Kedysi sa hovorilo, že hlúpy človek sa nepoučí zo svojich chýb, inteligentný človek sa učí zo svojich chýb a geniálny človek sa učí z chýb iných ľudí. Toto starodávne príslovie znie na kryptotrhu vždy pravdivo. Nikto nie je dokonalý a vaše bitcoinové chyby vás môžu nakoniec stáť veľa času. Na blockchaine BTC sa nevracajú ani nevracajú peniaze.

Každý robí chyby. Pokiaľ ide o kryptomenu, môžu sa vo svojich dôsledkoch veľmi pohybovať. V mnohých prípadoch je chyba bitcoinu dostatočne malá na to, aby sa z nej mohla spamätať, ale nie je to tak vždy. Ako sa chystáte dozvedieť, aj malý preklep môže pri rokovaniach s BTC nakoniec stáť milióny dolárov. Tu je sedem najväčších bitcoinových chýb, aké boli kedy urobené.

Mt. Goxove incidenty

Teraz neslávne známy Mt. Gox príbeh odráža dôležitosť spolupráce s tímom uznávaných vývojárov na vašom projekte. Spočiatku, Mark Karpeles zaznamenal veľký úspech ako jediný vývojár toho, čo prerástlo do najväčšej burzy BTC na svete. Nanešťastie pre neho sa jeho šťastie rýchlo zmenilo po tom, čo to hacker dokázal infiltrovať systém kontroly výmeny a zníženie ceny BTC na drobné. Cena BTC následne klesla ďalšie mesiace po tomto incidente.

Mt. Gox je jednou z najväčších chýb v bitcoinoch, aké boli kedy urobené

Mt. Gox je jednou z najväčších chýb v bitcoinoch, aké boli kedy urobené

V tom istom roku došlo k zániku Mt. Gox, ale až potom, čo vyšlo najavo, že ďalší záhadný hacker údajne vyšiel s 340 miliónmi dolárov v BTC. Tieňový votrelec celé roky nenápadne sifúroval z platformy kryptomenu. Aby toho nebolo málo, Mt. Systém Gox interpretoval hack ako vklady. To spôsobilo, že systém potom začal pripisovať jednotlivcom bezplatné kryptomeny. Jedna peňaženka získala 40 000 navyše BTC. Nakoniec sa pri incidentoch celkovo stratilo 850 000 BTC, ktoré mali za následok bankrot burzy.

Mt. Gox z Grobu

Ukazuje sa, že duch Mt. Spoločnosť Gox nesťažovala trh a v roku 2014 sa Mt. Gox opäť udrel. Tento incident bol oveľa nevinnejší, ale stále viedol k veľkým stratám pre jedného jedinca. Straty nastali, keď neznámy kryptoinvestor omylom poslal 800 BTC do peňaženky burzy. Zo srdca Reddit príspevok jednotlivec vysvetľuje:

“Pokazený veľký čas. Poslal som túto adresu 800 bitcoinov:

113MmkyjjH6zS9VMvbwrhBNoMe6upzdvNC. “

Ako sa ukázalo, adresa už bola uložená v peňaženke investora, pretože poslali Mt. Gox BTC v minulosti. Komunita Reddit prišla jednotlivcovi na pomoc a pomohla mu vystopovať záhadnú adresu na dnes už neexistujúci Mt. Gox, ale nikdy nebol schopný získať svoje kryptomenu. To všetko ešte viac podporilo auru smoly okolo tejto neslávnej výmeny názorov.

Pošlite mi svoje súkromné ​​kľúče skutočne rýchlo

Čo by ste robili, keby vám niekto poslal e-mail s tvrdením, že je váš priateľ a žiada o vaše súkromné ​​kľúče? Pred odoslaním požadovaných informácií by bol pravdepodobne dobrý nápad overiť si totožnosť tejto osoby. Bohužiaľ, nie každý má pri riešení ochrany svojich kryptomien rovnakú úroveň zdravého rozumu.

