Napriek všetkým špekuláciám a obavám z dodržiavania pravidiel ICO je zaujímavé počuť, že tento mechanizmus získavania finančných prostriedkov je vhodný aj pre spoločnosti mimo reťazca. Ako všetci vieme, regulácia je veľmi spornou diskusiou. Zatiaľ čo riadiace orgány vo veľkej časti sveta to šliapu po pätách, tie inteligentné teraz držia legálne ICO. A v Nemecku sú to blockchainové aj off-chain spoločnosti.

Legálne ICO neexistujú

Predtým, ako začnete protestovať, poďme to napraviť. Legálne ICO naozaj neexistujú. V USA môže spoločnosť využiť existujúcu legislatívu o výnimkách z cenných papierov, aby mohla konať v súlade s ponukou, ktorá sa niekedy nazýva ponuka bezpečnostných tokenov (STO). Sú obmedzujúce, drahé, časovo náročné a nie ideálne. Ale to je zatiaľ to najlepšie, čo existuje.

V krajinách ako Nemecko alebo Švajčiarsko však existujú flexibilnejšie pokyny. Vďaka tomu sú zelenšie pastviny pre mnoho krypto spoločností zmätené alebo znepokojené nedostatkom jasnej domácej politiky. Môžu mať legálne ICO (ponuky tokenov, ktoré sú v súlade s miestnymi predpismi) a naštartovať svoje podnikanie bez obáv z predvolania..

Je to teda pochopiteľné blockchainové spoločnosti všetkých pruhov sa sťahuje do krajín ako Švajčiarsko, pričom túto možnosť zvažuje dokonca aj spoločnosť Bitfinex. Aká je však výzva pre spoločnosti mimo reťazca, aby vlastnili ICO, keď nepotrebujú zapletenie sa do zamotaného legálneho webu?

Prečo by spoločnosti mimo reťazca mali legálne ICO?

Pre začiatočníkov prístup k transparentnej, bezpečnej a rýchlej finančnej zbierke za nízku cenu. Tradičné financovanie rizikovým kapitálom je zvyčajne zdĺhavý a zdĺhavý proces. Môže to tiež znamenať veľa výdavkov a veľa odmietnutí pred nájdením podporovateľa. S ICO jednoducho vydáte žetón.

Ak to chcú investori kúpiť, môžu; ak chcete vydať viac, môžete. Vydávanie akciových tokenov môže spoločnostiam poskytnúť potrebnú likviditu. A potom môžu obchodovať s tokenmi na sekundárnych trhoch (predávané ako kryptomena). Tradičné aktíva súkromného kapitálu sú na druhej strane z definície nelikvidné.

Neufund

https://neufund.org/

Agnieszka Sarnecka VP Ventures of Neufund platforma fundraisingu pre kapitál vysvetľuje: „Zakladatelia príliš často nemôžu získať prístup k hodnote, ktorú ich spoločnosť vytvorila. Bez ohľadu na jeho vysoké ocenenie majiteľ v mnohých prípadoch stále žije z počiatočného platu. “

Držanie ICO by zakladateľovi umožnilo tokenizovať časť (alebo celý) kapitál ich spoločnosti na blockchaine bez toho, aby sa musel stretnúť s VC. V rámci takzvanej ponuky majetkových tokenov (ETO) môže byť kapitál spoločnosti v reťazci reprezentovaný ako tokeny..

Neufund je platforma pre investorov a zakladateľov, ktorá má hlboké korene v oblasti dodržiavania predpisov. Spoločnou prácou s nemeckou a maltskou vládou, ktorá im radí s reguláciou, vytvorili Iniciatíva politiky blockchain s partnermi vrátane Kraken, Lisk a Delaware.

Pre podnikanie nie je nič horšie ako neistota. A vzhľadom na neistotu táto organizácia proaktívne buduje právny a technický rámec v nemeckej jurisdikcii, ktorý umožňuje plne legálne ICO. Ale nielen pre blockchainové spoločnosti. Teraz môžu spoločnosti mimo reťazca tiež tokenizovať svoje aktíva.

Tokenizácia všetkého

Keď už hovoríme o MoneyConf, Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Kruh Jeremy Allaire uviedol, že sme na začiatku „tokenizácie všetkého“. Každá forma obchodu s aktívami alebo hodnotami sa stane krypto tokenom. Veľká časť jeho prejavu unikla pohľadu na budúcnosť. Ale v Nemecku to už legálne robia tradičné spoločnosti mimo reťazca.

Tokenizácia všetkého

Jeremy Allaire prednášajúci na MoneyConf v Dubline

Zvykli sme si na to, že krypto spoločnosti spúšťajú nejaký nepríčetný token, ktorý má mať utilitu, keď jej jedinou utilitou je získavanie finančných prostriedkov. Sarnecka hovorí: „V mnohých prípadoch je token úplne zbytočný a zbytočný, pretože neprispieva k obchodnému modelu spoločnosti ani nemá hodnotu pre držiteľov tokenov.“

Prostredníctvom spoločnosti Neufund môžu spoločnosti a investori z celého sveta získavať finančné prostriedky alebo investovať legálnym a bezpečným spôsobom. To je možné pomocou kombinácie IPO, ICO a tradičných kôl VC. Všetko je v súlade s nemeckou jurisdikciou a spoločnosti sa nemusia v Nemecku registrovať. Niektoré z prvých zahraničných spoločností Neufund, ktoré získavajú finančné prostriedky týmto spôsobom, v skutočnosti pochádzajú z Indie a Švédska.

Diferencovanie druhov cenných papierov

Jedným z kľúčov umožňujúcich legálne ICO (kompatibilné možnosti získavania finančných prostriedkov) je rozlíšenie typu predávaného tokenu. Ktokoľvek v krypto priestore vie, že už samotné slovo „bezpečnosť“ zasahuje strach v srdciach blockchainových spoločností. V Nemecku je to však nenápadne, ale hlavne inak.

“V Nemecku existujú dva typy cenných papierov,” vysvetľuje Sarnecka. „Wertpapiere (akcie, Aktien) a Vermögensanlage (akcie, investičné aktíva). V spoločnosti Neufund sme vytvorili akciové tokeny, ktoré sa z nášho pohľadu kvalifikujú ako investičné aktíva. Hlavný rozdiel je v tom, že s investičnými aktívami sa manipuluje ľahšie. Vyžadujú prospekt, ale v oveľa ľahšej podobe ako wertpapiere. Vďaka tomu sú vhodnejšie pre začínajúce a začínajúce spoločnosti. “

Neufund doteraz zapojil spoločnosti zo širokej škály vertikál zahŕňajúcich automobilový priemysel, biotechnológie, fintech a bankovníctvo. Medzi spoločnosti patrí Brille24, Next Big Thing a švédsky elektromobil Uniti.

Jedná sa o podniky, ktoré predtým nemali prístup k finančným zbierkam na blockchaine. Všetky spoločnosti a investori sú preverení a prechádzajú KYC / AML. Je na investoroch, do ktorých spoločností investujú pomocou Neufundovho rozhrania..

Takže technologická spoločnosť, vzdelávacie zariadenie, možno aj pekáreň Mom and Pop, môže byť jedného dňa schopná tokenizovať svoj majetok. Aj keď sa legálne ICO zatiaľ obmedzujú na spoločnosti s akciami a kontrolovateľnými finančnými prostriedkami. Novou otázkou, ktorú si treba položiť, by však malo byť, kedy – a nie či – uvidíme tokenizáciu všetkého.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me