CEEK je platforma pre virtuálnu realitu, ktorá ponúka tokenizovanú bránu k exkluzívnym zážitkom z VR, ako sú zážitky z VR pre konkrétne albumy, „živé“ koncerty a ďalšie..

Spoločnosť nedávno vo svojom ICO 2018 zvýšila 22K ETH na preskúmanie obchodného modelu, ktorý umožňuje hudobníkom vytvárať virtuálne svety po celom svete. Cieľom CEEK je využiť časť finančných prostriedkov na vybudovanie štúdií VR / AR po celých Spojených štátoch na pomoc partnerom a zabávačom pri vytváraní značkových zážitkov pre ich publikum a používateľov CEEK..

CEEK predstavuje letmý pohľad na potenciál križovatky VR / AR a blockchainu orientovanej na zákazníka. Súčasťou ponuky CEEK je vytvorenie „Entertainment Metaverse“, virtuálneho sveta, v ktorom budú mať používatelia prístup k najrôznejším zážitkom.

Dostali sme príležitosť urobiť rozhovor so zakladateľom CEEK Mary Spio o budúcnosti virtuálnej reality, integrácii blockchainu do rôznych priemyselných odvetví a podnikaní v rýchlo sa rozvíjajúcom priemysle.

Mary Spio

Spio je bývalá inžinierka Deep Space Engineer, ktorá spolupracovala so spoločnosťami ako Boeing Digital Cinema (kde pomohla vytvoriť technológiu implementovanú spoločnosťami Lucas Films, 20th Century Fox a ďalšími významnými štúdiami), Intelsat a Aerospace Corp.

Poskytla technické poradenstvo pre projekty a spoločnosti ako Microsoft Xbox, Tribune News Company, Coca-Cola, Toyota a viac ako 200 rozhlasových staníc. Spio je tiež v poradných radách pre Oculus VR for Good (Facebook) a Amazon Launchpad.

Užite si to!

Môžete nám povedať, na čo sa musia fanúšikovia CEEK tešiť, pokiaľ ide o nadchádzajúce partnerstvá a spoluprácu s umelcami a športovými tímami?

Naše partnerstvo s Universal Music sa prehlbuje, čakajú nás ďalšie masívne projekty. Sme partnermi Sacramenta Kings, Orlanda Magic Gaming, Realu Madrid Daniho Carvajala a viac ako 100 hudobných umelcov a osobností, ktorí budú odovzdávať skúsenosti na platforme CEEK a priamo propagovať svoje fanúšikovské základne. CEEK prináša sieť a komunitu, ktorá siaha až k základom fanúšikov celebrít a presahuje 1 miliardu.

Naším plánom je zvýšiť marketing v rámci siete ponúkajúcej rôzne balíčky (od 10 do 250 dolárov), ktoré by mohli priniesť tokeny v hodnote stoviek miliónov dolárov, a zároveň otvoriť úplne nové trhy, publikum a zdroje pre našich partnerov a burzy. CEEK už uzavrel partnerstvo s oceňovaním, ktoré získalo viac ako 60 miliónov hlasov za pripravovanú exkluzívnu ponuku, ktorá bude akceptovať tokeny CEEK za hlasovanie, prezeranie a interakcie.

Máme fenomenálnu zostavu od hudby po šport a všetko medzi tým. Vďaka exkluzívnym rozhovorom a prístupu v zákulisí k najväčším menám v oblasti zábavy je CEEK VR v pozícii, aby ponúkol 360 VR zostavu, akú sme ešte nikdy nevideli. Najväčším problémom, ktorému čelí svet VR, je konzistencia, až kým VR CEEK neprogramoval VR tak, ako sme zvyknutí v televízii, t. J. Dôsledne prémiový epizodický obsah..

Do histórie sa zapisujeme napríklad premiérou filmu Hollywood Rooftop, čo je kompletne napísaná séria pána Bretta Leonarda, legendárneho režiséra, ktorý inšpiroval tvorcu Oculus Rift Palmera Luckeyho.

Mnoho spoločností zaoberajúcich sa VR sa sústredilo viac na herný trh, zdá sa však, že VR a hry sa nedokážu uchytiť. Preto je stratégia CEEK zameraná viac na všeobecnú zábavu?

„Stratégia CEEK“ bola vždy zameraná na každodenného spotrebiteľa obsahu. Hranie je dôležitým odvetvím v priemysle VR, ktoré sa zameriava na hardcore hráčov. Väčšina spoločností VR nemá skúsenosti s bežným publikom, takže ich zacielila rovnakým spôsobom, aký sa zameriava na hardcore hráčov, a to jednoducho nefunguje.

