Tvrdí to skupina Satis, 80 percent z ICO sa ukazujú ako podvody. Aj keď je pravda, musíte byť opatrní, kam posielate svoj éter, majte na pamäti, že priestor ICO je stále veľmi mladý. 9 z 10 všetkých začínajúcich spoločností tiež nezostáva v dištancii, to je pre kurz samozrejme rovné. Pri hodnotení spustenia blockchainovej solárnej energie spočíva najväčší indikátor úspechu projektu v jeho komunite, podporovateľoch a skutočných, životaschopných prípadoch pracovného použitia..

Start-upy solárnej energie blockchain nie sú imúnne voči marketingovému humbuku

Rýchle hľadanie startupov využívajúcich solárnu energiu v blockchaine má tendenciu hľadať rovnaké názvy, ktoré sa objavujú so sľubmi o zmene sveta. Aj keď niektoré z nich môžu byť pravdivé, rovnako ako v prípade iných ICO, môžu ísť aj o prázdne slová podporené šikovným tímom PR.

Takže so spustením blockchainovej solárnej energie preskúmajte životaschopnosť projektu. Ako sa bude používať a kým? Kto sú ľudia, ktorí za touto myšlienkou stoja a aké skúsenosti majú? Existujú nejaké skutočné projekty, ktoré môžete vidieť, alebo kód, ktorý môžete skontrolovať na Github?

Akokoľvek vznešená vec ako obnoviteľná energia môže byť, existovala 122 blockchainových startupov v energetickom priestore od marca 2018, pričom každý týždeň sa objavujú nové. Blockchainové energetické startupy vyzbierali medzi 2. a 1. štvrťrokom 2018 322 miliónov dolárov. Je známe, že populárna vec a technológia módneho slova upútajú pozornosť investorov.

Mnoho startupov využívajúcich solárnu energiu blockchainu môže ísť ďaleko. Stále je však príliš skoro povedať, ktorá z nich dobyje vesmír. Poďme sa teda pozrieť na niektoré z doteraz najdôležitejších startupov využívajúcich solárnu energiu v blockchaine – a prečo vyčnievajú z radu.

1. SolarCoin

SolarCoin

https://solarcoin.org/

Žiadny článok o startupoch využívajúcich solárnu energiu v blockchaine by nebol úplný bez toho, aby sme o tom hovorili SolarCoin najprv. Spoločnosť SolarCoin, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, má byť program odmien za výrobu solárnej elektriny. Jeden SolarCoin sa rovná jednej megawatthodine výroby slnečnej energie.

Spoločnosť SolarCoin, ktorá je vyhlásená za „vzdušné míle“ na výrobu solárnej elektriny, je špeciálne zameraná na jednotlivé domácnosti, ktoré si na strechu inštalujú solárne panely, a na komerčných výrobcov solárnej elektriny. Cieľom SolarCoinu je poskytnúť stimul, ktorý chýba, aby sa dalo vyrábať viac solárnej elektriny na celom svete.

Inštalácia solárneho panelu môže byť nákladná a SolarCoin pomáha znižovať čas návratnosti. SolarCoin sa stal akceptovaným a rešpektovaným menom v tomto odbore, pomáha vytvárať pracovné miesta v tomto sektore a spolupracuje s ďalšími blockchainovými startupmi, vrátane ElectriCChain.

Avšak, pretože mnoho krajín znížili ich dotácie pre solárnu energiu solárna energia trochu stratila popularitu. V januári 2014 spoločnosť SolarCoin podporila transakcie za viac ako 2,1 milióna dolárov a patrila medzi 50 najlepších kryptomien. Ale teraz jeho hodnota je nízka, vznášajúci sa okolo 430. pozície na CoinmarketCap.

2. Sun Exchange

Sun Exchange

https://thesunexchange.com/

Toto spustenie blockchainu so solárnou energiou existuje už niekoľko rokov a už zaznamenalo preukázateľný úspech, keď v minulom roku získalo financovanie seedov 1,6 milióna dolárov. Sun Exchange hovorí o „peniazoch na solárny pohon“ a na rozdiel od iných startupov nejde o platformu na obchodovanie so solárnou energiou typu peer-to-peer. Spoločnosť v skutočnosti neobchoduje s energiou, ale namiesto toho financuje solárne projekty po celom svete.

