Zákon o kryptomene sa naďalej vyvíja v súlade s expanziou trhu. Za posledný rok zaznamenal sektor kryptomien príliv novej legislatívy. Vlády sa teraz snažia hádať o Divoký západ kryptomenu prostredníctvom rôznych nových predpisov.

Nariadenie o kryptomene

Počas zhromaždenia kryptotrhov v roku 2017 sa veľa vlád rozhodlo, že je čas preskúmať reguláciu bitcoinu. Bitcoin v priebehu roka dosiahol najvyššie hodnoty všetkých čias a kryptotrh dosiahol v objeme obchodovania maximum 800 miliárd dolárov. Ako by ste čakali, tento príliv nového bitcoinového kapitálu upriamil pozornosť vládnych úradníkov, z ktorých niektorí považovali bitcoin za hrozbu pre súčasný finančný systém..

Napriek obavám sa mnoho z týchto vlád chopilo tejto technológie a v súčasnosti existuje čoraz viac krajín, ktoré sú priateľské k blockchainu a v ktorých môžu krypto firmy a obchodníci obchodovať. Nikdy nebol lepší čas vstúpiť do blockchainového sektoru.

Regionálne zákony o bitcoinoch

Svet zákonov o kryptomenách je do značnej miery regionálny. Miestne vlády sú ponechané na rozhodnutie, aký majú názor na kryptomeny, ako sú bitcoiny, ethereum a litecoiny. Tento prístup vytvoril scenár, v ktorom sú vaše bitcoiny zákonným platidlom v niektorých krajinách, napríklad v Japonsku, ale v iných krajinách, napríklad v susednej Číne, zakázané. Tu je pohľad na niektoré súčasné platné nariadenia a stratégie.

Zákon USA o kryptomene

USA pristupujú ku kryptopriestoru väčšinou nedôverčivo. V júni 2018 verejne americký rep. Warren Davidson (R-OH) prehovoril o potrebe väčšej regulácie v priemysle. Vysvetlil, že bez „regulačnej istoty“ nemôže trh dosiahnuť optimálny rozvoj. Chvíľu tiež venoval pozornosť tomu, ako by mal byť regulačný rámec dostatočne flexibilný, aby nezastavil rast v tomto sektore.

Americký rep. Warren Davidson prostredníctvom C-SPAN

Americký rep. Warren Davidson prostredníctvom C-SPAN

Napriek stúpajúcemu počtu jednotlivcov na oboch stranách kryptostrany, americké regulačné orgány stále posudzujú ich možnosti. Ďalej komplikuje diskusiu skutočnosť, že viac štátov sa zahrieva k konceptu kryptomien. Vlani v novembri sa Ohio stalo najprv štát prijímať platby daní v bitcoinoch. Len tento mesiac Wyoming prešiel právnych predpisov oficiálne uznať kryptomenu ako peniaze.

Rastúce akceptovanie bitcoinu miestnymi vládami, spolu s túžbou byť lídrom v blockchainovom priestore, stavia amerických zákonodarcov do obzvlášť citlivej pozície. V súčasnosti SEC začala tvrdo zakročiť proti ICO, ktoré podľa nich sú skutočne cenné papiere. SEC dokonca vydala Sprievodca ICO pomôcť spoločnostiam zistiť, či sú hostiteľom ICO alebo STO. Druhá možnosť vyžadujúca prísne dodržiavanie bezpečnostných zákonov.

Súčasné právne predpisy EÚ

Za Atlantikom zaznamenáva EÚ naďalej množstvo nových kryptografických právnych predpisov. Rovnako ako zvyšok sveta, aj nariadenia EÚ sú regionálne. Jedným z mála zákonov o kryptomene platných v celej EÚ je, že žiadny členský štát nie je schopný vydávať svoju vlastnú kryptomenu. EÚ teraz presadzuje širokú škálu zákonov o bitcoinoch.