CEEK dôsledne dokazuje, že keď dáte skúsenosti a rozprávanie príbehu na prvé miesto, technológia sa stane dodatkom a prijatie sa zvýši. Náš obsah sme zabalili pre fanúšikov Megadeth, Lady Gaga, One Republic a tí odpovedali, pretože obsah rezonoval.

Teraz stupňujeme úspechy, ktoré sme dosiahli u bežného publika, najskôr pomôžeme Xboxu rozšíriť ich užívateľskú základňu aj u bežného neherného publika a tento úspech tiež replikujeme pomocou obsahu, ktorý sme vytvorili pre album Dystopia, ktoré vyhrali Grammy od Megadeth..

Veríme, že s našimi patentovanými mobilnými riešeniami a prémiovými ponorovými ponukami obsahu bude bežné prijímanie VR plynulé a bez námahy..

Kde vidíte budúce smerovanie VR v nasledujúcich 1-2 rokoch? A ďalej do budúcnosti?

Virtuálnu realitu vnímam ako rastúce médium pre učenie, sociálne prepojenie, sebavyjadrenie a relaxáciu. Toto odvetvie zažije značné využitie, až kým nebudú mať k dispozícii priaznivejšie a presvedčivejšie ponuky obsahu, ktoré by ľuďom pomohli učiť sa, spájať sa, vytvárať obsah a relaxovať.

Konvergencia VR a Blockchain otvára umelcom a športovým tímom niekoľko vzrušujúcich možností na speňaženie ich koncertov a udalostí VR. CEEK tiež plánuje ponúkať „digitálny merchandising“. Môžete mi trochu vysvetliť, aké formy môžu mať digitálne výrobky?

Digitálny tovar bude obsahovať všetko od podpísaných albumov, značkového oblečenia pre avatarov až po vzácne vystúpenia, skiny a interakcie celebrít, ktoré sú digitálne overené na blockchaine, pokiaľ ide o ich autenticitu a vzácnosť. Tieto položky sa rozšíria aj na skutočné veci, od podpísaných gitár, cez celé umelecké vystúpenie umelca až po 3D tlačený tovar.

Aký druh príležitostí to vytvára pre umelcov, tímy a fanúšikov?

Príležitostí je neúrekom, umelci a tímy môžu teraz predávať digitálny tovar a vstupenky bez geografických, fyzických a iných obmedzení. Cez CEEK sa teraz otvárajú nové toky výnosov a trhy. Mince CEEK sú univerzálnou menou pre overovanie digitálnych médií, autentifikáciu prístupu a najdôležitejšiu decentralizáciu prostredníctvom platieb tvorcom obsahu prostredníctvom inteligentných zmlúv..

Spoločnosť CEEK’s vykonala kompletnú revíziu našej infraštruktúry, aby mohla využívať blockchain v čo najväčšom počte funkcií. Za týmto účelom sme vytvorili niekoľko nových rozhraní API na pripojenie infraštruktúry k implementáciám blockchainu. Napríklad keď si používatelia otvoria účet CEEK, dostanú peňaženky a možnosť vlastniť už prepojené tokeny CEEK. Nákupy je možné uskutočňovať pomocou tokenov CEEK alebo fiat, eth a dohodnutých s CEEK, proces je úplne bezproblémový, takže používatelia nemusia prekonávať vysokú krivku učenia sa pre tých nových v kryptosvete..

Naším cieľom v týchto integráciách je umožniť rozsiahle prijatie technológie blockchain so všetkými výhodami otvorenej zabezpečenej knihy, ale s ľahkou používateľskou skúsenosťou, ktorú poskytujú súčasné široko používané technológie..

Je technológia blockchain základom pre model CEEK alebo využívate trend?

Technológia blockchain je pre model CEEK zásadná. Už sme mali tokenizovaný systém, ktorý bol založený na bodoch a čiastočnom rozdelení autorských honorárov tvorcom obsahu, a vďaka integrácii blockchainu sme tento proces zjednodušili, zefektívnili a sprehľadnili.

Mať nemenný záznam o tom, čo bolo sprístupnené, zvyšuje dôveru v platformu CEEK a exponenciálne zvyšuje náš plynovod. Veríme v transparentnosť, čo je dôležité pre hudobné vydavateľstvá, interpretov, umelcov a ďalších tvorcov obsahu, ktorí využívajú našu platformu. Blockchain ponúka možnosť presne zúčtovať a pripočítať všetky prehrávania.

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí tvrdia, že VR je mŕtva alebo nikdy nevzlietne?

