CoinCentral Court: EOS on Trial

EOS.

Hovorí sa mu „zabijak éteru“, úplný podvod a všetko medzi tým.

Len zmienka o názve má tendenciu vyvolávať silnú reakciu väčšiny ľudí v blockchainovej komunite. Či už sledujete EOS od prvého dňa alebo sa iba naladíte, je tu veľa informácií, ktoré treba spracovať – ​​niektoré dobré a niektoré zlé, v závislosti od toho, s kým hovoríte.

Dnes teda skúšame EOS. Tento článok bude analyzovať niektoré z hlavných nárokov voči kontroverznej platforme dApp, pričom obidve strany majú rovnakú váhu. Potom ako sudca, porota a kat vynesieme rozsudok.

tento článok nie je sprievodca. Ak sa chcete dozvedieť, o čom je projekt EOS, mali by ste si radšej prečítať našu príručku pre začiatočníkov v aplikácii EOS.

Ak sa vaša typická piatková noc skladá z opakovaní zákona & Objednajte si SVU, vyrazte do kúpeľne, popadnite popcorn a pohodlne. Toto bude dobré.

Bez ďalších okolkov, prineste v prvom prípade. * Vložte zákon & Motív si môžete objednať tu *

Prípad 1: EOS je centralizovaný.

1 / Žiadna minca ešte nie je úplne decentralizovaná, ale niektoré, napríklad bitcoin, sú „na ceste k decentralizácii“. Na EOS som bol veľmi býčí, pretože si vážim Dana Larimera a tím, ale to je hanebné. EOS zaraďujem do rovnakej kategórie ako Ripple. https://t.co/ia9pYwlykC

– Charlie Shrem (@CharlieShrem) 18. júna 2018

Dôkaz

EOS používa konsenzuálny algoritmus Delegated Proof-of-Stake (DPoS) pozostávajúci iba z 21 uzlov (Block Producers), ktoré vytvárajú a overujú bloky. Keď to porovnáš s Ethereum je na konci 10 000 sieťových uzlov, je evidentná centralizácia.

Komunita kryptomien sa všeobecne pozerá zhora na centralizáciu, pretože má potenciál na to, aby sa jedna väčšina zmocnila a poškodila ekosystém.

Diskutovanie volebného mechanizmu EOS podporuje argument centralizácie. Vkladaním svojich tokenov môžete vybrať až 30 producentov blokov, ktorí budú pôsobiť ako uzly. 21 blokových producentov s najväčším počtom hlasov získava právo na validáciu blokov.

Avšak, čím viac EOS zapojíte, tým silnejší bude váš hlas. Nielen tým sa dostane viac kontroly do rúk niekoľkých, ale môže to mať aj nepriaznivý dopad na apatiu voličov. Keď si menší držitelia uvedomia, že majú malú alebo žiadnu volebnú moc, môžu byť apatickí a odmietnuť hlasovať vôbec, čo bohatým poskytne ešte väčšiu kontrolu..

Už sme videli, ako sa táto ľahostajnosť začala rozvíjať, keď sa platforma snažila dosiahnuť 15% hlasov potrebných na overenie reťazca. Aj teraz, v čase písania tohto článku, menej ako 30% siete hlasovalo.

DPoS od spoločnosti EOS nie je vo svojej podstate chybným systémom kým si to neuvedomíte desať adries uchovajte asi polovicu všetkých tokenov v sieti. Áno, je pravdepodobné, že väčšina z nich sú pravdepodobne burzy nesúce veľké sumy na účely likvidity. Konflikt záujmov však nastáva, ak chce byť burza aj blokovým producentom (čo je prípad Bitfinex).

Existuje tiež možnosť, že energetickí producenti bloku sa navzájom dohodnú, podplatia voličov alebo obaja, aby si udržali svoje miesto. Úplatky tiež nemusia mať formu pochybných transakcií v podzemí. Jednoduchý môže vyzerať takto:

„Hlasujte za mňa ako producenta blokov a 20% z blokových odmien rozdám svojim podporovateľom.“

Nič nebráni tomu, aby jednotlivé subjekty vlastnili tiež viacerých blokových producentov.