Firma Kanadské bitcoiny vlani stratil 149 BTC, keď nemenovaný jednotlivec poslal jednoduchú žiadosť o prístup na server. Keď kontaktoval dátové centrum spoločnosti, hacker tvrdil, že je generálnym riaditeľom kanadských bitcoinov, Jamesom Grantom. V tom čase sa údaje spoločnosti migrovali k novému poskytovateľovi, Rogers Data Center. Stačil jeden e-mail a nová dátová firma zaslala tieto informácie.

Dáte si nejaký Mastercoin?

Platforma Fyfe bola označovaná ako decentralizovaná verzia internetu. Tento projekt prešiel za posledných osem rokov rozsiahlym vývojom a tento rok sa začal ich druhý stupeň ICO. Zainteresované strany mohli investovať do platformy pomocou buď BTC, alebo Mastercoinu. To posledné sa ukázalo ako obrovská chyba. Mastercoin je málo známy altcoin, ktorý od dátumu ICO stratil obrovské množstvo trhovej hodnoty.

Logo Mastercoin

MaidSafe stratil významnú časť svojich prostriedkov, pretože cena Mastercoinu klesla na nulu.

Spoločnosti Maidsafe, ktorá stojí za projektom Fyfe, sa podarilo získať milióny, ale keďže väčšina zhromaždených kryptomien bola Mastercoin, prostriedky spoločnosti sa odvtedy zmenšili. Dodnes nikto nevie vysvetliť, prečo a ako sa Mastercoin zapojil do tohto ICO, ale jedna vec je istá, Maidsafe sa naučil nákladnú lekciu o prijímaní neznámych a nejasných altcoinov..

Nikdy sa nesťažujte na poplatky

Poplatky za bitcoiny boli predmetom diskusie v krypto komunite od doby, keď sa v roku 2016 začali objavovať problémy so škálovateľnosťou. Na vrchole hystérie a objemu platili používatelia BTC za svoje prevody značné poplatky. Nič z toho sa nevyrovná tomu, čo urobil jeden obyvateľ Spojeného kráľovstva v septembri 2013: náhodne ako poplatok za transakciu zadajte 80 BTC.

Aby nedošlo k úrazu, chcel jednotlivec iba poslať 0,01 BTC na príslušnú adresu. Táto chyba je bežnejšia, ako by ste si predstavovali. K podobnej udalosti došlo v júli 2013, keď k nej došlo omylom iného investora BTC vstup 30 BTC ako poplatok za transakciu. Pred stlačením tlačidla Odoslať hovorte o inšpirácii a ešte raz skontrolujte svoju transakciu.

Trashcoin

Vďaka decentralizovanej povahe BTC je mimoriadne dôležité, aby ste si udržali kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Ak stratíte tieto dôležité kódy, môžete navždy stratiť prístup k svojim BTC. Presne to sa stalo rodákovi z Walesu Jamesovi Howellsovi, keď omylom vyhodil pevný disk obsahujúci súkromné ​​kľúče k 7 500 BTC.

Obrázok skládky vo Veľkej Británii

Obrázok skládky vo Veľkej Británii

Pán Howell ťažil BTC v rokoch 2009 – 2013. Práve v roku 2013 jeho laptop náhle prestal fungovať a bol nútený ho vyhodiť. V rozhovore s Telegraf, vysvetľuje, ako omylom umiestnil pevný disk (HD) do odpadu počas jarného upratovania. Príbeh sa stal medzinárodným nadpisy, a James dokonca ponúkol skládke odmenu, ak sa im podarilo lokalizovať HD. Ak vezmeme do úvahy, že tieto mince majú dnes trhovú hodnotu 48 975 000 dolárov, bolo by pre Jamesa oveľa lacnejšie kúpiť si skládku.

Ponaučenie

Nakoniec by sa dalo všetkým týmto incidentom vyhnúť, keby sa zúčastnené osoby rozhodli pri rokovaniach so svojimi kryptami dodržiavať prísnejší protokol. Vďaka nemennej a nezmeniteľnej povahe technológie blockchain je ideálna pre väčšinu finančných úloh. Rovnaké silné stránky sa však môžu stať slabými stránkami aj v kombinácii s ľudskou chybou a nedostatočnými obchodnými praktikami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me