Tento týždeň v kryptomene

Modlím sa za konsolidáciu

Trh s kryptomenami sa v priebehu týždňa obchodoval v relatívne stagnujúcom vzore. S celkovým trhovým stropom vo výške 339 miliárd dolárov v čase tlače skutočne získal celý trh 17% cez týždeň veľmi vítaný vzostup potom, čo sa dva týždne pred tým prevrátil.

Aj pri tomto náraste sa väčšina najlepších aktív na trhu obchodovala v rovnakých rozsahoch s malou rezervou pre pohyb do jedného extrému. Ak je to odklad od posledného poklesu, ceny sa snažia rozhodnúť, čo ďalej. Či už pôjdu hore alebo dole, je ktokoľvek hádam, ale to najlepšie, čo si teraz môžeme priať, je zhruba ďalší týždeň pohybu do strán. Ak sa trh bude naďalej konsolidovať, ako to robí, a bude sa stabilne držať svojich cien, bude pravdepodobnejšie, že sme našli podporu, ktorá nás vráti späť.

Bitcoin: V pokračovaní trendu mierneho pohybu z minulého týždňa je top aktívum kryptomeny hore 2% v týždni na 7 780 dolárov.

Ethereum: Pri cene 597 dolárov je Etherum malý, ale nie bezvýznamný 4% cez týždeň.

Vlnenie: Spoločnosť Ripple je v čele balíka pozitívnych pohybov cien, keď už bude stúpať 7% v týždenníku na 0,66 USD.

trh 6_8_18

Domáce správy

Coinbase získava finančné spoločnosti, aby sa stala regulovaným sprostredkovateľom-obchodníkom: Najväčšia obchodná platforma na obchodovanie s kryptomenami na svete je o krok bližšie k tomu, aby sa stala plne kompatibilným broker-dealerom na základe amerických zákonov o cenných papieroch SEC. Tento týždeň Coinbase oznámila akvizíciu obchodníka s cennými papiermi Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace, Inc. a Digital Wealth LLC. Tieto výkupy prebiehajú popri získaní licencie sprostredkovateľa-obchodníka, licencie alternatívneho obchodného systému a licencie registrovaného investičného poradcu. Zatiaľ čo jej štatút sprostredkovateľa-sprostredkovateľa „čaká na schválenie federálnymi úradmi“, spoločnosť sa domnieva, že „bude čoskoro schopná ponúkať cenné papiere založené na blockchaine, pod dohľadom Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a finančného priemyslu v USA Regulačný úrad (FINRA). “

Dnes vám s radosťou oznamujeme, že sme na dobrej ceste stať sa americkým regulovaným miestom obchodovania s blockchainovými cennými papiermi. Veríme, že je to dôležitý okamih nielen pre Coinbase, ale pre celý krypto ekosystém. https://t.co/3grNDa6l9Z

– Coinbase (@coinbase) 6. júna 2018

US SEC je „zmätený“ úsilím kryptomeny vyhovieť predpisom: Aj napriek najväčšej výmene na svete, ktorá hrá učiteľského miláčika s SEC, je americká regulačná agentúra na zvyšok výkonu triedy stále nezaujatá. Na konferencii o burze a sprostredkovaní, ktorá sa konala tento týždeň v stredu, vyjadrili riaditeľ divízie obchodovania a trhov SEC Brett Redfearn a predseda SEC Jay Clayton nespokojnosť s neochotou domácich búrz dodržiavať nariadenia. „Sme ohromení nadšením, že sme sa dostali do regulačnej štruktúry práve teraz,“ povedal Redfearn pre CNBC. “Existuje niekoľko búrz, ktoré obchodujú s ICO, a myslel by som si, že uvidíme viac registrácií.” Počas konferencie Clayton zopakoval svoje presvedčenie pre CNBC, že ICO a ich tokeny konajú ako cenné papiere podľa amerických zákonov o cenných papieroch: „Regulujeme ponuku tohto cenného papiera a regulujeme obchodovanie s týmto cenným papierom.“