Namiesto obetovania decentralizácie kvôli škálovateľnosti by mala spoločnosť EOS pracovať na riešeniach druhej vrstvy, ktoré prekonávajú blockchain škálovateľnosť trilema. Niektoré príklady týchto riešení sú sharding, sieť Ethereum Plasma and Raiden Network a Bitcoin Lightning Network..

Obrana

EOS nemusí byť taký decentralizovaný ako iné kryptomeny. Ale je to decentralizované dosť aby boli účinné. Mať 21 uzlov je stále podstatne lepšie ako dnes používané systémy jednej strany.

Držitelia tokenov majú navyše v sieti demokratický hlas. Podobne ako v politických demokraciách, každý držiteľ hlasuje o svojom zastúpení. A môžu ľahko hlasovať za Blokových producentov, ktorí konajú proti vôli komunity.

Poďme sa teraz zaoberať možnosťou tajnej dohody prostredníctvom vlastníctva u viacerých producentov blokov.

Podľa Ústava spoločnosti EOS, všetci producenti blokov musia zverejniť všetkých vlastníkov, ktorí vlastnia aspoň 1% kapitál. Všetci voliči preto môžu skontrolovať, či niektorá osoba alebo subjekt nemá vlastníctvo vo viacerých výrobcoch blokov. Ak to niekto urobí a účastníci siete majú pocit, že je príliš centralizovaná, odstráni producenta blokov a zvolí nových.

Je potrebné sa obetovať decentralizácii, aby sa dosiahla úroveň škálovateľnosti, ktorá zvládne objem v reálnom svete. EOS rieši problémy so škálovaním, ktorým čelí Ethereum a ďalšie platformy dapp.

Systém VISA je schopný spracovať 24 000 transakcií za sekundu (TPS). Ethereum max. Na 15 TPS. Jeden blockchain EOS v súčasnosti podporuje 1 000 TPS s ďalším rastom na obzore. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, ide o výrazné zlepšenie efektívnosti oproti iným alternatívam.

Verdikt – Vinný

EOS je centralizovanejší ako podobné platformy. To je objektívna skutočnosť. Či sa však jedná o problém, sa ešte len ukáže.

Trest: Facka po zápästí.

Je zaujímavé poznamenať, že ho má tvorca EOS Dan Larimer verejne kritizovaný model hlasovania založený na delegátoch kvôli jeho skúsenostiam v BitShares.

Poznamenáva: „Jednou z prvých vecí, ktoré sme sa z BitShares dozvedeli, je to, že drvivá väčšina (90% +) zainteresovaných strán sa nezúčastnila hlasovania. Je to spôsobené tým, že hlasovanie si vyžaduje čas, energiu a zručnosti, ktoré väčšine investorov chýbajú. Koľko ľudí má ekonomické, technické a podnikateľské schopnosti zodpovedne voliť?

S cieľom podporiť účasť zaviedol BitShares 2.0 hlasovanie prostredníctvom proxy, ktoré centralizovalo rozhodovanie asi tucta volených zástupcov. Aj pri hlasovaní prostredníctvom splnomocnenca si väčšina ľudí nakoniec vybrala svojho preferovaného zástupcu v straníckych / filozofických smeroch, namiesto aby zvažovala jednotlivé návrhy. “

Ak mali BitShares zjavné problémy s DPoS, prečo opakovať tie isté chyby aj s EOS?

Po uvedení na trh EOS nevykazuje žiadne známky centralizovanej tajnej dohody. Aj keď to nie je potvrdené, zdá sa, akoby blokoví producenti už dostali príkaz na zmrazenie 27 účtov, v ktorých „logika a zdôvodnenie“ objednávky zostanú skryté až do neskoršieho dátumu.

