Melanie Plaza, spoluzakladateľka Elix

headshot melanie plaza

Melanie Plaza, spoluzakladateľka spoločnosti Elix, je biologička, ktorá sa obrátila na počítačového programátora na misiu zameranú na zlepšenie dostupnosti technológie blockchain. Elix je decentralizovaná pôžičková a crowdfundingová platforma so zameraním na použiteľnosť pre netechnických. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o platforme, prečítajte si tu nášho sprievodcu pre začiatočníkov.

V nasledujúcom rozhovore Steven Buchko z Coin Central hovorí s Melanie o jej zavedení kryptomeny a niektorých jedinečných architektonických rozhodnutiach, ktoré urobil tím Elix. Dotýkajú sa tiež najväčších prekážok technológie blockchain v oblasti adopcie, ako aj najlepších tendrov na kuracie mäso v USA.

Rozhovor

SB: Povedz mi príbeh o tom, ako si sa dostal k miestu, kde si dnes, keď som pracoval na Elixe.

MP: Pôvodne som začal uvažovať, že sa chystám robiť biologický výskum. Chodil som na veľmi prírodovednú školu Bronx Science a potom som sa stal odborom biológie na Yale. Ale bol som frustrovaný z toho, ako funguje akademická obec. Utratíš veľa časovo náročných návrhov grantov a vo výskume existujú obmedzenia.

Namiesto toho som teda začal robiť programovanie. Považoval som to za super, pretože technológia bola (a stále je) budúcnosť. Páčilo sa mi, že som mohol robiť veľa rôznych vecí s programovaním a pracovať v rôznych odvetviach.

Potom som začal viac pracovať na blockchainových projektoch a začal som pracovať s Davidom [spoluzakladateľom Elix] ako kontraktor vo vývojárskom obchode. Predtým som sa zaoberal vecami súvisiacimi s kryptomenami, ale v skutočnosti som nepracoval na žiadnych projektoch. Len som obchodoval a pracoval na malom obchodnom botovi.

Videl som, že Elixír má potenciál vyriešiť veľa problémov, ktoré som predtým v priemysle videl. Páči sa mi podstata decentralizovaného skupinového financovania a poskytovania pôžičiek a príležitosť, ktorá dáva ľuďom väčšiu finančnú slobodu. Obmedzuje tiež existujúce predsudky vo financovaní.

Niekoľko mesiacov po práci ako kontraktor som nastúpil do Elixiru na plný úväzok ako spoluzakladateľ.

Aký bol váš prvý úvod do kryptomeny? Čo vás prinútilo začať obchodovať a postaviť tohto obchodného robota?

Moji priatelia začali o kryptomene rozprávať niečo pred viac ako rokom. Predtým som o tom počul, ale nebol som si poriadne vedomý jeho rušivého potenciálu. V čase, keď to bola „Bitcoin Pizza“, som nevedel, či je to dobrá vec alebo nie. Začal som sa tým však viac zaoberať a myslel som si, že je to skvelá technológia.

Bol som tiež na lekcii o tom, ako stavať samoriadiace autá s AI, čo ma viedlo k tomu, že som začal pracovať na obchodnom botovi. Chcel som uplatniť časť svojho strojového učenia na kryptomenu. Nemyslel som to vážne, že na tom zarobím veľa peňazí, alebo podobne. Len som si myslel, že obe sú super technológie a bola to príležitosť pracovať na oboch súčasne.

Podľa vlastných slov, čo robí Elix a aký problém riešite?

Na začiatku sa zameriavame na platformu crowdfundingu založenú na blockchaine. Robíme tiež MVP [minimálny životaschopný produkt] s pôžičkami. Ľudia môžu posielať a požadovať žetóny a navzájom sa platiť. Nakoniec vybudujeme oba tieto ekosystémy a pridáme funkcie, ako sú kolateralizované pôžičky a nástroje na vytváranie prehľadov pre crowdfunding. Momentálne je to však iba jednoduchá interakcia.