SEC navrhla novú pozíciu vedúceho poradcu pre digitálne aktíva: Akokoľvek je burza ohromená burzami a ich regulačnou apatiou, SEC nezľahčuje svoju stratégiu kryptomeny. Vymenovala Valeriu A. Szczepanikovú za hlavnú poradkyňu pre digitálne aktíva a inovácie, novú poradenskú pozíciu vytvorenú na prehliadanie kryptomien a ICO. Kľúčová úloha bude pracovať medzi divíziami SEC na vyhodnotení toho, ako sa digitálne aktíva a ich technologické faktory premieňajú na existujúce zákony o cenných papieroch. „Valerie si myslí, že vedúce postavenie v tejto oblasti je vedené v rámci Komisie aj medzi finančnými regulačnými orgánmi v USA a v zahraničí. So svojimi preukázanými zručnosťami, skúsenosťami a bystrým vedomím o dôležitosti podpory inovácií pri zabezpečení ochrany investorov je Val tou pravou osobou na koordináciu nášho úsilia v tejto dynamickej oblasti, ktorá má prísľub aj riziko, “uviedol predseda Jay Clayton v reakcii na vymenovanie.

Bývalý predseda SEC, ktorý zastupuje Ripple v súdnom spore o stave bezpečnosti XRP: Nezdá sa, že by sme sa dostali od príbehov o SEC a zákonoch o cenných papieroch, však? V ironickom zvratu, tentokrát, sa hovorí o (bývalom) kresle SEC, ktoré bráni kryptomenu proti klasifikácii cenných papierov. Bývalá predsedníčka SEC Mary Jo Whiteová bola prijatá na obhajobu Ripple v obleku súkromného investora, ktorý tvrdí, že spoločnosť predala tokeny XRP ako neregistrované cenné papiere. Pridá sa k nej jej šéf presadzovania práva Andrew Ceresney a ich právna firma Debevoise a Plimpton budú na prípade pracovať spolu s právnym zástupcom Meaghera & Flom, Arps, Skadden a Bridlica.

Legislatívny dom štátu New York obmedzuje vyhliadky pracovnej skupiny pre kryptomeny: Túto stredu zákonodarný orgán štátu New York hlasoval o predložení návrhu zákona, ktorý navrhuje vytvorenie pracovnej skupiny pre kryptomeny. Pod dohľadom bankového výboru Štátneho zhromaždenia v New Yorku návrh zákona predpokladá vytvorenie „pracovnej skupiny pre digitálnu menu, ktorá by guvernérovi a zákonodarcovi poskytovala informácie o možných dopadoch rozsiahleho zavádzania digitálnych mien na finančné trhy v štáte“. Pracovná skupina by mala byť okrem iného poverená monitorovaním vývoja kryptomien a blockchainovej technológie v štáte, hodnotením legislatívnych prístupov zahraničných vlád, skúmaním domácej ťažby a jej dopadov na spotrebu elektrickej energie a sledovaním manipulácie trhu a iných nelegálnych aktivít spojených s kryptomeny.

John McAfee oznamuje prezidentskú ponuku na rok 2020 a sľubuje spustenie pod kryptocentrickou platformou: John McAfee opäť kandiduje na prezidenta, ale tentoraz sa jeho kryptomena stáva primárnym zameraním. Nechvalne známy podnikateľ v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorý predznamenal svoj návrat na prezidentskú scénu, sa stal kryptokánovým nadšencom, ktorý burcoval, uviedol, že aj keď mu liberálska strana nedovolí opätovne kandidovať, vytvorí si vlastnú poskytnúť kryptokomunite „dokonalú platformu kampaní“. McAfee sa počas vlaňajších libertariánskych primárok 2016 ostýchal pred Garym Johnsonom, ktorý sa prvýkrát zúčastnil prezidentských volieb. Ak však tento rok očakávate úspech, McAfee chce, aby ste zmiernili svoj optimizmus, pretože v následnom tweete bez okolkov priznal, že má malú šancu na víťazstvo: „Nemysli si, že mám šancu výhry. Nebudem. To, čo však skutočne zmení Ameriku, nie je prezident, ale proces jeho vytvorenia. Ak bude moje sledovanie dostatočné, postavím sa na najväčšiu scénu na svete a budem hovoriť so všetkými, ako som to urobil naposledy, pravdu. “