Za týchto okolností sú riešenia škálovania druhej vrstvy na iných platformách stále v prevádzke a je ťažké povedať, aké úspešné budú tieto riešenia. Zdá sa však, že obetovanie decentralizácie v mene škálovania ide priamo proti základným princípom blockchainu: jej prísľubu poskytovať operácie s otvoreným zdrojom a distribuovanú správu.

Prípad č. 2: Dan Larimer je podvodník.

Ak Bitshares odstráni svojho Johna Sculleya, potom by bola sakra kopa zábavy prestavba meny a získanie čísla 2 na CoinMarketCap

– Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 30.04.2015

Dôkaz

Dan Larimer už vytvoril a opustil dva blockchainové projekty, Steem a BitShares. Niektorí ľudia v blockchainovej komunite tvrdia, že rozbieha nové projekty bez dlhodobého plánu, zarába svoje peniaze a potom ich vysoko financuje, takže komunitu nechá upratať. Niečo podobné s rýchlo hovoriacim predavačom jednokoľajových dráh zo Simpsonovcov.

Dan Larimer o Simpsonovi

Dan Larimer presvedčil obyvateľov Springfieldu, aby investovali do svojich projektov.

Druhému Larimerovmu projektu Steem tiež nie je cudzie kontroverzie. Larimer a jeho tím predtým, ako platformu uvoľnili pre verejnosť, intenzívne ťažili STEEM tokeny. Pri štarte už tím kontroloval asi 80% z celkovej zásoby žetónov.

Táto distribúcia nemaľuje Larimera láskavo pôvodné oznámenie Bitcointalk propagoval platformu ako platformu bez predminovania alebo ICO.

Obrana

Spoločnosti Steem a BitShares majú spoločný trhový strop nad 1 miliardu dolárov. Platforma Steemit má viac ako 50 000 aktívnych používateľov mesačne a BitShares má stále aktívnu užívateľskú základňu aj po odchode Larimera. Je nepravdepodobné, že by tieto projekty stále existovali, keby ich vytvoril podvodník.

Sérioví podnikatelia sa v tradičnom začínajúcom svete neustále presúvajú od spoločnosti k spoločnosti. S Larimerovými pohybmi by sme nemali zaobchádzať inak. Prechod na nový projekt po úspešnom spustení iného nemusí nutne znamenať, že je po ruke nečistá hra.

Na záver sa pozrime na kontroverziu pred ťažbou Steem. Musíme si to pamätať blockchainové projekty sú skutočne start-upy. Aj keď sú v tomto novom priemysle, čelia rovnakým výzvam, ktorým nové technologické spoločnosti bežne čelia. Tieto výzvy často zahŕňajú počiatočné financovanie.

Larimer sa zaoberá úvahami o predbežnej bani Steem v a verejný blogový príspevok. Charlie Shrem, Bitcoin OG, tiež prichádza na pomoc Larimerovi vlastný článok. Tu je krátke zhrnutie príspevkov:

Blockchainové projekty sú uväznené v paradoxe financovania. Podľa FinCEN je ťažba mince vášho projektu prakticky jediným vyhovujúcim spôsobom, ako získať počiatočné financovanie iným spôsobom, ako pracovať s akreditovanými investormi. Otvorenie verejnej ťažby pred spustením platformy má však určité nevýhody.

Pri tom riskujete, že budete mať v sieti okamžite toľko ťažiarov, že nebudete schopní vyťažiť dostatok kryptomeny na financovanie zvyšku projektu. Oznámenie o platforme skôr, ako bude k dispozícii, vás navyše vystavuje riziku copycats, pretože sa snaží ukradnúť váš nápad a poraziť vás pri uvedení na trh..

Verdikt – Nevinne

Pohľadávky proti Larimerovi sú prehnané.

Zdá sa, že je obeťou svojej roztrúsenej mysle, ktorá sa neustále snaží riešiť problémy, ktoré sa objavujú na trhu.