Vidíme, že ľudia chcú mať oveľa väčšiu kontrolu nad svojimi vlastnými údajmi a nad tým, ako interagujú s inými ľuďmi na webe, namiesto toho, aby tieto veci kontroloval nejaký typ ústredného orgánu. To umožňujú ľuďom decentralizované inteligentné zmluvy. Môžu jasne vidieť, kam smerujú ich tokeny, aké pravidlá ovplyvňujú smerovanie ďalších, a preto bude celý systém transparentnejší.

Vystrihávame tohto centralizovaného sprostredkovateľa, s ktorým sú ľudia v dnešnej dobe čoraz nepohodlnejší.

Tiež pre crowdfunding, môžeme byť okamžite globalizovanejší. Nemáme zahraničné transakčné poplatky a neexistujú ani žiadni spracovatelia platieb. Na začiatku sa snažíme sprístupniť všetkým.

Kryptopriestor nedávno explodoval, stále však nie je veľa spôsobov, ako by ľudia mohli svoje tokeny ľahko použiť. Prostredníctvom skupinového financovania a požičiavania sa zameriavame na vývoj produktu, ktorý sa dá skutočne ľahko použiť.

Aj keď nie ste technický typ, s aplikáciou môžete stále ľahko komunikovať. Nemusíte rozumieť zložitosti, ktorá s tým súvisí. Môžete mať iba aplikáciu, kde môžete svoje tokeny využiť.

Umožňujeme ľuďom financovať projekty, na ktorých im záleží, pomocou svojich tokenov alebo ich jednoducho poslať iným ľuďom. Vidíme, že ľudia majú kryptomenu a to je v pohode, ale ľudia teraz chcú spôsob, ako s tým niečo urobiť.

Nerobili ste ICO [Initial Coin Offering]. Namiesto toho ste urobili výsadok. Aké to malo dôvody??

V prvom rade sme chceli mať možnosť zapojiť ľudí do komunity, umožniť im účasť na projekte a mať ich od začiatku na tej istej stránke ako my. Chceli sme to pestovať spolu, namiesto toho, aby sme mali iba predpredaj, kde najskôr dostávame kapitál, a potom pracovať na zvyšovaní hodnoty týchto tokenov a hľadaní ich užitočnosti po.

Myslím si, že naša komunita nás viac podporuje, pretože sme namiesto toho urobili výsadok. Teraz, s pretrvávajúcimi bezpečnostnými predpismi a nejednoznačnosťou vo vesmíre, to, že neurobíme ICO, nám pravdepodobne nejakým spôsobom prospelo. S pribúdajúcimi predpismi pre ICO nám s najväčšou pravdepodobnosťou pomohlo vedieť, že sme sa do toho nezapájali.

Ďalšou jedinečnou vecou, ​​ktorú robíte, je ťažba v Proof-of-Time. Prečo ten mechanizmus súvisí s Proof-of-Stake, Proof-of-Work alebo dokonca s iným konsenzom protokoly?

Chceli sme vytvoriť nový zaujímavý banský model pre ľudí. Nová stratégia pre ľudí, ktorí to majú robiť spôsobom, ktorý stále malo zmysel, a tiež by ich motivovala k tomu, aby si tieto tokeny ponechali dlhšie.

Ako funguje ťažba v korektnom čase: Čím viac žetónov máte, tým dlhšie ich držíte. Takto minimalizujeme cirkulujúcu ponuku a povzbudzujeme ľudí k dlhodobému mysleniu.

V prípade Proof-of-Work zaznamenávame mierny pokles kvôli energetickej neefektívnosti spojenej s ťažbou. Proof-of-Time je zaujímavá alternatíva, ktorá nevyžaduje veľké sklady v Číne.

Boli ste nejaké ďalšie konsenzuálne algoritmy, ktoré ste zvažovali?

