Čo znamená „mena“ v mandarínskej čínštine, Huobi sa podľa objemu obchodu neustále radí medzi jednu z desiatich najväčších svetových búrz. V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo potrebujete vedieť ako potenciálny používateľ Huobi. Pozrime sa na poplatky, zabezpečenie fondu, skúsenosti zákazníkov a ďalšie.

Kľúčové informácie o výmene Huobi

Užívateľské rozhranie a mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia Huobi, ktorá je k dispozícii pre iOS a Android, obsahuje väčšinu funkcií dostupných na webovej platforme. Priamo cez aplikáciu môžete dokonca dokončiť úlohy, ako je registrácia a overenie účtu. V Google Play, aplikácia Huobi Global má priemerné hodnotenie 4,1 hviezdičky z 3 730 recenzií. V decembri 2018 a januári 2019 však niektorí používatelia uviedli, že aplikácia pre Android im nedovolí prihlásiť sa kvôli chybe v Captcha. Na Apple App Store, Huobi sa môže pochváliť priemerným hodnotením 4,9 hviezdičiek z viac ako 4 800 recenzií.

Obchodné možnosti

Mnoho centralizovaných búrz slúži ako jediný centralizovaný tvorca trhu. Huobi vám naopak umožňuje aj obchodovanie cez pult (OTC). To znamená, že na Huobi môžete nakupovať a predávať kryptomeny peer-to-peer. Aj keď táto možnosť na burze existuje, u obchodníkov si ju ešte musí získať. Rôzni komentátori uviedli, že OTC ponúk je nedostatok. Stále však ide o inovatívnu technickú vlastnosť.

Ak ste obchodníkom s maržami, Houbi má na to osobitnú platformu. Prístup k nim nájdete na karte okraja v hlavičke. Výška páky, ktorú môžete mať, sa líši od mince po mincu. Napríklad BTC je okolo 3x. V porovnaní s ostatnými platformami na obchodovanie s maržou je to nízke. Pre potenciálnych používateľov je to však atraktívna možnosť.

V decembri 2018, Trh s derivátmi Huobi vydané kontrakty BTC a ETH (vrátane týždenných, dvojtýždenných a štvrťročných) a flexibilné pákové efekty vrátane 1x, 5x, 10x a 20x. V budúcnosti bude vydaných viac digitálnych mien, ktoré vyhovejú rôznym investičným požiadavkám.

Screenshot z obchodovania s maržou na Huobi

Spoločnosť Huobi ponúka možnosť obchodovania s maržou.

Bezpečnosť: Je Huobi bezpečný?

V porovnaní s inými burzami Huobi naďalej vyniká z hľadiska bezpečnosti. Mnoho špičkových búrz trpí rozsiahlymi hackermi, ktoré sa neskôr líšia z hľadiska objemu obchodovania. V roku 2015 hacker Bitstamp vybral z Huobi 12 000 BTC. Táto otázka sa však netýkala bezpečnosti Huobi. Spoločnosť Huobi nahlásila útok DDOS v roku 2015, čo však nespôsobilo narušenie bezpečnosti. Podľa jednej recenzie stratil individuálny používateľ na Huobi USDT a EOS. Tento recenzent uvádza, že problém bol spôsobená technickou chybou s Huobiho 2FA. Jeden komentár naznačuje, že išlo o výsledok phishingového podvodu.

Spoločnosť Huobi tvrdí, že jej kontroly rizika boli vyvinuté spoločnosťou Goldman Sachs. Burza ukladá okolo 98 percent finančných prostriedkov do studených peňaženiek. Okrem toho teraz spoločnosť Huobi využíva decentralizovanú štruktúru výmeny, aby zabránila útokom DDOS. Burza má dokonca aj iniciatívu Fondu na ochranu používateľov. Dvadsať percent čistého výnosu, ktorý burzy získajú z obchodov, poputuje do tohto fondu, ktorý použije na spätný nákup Huobi Token (HT). Má tiež službu tzv Bezpečnostná rezerva Huobi. V rámci toho plánuje burza uložiť 20 000 BTC na poistenie. Toto je preventívne opatrenie, ktoré spoločnosti Huobi pomôže uhradiť používateľom náhradu v prípade akýchkoľvek budúcich hackerov.

Poplatky za Huobi

Huobi má Poplatok 0,2 percenta, ktorý sa vzťahuje na tvorcov aj príjemcov trhu pre sumy od 0 do 5 000 000 dolárov v priebehu 30-dňového obdobia. Na porovnanie, ostatné najlepšie burzy ako Binance majú poplatky 0,1 percenta. Medzitým má GDAX poplatky 0,3 percenta.