Aj keď nesúhlasíte s jeho presvedčením, Larimer pomohol pri vývoji technológie blockchain. Vynašiel mechanizmus konsenzu DPoS a tiež sa zúčastnil diskusie s the Satoshi Nakamoto.

Larimer teda môže nateraz kráčať ako nevinný človek.

Prípad č. 3: ICO systému EOS bolo podvodné.

Reddit pre pranie špinavých peňazí EOS

Dôkaz

Spoločnosť EOS držala rok dlhé neobmedzené ICO, v rámci ktorého projekt získal viac ako 4 miliardy dolárov – bez funkčného produktu. Len nedávno prešiel EOS z blockchainu Ethereum, konkurenta, na svoj vlastný reťazec.

K dispozícii je tiež nejaké dôkazy že tím počas tejto doby presunul časť ich financovania späť do ICO, aby oklamal investorov, aby si mysleli, že existuje väčší dopyt ako v skutočnosti. Toto obvinenie však nie je potvrdené.

Protokoly chatu kandidáti na producenta blokov sa nedávno dostali na povrch a odhalili diskusiu o tlači dodatočného EOS na zakúpenie RAM potrebnej na uvedenie na trh. Aj keď to nie je nevyhnutne podvod, malo by to zvýšiť varovné signály, že ľudia pod kontrolou sieťového rozhodovania sú spokojní s prijatím tak dôležitého rozhodnutia bez toho, aby aspoň hlasovali za komunitu.

Denníky chatu EOS

Protokoly chatu spoločnosti EOS Block Producer

Obrana

Formát ICO mal zabrániť centralizácii a zabezpečiť spravodlivé rozdelenie tokenov. S nedávnou vlnou predvolania a zatýkania SEC je nepravdepodobné, že by nečistá hra na úrovni úrovne EOS prekĺzla trhlinami.

Žijeme v národe nevinných, kým sa nepreukáže vina, a práve teraz nie je dostatok dôkazov na presvedčenie..

Verdikt – Dôvod nepríčetnosti

EOS ICO pravdepodobne nebol podvodný; bolo to však neuveriteľne nedbanlivé.

Nie je veľa dobrých dôvodov, prečo by mal projekt bez funkčného produktu získať viac ako pár miliónov dolárov, nieto štyri miliardy. Je nevyhnutné, aby rozpočet tejto veľkosti v priebehu projektu viedol iba k zlým finančným rozhodnutiam. Toto nie je nový príbeh. Je to bežný problém s preplácanými startupmi.

A spustenie hlavnej siete EOS ešte zďaleka nebolo dokonalé.

Pozrime sa na problémy, ktoré sa už objavili.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=beGRKshN5rA?rel=0&štart = 276]

Čínska internetová bezpečnostná spoločnosť Qihoo 360 vedie až do hlavného júnového čistého vydania hlásili niekoľko vysoko rizikových zraniteľností v sieti EOS.

Aj keď sa v softvéri objavia chyby, najmä softvér tak komplikovaný ako blockchainový ekosystém, je znepokojujúce, že projekt s finančnými prostriedkami v miliardách dolárov ich predtým nemohol nájsť. Tím EOS odvtedy nahlásené chyby opravil.

Krátko nato spoločnosť EOS spustila program bug bounty, aby pred spustením zachytila ​​prípadné posledné chyby. Do jedného týždňa sa prihlásil jeden hacker 12 kritických zraniteľností, zarobiť 120 000 dolárov.

Opäť by ste čakali, že projekt s takým veľkým rozpočtom vyrieši tieto problémy dlho pred spustením hlavnej siete.

Projekt má v súčasnosti koniec Na Githube je otvorených 500 čísel, aj keď to nemusí nevyhnutne znamenať, že v skutočnosti je toľko problémov. Bitcoin má zhruba rovnaké množstvo.

Prípad č. 4: Ústava spoločnosti EOS je neetická.