Máme tiež tento ďalší potenciálny token, na ktorom pracujeme a pre ktorý sme uvažovali o rôznych ťažobných algoritmoch. Existuje niekoľko ďalších, ktoré by sme mohli použiť pre tento nový token. Ale nie, o koncepcii Proof-of-Time bolo rozhodnuté skoro.

Je Token P novým tokenom, ktorý ste práve spomenuli?

Áno, to je stimulačný token. Rozhodli sme sa, že si na jeho vydanie počkáme, kým sa ekosystém trochu nevyvinie. Nechceme hneď vydať token, ktorý nemá užitočnosť.

Myslíme si, že pri vývoji pôžičkových a crowdfundingových ekosystémov to má veľa potenciálnych využití. Zostavíme to ako odmenu za účasť v týchto ekosystémoch neskôr. A umožníme ľuďom, aby ju začali ťažiť, keď má skutočný prípad použitia.

Mohli by ste hovoriť viac o programe odmien?

Z praktického hľadiska sme si mysleli, že by bolo dobré motivovať ľudí, aby si platformu osvojili, ale chceli sme tiež motivovať ľudí, aby skutočne splácali svoje pôžičky a podieľali sa na poskytovaní pôžičiek..

Jedným z problémov pri poskytovaní pôžičiek je: „Ako zaistíte, aby sa ľuďom odvďačili. Ako si myslíte, že sa riziko požičiavania oplatí? “

Ako to funguje: Ak niekomu požičiate prostriedky a táto osoba vám úspešne vráti peniaze, máte oprávnenie na ťažbu iného tokenu. Odmena sa delí medzi veriteľa a dlžníka, čo veriteľovi dáva trochu viac, pretože mali väčšie riziko. Dlžník tiež dostane odmenu za úplné splatenie pôžičky. Je to spôsob, ako ďalej motivovať ľudí k účasti na procese poskytovania pôžičiek, a tiež zabezpečiť, aby boli pôžičky splnené až do konca.

elix interface 2 telefóny

Existuje pokuta, ak dlžník nesplatí veriteľovi?

V našom MVP nie je pokuta, ale nad tým premýšľame. Možno budeme musieť implementovať nejaký typ hodnotiaceho systému alebo pracovať s blockchainovými systémami na hodnotenie kreditov.

Uvažujeme tiež nad zavedením zabezpečeného systému požičiavania. To by tam trochu zmiernilo riziko.

To je jedna z výziev pri poskytovaní úverov týmto decentralizovaným spôsobom. Neexistujú tradičné spôsoby úverového skóre alebo vymáhania pohľadávok. Myslíme na ďalšie spôsoby, ako to vyriešiť.

Takže ešte len začínate so základnými pôžičkami typu peer-to-peer a rozširujete sa odtiaľ?

Áno presne. Chceli sme vytvoriť skutočne jednoduchý systém, ktorý by začínal, aby ho ľudia mohli ľahko používať a osvojiť si ho. Myslíme si, že je dobré dostať našu aplikáciu hneď na začiatku, aby sme videli, ako ju ľudia používajú, a odpovedať na to, čo chcú naši používatelia v produkte skutočne vidieť. Odtiaľ môžeme vyvinúť ekosystém na základe vzorcov používania a spätnej väzby používateľov.

Túto beta verziu už máte out a máte otvorené inteligentné zmluvy na testovanie, napriek tomu ste boli chvíľu iba dvoma spoluzakladateľmi a nedávno ste do tímu pridali ďalších dvoch ľudí.. Chcete udržať tím malý alebo existuje bod, v ktorom sa chcete začať rozširovať? Mnoho ďalších tímov blockchainových projektov bolo dosť gigantických.

Práve sme pridali ďalšiu prácu – máme nového poradcu. Máme tiež dizajnéra, s ktorým spolupracujeme.

