Tu je návod, ako ICO rastú

ICO. Tri malé písmenká. Mnoho dôsledkov (a nie všetky dobré). V skutočnosti je veľa našich združení s ICO negatívnych. Podvody, hacky, zaujímavé nápady, ktoré sa nedostanú do prvého riadku kódu. Blockchain je zodpovedný za niektoré neuveriteľné objavy, ale je poškvrnený konaním niekoľkých bezohľadných (takých, aké by ste si nevzali domov k mame).

Je čas na neúprimné sľuby, priame klamstvá a zlých hercov, aby prestali kaliť vody. V skutočnosti je čas, aby ICO začali vyrastať.

Nejde o zlyhania

Nie je to možnosť zlyhania, ktorá robí investovanie do ICO tak riskantnými. Investovanie do každého nového podniku je riskantné. Zatiaľ čo Vitalik’s vyhlásenie že 90 percent ICO zlyhá, šokovalo komunitu kryptomien, v skutočnosti nehovorí nič nové.

90 percent zo všetkých startupy zlyhávajú, Financované ICO alebo inak. To je iba skutočnosť bezohľadného sveta podnikania. Startupy blockchainu neboli dosť dlho na to, aby povedali, či sa ich zlyhania udejú rýchlejšie alebo nie, ako financovanie konvenčnými prostriedkami. Uvidíme, či sa odrazia od svojich neúspechov a otočia svoje nápady.

Skutočnosť, že medzinárodné organizácie pre suroviny sú otvorené pre všetkých, podlieha intenzívnej kontrole a novému typu investora, ktorý očakáva úspech cez noc. Tímy sú často neskúsené a jednoducho nedokážu robiť presné predpovede.

Zlí herci musia ísť

Všetko, čo bolo povedané, je pravda, že podvody ICO nemožno brať na ľahkú váhu, ani minimalizovať hackingy na vysokej úrovni. Najmenej 10 percent všetkých ICO fondov z roku 2017 bolo stratených alebo odcudzených, a dokonca aj SEC začala svoj vlastný podvod s cieľom vzdelávať a varovať investorov.

Spoločnosti so sídlom v USA, ktoré vlastnili ICO, začínajú dostávať predvolania. Otázky sa vynárajú a zúčastnené strany všade znervózňujú.

Koniec koncov, je to malá menšina, ktorá v skutočnosti plánuje od začiatku podvod investorov zo svojich peňazí. Oveľa väčší je počet bonafidových blockchainových spoločností, ktoré používajú toto vozidlo na získavanie skutočných finančných prostriedkov. Určite nehľadajú trest odňatia slobody za nedodržiavanie predpisov.

Zakladateľ Suleyman Duyar & Hlavný stratég v spoločnosti RenGen Labs hovorí: „V USA si myslím, že je celkom zrejmé, že vyhlásenia regulačných orgánov boli dostatočne opatrné. Pre mňa, keby som bol startup, by som nerobil tradičné ICO v USA. Určite by som využil Reg D alebo Reg CF. “

Keby bol rok 2017 celoročnou párty. Rok 2018 je rokom regulácie. Či sa vám to páči alebo nie, tu vyrastajú ICO.

Vyhovujúce ICO (známe tiež ako regulované ICO alebo STO)

KodakCoin je jednou z prvých spoločností v USA, ktorá vlastní „vyhovujúce ICO.„A vzhľadom na životnosť a reputáciu značky nie je prekvapujúce, že by chceli robiť veci podľa tejto knihy.

Existuje však niekoľko vzostupov a pádov s držaním regulovaného ICO, vrátane byrokracie, obmedzení, nákladov a oneskorení. V skutočnosti potom, čo spoločnosť KodakCoin oznámila, že ich ICO bude v januári a potom ju musela odložiť do 21. mája, sa začali šíriť zvesti o podvode. O čo sa vlastne KodakCoin pokúšal? Bol to iba posledný pokus o priekopu od starnúcej kamerovej spoločnosti, ktorá sa snažila zostať relevantná?

„Špičkoví priekopníci (v regulácii) platia cenu,“ hovorí Darren Marble, generálny riaditeľ CrowdfundX, marketingová firma zastupujúca KodakCoin. Robiť veci podľa knihy chce čas. Zahŕňa to registráciu na SEC a prípravu na niektoré významné udalosti – je to oveľa komplikovanejšie ako webová stránka a éterová peňaženka..

„Odkedy SEC vydala svoju správu z 21. júna 2017, ktorá sa týka TheDao a ktorá jasne stanovila, že väčšina predaja tokenov v Spojených štátoch by bola regulovaná existujúcimi zákonmi o cenných papieroch, ponuka tokenov v USA sa stala podstatne zložitejšou. Aj keď sa emitenti snažia dodržiavať právne predpisy o cenných papieroch, emisie komplikuje množstvo nevyriešených problémov, “hovorí Andrew Hinkes, Esq., Hlavný právny zástupca spoločnosti Athena Blockchain.