V systéme EOS môže niekoľko úplne cudzích ľudí zmraziť to, čo si používatelia mysleli, že sú ich peniaze. Podľa protokolu EOS musíte dôverovať „ústavnej“ organizácii zloženej z ľudí, ktorých pravdepodobne nikdy nespoznáte. „Ústava“ systému EOS je spoločensky nevypovedateľná a predstavuje bezpečnostnú dieru. https://t.co/WusEqBMGBp

– Nick Szabo (@ NickSzabo4) 19. júna 2018

Dôkaz

EOS má ústava ktoré musíte dodržiavať, ak chcete používať sieť. Je to jeden z mála blockchainov, ktoré ho majú. Ak ju nepodporíte, môže to mať za následok zrušenie platnosti vašich transakcií alebo zmrazenie vašich finančných prostriedkov. Niektorí členovia komunity sa domnievajú, že ústava sama o sebe je pre blockchain neetická.

Ale je to skôr obsah ústavy, ktorý ľudí naštve. S mnohými podmienkami dokumentu nesúhlasí ani priekopník blockchainu Nick Szabo. Tu je len niekoľko z nich, ktoré spôsobujú najväčší rozruch:

„Tento blockchain nemá žiadnych vlastníkov, manažérov alebo správcov; žiadny člen preto nebude mať skutočný záujem na viac ako 10% dodávky tokenov SYS. “

Zhodou okolností ide o presnú sumu, ktorú vlastní Block.one. Pre tých z vás, ktorí to nevedia, je Block.one spoločnosť, ktorá postavila EOS. Vedie ho Brendan Blumer ako výkonný riaditeľ a Dan Larimer ako technický riaditeľ. Niektorí tvrdia, že ide o očividný pokus zabezpečiť, aby si Block.one udržal podstatnú kontrolu nad sieťou.

„Člen bude zodpovedný za straty spôsobené falošnými alebo zavádzajúcimi atestáciami a prepadne za všetky zisky, ktoré tým vzniknú.“

Všetci môžeme súhlasiť s tým, že klamstvo a krivá prísaha sú hrozné veci, ale je takmer nemožné ich presadiť.

Kto opäť koná ako sudca, keď sa tieto prípady objavia (tj. Keď sa nezúčastňuje zasadania súdu CoinCentral)? Členovia komunity sa tiež obávajú, že ide o klzký svah, ktorý by mohol viesť k cenzúre platforiem.

„Po 3 rokoch nečinnosti môže byť účet uvedený do dražby a výťažok rozdelený všetkým členom odstránením PRÍKLADU z obehu.“

Spomedzi všetkých článkov je to práve tento článok, ktorý spôsobuje najväčšiu diskusiu. V priemysle, ktorý si zakladá na HODLingu a dlhodobom investovaní, je smiešne zahrnúť ústavný článok, ktorý priamo penalizuje to.

To sa javí ako zjavné prekročenie zo strany vedúcich predstaviteľov spoločnosti EOS o udržanie kontroly nad prostriedkami v sieti. So svojimi tokenmi EOS by ste mali mať slobodu robiť to, čo chcete, bez obáv z pokút.

„Každý člen súhlasí s tým, že pokuty za porušenie zmluvy môžu zahŕňať, ale nie sú obmedzené na pokuty, stratu účtu a ďalšie reštitúcie.“

Kto rozhoduje, ktoré kroky porušujú ústavu? Mnohé z článkov používajú pomerne všeobecné znenie, takže pre činnosti, ktoré sú v strehu, musí existovať rozhodovací orgán.

Schopnosť zmraziť účty a obrátiť transakcie je navyše v rozpore s otvorenou, nemennou povahou technológie blockchain.

Je to menej ako jeden týždeň od uvedenia na trh a výrobcovia blokov EOS už zmrazili sedem účtov. Týchto sedem účtov zorganizovalo phishingový podvod, v ktorom oklamali členov EOS, aby im posielali tokeny. Môže sa zdať, že producenti blokov majú na srdci všetci najlepší záujem. Toto rozhodnutie ale vytvára precedens, ktorý dáva extrémnu moc 21 subjektom, ktoré riadia sieť.

