a súvisiaci token XRP.

Verdikt – Vinný s pravdepodobnosťou podmienečného prepustenia

Jednoduché a jednoduché, väčšina finančných inštitúcií, dokonca ani tie, ktoré sú partnermi spoločnosti Ripple, nepoužívajú XRP. Za súčasnej regulačnej situácie existuje pre banky obrovské riziko podpory XRP. Rovnako ako pri väčšine byrokratických problémov nemusí byť právny stav XRP roky vyrovnaný. A adopcia môže trvať ešte dlhšie.

Deklarácia SEC o XRP ako o bezpečnosti však nemohla všetko rýchlo zmeniť. Akonáhle bude použitie kryptomeny bežným prúdom, XRP by sa mohlo stať preferovaným riešením likvidity finančných inštitúcií po celom svete. Dovtedy však Ripple sedí za mrežami CoinCentral.

Súd zamietnutý

S dvoma rozsudkami o vine a jedným stále otvoreným na diskusiu môžu byť silné slová proti Ripple oprávnené. Je prekvapujúce, že kryptomena s tak malou adopciou sa neustále drží na treťom mieste podľa trhového kapitalizmu. Potom je EOS opäť akosi číslo päť.

Aj keď sme spoločnosť Ripple uznali vinnou takmer vo všetkých prípadoch, ich plán decentralizácie a zvýšenie komfortu bánk s kryptomenami mohli loď otočiť. A tieto verdikty nehovoria o tom, že Zvlnenie neurobilo dobre. Spoločnosť venovala množstvo charitatívnych organizácií vrátane darov XRP vo výške 29 miliónov dolárov pre verejné školy v Amerike. A súčasťou poslania spoločnosti je dosiahnuť, aby boli cezhraničné platby dostupnejšie pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

Takže centralizovaný darebák alebo sila v dobrom – nakoniec je konečný verdikt na vás.

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me