Solárna energia a technológia blockchain majú spoločný osud. Obe technológie zažívajú rýchle prijatie a obe sú oveľa efektívnejšie ako ich predchodcovia. Solárna energia poskytuje miliónom domácností a firiem prístup k čistej obnoviteľnej energii. Pravdepodobne poznáte niekoho, kto má na svojom dome solárne panely, alebo vás možno riadili domy vo vašom okolí s nainštalovanými solárnymi panelmi. Mnohé z týchto domov majú slušný zisk z predaja svojej nevyužitej elektriny späť elektrotechnickej spoločnosti. Tento zisk je navrchu k tomu, že tieto domy už získavajú elektrinu z panelov.

Teraz si predstavte, či by vám táto osoba mohla predať svoju nevyužitú elektrinu priamo. Pravdepodobne by ste dostali lepšiu ponuku. Najmä keď vezmete do úvahy skutočnosť, že nemáte vyjednávaciu silu s poskytovateľmi energie ako jediný vlastník domu. Toto je nová realita vďaka blockchainovým platformám ako Power Ledger, platforma, ktorá umožňuje účastníkom priamo zdieľať svoju nevyužitú elektrinu medzi používateľmi.

Tokenizácia energie z obnoviteľných zdrojov je hlavným krokom vpred pre obidve odvetvia. Technológia blockchain by umožnila decentralizáciu energetického hospodárstva. Vo veľmi blízkej budúcnosti sa môže zobraziť takýto scenár:

“Dobré ráno, Steve, mohli by sme vás obťažovať kvôli šálke cukru a 20 000 wattov na spustenie našej AntMinerS9?”

Shared Solar

Pre veľkých poskytovateľov energie, ktorí implementujú protokol založený na blockchaine, existujú určité vážne výhody. Napríklad poskytovatelia energie by mohli používať systém založený na blockchaine na presnejšie sledovanie elektrickej siete. Grid Singularity je spoločnosť, ktorá je priekopníkom v tejto oblasti. Táto integrácia by tiež mohla pomôcť tlačiť hlavných dodávateľov energie do solárneho poľa.

Poskytovatelia energie už vytvorili Nadácia Energy Web Foundation podporovať aktivitu blockchainu v tomto sektore. Členovia nadácie pochádzajú z deviatich krajín a patria medzi nich významní poskytovatelia energie, ako napr Duke Energy a Electron. V máji 2018 sa tejto neziskovke podarilo zabezpečiť súkromné ​​financovanie v hodnote 2,5 milióna dolárov na ďalší rozvoj ich podnikania.

Spoločenské solárne siete

Komunitné solárne siete založené na blockchaine tiež zaznamenali rastúcu adopciu. Miestne samosprávy chcú nasadnúť na solárny vlak, najmä jeden tím Projekt Brooklyn Microgrid, je priekopníkom v novej ére technológie zdieľaných mestských solárnych sietí.

Projekt v Brooklyne predstavuje prepojenú solárnu sieť, ktorá dodáva energiu do piatich budov. Všetka nevyužitá energia sa potom predá do susedných budov v priamej peer-to-peer transakcii. Všetko sa sleduje na blockchaine a výsledky boli inšpiratívne. Tento projekt otvára cestu pre zelené hospodárstvo a môžete sa staviť, že iné mestá už premýšľajú o tom, ako začať svoje vlastné iniciatívy.

Štúdie preukázali, ako rýchlo sa šíri obnoviteľná energia. Odhaduje sa, že polovica domov v EÚ bude mať solárne panely nainštalované do roku 2025. Technológia solárnej siete Spoločenstva by mohla túto časovú os výrazne urýchliť.