Jednou z najväčších silných stránok blockchainu je schopnosť mať úplnú kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami. Ústava spoločnosti EOS koná priamo proti tomu.

Obrana

Pre efektívne fungovanie blockchainu ako je EOS je nevyhnutná ústava. Články uvedené v ústave sú podobné podmienkam služby požadovaným pre iné technické služby. Aplikáciu ako Facebook alebo Snapchat nemôžete používať bez súhlasu s ich podmienkami.

Podľa Thomasa Coxa, človeka stojaceho za ústavou, tieto pojmy musia obsahovať minimálne toto štyri princípy:

  1. Dohodnite sa, že budete pravdiví a nebudete profitovať z nepravdivých alebo zavádzajúcich vyhlásení ani zo zadržiavania informácií, ktoré má druhá strana právo na (žiadne klamstvo)
  2. Recipročné uznanie rovnakých práv ostatných členov na vlastníctvo majetku a čestnú komunikáciu (rovnaké vlastnícke práva)
  3. Neiniciácia sily (žiadne násilné čerpanie finančných prostriedkov)
  4. Súhlaste s podrobením sa arbitráži (prípady sporov)

Všetky tieto princípy sa javia ako rozumné podmienky a priaznivci tvrdia, že ústava EOS sa nimi riadi.

Pretože podvodníci stále fungujú v kryptomene, na prežitie blockchainovej platformy je nevyhnutná ústava. Nikto by nemal mať problém dodržiavať pravidlá stanovené v článkoch.

Verdikt – Porota je stále vinná

Poznámka autora: Verdikt padol vo vzduchu až do fiaska „zmrazené finančné prostriedky“. Odporcovia môžu namietať, že Ethereum urobilo niečo podobné s DAO, ale to bolo rozhodnutie, ktoré sa rozšírilo ďaleko za hranice 21 jednotlivcov. Bol to tiež hack v oveľa väčšom rozsahu a od začiatku mohol zničiť Ethereum.

Trest: Dvadsaťjeden cudzincov získa kontrolu nad blokovými odmenami dvadsaťjeden blokových producentov.

Existuje dôvod, že EOS je jedným z mála blockchainov s ústavou. Na ich presadzovanie potrebujete vysokú úroveň centralizácie a táto centralizácia môže viesť k korupcii. Dať takémuto počtu ľudí schopnosť zmraziť alebo prerozdeliť finančné prostriedky nie je o nič lepšie ako súčasné bankové systémy.

Blockchain bol postavený na princípoch decentralizovaného riadenia a úplnej kontroly fondu. EOS to berie.

Súd zamietnutý

Táto štúdia iba škriabe povrch kontroverzie okolo EOS. Brock Pierce, potenciálne skryté poplatky, slabá účasť voličov a neprofesionálne stretnutia producentov blokov – kontroverzia nikdy nekončí.

Je ťažké povedať, či bol tím EOS úmyselne podvodný, alebo či sa projekt len ​​vymkol spod kontroly nad clusterf * ck, aký je dnes. Či tak alebo onak, projekt slúži ako vynikajúci príklad toho, aký mladý je tento priemysel a ako sú ľudia ochotní vrhať peniaze na veľkú myšlienku niečoho revolučného – aj keď je táto myšlienka rovnako kontroverzná ako EOS.

Poznámka autora: Tento článok mal byť 2000-slovnou funkciou vydanou súčasne s uvedením mainnetu EOS na trh. Takmer vždy, keď bol článok pripravený na uverejnenie, na povrch vyplávali nové informácie o projekte.

Snažím sa zostať objektívny, ako je to možné, a dať obom stranám rovnaký čas. Dúfam, že ste si toto čítanie užili rovnako ako mňa pri jeho písaní.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me