Majú za sebou už niekoľko úspešných projektov vrátane stavby striech solárnych panelov v afrických školách a rezervy slonov. Prostredníctvom Sun Exchange si môžete kúpiť „solárne články“, ktoré môžete prideliť projektu podľa vášho výberu z jedného na ich webových stránkach. Môžete tiež navrhnúť projekty, ktoré by mali byť financované.

Na serveri Sun Exchange je pozoruhodný predovšetkým zoznam úspešných projektov, ich skúsených tímov a pridružených spoločností. Medzi ich partnermi nájdete spoločnosti Barclays, Energy Web Foundation a OSN.

3. Conjoule

Conjoule

https://conjoule.de/sk

So sídlom v Nemecku Conjoule podporuje vzájomné obchodovanie so solárnou energiou medzi vlastníkmi strešných fotovoltaických panelov, ale aj medzi firemnými kupujúcimi a zainteresovanými členmi verejného sektora. Vďaka významnej podpore veľkých mien a 5,3 milióna dolárov od investorov vrátane spoločnosti Tokyo Electric Power Company v júli 2017 tento blockchainový startup nemal ICO.

Japonské spoločnosti sú často spájané s tým, že sú pokrokové. Spoločnosť Tokyo Electric Power Company sa nijako nelíši a v tejto platforme na obchodovanie s energiou má hlavný podiel. Vidia rastúci dopyt po energetických transakciách typu peer-to-peer, najmä v Japonsku, pretože tento typ stimulačného systému vytvára zapojenie do miestnej výroby pre miestnu spotrebu..

Spoločnosť Conjoule tiež vyvíja prototyp pre ďalšie druhy obnoviteľnej energie vrátane vetra, ale ich hlavné zameranie je zatiaľ na blockchainovú solárnu energiu.

4. Energia LO3

Energia LO3

https://lo3energy.com/

So sídlom v New Yorku Energia LO3 je blockchainový štart slnečnej energie so vznešeným cieľom. Ich cieľom je revolučne zmeniť spôsob výroby, skladovania, obchodovania a spotreby energie na miestnej úrovni prostredníctvom blockchainu. A pritiahli pozornosť technologického gigantu Siemens.

Spoločnosť Siemens, ktorá je známa svojou technickou dokonalosťou, bude pomáhať spoločnosti LO3 Energy navrhovať a budovať mikrosieťe prostredníctvom blockchainu, ktorý umožní miestne obchodovanie s energiou. LO3 bol v skutočnosti prvým projektom zameraným na obchodovanie s energiou na miestnej úrovni.

Ich pilotná mikrosieť v Brooklyne je pôsobivá a zahŕňa celú komunitu, ako aj sieť Enexa v južnej Austrálii a Allgau Microgrid Project v Nemecku. Systém microgrid môže tiež fungovať samostatným spôsobom. To znamená, že v prípade katastrofy môžu ľudia stále dostávať energiu.

5. WePower

WePower

https://wepower.network/

WePower je ďalšou dôležitou platformou na obchodovanie so zelenou energiou založenou na blockchaine. WePower pracuje so blockchainovými solárnymi energetickými systémami a tiež s inými formami obnoviteľnej energie.

Spoločnosť umožnila obchodovanie s energetickými úvermi typu peer to peer a tento nápad si spoločnosť vypožičala z existujúcich modelov solárnych stimulov. Mnoho domácich zákazníkov, ktorí si nainštalovali solárne panely, je už motivovaných. Spravidla ide o lacnejší účet v procese nazývanom „meranie“.

Teraz môžu predať svoj prebytok za tokeny WPR. Každý token predstavuje jednu kilowatthodinu energie a je možné s ním obchodovať na platforme.

WePower sa primárne zameriava na väčších výrobcov energie z obnoviteľných zdrojov, solárnych, vodných a veterných. Spoločnosť už tvrdí, že má v Španielsku k dispozícii kapacitu 1 gigawatt s tromi solárnymi elektrárňami. Bude však otvorený aj pre jednotlivých výrobcov, vďaka ktorým bude sila obchodovateľná, lacnejšia a prístupná pre kohokoľvek.

Záverečné myšlienky

Existuje veľa dôležitých startupov slnečnej energie využívajúcich blockchain a je ich príliš veľa na to, aby sme ich vymenovali v jednom článku. Ale aj keď sa blockchain stal novým módnym slovom pre mnohé odvetvia, v skutočnosti sa ukazuje, že je vhodný najmä pre energetický sektor.

Nezabudnite sa pozrieť za dlhé slová a prepracovať návrhy na skutočný uskutočniteľný projekt a solídny protokol, ktorý za ním stojí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me