Zaujíma vás teda ťažba coinov na ochranu osobných údajov? ZCash je pravdepodobne priamo na vašom zozname priorít. A to z dobrého dôvodu. Mince na ochranu osobných údajov v poslednej dobe zhromažďujú veľa pary v dôsledku regulačných orgánov, ktoré sa snažia obmedziť bitcoiny a všetky altcoiny, ktoré z nich vznikli. V tejto príručke sa dozvieme niekoľko informácií o tom, ako ťažiť ZCash pre začiatočníkov.

(Upozorňujeme, že toto sa týka používateľov systému Windows, aj keď proces v systéme Linux bude trochu podobný.)

Stručný prehľad ZCash

ZCash v porovnaní s bitcoinmi dodáva kryptotransakciám ďalšiu vrstvu anonymity. Kryptografia známa ako zk-SNARKS umožňuje používateľom obchodovať úplne súkromne alebo, ak sa tak rozhodnú, zviditeľniť určité transakcie..

zcash

Táto funkcionalita má svoje dobré aj zlé stránky. Jeden vám umožňuje bezpečne posielať veľké prostriedky do celého sveta bez toho, aby ste sa potenciálne stali terčom online alebo offline útoku založeného na vašej identite. Na druhej strane má tiež potenciál na rôzne druhy prania špinavých peňazí.

ZCash používa na zabezpečenie svojej siete dôkaz o práci, podobne ako bitcoin. Zásadný rozdiel je však v jeho ťažobnom algoritme Equihash čo uľahčuje vytváranie blokov iným spôsobom. Toto je dôležitý bod, pretože budete potrebovať hardvér, ktorý je optimalizovaný, aby ho mohol využívať. O tom neskôr. Zatiaľ poďme ďalej a ak vás zaujíma vnútorná lopatka na ZCash, pozrite si nášho sprievodcu ZCash.

Ziskovosť

Ak ste nikdy predtým neťažili kryptomenu, bol by vhodný čas na zistenie, či z tohto podniku skutočne budete mať nejaký slušný zisk. Mnoho nevzdelaných účastníkov kryptomeny verí, že ťažba je ľahký spôsob, ako zarobiť peniaze. To jednoducho nie je tento prípad. Tu je niekoľko kľúčových prvkov, ktoré musíte vziať do úvahy predtým, ako sa vrhnete na ťažbu ZCash alebo akejkoľvek inej kryptomeny:

  • Aktuálna trhová cena
  • Počiatočné kapitálové výdavky na hardvér
  • Celková dostupná hašovacia sila
  • Náklady na elektrinu
  • Náklady na bazén

Ak to chcete urobiť, choďte ďalej Čo ťažiť a zadajte niekoľko premenných z vášho nastavenia. Ako príklad zadáme typickú zostavu ôsmich grafických kariet s rýchlosťou okolo 6000 h / s (hash rate):

Vypočítajte svoj predpokladaný potenciál zisku

Vypočítajte svoj predpokladaný potenciál zisku

Ako vidíte, najnovší potenciál zisku nie je nijako zvlášť vysoký. Je to do veľkej miery spôsobené medvedím trhom v roku 2018, ktorý sťažil malým baníkom zisk. Tieto výsledky sú však iba odhadmi. Rovnako ako u väčšiny vecí krypto, nič neprekoná praktický zážitok.

Ťažobný hardvér

ZCash bol postavený tak, aby odolával strojom ASIC a namiesto toho ako hlavný zdroj na ťažbu mince používal GPU (grafické karty). To je dobrá správa pre začínajúcich baníkov, pretože nebudete musieť konkurovať ťažobným gigantom ako Bitmain, ktorí majú obrovský podiel na trhu ASIC.

To znamená, že určite budete chcieť zohnať niektoré grafické karty Nvidia. Skúsení baníci uviedli, že pri ťažbe v ZCash výrazne prekonávajú karty AMD. Séria Nvidia GTX80 je dobrým východiskovým bodom, ak neviete, ktorú kartu si vyzdvihnúť. Okrem toho, keďže dopyt po kartách mierne zaťažil dodávky grafických kariet, môžete skúsiť vyzdvihnúť pár použitých GPU od svojich herných priateľov alebo na eBay.

Skladovanie vašej odmeny: peňaženky ZCash

Ťažba mincí nepomôže, pokiaľ ich skutočne niekde nemôžeme uložiť. Našťastie tu máme pomerne veľa možností. A peňaženka tretích strán je lepšie pre začiatočníkov ako úradná peňaženka funguje iba s Linuxom. Existuje tu množstvo dobrých možností, aj keď pre najvyššiu bezpečnosť budete pravdepodobne potrebovať hardvérovú peňaženku ako Trezor alebo Ledger..

