Ak plánujete investovať alebo obchodovať s kryptomenami, je pre sledovanie vašich obľúbených mincí nevyhnutná aplikácia na tvorbu grafov. Existuje niekoľko alternatív, ale TradingView je popredná platforma na mapovanie pohybov cien kryptomien. Otvorenie účtu je zadarmo a má hneď po vybalení z krabice množstvo šikovných funkcií.

Prehľad grafov

Každý graf zobrazuje vodorovnú a zvislú os, ktorá sleduje zodpovedajúci časový rámec a cenu finančného aktíva. V nasledujúcom príklade sa pozrieme na denný graf bitcoinu ocenený v amerických dolároch s časovým rámcom, ktorý trvá od októbra 2017 do mája 2018 za cenu 7 110 dolárov.

Prehľad bitcoinových grafov - grafy kryptomeny TradingView

Cena svietnika

V tomto grafe je niekoľko možností zobrazenia ceny. Svietniky sú v obchodnej komunite populárne, pretože ako obchodník máte k dispozícii viac informácií o tom, čo kupujúci a predávajúci robia počas každého obchodovania. Lkewise, www.forex.academy tiež drží množstvo štatistík týkajúcich sa obchodovania s kryptomenami. Zelené sviečky naznačujú zvýšenie ceny od konca predchádzajúcej sviečky a červené sviečky naopak.

Silný nákupný tlak sa označuje ako býčí cenová akcia, zatiaľ čo silný predajný tlak sa najčastejšie označuje ako medvedia cenová akcia. Trhy sa tiež môžu z času na čas vyvíjať bokom. V takom prípade si môžete všimnúť vytváranie svietnikov, ktoré často tvoria krížiky. Sviečky poskytujú 3 odlišné informácie:

  • Vyvolávacia cena
  • Uzatváracia cena
  • Vysoké a nízke ceny pre vybraný časový rámec

Je len na vás, ako tieto informácie interpretujete pri obchodných rozhodnutiach. K dispozícii sú aj ďalšie typy grafov, ktoré zahŕňajú stĺpcové grafy, riadkové a plošné zobrazenia, ak uprednostňujete niečo jednoduchšie.

Informačný kanál

Kliknutím na pole so symbolom, zadaním požadovaného symbolu a výberom kategórie Kryptomena môžete zmeniť informačný kanál na výmenu podľa vášho výberu:

Dátový kanál TradingView - grafy kryptomeny

Informačný kanál pre tento graf pochádza z burzy Bitstamp, ale majte na pamäti, že pre kryptomeny ako Bitcoin neexistuje žiadna centrálna cenová autorita. Rôzne burzy môžu obchodovať za rôzne ceny v závislosti od ponuky a dopytu.

Poznajte svoje symboly

Krypto vs Fiat

Každý graf potrebuje na zobrazenie cenovej akcie 2 konkurenčné aktíva. Vo vyššie uvedenom príklade sme použili Bitcoin (BTC) vs Americký dolár (Americký dolár). Spojením ich symbolov môžete zobraziť BTCUSD graf. Tento symbol je často označený v zátvorkách, ako som urobil vyššie. Ďalším spôsobom, ako to konceptualizovať, je myslieť na cenu, ktorú zaplatíte za druhé aktívum za každý 1 prvý majetok. Inými slovami, 7 110 dolárov za každý 1 bitcoin.

Môžete to urobiť s takmer každou ďalšou populárnou krypto alebo fiat menou, ako je napríklad pár Ethereum Euro (ETHEUR). Fiat menou je akákoľvek papierová mena vydaná národnou vládou alebo hospodárskym priestorom, ako je Európska únia.

Zdroj dát Ethereum Euro - grafy kryptomeny TradingView

Krypto vs krypto

Zatiaľ sme krytí iba párov, ktoré obchodujú proti fiat menám, ale budete radi, že s rozširovaním sféry kryptomien prichádza na trh celá rada nových coinov so schopnosťou obchodovať s nimi navzájom..

Najpopulárnejším párom medzi kryptami a kryptami je ethereum bitcoin (ETHBTC) jeden. Toto je najlikvidnejší pár v nefiatovom svete. Likvidita predstavuje to, aké ľahké je kúpiť a predať aktívum, napríklad kryptomenu, na trhu. Bitcoin a ethereum sú v súčasnosti 2 najväčšie kryptomeny na trhu a vďaka tomu je pri obchodovaní s ETHBTC ľahké sa dostať do a z pozícií..

