V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších zariadení USB ASIC miner na trhu a vysvetlíme výhody a nevýhody používania rozhrania USB ASIC miner oproti tradičnému ťažobnému hardvéru. Nakoniec sa pokúsime posúdiť, či zisky oprávňujú náklady na nákup jedného z týchto zariadení.

Prečo používať hardvér USB ASIC Miner Over Mining Hardware?

Predtým, ako začnete, je dôležité položiť si otázku: „Prečo by som si mal kúpiť USB ASIC miner?“ V závislosti od vášho účelu môžu nevýhody výrazne prevážiť nad výhodami.

Výhody USB ASIC Minerov

Nižšie náklady

Aj priemerne kvalitná ťažobná súprava ASIC môže stáť niekoľko stoviek dolárov. Kvalitná súprava ASIC by mohla stáť viac ako 3 000 dolárov. Pre porovnanie, USB ASIC miner stojí vo väčšine prípadov menej ako 50 dolárov. Existujú niektoré jednotky ako 21 bitcoinových počítačov to stálo 150 dolárov, čo sa dá technicky klasifikovať ako USB baník, ale sú na vysokej úrovni.

Je potrebné vziať do úvahy aj niekoľko ďalších investičných faktorov. Napríklad projekty menia konsenzuálne algoritmy tak, aby sa stali odolnejšie voči ASIC. To znamená, že drahé ťažobné súpravy ASIC by mohli znenazdajky zastarať. Pretože ich nie je možné prekonfigurovať na iné účely, mohlo by to znamenať významnú stratu. Áno, ovplyvnilo by to tiež zariadenia USB ASIC. Strata investícií by však bola v porovnaní s nimi podstatne menšia.

Ľahší proces nastavenia

Jedným z najťažších aspektov zahájenia úspešnej ťažobnej operácie je proces nastavenia. Ťažobné veže väčšinou nie sú plug-and-play. Konfigurácia jednej a spustenie ťažby kryptomien chvíľu trvá. Naproti tomu je proces nastavenia pomocou USB ASIC mineru dosť jednoduchý a niekoľko návody sú k dispozícii.

Väčšia mobilita

Ak ste skúsený baník alebo dokonca niekto, kto s baníctvom začína, pravdepodobne viete, aké môžu byť expanzívne ťažobné činnosti. V mnohých prípadoch môžu aj malé operácie zaberať veľa miesta.

Pre ľudí, ktorí často cestujú alebo nemajú dostatok priestoru na nastavenie hardvérových ťažobných súprav, môže byť ťažké zachovať tradičnú ťažobnú činnosť. S USB ASIC minerom by ste však mali mať možnosť využívať desktopy aj notebooky. Toto umožňuje ťažiť prakticky odkiaľkoľvek, kde sa môžete pripojiť na internet.

fotka notebooku

Dokonca je možné ťažiť s notebookom pomocou USB ASIC baníka.

Nevýhody USB ASIC Minerov

Znížte hašovacie sadzby

Pokiaľ ide o ťažbu kryptomeny, je pravdepodobne najdôležitejším faktorom hash rate. Nižší hash rate drasticky znižuje vaše šance na nájdenie ďalšieho bloku a získanie odmeny za ťažbu. Konkurovať iným baníkom, ktorí používajú tradičnú ťažobnú súpravu (alebo niekoľko) s jednoduchým USB ASIC baníkom, nie je realistický cieľ.

Nižšie zisky

S USB ASIC minerom by ste mali počítať s nižšími ziskami. Je však nevyhnutné pozerať sa na to z hľadiska návratnosti investícií. Menšia investícia znamená, že sa nedostanete do veľkého deficitu. Je možné dosiahnuť čistý zisk z USB ASIC baníka? Viac vysvetlíme v sekcii náklady verzus ziskovosť nižšie.

Najlepšie USB ASIC banícke zariadenia

Na dnešnom trhu existuje veľa možností ASIC, GPU a CPU. Nanešťastie nie je toľko spoločností, ktoré ponúkajú zariadenia USB ASIC miner.

Prečo je to tak? Poďme to zistiť, keď sa pozrieme na technické podrobnosti a recenzie zákazníkov troch najpopulárnejších jednotiek dostupných v roku 2018. Upozorňujeme, že náklady na dopravu nie sú zahrnuté v nasledujúcich nákladoch a že ceny môžu kolísať..

Bitmain Antminer U2

Náklady: 49,97 dolárov (použité)

Bitmain je najväčší hráč na trhu s kryptoťažbou. Spoločnosť vyrába najrôznejšie ťažobné plošiny určené pre rôzne PoW konsenzuálne algoritmy. Antminer U2 je ďalším skvelým príkladom rozmanitej produktovej rady. Od 3. októbra 2018 začala platiť Antminer U2 mal na Amazone iba dve recenzie.