Ak hľadáte vybudovanie bitcoinového portfólia alebo možno inkasujete fiat (napr. Doláre / eurá atď.), Určite budete chcieť ťažiť priamo na podporovanej burze. To vám umožní preskočiť ďalšie poplatky pri prechode medzi vašou osobnou peňaženkou a burzou. Najprv sa však obráťte na svoju burzu, aby ste sa uistili, že túto možnosť podporujú.

Softvér a ďalšie kroky

Vodiči

Za predpokladu, že ste pre svoje zariadenie už používali karty Nvidia, ako sme už spomínali, je najvyšší čas skontrolovať, či sú správne nainštalované a nakonfigurované. Zamierte do Stránka spoločnosti GeForce od spoločnosti Nvidia a nainštalujte si najnovšie ovládače, ak ste tak ešte neurobili:

Pre maximálnu efektivitu sa uistite, či máte pre svoju kartu nainštalované najnovšie ovládače

Pre maximálnu efektivitu sa uistite, či máte pre svoju kartu nainštalované najnovšie ovládače

Inštalácia mnohých GPU môže byť zložitý proces. Možno bude pre vás najlepšie nainštalovať po jednom, reštartovať a potom opláchnuť a zopakovať alebo alternatívne nainštalovať všetky súčasne. Baníci nahlásili niekoľko rôznych spôsobov, ako splniť svoju úlohu, a preto si naplánujte čas, aby ste si správne nainštalovali svoje vybavenie, než budete pokračovať v ďalších krokoch.

Stiahnite a spustite EWBF Miner

Je čas na pripojenie softvéru k vášmu hardvéru, aby sme mohli získať nejaké prostriedky. Odporúčaný softvér je tu EWBF Cuda ZCash miner. Pri sťahovaní baníkov buďte vždy opatrní, pretože niektoré neznáme programy môžu ukradnúť prostriedky nič netušiacim používateľom. Urobte si prieskum a postupujte podľa pokynov Bitcointalk komunita, pokiaľ ide o odporúčania pre baníkov.

Stiahnite a nainštalujte si najnovšiu verziu Cuda. Windows má nepríjemný zvyk prerušovať plynulý chod ťažobných strojov. To znamená, že budete musieť upraviť niekoľko nastavení, aby ste zaistili, že ťažíte s maximálnou efektivitou.

Najskôr sa uistite, že váš antivírus neblokuje Cuda ani žiadne iné súvisiace súbory. Po druhé, možno budete tiež chcieť zakázať aktualizácie systému Windows a namiesto toho ich aktualizovať manuálne naplánovaním konkrétnych prestojov zariadenia. Nakoniec deaktivujte režim spánku v počítači, pretože to nepretržite naruší vašu ťažbu ZCash.

Pripojte sa k ťažobnému bazénu

Ťažba ZCash na vlastnú päsť nie je praktická a v dnešnej dobe ho budete ťažiť iba vtedy, ak sa pripojíte k banskému bazénu. Stručne povedané, tieto vám umožňujú „zhromaždiť“ svoje zdroje s ostatnými ťažiarmi s väčšou možnosťou objavovania blokov a získavania odmeny za ťažbu. Investoon má a super porovnanie na ťažobných bazénoch ZCash blízko vašej aktuálnej polohy.

Kliknite na konkrétneho baníka a získate pokyny, ako sa pripojiť k danému bazénu:

Pokyny, ako sa pripojiť ku konkrétnej banskej skupine

Pokyny, ako sa pripojiť ku konkrétnej banskej skupine

Predovšetkým si budete musieť všimnúť nastavenia súboru netopierov a nastavenia minerov EWBF. Tieto sa dajú zmeniť v priečinku EWBF, ktorý ste si predtým stiahli. Budete tiež musieť skopírovať adresu peňaženky, o ktorej sme hovorili predtým. Je tu pomerne veľa fiddits bitov, takže sa uistite, že je všetko na mieste.

Záverečné myšlienky: Ako ťažiť ZCash

Teraz už len zostáva skutočne začať ťažiť ZCash! Dvakrát kliknite na súbor .bat a mali by ste efektívne ťažiť svoj prvý ZCash. Upozorňujeme, že väčšina združení vám umožňuje skontrolovať príjmy z peňaženky prostredníctvom príslušných webových stránok. Je toho ešte veľa, čo sa musíte naučiť, ak chcete čo najviac využiť učenie sa, ako ťažiť ZCash.

Pamätajte, že trhy sú na dne a konkurencia je tvrdá. Ak chcete zostať nad vodou, budete musieť byť v kontakte s najnovším vývojom a zdokonaľovať svoj proces. Veľa šťastia a šťastnej ťažby!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me