Napriek minulým odmietnutiam som sa rozhodol znovu kandidovať za POTUS v roku 2020. Ak ma o to liberálska strana požiada znova, budem kandidovať s nimi. Ak nie, vytvorím si vlastnú párty. Verím, že to bude najlepšie slúžiť kryptokomunite tým, že nám poskytne dokonalú platformu kampaní.

– John McAfee (@officialmcafee) 3. júna 2018

Ripple predstavuje univerzitnú iniciatívu pre blockchainový výskum, venuje 50 miliónov dolárov na krypto vzdelávanie: Systém hrubého zúčtovania v reálnom čase a protokol remitencií Ripple dáva najavo svoj záväzok k blockchainovému vzdelávaniu. Tento projekt zverejnil tento pondelok svoju iniciatívu University Blockchain Research Initiative (UBRI), program, ktorý plánuje vyčleniť 50 miliónov dolárov na financovanie 17 univerzít na stimuláciu vzdelávacích snáh a obohatenie inštruktážnych zdrojov pre vznikajúcu oblasť. „[Sme nadšení], že môžeme oznámiť University Blockchain Research Initiative (UBRI), spoluprácu s poprednými univerzitami z celého sveta na podporu a urýchlenie akademického výskumu, technického rozvoja a inovácií v blockchaine, kryptomene a digitálnych platbách,“ uviedla spoločnosť v tlačová správa. Okrem iného bude Princetonovo centrum pre politiku informačných technológií v spolupráci s UBRI skúmať vplyv kryptomeny na americkú a globálnu politiku a UPenn získa finančné prostriedky na podporu kandidátov MBA-MS pre jej dvojaký titul v odbore kryptomena / blockchain a vývoj.

Čo je nové na CoinCentral?

US SEC vytvára novú pozíciu vedúceho poradcu venovanú kryptomene: Pozícia je najnovším krokom v stratégii kryptomeny agentúry.

Je cloudová ťažba výnosnejšia ako hardvér na ťažbu bitcoinov ?: Zasekli ste sa medzi mrakom a hardvérovým baníkom? Mali by ste zvážiť niekoľko vecí.

Prebieha revolúcia v zdravotníctve Blockchain: Distribuovaná účtovná kniha a technológia blockchain si už nachádzajú cestu do zdravotníckeho priemyslu.

Ako vypočítať ziskovosť hardvéru na ťažbu bitcoinov: Výpočet toho, koľko váš miner robí (alebo by mohol byť), môže byť bolesťou, ale je potrebné udržiavať zdravé výsledky.

Botnety na ťažbu kryptomeny sa stávajú epidémiou: Botnety a malvér na ťažbu kryptomien sa na internete stali neskoro metlou.

Riešenie najväčšieho problému s použiteľnosťou Blockchainu: Aby sa adopcia mohla rozbehnúť, musí blockchain vyriešiť svoje problémy s použiteľnosťou.

Môže Blockchain zachrániť našu identitu z Digitálnej priepasti ?: Naše moderné systémy na správu identít sú momentálne v kríze a zdá sa, že je to skutočne iba status quo, ale musí to tak byť?

Čo stojí za expanziou ConsenSys do Írska? World Class Talent pre začiatočníkov: Inkubátor Etherea ConsenSys sa sťahuje do Írska, aby sa pripojil k prosperujúcej technologickej scéne.