Dokázali sme sa pohybovať rýchlo s štíhlym tímom. To bolo pre nás dobré až do tohto okamihu. Ale áno, začneme rozširovať tím. Nemyslím si, že sa to naštartuje na 30 ľudí hneď ako veľa iných projektov, ktoré som videl.

Keď spustíme verejnú aplikáciu, budeme chcieť urýchliť vývoj a prilákať viac ľudí. Keď sa priblížime k uvedeniu na trh, začneme do tímu pridávať ďalšie.

Čo odlišuje Elix od iných platforiem poskytujúcich pôžičky typu peer-to-peer a crowdfundingu v priestore? Ten, ktorý mi príde na myseľ, je ETHLend.

Jedna vec na ETHLend je, že na financovanie žiadosti o pôžičku si účtujú 0,01 ETH a ďalšie za poplatok GAS. Sami si neúčtujeme žiadny poplatok. Práve teraz len platíte plynový poplatok.

Rovnako nemáme token členstva ako má SALT, takže sme skôr decentralizovanou platformou peer-to-peer..

Máme tiež túto ďalšiu motiváciu s tokenom odmeny. Myslím si, že ľudia sa budú chcieť podieľať na pôžičkách, kde majú odmenu za poskytnutie pôžičky. Dúfajme, že to tiež zvýši počet úverov, ktoré sa na našej platforme úspešne dokončia.

Nepotrebujeme ani MetaMask, Status ani žiadny typ rozšírenia. Snažíme sa vytvoriť jednoduchšie mobilné prostredie, kde nemusíte nič z toho používať. Ľudia nemusia rozumieť tomu, ako si nainštalovať tieto ďalšie rozšírenia, čo uľahčí bežnému človeku.

Nerobili sme ani ICO. A v porovnaní s inými projektmi kontrolujeme nižšiu časť ponuky tokenov.

Videl som, že si si dal prívlastok kurací nežný znalec. Môžete k tomu povedať niečo viac?

Jedným z prvých startupov, ktoré fungovali späť, keď som bol na Yale, bol Crunchbutton, platforma na rozvoz jedál. Jedným tlačidlom si môžete objednať kurací sendvič z byvola nazývaný Wenzel. Wenzel bol premiérový sendvič.

Aj keď našou hlavnou vecou bol Wenzel, vždy som mal radšej kuracie tendre, ktoré ste mohli dostať z tej istej reštaurácie. Začal som teda vzorkovať všetky tendre na vyprážané kuracie mäso v rôznych reštauráciách po meste a snažil som sa nájsť tiež premiérový kurací tender.

Neviem, či všetci oceňujú kuracie tendre rovnako ako ja, ale stále ma baví ich skúšať, kedykoľvek idem na nové miesto.

Na ktorom mieste sú teda najlepšie kuracie tendre?

V Marina del Ray je toto miesto, ktoré má plné kuracie prsia, z ktorých sa urobilo výberové konanie. Predtým sa to volalo Marla’s, ale teraz si myslím, že je to Munch Late Night alebo niečo podobné.

Považujem ich za vychytený kurací tender, pretože sú oveľa drahšie ako tendre na pizzu, ale sú veľmi dobré.

Čo bude ďalej na programe Elix v roku 2018?

Aplikáciu do obchodu s aplikáciami plánujeme odoslať koncom júna. Dúfajme, že budeme mať verejné vydanie krátko na to.

Potom budeme rozvíjať niektoré z našich webových funkcií. Na začiatku neplánujeme úplnú paritu funkcií, ale začleňujeme niektoré z mobilných funkcií.

V závislosti od toho, ako používatelia aplikáciu používajú, máme niekoľko nápadov, ako rozšíriť ekosystém crowdfunding, napríklad začleniť nástroje na nahlasovanie. S blockchainovou technológiou môžete robiť všetko iné, ako len transakcie. Napríklad umožniť ľuďom odosielať nemenné prehľady pri dokončení projektov alebo odosielať údaje, ktoré zhromažďujú za experiment.