Aj keď kniha Power Ledger dominuje na titulných stránkach noviniek, v žiadnom prípade nie je v priemysle sama. V októbri 2017 sa juhoafrický startup Sun Exchange dostal na medzinárodné titulky, keď počas svojho ICO úspešne získal 1,6 milióna dolárov. Platformy solárnej energie založené na blockchaine, ktoré sa oplatí vyskúšať, zahŕňajú:

Conjoule

Spoločnosť Conjoule so sídlom v Tokiu bola založená v roku 2015 v inovačnom centre Innogy’s. Táto solárna platforma typu peer-to-peer sa podarilo zabezpečiť financovanie vo výške 5,3 milióna dolárov. Medzi investorov patrila spoločnosť Tokyo Electric Power Company. Táto technológia je skutočne nevyhnutná, keď vezmete do úvahy množstvo neobnoviteľnej energie, ktorú Tokio využíva.

Výroba elektriny v Japonsku

Výroba elektrickej energie mimo solárnej energie v Japonsku

Mriežka+

Platforma Grid + je duchovným dieťaťom newyorskej blockchainovej skupiny ConsenSys. Grid + poskytuje Texasu čistejšiu a nákladovo efektívnejšiu alternatívu energie. Táto platforma využíva blokový reťazec Ethereum a zabezpečila si už počiatočné financovanie vo výške 29 miliónov dolárov.

Mriežková singularita

Grid Singularity vytvára internetovú decentralizovanú výmenu energie, ktorá využíva blockchainový protokol. Táto austrálska platforma na sledovanie energie je navrhnutá tak, aby poskytovateľom a odborníkom na trhu pomohla využívať inteligentné zmluvy na zvýšenie efektívnosti.

Sun Exchange

Sun Exchange zaujíma odlišný prístup k trhu tým, že poskytuje platformu, kde môžu ľudia investovať do vytvárania nových solárnych staníc. Dodnes zaznamenal projekt veľký úspech. Už sa im podarilo postaviť štyri solárne elektrárne. Slnečná burza je tiež dobre financovaná; zhromaždili 1,6 milióna dolárov na počiatočné financovanie od rôznych investičných skupín na ďalšie úsilie.

SolarCoin:

Predstavte si, že za svoju nevyužitú energiu dostanete výplatu v kryptomene. Presne takto funguje platforma SolarCoin. Používatelia sú schopní transformovať svoju nevyužitú solárnu energiu na SolarCoin. Jedna SolarCoin sa rovná 1 MWh slnečnej energie.

Solárna ťažba

Baníci tiež sledovali výhody bezplatnej obnoviteľnej solárnej energie. Ako už viete, ťažba kryptomien je energeticky náročná úloha. Podľa a štúdium uskutočnená v roku 2017, ťažba BTC predstavovala väčšiu spotrebu energie ako na celom Novom Zélande.

Solárne ťažobné súpravy nie sú novým konceptom a rýchle vyhľadávanie na YouTube bude odhaliť baníci predvádzajúci svoje solárne plošiny už v roku 2015. Bolo to dávno predtým, ako kryptomena zmenila BTC na meno domácnosti. Dnes si solárne ťažobné plošiny získavajú podporu hlavným spôsobom. Veľa Reddit používatelia vyjadrujú záujem o vytvorenie vlastných ťažobných súprav na solárny pohon.

Používatelia Reddit diskutujúci o BTC ťažbe na solárny pohon

Používatelia Reddit diskutujúci o BTC ťažbe solárnej energie

Náklady na solárnu ťažbu

Priemerná ťažobná súprava na solárny pohon sa môže predražiť, čo značne spomalilo adopciu. Momentálne, Pozeráte sa na zhruba 6000 dolárov za slušné solárne nastavenie. Akonáhle začnete pridať ďalších 2 000 – 5 000 dolárov za ťažobnú súpravu, je ľahké zistiť, kde je priečka v masovom prijatí.

Solárna energia a technológia blockchain – arašidové maslo n ‘Jelly

Rýchlo sa blíži čas, kedy bude väčšina vašej energie poskytnutá skôr zo slnka ako z centralizovaného zdroja. Decentralizácia trhu pomôže podnietiť ďalší výskum, inovácie a investície. Technológia blockchain môže poskytnúť trhu lepší spôsob fungovania a dúfajme, že na trhu bude aj v budúcnosti vidieť vznik nových projektov..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me