V januári 2019 spoločnosť Huobi Global spustila a stupňovitá štruktúra poplatkov čo významne znižuje poplatky pre obchodníkov s vyšším objemom. To je v porovnaní s inými burzami relatívne konkurenčné. Používatelia majú tiež možnosť znížiť poplatky za obchodovanie na Huobi tým, že sa stanú VIP členmi. To znamená platiť mesačnú platbu za HT, ktorá sa líši v závislosti od úrovne členstva (1 – 5).

Rovnako ako väčšina búrz, ani spoločnosť Huobi nemá poplatky za vklady. Spoločnosť Huobi však má poplatky za výber a minimálne tieto poplatky sa líšia od mince po mincu. Napríklad výber bitcoinu (BTC) stojí 0,001 BTC, s minimálnou výškou výberu 0,01 BTC. Pre Tether (USDT) je paušálny poplatok 5 USDT a minimálna výška výberu je 20 USDT. Celkovo to znamená, že poplatky Huobi sú všeobecne vyššie ako väčšina búrz za nižšie sumy za výber. Existuje niekoľko výnimiek. Napríklad TUSD má výber minimálne 20 dolárov, ale poplatok za výber iba 2 doláre.

Meny

Ku koncu januára 2019 má Huobi 182 mincí a 416 obchodných párov. Existujú tri hlavné kryptotrhy pre obchodné páry (USDT, BTC a ETH) a jeden hlavný fiatový trh (USD) pre americký trh. Niektoré z najlepších možností obchodného páru medzi kryptami a kryptami (podľa objemu obchodu) zahŕňajú BTC-USDT, ETH-USDT, TRX-USDT, EOS-USDT a EOS-ETH.

Od 28. januára 2019 sú jedinými možnosťami obchodovania v USD BTC, USDT a ETH. Je to najpravdepodobnejšie, pretože služby výberu a vkladu meny USD boli obyvateľom Spojených štátov k dispozícii až 4. januára 2019. Pre obyvateľov USA je v súčasnosti jedinou možnosťou bankový prevod. Spoločnosť Huobi tiež vyžaduje na prístup k tejto funkcii overenie úrovne 2.

Na rôznych miestach po celom svete by ste mali skontrolovať, či spoločnosť Huobi podporuje obchodovanie s vašou rodnou menou. Ak sa nachádzate napríklad v USA, pravdepodobne na platforme Huobi neuvidíte možnosť obchodovať s austrálskymi dolármi (AUD), ale pravdepodobne sa vám zobrazí možnosť pre USD a naopak. Inými slovami, pravdepodobne uvidíte iba fiat menu, ktorá sa používa na vašom aktuálnom mieste.

Začiatkom roku 2019 sa trh HBUS Marketplace premenoval na Huobi.

Obmedzenia výberu

Podobne ako na mnohých burzách na trhu, má Huobi obmedzenia výberu na základe rôznych úrovní overenia používateľom. Jedna vec, ktorú si všimnete, je, že výšky výberu sa veľmi líšia v závislosti od vášho občianstva. Napríklad ak ste občanom Číny, nemôžete vyberať žiadne prostriedky ako neoverený používateľ alebo s overením úrovne 1. Táto možnosť je k dispozícii iba na úrovni 2 alebo vyššej. V Spojených štátoch vyžaduje burza iba overenie úrovne 1. Sumy sú však pomerne nízke: denný limit 2 000 dolárov a mesačný limit 10 000 dolárov.

Skúsenosti so zákazníckym servisom

V porovnaní s väčšinou búrz má spoločnosť Huobi nadpriemerné skúsenosti so službami zákazníkom. Zákaznícka podpora je k dispozícii nepretržite a reakčné doby trvajú v priemere iba dve až tri hodiny. Mnohí to považujú za vesmírnu vzácnosť.

Na získanie zákazníckej podpory môžete použiť dve hlavné metódy. Najskôr môžete využiť chatovaciu aplikáciu, ktorá je k dispozícii priamo na obchodnej platforme Huobi. Po druhé, môžete kontaktovať tím na [chránené e-mailom]. Ak zvolíte túto možnosť, Huobi vás požiada, aby ste použili registrovanú e-mailovú adresu priradenú k vášmu účtu Huobi a uviedli vaše ID používateľa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me