Block Broker, ICO na prevenciu výstupných podvodov, ťahá výstupný podvod: Svoju značku budovala na ochrane investorov, až kým nevybehla s vkladmi vlastných investorov v hodnote 3 miliónov dolárov.

David Knott, výskumný pracovník spoločnosti OmiseGo, v oblasti plazmy a škálovania: Zistite, čo hovorí jeden z výskumných vedcov spoločnosti OmiseGo na toľko očakávaný plazmový protokol.

Čo potrebujete vedieť o ochrane osobných údajov a blockchainu v EÚ: Minulý týždeň EÚ uviedla do platnosti všeobecné nariadenie o ochrane údajov (GDPR) – najväčšiu zmenu v právnych predpisoch o ochrane osobných údajov za posledných 20 rokov.

Novinky z kryptomeny z celého sveta

Estónsko zrušilo plány na vytvorenie vlastnej národnej kryptomeny: Estónska vláda sa obracia chrbtom k plánom vydávať štátnu kryptomenu Estcoin. Kaspar Korus navrhol národnú mincu v auguste minulého roku ako rozšírenie estónskeho programu elektronického pobytu, online organizácie, ktorá umožňuje komukoľvek založiť elektronické podnikanie v rámci estónskej zákonnej jurisdikcie. Podľa Siima Sikkuta, IT špecialistu v krajine, bude Estcoin k dispozícii iba ako mena pre digitálny obchodný priestor e-rezidencie. “V diskusiách s politikmi sme sa dohodli, že Estcoin bude postupovať ako prostriedok na transakcie v komunite elektronických obyvateľov.” Ostatné možnosti nie sú na stole. Nebudujeme novú menu, “povedal agentúre Bloomberg v rozhovore.

HitBTC po zmrazení používateľských účtov zostavuje plán operácií pre japonské služby: Po pozastavení japonských účtov z dôvodu súladu s predpismi predstavila spoločnosť HitBTC, jedna z najväčších svetových búrz kryptomien, herný plán na vylepšenie svojich služieb v Japonsku. Podľa blogového príspevku sa spoločnosť pokúša etablovať ako licencovaná dcérska spoločnosť v krajine po regulačných zmenách vykonaných Japonskou agentúrou pre finančné služby. „Pred týmto rokom začal tím HitBTC spolupracovať s celosvetovo uznávanou japonskou právnickou firmou. Cieľom spolupráce bolo dostať HitBTC prostredníctvom miestnej pobočky a licenčného konania, aby obnovili svoje služby pre obyvateľov Japonska. Spoločnosť sa aktívne angažuje pre miestny úrad a skúma M&Príležitosti na urýchlenie začatia japonských operácií v 3. štvrťroku 2018, “uvádza sa v blogovom príspevku.

Spoločnosť zaoberajúca sa bezpečnosťou odhaľuje malvér ťažiaci monero, postihuje 40 000 zariadení: Bezpečnostný tím spoločnosti Guardicore Labs „odhalil kampaň zameranú na manipuláciu s prevádzkou a ťažbu kryptomeny, ktorá infikuje množstvo organizácií v priemyselných odvetviach, ako sú financie, školstvo a vláda,“ píše sa v blogu bezpečnostnej firmy. Prevádzka Prowli, ako ju firma nazýva, šírila malware a ťažobný kód prostredníctvom webových stránok a serverov, aby infikovala asi 40 000 zariadení. Táto operácia využívala infikované zariadenia na ťažbu Monera, vybraného požehnania mnohých hackerov, ktorí sa snažia profitovať zo vzdialených ťažobných programov.

