Čo je iniciatíva Q? Od tejto chvíle ste s najväčšou pravdepodobnosťou videli, čím mnoho ľudí hovorí ďalšia veľká platobná sieť. Alebo podľa iných ďalší veľký podvod. Či už ste hlboko v kryptosfére alebo nie, s vašimi informačnými kanálmi na Facebooku sa pravdepodobne niekedy stretla nasledujúca správa:

iniciatíva q facebook odporúčanie

Jeden z mnohých iniciatívnych príspevkov na odporúčanie Q

Je to lákavá ponuka. Stačí sa zaregistrovať pomocou svojho mena a e-mailovej adresy. Na oplátku dostanete zadarmo Q, novú menu budúcnosti. Prejdite na ikonu domovská stránka, a uvidíte, že hodnota registrácie sa teraz po spustení siete odhaduje na tisíce dolárov.

Ak si myslíte, že to znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, nie ste sami. Spoločnosť získala širokú škálu kritiky spolu s navrhovateľmi, ktorí tvrdia, že pri vyskúšaní nemáte čo stratiť. Aby sme vám pomohli, dostávame spoločnosť Initiative Q k súdu a analyzujeme niektoré z najodvážnejších tvrdení spoločnosti.

Na zasadaní je teraz CoinCentral Court.

Nárok č. 1: Registráciou zarobíte tisíce

Domovská stránka Initiative Q hovorí veľkými a odvážnymi písmenami, že registrácia dnes stojí za to odhadovaný hodnota viac ako 15 000 dolárov. Všimnite si tučné písmo.

Domovská stránka Initiative Q

Iniciatíva Q uvádza niekoľko odvážnych tvrdení.

Pod týmto kritickým predpokladom je oveľa menším a ľahším písmom niekoľko kritických predpokladov. Pozrime sa na ne jeden po druhom.

# 1: Jeden Q = jeden USD

Prvý predpoklad je, že každé Q bude mať hodnotu jedného USD. Tu je príklad, ako dospeli k uvedenému oceneniu:

 1. Kreditné karty tvoria ročné transakcie 20 biliónov dolárov.
 2. Celkové množstvo peňazí na svete predstavuje zhruba polovicu svetovej hospodárskej činnosti.
 3. Preto s Q nahradením kreditných kariet je celková hodnota všetkých Q 10 biliónov dolárov.
 4. V súčasnosti existujú dva bilióny Q, takže aj pri iba jednej pätine plánovaného prijatia bude mať každé Q hodnotu jedného dolára.

Zatiaľ zmätený?

V tomto odôvodnení je niekoľko otvorov. To je najväčšia červená vlajka kreditné karty v skutočnosti nepredstavujú 20 biliónov dolárov v ročných transakciách. Tento údaj predstavuje ročná suma transakcie všetkých kariet (debetné, kreditné a predplatené), nielen kreditné karty. Väčšinu z tohto počtu tvoria v skutočnosti debetné karty.

Udrieť jeden.

Napätie predstavuje aj porovnanie Q s kreditnými kartami. Webové stránky neobsahujú žiadne znenie týkajúce sa úverových liniek ani úrokových sadzieb. Namiesto toho porovnávajú rozdelenie počiatočného Q so spôsobom, akým prvé kreditné karty získal obľubu. S cieľom vyriešiť problém s adopciou kreditnej karty v podobe vajec alebo vajec poslala spoločnosť BankAmericard svoje karty 60 000 obyvateľom Fresna. Pretože toľko obyvateľov teraz malo kartu, mohli ľahko presvedčiť obchodníkov, aby ju prijali.

Toto porovnanie sa však pre iniciatívu Q rozpadá. Obyvatelia, ktorí používali svojho BankAmericard, museli stále splatiť svoj zostatok. Nedostali peniaze zadarmo.

Štrajk dva.

Nakoniec bude ťažké získať adopciu na jednej pätine trhu. S nástupom ďalších rovnakých, ak nie lepších platobných riešení, ako sú bitcoiny a tradičné mobilné platby, by iniciatíva Q mohla ľahko uviaznuť v neustálej hre dobiehania.

Štrajk tri; si vonku.

