Mnoho nadšencov pri pohľade na krypto priateľské miesta okamžite myslí na Švajčiarsko. Malý ostrovný štát Singapur však robí svoje vlastné kroky hore. Takýto oficiálny systém hodnotenia samozrejme v skutočnosti neexistuje, to však nezabránilo tomu, aby sa v posledných mesiacoch objavilo niekoľko zoznamov názorov online. Očakávajte, že „blockchain Singapur“ budú dve slová, ktoré budete počuť častejšie, keď sa krajina bude usilovať o to, aby sa stala lídrom v oblasti kryptomien..

Kultúra spustenia kryptomeny

Napriek svojej veľkosti je Singapur v mnohých oblastiach rešpektovaný pre svoje pokrokové hodnoty. Obzvlášť vysoko sa umiestňuje v oblasti bankovníctva a technológií. Ale možno dôležitejšie je, že zostal otvorený novým spôsobom konania.

V oblasti, kde ostatné veľké ekonomiky ako USA a Čína zaostali, hlavne kvôli nadmernej regulácii, nie je prekvapením, že tu na ázijskom juhu si doma žije veľké množstvo blockchainových startupov..

Vyjdite z etapy správne

Zatiaľ čo USA nezašli tak ďaleko, aby úplne odstránili investície do kryptomeny, Čína urobila tento krok koncom minulého roka zákazom iponuky nitiálnych mincí (ICO). Podľa vedúcich predstaviteľov v Pekingu sú ICO teraz definované ako nelegálne nástroje na získavanie finančných prostriedkov z dôvodu nárastu podvodov s kryptomenami. Na ilustráciu to nedávna štúdia poradenskej spoločnosti ICO, spoločnosti Satis Group, dospela k záveru, že až 80 percent všetkých ICO v roku 2017 možno označiť za podvody..

Či už je tento počet presný, alebo nie, niekto odhaduje. Priemysel je taký mladý, že je rozumné brať akýkoľvek výskum s rezervou. Jedno je však isté, objavuje sa jasný trend. Počet blockchainových startupov, ktoré sa sťahujú do kryptomienových lokalít, stúpa. Hongkong aj Singapur už absorbovali veľa premiestnení startupov a ďalšie sú pravdepodobne na ceste.

Vďaka svojej blízkosti k pevnine, kultúrnym podobnostiam a hlavne otvorenosti voči zmenám zostáva Singapur horúcim miestom pre talenty digitálnych mien. Niektoré z najznámejších mien v blockchaine dnes nazývajú Singapur svojim domovom. Patria medzi ne napríklad TenX, Qtum, Kyber Network, Wanchain a Zilliqa..

Okruh

Populárne televízne programy ako CNBC Crypto Trader si získavajú dobrú povesť cestovania po svete a spoznávania miestnych blockchainových talentov. Pretože počet konferencií stále rastie, medializácia ďalej upevňuje reputáciu Singapuru ako globálneho hráča.

Blockchain Summit Singapore je oslavovaný ako najväčšia blockchainová akcia v Ázii. Konferencia sa skončila nie príliš dávno (august 2018) a bude sa konať každoročne. Združuje viac ako 700 podnikateľov, investorov, lídrov v odbore, programátorov a technologických inovátorov na jednom intenzívnom samite.

Neuveriteľne úspešné každoročné podujatie Consensus spoločnosti Coindesk má teraz ázijskú pobočku. A uhádli ste, Singapur bude jeho hostiteľom. Obvod kryptomeny zostáva efektívnym ťahúňom, pretože nové a zavedené projekty sa snažia spolupracovať a predkladať nápady investorom po celom svete.

Projekt Ubin

Medzinárodné organizácie pre suroviny zjavne prinášajú novú hru investorov do hry o financovaní startupov. A hoci sa Singapur etabluje ako firemný honeypot pre túto technológiu, nestavte sa na to, aby sa úrady posadili dozadu.

Menový úrad Singapuru má akýkoľvek úmysel zapojiť sa. V roku 2016 Svetové ekonomické fórum zverejnilo správu, ktorá predpovedala, že až 80 percent bánk vyvinie v nasledujúcich rokoch nejaký druh technológie distribuovanej účtovnej knihy (DLT)..

Blockchain Singapur. Globálna trakcia v technológii distribuovaných účtovných kníh

Globálna trakcia v technológii distribuovaných účtovných kníh

DLT je kontroverzná téma, pretože bankový sektor rýchlo odmietol bitcoiny, ale prijal takzvanú základnú účtovnú technológiu. Projekt Ubin je vládna iniciatíva zameraná na zavedenie DLT do singapurskej národnej meny. Centrálna banka spolupracuje s tromi rôznymi poskytovateľmi technológií na vývoji platformy dodávka verzus platba (DvP). Jeho hlavným cieľom je vytvoriť tokenovú formu singapurského dolára (SGD).

Singapurská digitálna mena však nebude pre mnohých čitateľov prekvapením. Už existuje presadiť sa do celého sveta pre bezhotovostné spoločnosti. Krajiny ako Švédsko sú už teraz do tejto myšlienky veľmi investované do tej miery, že mnohé podniky jednoducho odmietajú akceptovať platby v hotovosti. Ubin môže byť iba projektom, ktorý uvedie túto realitu domov pre mestský štát.

Úrady a korporácie na celom svete propagujú myšlienku DLT v obchodných praktikách. Kde však v tomto všetkom stojí spotrebiteľ? Skeptici budú mať svoje debatné klobúky, aj keď toľko ľudí v komunite kryptomien si kladie otázku, ako skutočne sú tieto projekty distribuované.

Blockchain Singapur

Preteky pokračujú. Je tu úplne nový spôsob financovania, a mestá sa usilovne snažia byť lídrami v tejto rozvíjajúcej sa oblasti. Ktoré umiestnenie bude hlavným mestom blockchainovej technológie? Švajčiarsko? Singapur? Malta? Ak bude mať boom technologických spoločností na začiatku roku 2000 ešte čokoľvek potrebné, skoro hráči budú mať takmer určite veľkú výhodu.

Môže byť zaujímavé hrať diablovho obhajcu a pýtať sa, či mestá budú v budúcnosti skutočne hrať tak dôležitú úlohu. Už teraz máme veľa talentovaných spoločností s tímami rozptýlených po všetkých štyroch kútoch sveta. Internet aj bitcoiny sa stali priekopníkmi tejto myšlienky decentralizácie a tento koncept si razí cestu aj do ďalších oblastí nášho života. Nie je príliš náročné predstaviť si programátora, ktorý prichádza s priekopníckym riešením odkiaľsi vzdialeného, ​​ako je Grónsko.

Aj keď je tento druh scenára vzrušujúci, nie je to to, čo momentálne vidíme. Aspoň nateraz budú centrá ako Singapur naďalej priťahovať investície, podnikateľov a snílkov, ktorí sa chcú presadiť v najzaujímavejšej oblasti v okolí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me