Mince súťažia o najlepšiu možnosť ochrany osobných údajov spoločnosti Crypto

Aj keď osobné informácie nie sú spojené s bitcoinovými adresami, stačí, keď budete trocha sliediť, aby vás niekto mohol spojiť s vašimi nákupmi. Aj keď nekupujete nezákonné látky, možno nebudete chcieť, aby boli vaše zostatky a história výdavkov otvorene prístupné iným stranám.

Vďakabohu za mince na ochranu osobných údajov. Niekoľko ľudí si uvedomilo tento nedostatok bitcoinu a vytvorili mince, aby udržali vašu aktivitu v anonymite. V tomto článku sa chystáme analyzovať niektoré z týchto mincí a načrtnúť, prečo alebo prečo by nemali byť najlepšou voľbou.

Pomlčka

pomlčkové logo

Vidlica bitcoinu, Dash (skratka pre Digital Cash) je v súčasnosti na čele balíka s trhový strop viac ako 6 miliárd dolárov. Podporovatelia bežne chvália mincu za jej takmer okamžité transakcie pri použití funkcie InstantSend. Aj keď je viac známa rýchlosť, mince môžete posielať anonymne aj prostredníctvom služby Dash’s PrivateSend.

Proces PrivateSend je nasledovný:

 1. Platforma rozdeľuje vaše transakčné vstupy na konkrétne nominálne hodnoty (0,01, 0,1, 1 a 10 DASH).
 2. Vaša peňaženka odošle požiadavku masternodom, že chcete zmiešať svoje mince.
 3. Masternódy potom zmiešajú dokopy rovnaké nominálne hodnoty mincí od rôznych ľudí.
 4. Potom mince pošlú späť do peňaženky každej osoby. Každá peňaženka dostáva mince na inú adresu, ktorá sa nazýva „zmena adresy“..
 5. Kroky 2 až 4 sa opakujú niekoľkokrát s každou nominálnou hodnotou.

Vďaka tomuto procesu miešania Dash v zásade robí vaše mince nerozoznateľné od ostatných mincí v sieti. Je to ako schovať zrnko piesku na pláži.

Dash nemusí mať najrobustnejšiu privatizačnú funkcionalitu, ale jeho jednoduché použitie a súčasná popularita môžu byť pre ostatné mince ťažké prekonať.

Pros

 • Dash sa vo veľkej miere zameriava na svoju vlastnú masovú adopciu. Mince je k dispozícii v bankomatoch po celom svete a je to zvyčajne ďalšia kryptomena akceptovaná v obchodoch po bitcoinoch, litecoinoch a ethereu.
 • Ako vidlička bitcoinu obsahuje minca veľkú časť technológie, vďaka ktorej sú bitcoiny také skvelé.

Zápory

 • O tvorcovi Dash, dokonca aj Duffield’s, sa vedie polemika o zásobách mincí. Odporcovia tvrdia, že nespravodlivo napadol asi prvý milión mincí, čo mu dalo neprimeranú kontrolu.
 • Niektorí ľudia tiež tvrdia, že keďže je funkcia PrivateSend voliteľná, Dash nie je skutočne súkromná. Pravdepodobne by ste mohli vystopovať údajne anonymné transakcie, ak sú spojené s neverejnými transakciami.

Monero

logo monero

Monero je často označovaný ako kryptokráľ ochrany súkromia. Mince nahradila bitcoin ako prechodnú menu pre nákupy na tmavom webe. Ak je trhová kapitalizácia na úrovni ~ 4,8 miliárd dolárov, Monero je v čase volatility trhu relatívne stabilné.

Predvolene je Monero kryptograficky súkromné ​​a obsahuje niekoľko funkcií anonymity. Mince používa tajné adresy pre transakcie na odstránenie ich spojenia s blockchainom. To zabráni akýmkoľvek prepojeniam, ktoré môže mať transakcia s vašou peňaženkou, a skryje informácie o transakcii pred inými ľuďmi.

Iné ako tajné adresy používa Monero Vyzváňať dôverné transakcie (RingCT) – protokol podobný podpisom zvonenia, ktoré používajú iné mince na ochranu osobných údajov. S RingCTs môže sieť overiť podrobnosti transakcie bez toho, aby musela odhaliť sumu, ktorá je s nimi spojená.

Tím Monero neustále pridáva nové funkcie ochrany osobných údajov ako Chvostová integrácia OS a Kovri, sieť typu overlay, ktorá zakrýva vašu adresu IP.

