Približne každý štvrťrok sledujú sledovatelia kryptomien nadšenie Weiss Cryptocurrency Ratings naprieč Twittermi, Redditovými vláknami a Facebook blockchain skupinami. Často to používajú na ospravedlnenie svojho konkrétneho pohľadu na to, prečo je x coin naštvaných alebo prečo je y token lepší ako ostatné. Z dôvodov, ktoré uvádzame nižšie, však nie je dôvod, aby ste tieto hodnotenia vôbec sledovali. Samozrejme okrem tvojej zábavy.

Ale najprv…

Aké sú ratingy kryptomeny Weiss?

Hodnotenia kryptomeny Weiss stupňujte rôzne kryptomeny na stupnici od A do F podľa ich rizika, odmien, technológie a prijatia. Rovnako ako známky v škole, A je najlepšie hodnotenie, zatiaľ čo F je najhoršie.

Prevádzkovateľ projektu, spoločnosť Weiss Ratings, hodnotí tradičné finančné investície (akcie, podielové fondy) a inštitúcie (banky, družstevné záložne) od roku 1971. Teraz sa spoločnosť rozvetvila na kryptomenu. Tím Weiss Ratings je hrdý na to, že nemá žiadnych sponzorov a neprijíma žiadnu reklamu od emitentov.

Ako fungujú hodnotenia?

Hodnotenia sú rozdelené do dvoch kategórií, ktoré majú naopak dve odlišné časti:

  1. Technika / prijatie: „Dlhodobý potenciál každej kryptomeny“
  2. Riziko / odmena: „Krátkodobejšie … založené na vzoroch trhových cien“

Weiss najskôr vypočítava skóre technológie, adopcie, rizika a odmeny osobitne pomocou skrytých proprietárnych modelov. Odtiaľ pripisujú váhu každému číslu a kombinujú ich s cieľom formulovať známky podľa písmen pre vyššie uvedené kategórie. Na záver tím vytvorí celkové hodnotenie mince na základe skóre všetkých modelov.

Weiss každý týždeň prepočítava hodnotenie kryptomeny. V čase písania tohto článku je to prvých desať kryptomien:

Hodnotenia kryptomeny Weiss (2/2/19)

Hodnotenia kryptomeny Weiss (2/2/19) Zdroj

Prečo by ste mali ignorovať Weissovo hodnotenie kryptomeny

Systém hodnotenia je príliš vágny

Weissov tím je trochu tajnostkársky ohľadne metód, ktoré používajú na výpočet skóre každej kategórie. Aj keď popisujú, aké faktory prispievajú ku každej kategórii, neuvádzajú svoju váhu ani použitie v celkovom výpočte.

Pozrime sa na znenie priamo v Weissovom hodnotení kryptomeny webovú stránku:

„Každý z týchto modelov je primerane vážený, porovnávaný a potom hodnotený z hľadiska toho, ako systémovo interaguje s ostatnými tromi modelmi. Konečným výsledkom analytického procesu je Weissovo hodnotenie kryptomeny. “

Naozaj to veľa nevysvetľuje, však? Weissov tím síce tvrdí, že zostávajú objektívni, ale o ich metodológii v utajení je nemožné vedieť.

Kombinuje nesúvisiace kategórie

Technika a adopcia idú dokopy rovnako ako arašidové maslo a cibuľa. Rozdeliť tieto dve kategórie do jednej triedy nemá zmysel.

V priebehu histórie bolo veľa technicky prepracovaných nápadov, ktoré si vyžiadali nulové prijatie (3D televízory). A existuje nekonečný zoznam technicky jednoduchých nápadov, ktoré získali hromadné odvolanie (Tinder). To isté platí aj v kryptomene.

Našťastie známka Riziko / Odmena robí o niečo lepšiu prácu pri kombinovaní semi-podobných bodovacích faktorov. Zatiaľ čo riziko meria volatilitu ceny kryptomeny, odmena meria historické výnosy v porovnaní s konkrétnymi referenčnými hodnotami. Táto stratégia má však stále svoje problémy.

Takmer všetky kryptomeny majú v súčasnosti stupeň rizika D + alebo nižší. Tieto zlé známky ukazujú, že Weissovo hodnotenie kryptomeny pravdepodobne váži riziká investovania vyššie ako potenciálna odmena.

Niektoré známky nedávajú zmysel

Kvôli zjednodušeniu obmedzíme toto skúmanie na 20 najlepších mincí. Aj keď príkladov je určite viac.

Na začiatku má EOS technický / adopčný stupeň A, rovnaký ako bitcoin. EOS, projekt, ktorý sa uskutočnil početné kritické chyby, ústava, ktorá umožňuje 21 blokovým producentom zvrátiť transakcie, a to spravodlivo 6 percent účtov hlasujúcich v ekosystéme má rovnaký stupeň Tech / adopcie ako bitcoin.

Štatistiky hlasovania EOS (2. 4. 19)

Štatistiky hlasovania EOS (2. 4. 19)

Pripomíname, že faktory, ktoré zahŕňajú stupeň Tech / Adoption, zahŕňajú decentralizáciu, možnosti riadenia, zabezpečenie sietí v reálnom svete a decentralizáciu (ešte raz). Ak majú tieto známky zmysel, môžete byť sudcom.

Na strane rizika / výnosov dostáva Ethereum stupeň D, len pár krokov nad mŕtvym projektom. Je zvláštne, že kryptomeny ako Binance Coin (B-), Holo (C-) a OmiseGo (D) majú lepší stupeň rizika / odmeny, pretože všetky závisia od úspechu Etherea.

Weiss pripúšťa, že stupeň rizika / odmeny sa zameriava na krátkodobé hľadanie, ale uvedenie Binance Coin ako jednej z mála mincí triedy B zdanlivo, pretože tento mesiac má dobré výsledky, sa zdá byť poháňané FOMO.

Bitcoin je momentálne zaradený na 3. mieste (nie na 1. mieste)

Tento nepotrebuje žiadne vysvetlenie. Neexistuje žiadny dôvod, prečo by kryptomena s najvyššou adopciou, doteraz robustným zabezpečením a najdlhšou históriou nemala byť jedničkou.

Pravidlo číslo jeden

Vezmite akékoľvek hodnotenie, preskúmanie atď. Kryptomeny s rezervou. Nie je možné z nich odstrániť zaujatosť a nikdy neviete, aké sú autorovy motivácie. Buďte skeptickí voči všetkému, čo čítate, a dôkladne skontrolujte všetky informácie uvádzané ako fakty.

Na hodnotenie kryptomeny Weiss môžete mať odlišný názor. To je v poriadku. Aj keď súhlasíte s ich skóre a metodológiou, nemal by to byť váš jediný zdroj kryptomeny. Najlepšie investičné stratégie zahŕňajú čítanie viacerých zdrojov od autorov s rôznymi názormi.

Nakoniec ste však najlepším zdrojom sami. Takže ako vždy, najspoľahlivejšou radou, ktorú môžeme dať, je vždy si urobiť vlastný prieskum (DYOR).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me