Implementácia je kľúčová! Každá spoločnosť má inú stratégiu a výhľad na VR. Veríme, že VR je stále v počiatočných fázach, hlavnou hnacou silou adopcie bude obsah a jednoduché použitie. Keď sme na trh uviedli Megadeth v maloobchode, ľudia hovorili, že kupujúci CD nie sú prvými, ktorí si ich osvojili. Dokázali sme, že sa mýlili, keď si viac ako dvadsaťtisíc ľudí prišlo kúpiť náš balíček VR za 24 hodín, a ďalej sme sa predávali.

Mnoho z tých ľudí nevedelo nič o VR, ani sa o nich nemohlo starať menej – to, na čom im záležalo, bol zážitok z pobytu na pódiu so svojou obľúbenou kapelou a naša náhlavná súprava VR to umožňovala.

Náhlavná súprava CEEK

Je to jednoduché. Vytváranie obsahu, ktorý ľudia chcú, uľahčenie prístupu k obsahu a fungovanie. Máte kopu videoherných maniakov s neobmedzenými vreckami a nemáte ani kúsok porozumenia bežnému publiku, ktoré sa snaží predať VR svetu, a to zabíja celé odvetvie. Posilnite kreatívy a stane sa mágia – o tom je CEEK.

Pochopenie, že bariéry prístupu pre VR sú vysoké, umožňujeme ľuďom prístup k nášmu obsahu na všetkých rôznych zariadeniach, od zariadení Smart TV po mobilné a desktopové zariadenia, a naďalej ich prinášame do sveta VR. Užívajte si teda obsah spôsobmi, na ktoré ste zvyknutí, a potom im ukážeme, že vo VR je lepší.

Pomocou novej platformy Blockchain umožní CEEK umelcom raziť „značkové tokeny“ – kryptomeny na mieru. Môžete vysvetliť viac o tom, ako to funguje? Ako môžu fanúšikovia nakupovať a predávať tieto žetóny? Ako budú akumulovať hodnotu?

Budú si môcť kúpiť žetóny, ktoré sa nebudú líšiť od nákupu lístkov na umelcov. Tokeny budú akumulovať hodnotu, pretože bude vydané obmedzené množstvo za účasť na udalostiach a získanie vzácnych autentizovaných produktov a interakcií umelca.

„Razenie“ mincí celebritami & virtuálne zbožie čerpá z rezerv CEEK pre všetky vytvorené položky, a preto bude tiež hybnou silou hodnoty CEEK Tokens. Pre každý inteligentný token s rezervou CEEK je možné spustiť prevodník tokenov Bancor pomocou konfigurovateľnej „váhy“. Po razení tokenov môže celkový počet vlastných tokenov kolísať a cena sa bude dynamicky upravovať na základe sentimentu a dopytu na trhu..

Mince celebrít a virtuálne objekty môžu získať svoje vlastné hodnoty v CEEK. Napríklad, ak Lady Gaga vydá vlastný VIP virtuálny lístok na prístup súkromnej strany k exkluzívnej udalosti, trhový dopyt po tejto udalosti podľa celkovej ponuky bude určovať cenu vstupenky a inherentnú hodnotu vo vnútri CEEK VR.

Môžete nám priblížiť svoje plány na výstavbu štúdií VR pre umelcov? Prečo je to dôležité?

Plánujeme výstavbu „Micro Studios“ po celom svete. To je dôležité, aby sme tvorcom obsahu po celom svete poskytli príležitosť na vytváranie, distribúciu a monetizáciu pohlcujúceho obsahu. Nástroje a pracovný tok na produkciu pohlcujúceho obsahu sú pomerne drahé a zbytočne komplikované, pretože vďaka ľahkému prístupu v decentralizovanej sieti umožňujú škálovanie rôznorodého obsahu..

Čo robí CEEK na zabezpečenie súladu s predpismi, keď je SEC čoraz prísnejšia?

Máme skvelý právny tím, ktorý komunikuje s komisiou SEC ohľadom zásadných rozhodnutí o zaistení súladu. Sme úžitkový token, jeden z mála, ktorý má oficiálny riadiaci orgán, to tak deklaruje. CEEK bol FMA (Úrad pre finančný trh) vyhlásený za úžitkový token, čo je ekvivalent Lichtenštajnska k SEC.

Z vašej biografie vidíme, že ste veteránom amerického letectva. Je to zaujímavý skok z armády do VR. Môžete nám povedať o tejto ceste?