Nové modely blockchainu, ktoré budú spoločnosti nasledovať, budú pravdepodobne v súlade s ICO, najmä s tým, ako napríklad spoločnosť Kodak zdvíha opraty.

Robiť veci správnym spôsobom

Existuje niekoľko možností pre tímy ICO, ktoré chcú zostať na správnej strane zákona.

Aj keď o regulácii sa diskutovalo najmä v posledných mesiacoch, je určite možné byť pragmatický.

V spoločnosti RenGen Labs zaujali proaktívny prístup, zdôrazňuje Duyar: „Prečo fantazírujete o budúcej regulácii, keď súčasná regulácia existuje teraz a v skutočnosti sa až tak nelíši od mnohých ICO? Iba sme využili existujúci právny rámec na vybudovanie platformy, aby ľudia mohli ponúkať viac sťažností. “

Bez toho, aby sme sa hlboko zaoberali právnym rámcom, existujú existujúce výnimky z cenných papierov, ktoré môže tím ICO použiť na naštartovanie svojich projektov, a štyri možné cesty, ktorými sa môžu vydať, ak chcú dodržiavať SEC.

  1. Zaregistrujte sa a držte IPO. Pre väčšinu začínajúcich spoločností táto možnosť nie je k dispozícii, pretože držba IPO vyžaduje zverejnenie finančných, účtovných, daňových, iných obchodných informácií a značné náklady a čas. Začínajúcim podnikom môže chýbať história, aby sa kvalifikovali, a úplné IPO bude pre spustenie pravdepodobne neúnosné.
  1. Reg D 506 (c). Jedná sa o rýchly a pomerne ľahký spôsob získavania peňazí a nie ste obmedzený výškou zvýšenia ani šírkou žiadosti. Táto výnimka však umožňuje získať prostriedky z overených akreditovaných investorov iba. To skôr letí tvárou v tvár demokratizovaným investíciám a nemusí to byť atraktívne pre mnoho spoločností.
  1. Nar A +. S Reg A + môžete získať až 50 miliónov dolárov za 18 mesiacov a investovať môže ktokoľvek vo veku nad 18 rokov na celom svete. Pretože je regulovaný, môžete legálne inzerovať a predávať svoje ponuky kdekoľvek (vrátane služieb Twitter a Google). Je to však časovo náročné, pretože musíte nechať svoje dokumenty s ponukami skontrolovať a schváliť komisiou SEC. Nie je to ani možnosť pre tím startupov, pretože potrebujete minimálne dva roky kontrolovaných financií.
  1. Reg CF. Regulačné skupinové financovanie. Toto je najlacnejší a najjednoduchší spôsob uvedenia vašej spoločnosti do prevádzky. Ktokoľvek nad 18 rokov môže investovať a vy môžete obchodovať a požadovať dohodu. V skutočnosti ste však obmedzený na to, koľko vyzbierate. Limit je 1,07 milióna dolárov za obdobie 12 mesiacov.

„Aj keď sú k dispozícii výnimky,“ vysvetľuje Hinkes, „ponúkajúci stále majú„ problém zlatovlásky “, pretože neexistuje dokonalé riešenie. Každá výnimka obsahuje významné kompromisy, pokiaľ ide o sumu, ktorá sa má získať, od ktorej je možné získať prostriedky, a ďalšie obmedzenia. Emitenti by mali vyhľadať radu, aby určili správnu stratégiu ponúk, ktorá zodpovedá potrebám ich projektu. “

Záverečné myšlienky

Urobiť správnu vec nie je vždy najjednoduchšie. Niet pochýb o tom, že vydanie ICO a príjem Etheru do verejnej peňaženky je oveľa menej komplikácií ako registrácia na SEC. Je to tiež nepohodlné pre investorov, ktorí musia pri investovaní prejsť KYC a AML.

Regulácia však nemá za cieľ dusiť inovácie alebo komplikovať blockchainovým spoločnostiam. Je to na ochranu investorov a tiež bonafidových blockchainových tímov.

Alebo podľa slov Hinkesa: „Cieľom politiky SEC je ochrana investorov a uľahčenie tvorby kapitálu. SEC nepochybne už vyjadrila želanie umožniť pokračovanie ponúk tokenov a nepoužívať reguláciu na výber víťazov a porazených medzi vydavateľmi tokenov. Medzi veľké otázky, ktoré sa majú vyriešiť, bude patriť to, ako sa správne nakladá s tokenmi v sekundárnom obchodovaní, a pretrvávajúce povinnosti emitentov po ich získaní finančných prostriedkov. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me