Jedna recenzia je celkom pozitívna (5 hviezdičiek). Recenzent zdôrazňuje skutočnosť, že používatelia sa môžu dozvedieť o ťažbe, ťažbe cloudu a ďalších prostredníctvom tohto zariadenia USB ASIC. Druhá recenzia je však negatívna (1 hviezdička) a sťažovala sa na to, že zariadenie nebolo rozpoznané na troch rôznych počítačoch.

Podľa jednej otázky zákazníka, ktorá bola zodpovedaná v novembri 2017, toto zariadenie už nefunguje, pretože sa zvýšila obtiažnosť BTC. Je dôležité poznamenať, že Antminer U2 ťaží iba BTC a rovnako ako mnoho ďalších jednotiek USB ASIC nemôže ťažiť ďalšie kryptomeny.

fotografia Bitmain Antminer U2

Bitmain Antminer U2

GekkoScience 2Pac

Náklady: 44,95 dolárov

Popis produktu tvrdí, že GekkoScience 2-Pac je najefektívnejší USB miner, aký bol kedy vyrobený. Nenechajte sa tým zmiasť. Toto je iba jedno zariadenie a nie dve zariadenia v balení. Tento USB ASIC miner obsahuje dva čipy Bitmain BM1384 (rovnaké ako čip v Bitmain Antminer S5) a plne nastaviteľný dizajn regulátora, ktorý vám poskytne rozsah napätia v jadre od 550 mV do 800 mV. Typická hašovacia rýchlosť je 15 + GH / s, v závislosti od frekvencie hodín. Účinnosť je 0,31 – 0,35 wattu na GH.

GekkoScience taktiež odporúča, aby ľudia používali CGMiner spolu s týmto zariadením. Zdá sa, že väčšina recenzií je realistických o tom, čo môže tento konkrétny USB ASIC miner dosiahnuť. Napríklad väčšina nemá veľké ašpirácie na okamžitú návratnosť investícií.

fotografia Rev 2 GekkoScience 2-Pac Compac USB Stick Bitcoin Miner 15gh / s + (BM1384x2)

Podľa popisu produktu ide o najefektívnejší USB miner, aký sa kedy vyrobil.

NanoFury 2

Náklady: 89 dolárov

The NanoFury 2 miner je dodávaný s dvoma bitfury ASIC čipmi. Rýchlosť na bity je 50 bitov – 3,7-4,1 GH / s a ​​53-55 bitov – 4,7-5,4 GH / s. Zahŕňa tiež chladič na zadnej strane, ktorý lepšie rozptyľuje teplo. To znamená, že by ste mali očakávať lepšiu životnosť tohto konkrétneho USB ASIC baníka.

Pre tých, ktorí majú záujem o možnosť zložitého nastavenia, toto zariadenie nevyžaduje žiadne ďalšie ovládače. Dodáva sa tiež s Bfgminer & Podpora Cgminer. Dalo by sa očakávať, že toto zariadenie bude mať v priebehu času lepšiu výkonnosť v porovnaní s lacnejšími USB ASIC miner jednotkami. Okrem toho je možné okrem BTC ťažiť aj rôzne mince SHA256, z ktorých niektoré zahŕňajú DigiByte a Joulecoin.

fotografia troch asanových baníkov Nano Fury 2 Dual Chip USB Miner Bitfury NFY2

Nano Fury 2 sa ľahko inštaluje. Nie sú potrebné žiadne ovládače a obsahuje Bfgminer & Podpora Cgminer.

Náklady vs. ziskovosť

Zákazníci bohužiaľ tvrdia, že je ťažké / nemožné dosiahnuť pomocou týchto jednotiek dobrú návratnosť investícií. Väčšina tvrdí, že výsledky nestoja za investíciu.

Napríklad jeden používateľ Rev 2 GekkoScience 2-Pac odporúča používať sedemportový rozbočovač USB, ktorý podporuje USB kľúče. Tento užívateľ tiež odporúča, aby si používatelia vybrali cgminer a smerovali na uzol P2Pool. Celkovo používateľ odhaduje, že by ste museli minúť 600 až 800 dolárov, čo by vám poskytlo zlomovú časovú os 20 mesiacov. Zakaždým, keď sa výplata bloku BTC zastaví na polovicu, bude však dosiahnutie rentability trvať dlhšie. Je tiež dôležité pochopiť, že táto rada bola zverejnená v januári 2018, keď boli ceny kryptomeny na alebo okolo najvyššieho bodu v histórii. Pre trh s medveďmi môže byť získanie ziskov ešte náročnejšie.

Mali by ste tiež vziať do úvahy množstvo času a zdrojov potrebných na každodennú ťažbu a údržbu vašich ťažobných operácií. Oplatí sa na konci dňa ťažiť USB ASIC? Ak sa pozeráte iba na ziskovosť, je oveľa lepšie zvoliť tradičnú hardvérovú ťažbu. Ak však hľadáte zníženie počiatočných nákladov a nechcete prejsť procesom nastavenia operácie v plnom rozsahu, vyskúšanie ťažby USB môže byť lepšou voľbou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me