V júli 2018 bola an Správa EÚ odporučil regulačným orgánom, aby nezakázali alebo ignorovali rozvíjajúci sa krypto sektor. V septembri toho istého roku začali ministri financií EÚ diskutovať možnosť spoločného prístupu k priestoru. To je v súčasnosti nepravdepodobné, pretože nie každý člen má rovnaké nadšenie pre digitalizovanú ekonomiku.

Švajčiarske zákony o kryptomene

Švajčiarsko je považované za lídra vo vývoji regulácií kryptomeny. Vlani Švajčiarska federálna daňová správa (SFTA) oznámila, že s kryptomenami sa bude nakladať ako s aktívami. FINMA tiež zverejnila súbor usmernenia pre ICO vo februári 2018. Toto pro-krypto regulačné prostredie podnietilo rast vo švajčiarskom blockchain sektore. Tento rast sa rozšíril o Švajčiarsku burzu cenných papierov (SIX), ktorá sa v poslednej dobe stala oznámil plánuje usporiadať STO v druhej polovici roku 2019.

Vládne nariadenia o bitcoinoch: zákony proti kryptomene

Nie každý je na bitcoine býčí. Minulý rok bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky Joseph Stiglitz, predpovedané že bitcoin bude počas vývoja trhu dusený prísnymi reguláciami. Na túto víziu nie je sám a niektoré krajiny sú na dobrej ceste k dosiahnutiu tohto cieľa.

Zákaz bitcoinov

Čína je jedným príkladom tohto typu anti-krypto správania, ktoré ovplyvňuje trh. Čínski úradníci boli natoľko efektívni v spomalení svojho krypto sektoru, že ich centrálna banka nedávno verejne chválil sa o zabití takmer celého obchodu s bitcoinmi v krajine. Aj keď sa čínsky zákaz bitcoinov javí ako neprimeraný, nie sú jediní v pokuse o potlačenie rozvíjajúceho sa kryptotrhu prostredníctvom zákona proti bitcoinom. V skutočnosti mnoho krajín v minulosti zakázalo bitcoiny.

Dokonalým príkladom je Taiwan. Krajina zakázala bitcoiny už v novembri 2015 po tom, čo to bol miliardár zadržiavané za bitcoinové výkupné. V roku 2018 vláda zmenila legislatívu tak, aby zakázala anonymnú krypto činnosť. Ďalším príkladom je Columbia. Kolumbia takmer zakázala bitcoiny v januári 2017. Našťastie úradníci objasnili svoj postoj v júni toho istého roku, keď bol verejne zverejnený oznámil že legislatíva obmedzovala kolumbijské banky v používaní kryptomeny.

Zákon o bitcoinoch

Možno sa už nikdy nedočkáme dňa, kedy bude existovať univerzálny globálny zákon o bitcoinoch. V súčasnosti máte kombináciu krajín s rôznymi úrovňami porozumenia blockchainu. Je iróniou, že bezpečnosť a efektívnosť získaná pomocou technológie blockchain určite vytvoria scenár, v ktorom krajiny, ktoré potlačia vývoj blockchainu, v budúcnosti vážne trpia..

Je to práve táto konkurenčná povaha, ktorá udržuje kryptomeny v čele regulačných orgánov. Trh je teraz aktívnejší ako kedykoľvek predtým a každý deň sa viac krajín snaží byť ďalším epicentrom tejto digitálnej ekonomickej revolúcie. Kryptopriestor je teraz príliš aktívny na to, aby ho bolo možné ignorovať, a keďže viac regiónov bude pro-krypto, budú musieť nasledovať ďalšie, aby zostali konkurencieschopní.

FinTech revolúcia

Tie krajiny, ktoré sú prvými hráčmi v krypto sektore, môžu očakávať obrovské finančné výhody. Krajiny ako Japonsko už aj naďalej zaznamenávajú príliv nového blockchainového investičného kapitálu, ktorý vstupuje do ich ekonomiky. Je ťažké si predstaviť scenár, keď iné vlády nechcú to isté.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me