prevádzka prowli

Juhokórejský najvyšší súd tvrdí, že bitcoin je aktívom: Po zrušení rozsudku nižšieho súdu z minulého roka najvyšší juhokórejský súd tento týždeň rozhodol, že bitcoin je legálne uznaným majetkom. V septembri minulého roku bol Ahn, juhokórejský muž obvinený z distribúcie detského pornografie, odsúdený na 18 mesiacov väzenia, súd však rozhodol, že vláda nemôže zadržať bitcoiny, ktoré nazhromaždil výmenou za nezákonné materiály. Prípad bol odvolaný a predložený najvyššiemu súdu, ktorý následne rozhodol, že vláda má plné právo skonfiškovať výnosy Ahn s odôvodnením, že hoci je bitcoin nehmotný, má hodnotu ako aktívum, ktorého prijatie za službu „je aktom poberanie ziskov. “

Spoločnosť Huobi uvádza na trh spoločný blockchainový fond medzi Čínou a Južnou Kóreou v hodnote 93 miliónov dolárov: V spolupráci s čínskou spoločnosťou rizikového kapitálu NewMargin Capital a juhokórejskou spoločnosťou v oblasti cenných papierov Kiwoom Securities Co. spúšťa spoločnosť Huobi blockchainový investičný fond len za pár dolárov, ktoré sa vyhýbajú hodnote 100 miliónov dolárov. Finančná skupina Mirae Asset Financial Group, juhokórejská finančná spoločnosť, sa bude na fonde podieľať tiež ako investor. Investičný fond zameraný na podporu rozvoja bude investovaný do kryptomien začínajúcich na 93 miliónov dolárov a povzbudí Čínu a Južnú Kóreu, aby spolupracovali na inovácii blockchainu..

Piloti Juhoafrickej centrálnej banky tokenizovali platby Fiat pomocou kvóra: Juhoafrická centrálna banka (SARB) tento týždeň otestovala svoj dôkaz o koncepcii pre takzvaný projekt Khokha. Projekt využíva Quorum, súkromný blockchain založený na Ethereum, na tokenizáciu fiat meny na vyrovnanie platieb v blockchaine. Pilotného projektu sa zúčastnilo sedem juhoafrických bánk s pomocou inkubátora Ethereum ConsenSys a účtovníckej spoločnosti PricewaterhouseCoopers Inc. Podľa správy SARB „výsledky ukazujú, že typický denný objem juhoafrického platobného systému by mohol byť spracovaný za menej ako dve hodiny pri úplnom utajení transakcií a konečnosti vyrovnania. Transakcie boli spracované do dvoch sekúnd v sieti geograficky distribuovaných uzlov, pričom distribuovaná zhoda poskytla požadovanú odolnosť. SARB bola schopná zobraziť podrobnosti všetkých transakcií, aby umožnila regulačný dohľad. “

Parita žiada používateľov, aby aktualizovali softvérového klienta po zraniteľnosti povrchov: Parita je opäť pod kontrolou komunity po tom, čo sa v kóde populárnej peňaženky Ethereum objavila ďalšia chyba. Táto zraniteľnosť mala tentoraz potenciál infikovať sieť Ethereum, naznačuje príspevok na blogu Parity. Podľa príspevku išlo o „problém súvisiaci s konsenzom medzi Parity Ethereum (až do verzií 1.10.4-stable a 1.11.1-beta) a všetkými ostatnými klientmi Ethereum“, ktorý by mohol spôsobiť prenos paritných transakcií mimo synchronizované so sieťou Ethereum, čo ich robí neplatnými. Parity vydal opravu chyby, ktorá používateľov vyzýva k „aktualizácii na pevnú verziu 1.10.6-stabilný a 1.11.3-beta čo najskôr a potom znova skontrolujte, či používajú verziu 1.10.6-stable alebo 1.11.3-beta. “

Upozornenie: Aktualizujte svojich klientov Parity Ethereum na verziu 1.11.3-beta alebo 1.10.6 stabilnú čo najskôr. https://t.co/QNxzv74kSF

– Parity Technologies (@ParityTech) 6. júna 2018

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me