Pros

 • Popularita medzi používateľmi tmavého webu je solídnym indikátorom toho, že súkromie Monera je špičkové.
 • Nadbytočné vrstvy ochrany súkromia spoločnosti Monero umožňujú, aby boli mince skutočne zameniteľné. To znamená, že všetky mince Monero sú zameniteľné a na základe ich histórie sa nezníži ich hodnota.

Zápory

 • Monero je pre začiatočníkov menej priateľské ako iné dostupné mince. To by mohlo potlačiť masové prijatie.
 • Vývoj s Monerom je dosť ťažký. Z tohto dôvodu ho veľa peňaženiek nepodporuje a existuje len obmedzený počet obchodníkov, ktorí to akceptujú.

Zcash

logo zcash

Z mincí v tomto zozname je Zcash jediný, ktorý používa nulové vedomosti stručná neinteraktívna argumentácia o znalostných dôkazoch (zk-SNARKs). Táto metóda ochrany osobných údajov sa používa na preukázanie toho, že odoslané informácie o transakcii sú pravdivé, bez toho, aby ste museli zverejňovať skutočné podrobnosti transakcie. V podstate zk-SNARK šifrujú všetky transakčné údaje.

Rovnako ako Dash, aj súkromie je pre používateľov Zcash iba možnosťou. Tím ďalej uvádza, že Zcash:

 • Šifrovanie údajov pre viac podpisov
 • Popliesť IP adresy
 • Chráňte pred transakciami s verejnými kryptomenami

Nedostatok týchto funkcií ochrany osobných údajov spôsobil, že niektorí členovia komunity odpisovali Zcash ako správnu anonymnú mincu. To znamená, že minca má podporu významných poradcov, ako sú Gavin Andresen (hlavný vedec nadácie pre bitcoiny) a Vitalik Buterin (tvorca ethereum)..

Pros

 • zk-SNARK sa javia ako dobré a ľahké riešenie ochrany súkromia a anonymity. Aj Ethereum bude ich implementáciu čoskoro.
 • Tím Zcash zahŕňa odborníkov na informatiku a kryptografiu z renomovaných univerzít z celého sveta.

Zápory

 • Voliteľné súkromie má potenciál narušiť fungovanie celej siete.
 • Spoločnosť Zerocoin Electric Coin Company vlastní spoločnosť Zcash. Prináša to úroveň centralizácie, ktorá mnohým ľuďom nevyhovuje.

Bytecoin

logo bytecoinu

Bytecoin vznikol v roku 2012, čo z neho robí jednu z najstarších kryptomien. v skutočnosti, Monero vzniklo ako vidlička Bytecoin.

Bytecoin používa CryptoNote protokol na zachovanie anonymity. Tento protokol obsahuje zmes jednorazových tajných adries a vyzváňacích podpisov, aby boli všetky transakcie súkromné.

Mince majú históriu rozdelených táborov pre vývojárov, množstvo forkov a neistý začiatok, ale zdá sa, že sa to nedávno zmenilo. Súčasný vývojový tím sa opätovne zameriava na transparentnosť a komunikáciu s komunitou a vytvoril cielený plán.

Pros

 • Bytecoin využíva protokol CryptoNote – osvedčený prostriedok ochrany súkromia.
 • Bytecoin je najstaršou mincou na tomto zozname a je potrebné ho ešte dokázať vysledovať.

Zápory

 • Aj keď má mince značný trhový strop (~ 1 miliarda dolárov), zdá sa, že je relatívne neznáma. Jeho rebranding môže byť príliš malý, príliš neskoro.
 • Komunita blockchainu nesúhlasí s tým, či vývojári predminovali prvé mince alebo nie. Ak je to pravda, v ekosystéme by mohla vzniknúť centralizovaná moc.

Záver

Medzi týmito mincami na ochranu osobných údajov je to tesný závod – každý s vlastným zoznamom výhod a nevýhod. Jasný víťaz sa stále neobjavil a každý deň sa zjavne objavujú noví konkurenti. Verge a PIVX si v poslednej dobe získali pomerne veľkú popularitu, zatiaľ čo Aeon a NAV Coin pomaly tiež získavajú paru.

Iba čas (a dôkladné testy vysledovateľnosti) oddelí skutočne súkromné ​​mince od tých, ktoré tvrdia, že chránia vašu anonymitu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me