Chceme tiež, aby projekty boli schopné rozptýliť žetóny, pretože sú splnené určité míľniky, namiesto toho, aby sa všetko rozptýlilo naraz po dosiahnutí cieľa financovania. Chceme vám tiež dať možnosť zverejniť vaše zistenia, ak ste financovali nejaký druh výskumu alebo na konci uvádzate správu.

To sú veci, ktoré môžeme zahrnúť, ak ľudia používajú platformu crowdfunding a narazia na niektoré z týchto problémov.

Nakoniec by sme mohli vytvoriť úplne decentralizovanú webovú verziu. Momentálne zobrazujeme iba projekty v aplikácii, ktoré sme overili ako legitímne projekty. Nakoniec chceme vytvoriť plne decentralizovanú verziu, aby ste videli všetky potenciálne projekty (aj tie bláznivé). Plne decentralizovaná verzia pre ľudí.

Elix roadmap

Čo je teraz spojené s procesom preverovania? Ako viete, čo je legitímne verzus legitímne?

To je jedna vec, o ktorej som veľa premýšľal, pretože nechcem, aby sme boli centralizovaný systém. Na začiatku, najmä preto, že sa snažíme sústrediť na to, aby ho každý mohol používať, je potrebné urobiť nejaké preverenie.

Kontaktovali sme všetkých ľudí, ktorí sa nás týkajú. Ak robia produkt, opýtame sa ich, či majú prototyp, nejaký kód, ktorý majú ukázať, alebo či majú podrobný plán, ako ho postavia. V podstate iba získanie ďalších informácií o tom, ako plánujú svoj projekt v skutočnosti dokončiť.

Čo je podľa vás najväčšou prekážkou v masovom prijímaní technológií kryptomeny a blockchainu?

Momentálne je ťažké začať. Ak chcete na začiatku previesť z fiatu na kryptomenu, zvyčajne musíte chvíľu čakať, kým vás schváli niektorá z búrz. A niektoré z nich sú dokonca akési povrchné.

Pre ľudí nie je také ľahké dostať sa do pohody, keď musíte vykonať aj všetky tieto prevody do rôznych peňaženiek.

Pre nás to bude jeden z najväčších problémov pri adopcii. Preto sme sa tak usilovne usilovali o to, aby bolo používanie stránky skutočne jednoduché, akonáhle ste na tejto platforme. Stále však musíte niekde dostať svoje počiatočné tokeny a Ether.

Pochopenie toho, ako začať, ako získať svoju prvú kryptomenu a rôzne spôsoby prevodu – to sú najväčšie prekážky.

Máte obľúbený projekt mimo Elixu?

Áno, mám toho veľa. Litecoin sa mi veľmi páči ako jeden z tých väčších. Z hľadiska objemu transakcií sú litecoiny veľmi využívané. Niektorí hovoria, že sa používa iba na prestup medzi burzami a ako prostriedok na získanie rôznych tokenov. To však stále znamená, že ho ľudia používajú, pretože je lacnejší a rýchlejší ako bitcoin.

Pre menšie je UTrust v pohode, ak dokáže vytiahnuť celé použitie tokenov v tvare Paypal. A Elix sa mi očividne páči.

Začíname pozorovať utratenie projektov pred koncom. Mnoho z tých tienistejších zomrie, ale uvidíme aj ďalších víťazov.

Ľudia porovnávajú krypto s bublinou .com. Bude veľa projektov typu pets.com, kde si ľudia mysleli, že je to super nápad, ale zomiera. Aj v tomto priestore však bude veľa víťazov.

Ďakujem

Ďakujem, Melanie, že si si našiel čas a porozprával sa s nami. Prajeme vám a tímu Elixu veľa šťastia pri verejnom spustení vášho projektu. Tešíme sa, až si Marlu nabudúce vyskúšame v Marina del Ray!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me