# 2: Ak chcete získať Q, musíte dokončiť ďalšie úlohy

Druhým, mierne skrytým úlovkom je, že po registrácii získate iba desať percent svojho prideleného Q. Ďalších štyridsať percent získate až po pozvaní piatich priateľov.

Čo sa týka zvyšnej polovice? Aby ste ich dostali, budete musieť vykonať niekoľko budúcich úloh. O tom, čo to bude, môže hádať ktokoľvek.

Verdikt – Vinný

Odhadovaná odmena Initiative Q obsahuje príliš veľa príliš sebavedomých predpokladov, aby sme ich mohli považovať za realistické. Vzhľadom na nadhodnotenie veľkosti trhu a percenta adopcie a na ďalšie obruče, ktoré pravdepodobne budete musieť prekonať, neočakávajte, že dostanete celú sumu.

Táto marketingová stratégia je vynikajúci spôsob, ako získať uznanie značky a potenciálnych používateľov, aj keď je mierne klamná.

Tvrdenie č. 2: Ex-PayPal Guys Started Initiative Q

Toto presné znenie sa na webe nenachádza. Zobrazuje sa však priamo v hornej časti príspevku na Facebooku, ktorý vám spoločnosť odporúča pri registrácii zdieľať. Tu je to opäť pre prípad, že ste to dosť nevideli.

iniciatíva q facebook odporúčanie

„Bývalí chlapci z PayPalu“

Poďme sa trochu venovať tímu. Na webovej stránke Initiative Q je uvedený iba jeden člen tímu – zakladateľ Saar Wilf. Tu sú fakty:

Wilf tiež pôsobil ako predseda predstavenstva niekoľkých spoločností, vrátane šiestich, z ktorých je stále aktívny. Nazývať ho „bývalým chlapom z PayPalu“, aj keď je technicky správne, je zavádzajúce.

Na webovej stránke sa tiež uvádza, že Wilf spolupracoval s ekonómom Lawrencom H. Whiteom na vývoji menových modelov siete. Nie je dôvod pochybovať o tejto skutočnosti. White sa vo svojom článku dokonca zmieňuje o iniciatíve Q Bitcoin po 10 rokoch, opisuje to ako:

„Nejde o kryptomenu riadenú programom, ale o súkromné ​​komoditné peniaze, ktorých množstvo riadi ľudská rada, ktorá sa zaväzuje stabilizovať svoju kúpnu silu.“

White je plateným konzultantom spoločnosti. Ber to tak, ako chceš.

Verdikt – nevinný

Je zrejmé, že iniciatívu Q prevádzkujú legitímni ľudia a majú impozantné životopisy. Tím nespĺňa požiadavky tvrdenia „bývalí chlapci z PayPalu“, ale poďme ešte raz napraviť rozpor so šikovným marketingom.

Tvrdenie č. 3: Iniciatíva Q je vylepšením kryptomeny (a tradičných platobných systémov)

Toto je zo všetkých tvrdení najsubjektívnejšie tvrdenie. A ak sme úprimní, máme miernu zaujatosť voči a vinný vládnuca. Pokúsime sa však objektívne preskúmať každý argument osobitne.

Iniciatíva Q > Kryptomena

Iniciatíva Q má celú svoju časť Sekcia FAQ venovaný tomu, ako je to lepšie ako kryptomena. Ibaže debatujú iba o jednej výhode kryptomeny a ignorujú zvyšnú hodnotu, ktorú prináša.

Tvrdia, že kryptomena sú iba „digitálne peniaze, ktoré sa ťažko falšujú“, a riešia tak problém, ktorý neexistuje. Webová stránka nezmieňuje svoju odolnosť voči cenzúre a schopnosť umožniť sebestačnosť prostredníctvom dôveryhodného systému. Nenechajme sa však zmiasť podrobnosťami.