Vlastne som najskôr zažil ponorenie do letového simulátora. Bol som satelitným technikom vo vzdušných silách. Letectvo je vysoko technické a odovzdané, takže pokiaľ sa nachádzate v technickej oblasti, získate hlboké pochopenie technológie.

Vedúci globálneho partnerstva (a bývalý pochôdzkár NFL) Akim Millington nedávno hovoril o vízii CEEK, aby fanúšikovia boli pri svojich hrách priamo pri ich obľúbených tímoch. Aká vzdialená je táto vízia?

Táto vízia nie je tak ďaleko, implementujeme technológiu, aby sme si mohli vychutnať športové udalosti z mnohých rôznych hľadísk, počnúc eSports, ktorý je v prirodzenom súlade s virtuálnou realitou..

Vidíte niečo problematické pri vytváraní virtuálnych svetov? Už počujeme, ako sa tínedžeri pozerajú na obrazovky deväť hodín denne a vidia ľudí nalepených na svojich smartfónoch. Ako by ste komentovali argument, že CEEK by mohol vytvárať ďalšie technologické bubliny, ktoré udržia ľudí v izolácii?

To isté hovorili o sociálnych médiách, že izoluje ľudí, keď sa to stane opačne, urobí to ľudí viac spoločenskými. Ľudia zdieľajú svoje životy s priateľmi a ľuďmi z celého sveta. Vďaka sociálnym médiám som sa znova spojil s priateľom zo škôlky na vysokej škole, to isté platí pre väčšinu ľudí. Teraz s VR môžeme skutočne zdieľať svety a zážitky s ľuďmi tak, ako nikdy predtým.

Izolácia a pocit nepatriacich nikam spôsobujú veľa problémov v spoločnosti. Virtuálne svety ako sociálne médiá spoja ľudí spôsobmi, ktoré sme nikdy predtým nevideli, pretože budú môcť nájsť a užívať si život s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi. Plánujeme ponúknuť VR Dance, Fitness a ďalšie spôsoby odpojenia a relaxácie.

Objavili sme, že ľudia chcú skutočne zažiť to, čo ich baví. VR je bránou k skutočným zážitkom. Je to mediálna evolúcia a my posúvame ľudí v kontinuu – skutočná teleportácia a cestovanie v čase sú na rade.

CEEK VR Labs vykonáva zaujímavú prácu v oblasti zdravotnej starostlivosti vrátane všeobecného vzdelávania v oblasti základného výcviku prvej pomoci. Môžete zdieľať ďalšie podrobnosti týkajúce sa rozsahu VR v špecializovanejšej lekárskej príprave pre profesionálov, ktorá sa absolvuje?

Vznikajúce zmeny v poskytovaní zdravotnej starostlivosti majú významný vplyv na vzdelávanie v zdravotníctve. Lekárske znalosti sa zdvojnásobujú každých 6–8 rokov, takže ďalšie vzdelávanie na všetkých úrovniach predstavuje dôležitú výzvu. Online školenie o virtuálnej realite poskytuje pútavý vzdelávací kontext, podporuje učenie sa prácou a prispieva k zvyšovaniu motivácie a skúseností zamestnancov. Výsledkom je zvýšená bezpečnosť pacienta a podstatné zníženie nákladov na všetkých úrovniach. Ľudský mozog nevyvinul schopnosť rozlišovať medzi virtuálnymi a skutočnými zážitkami, takže vďaka VR môžu ľudia rýchlejšie budovať odbornosť a „skutočný zážitok“.

Plánuje CEEK preniknúť do iných priemyselných odvetví okrem zábavy a zdravotníctva?

Plán je naďalej ponúkať hodnotu čo najviac spôsobmi. Na konci dňa sme startup, takže musíme byť veľmi sústredení. Už dávno som sa naučil, že ako začínajúci podnikatelia si nezarobíte právo robiť veľa vecí, kým neurobíte jednu vec mimoriadne dobre.

Všetko, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

Sme nadšení z cesty pred nami. CEEK ponúka nástroj na použitie v reálnom svete a so zvýšeným obsahom prichádza zvýšený dopyt po tokenoch, našich náhlavných súpravách, platforme a celkových produktoch.

Veríme, že sa CEEK v krátkom čase skutočne stane univerzálnou menou pre digitálne médiá, ktorá umožní transparentné prístupové práva k obsahu, správu a platby. Je to skvelý čas na získanie tokenov CEEK. CEEK je k dispozícii na platformách LATOKEN, IDEX, CoinSuper, RightBTC a Bancor.

Ďakujem!

Poznámka redakcie: Vyššie uvedený článok má čisto informačný charakter a nemá slúžiť ako informácia o investícii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me