Poďme pomocou tejto dvojice preskúmať niektoré ďalšie nástroje v TradingView.

Obchodné praktiky

Technické ukazovatele

V nasledujúcom grafe ETHBTC som do dolnej časti obrazovky pridal dva populárne technické ukazovatele, ktoré mi pomáhajú pri rozhodovaní o nákupe a predaji. The RSI (Index relatívnej sily) a MACD ukazovatele je možné pridať kliknutím pravým tlačidlom myši kdekoľvek v grafe a výberom položky „Indikátor vloženia”A hľadanie zodpovedajúceho nástroja. V „Indikátore je k dispozícii nepreberné množstvo možností & Zobrazí sa okno Stratégie, takže vám odporúčam pohrať sa s niektorými možnosťami a vykonať ďalší prieskum s cieľom nájsť niečo, čo vám vyhovuje.

Nástroje na vytváranie grafov TradingView - grafy na obchodovanie s kryptomenami

Odporúča sa tiež neprepĺňať pracovný priestor indikátormi. Na konci dňa je dôležité, čo robí cena, nie čo robia vaše ukazovatele. Zapamätaj si to.

Nástroje na kreslenie

Na ľavej obrazovke je niekoľko nástrojov, ktoré je možné použiť na kreslenie do grafu. Ako vidíte, nakreslil som niekoľko trendových a odporových čiar ukazujúcich všeobecnú trajektóriu cien. Celkovú tému možno interpretovať ako býčiu cenovú akciu od roku 2016. Ak by ste si kúpili Ethereum tak, ako to fungovalo, a držali ste ho dodnes, dosiahli by ste väčšiu návratnosť v porovnaní s držaním bitcoinu. Za toto obdobie bitcoiny vzrástli oproti americkému doláru 27,5-krát, zatiaľ čo ethereum vzrástlo 450-krát. Keby ste v septembri 2015 investovali do éteru 1 000 dolárov, dnes by ste mali ohromných 450 000 dolárov!

Analytika & Sociálne

Na pravej strane obrazovky budete chcieť využiť napríklad tieto funkcie:

  • Rozloženia grafu – Uložte predvoľby, výkresy a indikátory pre budúce relácie
  • Zoznam sledovaných symbolov – majte prehľad o denných pohyboch na trhu so svojimi obľúbenými pármi
  • Cenové upozornenia – upozorní vás, keď dôjde k zasiahnutiu vopred určených cenových úrovní
  • Sociálne obchodovanie – Chatujte s ostatnými obchodníkmi, aby ste získali predstavu o náladách na trhu

TradingView Analytics & amp; Sociálne siete - grafy kryptomeny TradingView

Užitočný panel s novinkami je umiestnený v pravom dolnom rohu obrazovky, aby ste mali aktuálne informácie o dianiach na trhu. TradingView poskytuje šikovnosť Publikovať nápad možnosť pre váš graf, ktorá vám umožní umiestniť sa pri predpovediach cien. Nikto neprijíma dokonalé obchodné rozhodnutia a získať rôzne uhly pohľadu a konštruktívna kritika je cenná pre vylepšenie vášho procesu.

Tlačidlo Publikovať nápad - obchodovanie s kryptomenami

Zviazanie všetkého dohromady

Neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá, pokiaľ ide o mapovanie v TradingView alebo v akejkoľvek inej aplikácii. Ak sa vám zdá ich platforma užitočná, zvážte ich podporu predplatným pro, aby ste získali prístup k ďalším funkciám.

Iba som teraz poškriabal povrch, na ktorý vás môže dostať váš graf. Môže to byť rovnako umenie, ako aj veda. Kde jeden vidí odpadky, druhý vidí zlato. To je to, čo robí trh!

Pamätajte tiež, že vytváranie grafov ide zvyčajne ruka v ruke s technickou analýzou, ktorá predstavuje iba polovicu investovania. Čas strávený učením sa nástrojov a pozorovaním trhu je čas strávený dobre.

„Očakávania života závisia od usilovnosti; mechanik, ktorý by zdokonalil jeho prácu, musí najskôr nabrúsiť svoje nástroje. “

Konfucius

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me