Medzi ďalšie nepravdy, ktoré iniciatíva Q predstavuje, patria:

 • Bitcoin podporuje iba dve transakcie za sekundu. Bitcoinové priemery sedem transakcií za sekundu, a ak analyzujete akýkoľvek náhodný deň s významný objem transakcií, môžete vidieť, že sa to dosiahlo dobre cez dva. Všetky tieto čísla tiež neobsahujú implementácie zmeny mierky druhej vrstvy.
 • Kryptomeny nemajú žiadnu menovú politiku alebo príliš zjednodušenú. Ani jedna časť tohto tvrdenia nie je správna. Všetky kryptomeny majú zavedený určitý druh menovej politiky (žiadna inflácia stále nie je menovou politikou). A veľa kryptomien má zložité monetárne systémy. Čo je jednoduché spočíva v tom, že tieto fiškálne politiky sú kamenné prostredníctvom programovania mimo kontroly iracionálneho ľudského rozhodovania.
 • Od používateľov kryptomeny sa očakáva, že podniknú komplikované bezpečnostné postupy, ako napríklad:
 • generovanie kryptografických kľúčov pomocou kociek,
 • ich vložením do nepoužívaného notebooku, ktorý je neskôr zničený,
 • uloženie kľúčov pomocou špeciálneho hardvéru od viacerých výrobcov,
 • a uchovávanie papierových záloh v bankových trezoroch.

Nemusíme vysvetľovať, ako je tento proces zjavne príliš generalizovaný.

Na počesť tímu Initiative Q presne vyniesli niekoľko legitímnych kritík kryptomeny, ako je spotreba energie, nestabilná hodnota a nezvratnosť. Aj keď ten posledný môže byť niečo pozitívne v závislosti od toho, s kým hovoríte.

Tím Initiative Q sa pokúša dištancovať svoju menu tak ďaleko od kryptomeny, že je ťažké zistiť, kde je pridaná hodnota oproti tradičným menám. To nás privádza k našej poslednej otázke.

Ako je iniciatíva Q odlišná od tradičných menových systémov?

Na zodpovedanie tejto otázky by bolo najlepšie získať ponuky priamo zo stránky Initiative Q.

„Výbor bude vydávať nové mince iba za účelom udržania stability a zvýšenia adopcie – spôsobom, ako sa spravujú najväčšie meny sveta. “

„Informácie o transakcii v platobnej sieti Q budú spracované podobne ako fungujú súčasné platobné a bankové siete… “

Spoločnosti ako Apple, Google a Amazon vyvinuli takéto funkcie, ale stále sa používajú pri malom zlomku transakcií. “

Pravdepodobne už získate obraz. Zdá sa, že iniciatíva Q berie všetky samostatné časti tradičného finančného systému a … nerobí nič iné, len ich znova kombinuje.

Verdikt – Vinný

Je to ťažká úloha presne zistiť, čo je Iniciatíva Q. Spoločnosť sa umiestňuje ako vylepšenie súčasných platobných systémov bez toho, aby skutočne uvádzala podrobnosti o tom, ako je to pravda. Je to centrálne riadený menový systém využívajúci mnoho rovnakých princípov ako banky a technológie, ktoré už na trhu existujú.

A v prípade, že tento bod dostatočne nezatĺkajú, rozhodne nejde o kryptomenu. (Aj keď kryptomena „môže byť nasadená v koncovom prostredí iniciatívy Initiative Q, na vyrovnanie medzi agentmi Q“.))

Záver – je iniciatíva Q Legit?

Po preskúmaní dôkazov môžeme dospieť k záveru, že iniciatíva Q pravdepodobne nie je podvodom ako takým. Tento verdikt však neznamená, že projekt je v žiadnom prípade legitímny.

Najvýznamnejšou funkciou, ktorú Initiative Q podporuje, je integrácia hotovosti a funkcií kariet do smartfónu. Súhlasíme, že je to skvelý nápad. Iba už existuje (Apple Pay, Samsung Pay).

Zdá sa, že všetko, čo Initiative Q robí, je ďalšie digitalizovanie nášho súčasného finančného systému, zatiaľ čo ho kalí cez bezcennú menu a pochybnú marketingovú taktiku. Tím neplánuje vybudovanie siete až do polovice roku 2019, a to iba v prípade, že sa dovtedy významne presadí.

Nakoniec je vaša voľba registrácie vlastná. Sme si však istí, že to bude omnoho viac než len vaše meno a e-mailová adresa, ktorých sa vzdáte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me