Kryptopriestor naďalej víta vstup na trh ďalších konceptov nestratiteľných tokenov. Tieto tokeny sa líšia od zastupiteľných kolegov v tom, že nie sú zameniteľné. Predstavte si nezameniteľné tokeny ako svetový unikát. Spravidla predstavujú digitálne alebo skutočné prostriedky a nie sú si rovní. Preto, na rozdiel od bitcoinu, nie každý token predstavuje rovnakú hodnotu.

Fungovateľné vs. Fungovateľné aktíva

Americký dolár je ďalším príkladom zastupiteľného aktíva. Nezáleží na tom, či vymeníte dolár vo vrecku za akýkoľvek iný existujúci dolár. Okrem zriedkavých prípadov tlačové chyby, bez ohľadu na pôvod vášho dolára sa jeho hodnota bude stále rovnať iba jednému doláru.

Dôležitosť nefungovateľných tokenov

Nezastupiteľné žetóny slúžia v kryptopriestore zásadným účelom. Tieto tokeny sú vytvorené tak, aby predstavovali konkrétne aktívum, ktoré má určitú hodnotu v digitálnom ekosystéme. Môžu byť držané virtuálne alebo môžu predstavovať položky z reálneho sveta, ako sú nehnuteľnosti, dokumentácia alebo dokonca personál.

V minulosti avatary videohier, virtuálna nehnuteľnosť, a ďalšie komodity digitálneho hrania sa predali za milióny. V jednom prípade môže byť učiteľ jazykov menom Ailin Graef predal kúsok virtuálneho majetku z hry Second Life za milión dolárov. Aj keď to znie zriedkavo, v skutočnosti je to oveľa bežnejšie, ako si myslíte. Jeden štúdium umiestňuje trh s virtuálnymi aktívami videohier na viac ako 50 miliárd dolárov ročne. Kto povedal, že hranie videohier je strata času?

IBM Výskum nefungovateľných tokov

Nezastupiteľné tokeny sú jedinečné a nemožno ich duplikovať ani sfalšovať. Schopnosť autentifikácie bez potreby organizácií tretích strán dáva nezastupiteľným tokenom značnú výhodu oproti predchádzajúcim overovacím systémom. Tým, že sa eliminuje potreba overovania treťou stranou, nezastupiteľné tokeny umožňujú vývoj nových a inovatívnych stratégií vlastníctva.

Počítačový gigant IBM nedávno oznámil a plošina ktorá by na sledovanie predaja automobilov využívala nezameniteľné tokeny spojené s technológiou RFID. Platforma navyše navrhuje využívať rovnakú technológiu ako pri automatickej registrácii.

Tokenizáciou majetku v reálnom svete získate schopnosť prenosu bez trenia.

Predstavte si, že predáte svoje auto. Tento proces v súčasnosti pozostáva z mnohých krokov, vrátane preukázania sa miestnemu DMV s vaším ID, registráciou a vlastníckou dokumentáciou. Osoba kupujúca vaše vozidlo je tiež povinná doraziť na rovnaké miesto s podobnou dokumentáciou.

Proces môže byť mimoriadne časovo náročný. Ak bolo vaše vozidlo tokenizované, môžete iba prijať platbu za položku a previesť cez token, ktorý predstavuje vlastníctvo vozidla. Práve táto ekonomická aktivita bez trenia upútala pozornosť mnohých startupov založených na blockchaine v priemysle.

Tokenizácia aktív v reálnom svete

Ako ste si vedeli predstaviť, schopnosť virtuálne reprezentovať položku sa dá uplatniť takmer na čomkoľvek na svete. Nezastupiteľné tokeny zaznamenávajú rozšírené použitie pri tokenizácii aktív v reálnom svete. Váš domov by dokonca mohol predstavovať jedinečný nezastupiteľný digitálny token. Môžete ľahko previesť, predať alebo overiť vlastníctvo nehnuteľnosti bez toho, aby ste museli vypátrať svoj pôvodný list. Váš virtuálny čin by bol všetko, čo potrebujete.

Tokenizácia nehnuteľností už začala, pričom početné startupy blockchainu tvrdia, že túto úlohu splnia s ľahkosťou. Blocksquare je jednou z takýchto platforiem ponúkajúcich tieto služby verejnosti. Platforma využíva PropTokens na predstavenie konkrétnej vlastnosti.

Blocksquare

Blocksquare

Aj keď koncept tokenizácie nehnuteľností znie pôsobivo, stále existuje niekoľko právnych prekážok, ktoré musíte preskočiť, aby si tieto platformy mohli osvojiť rozsiahle riešenie. Pre jedného, ​​tokenizované realitné platformy musia nájsť spôsob, ako splniť početné a často odlišné miestne požiadavky na trh nehnuteľností..

Krajiny, štáty a dokonca aj kraje majú svoje vlastné zákony o nehnuteľnostiach. Táto diferenciačná štruktúra znamená, že ak má byť tokenizovaná realitná platforma úspešná, bude musieť ponúknuť určitú formu lokalizovaného riadenia. Týmto spôsobom je možné úspešne použiť tokenizáciu.

Vlády digitalizujú záznamy podľa nefungovateľných tokenov

Vlády sa usilujú o nezmeniteľné znaky, ktoré by pomohli znížiť neefektívnosť zistenú v súčasných systémoch pozemkových záznamov. V januári tohto roku začalo vermontské mesto South Burlington využívať blockchain urbár. Systém používa nezameniteľné tokeny na to, aby dal každému titulu krajiny jedinečný digitálny podpis. Tento program bol taký úspešný, že Vermont sa usiluje zaviesť niektoré ďalšie programy založené na blockchaine.

Protokol ERC-721

Najpopulárnejšou platformou používanou na vývoj nezastupiteľných tokenov je protokol ERC-721 od spoločnosti Ethereum. Tento nezastupiteľný tokenový protokol sa stal populárnym v decembri minulého roka vďaka hre Cryptokitties založenej na Ethereum. Táto hra umožňuje používateľom nakupovať, obchodovať a predávať jedinečné digitálne aktíva vo forme virtuálnych mačiek.

Obrázok na domovskej stránke Cryptokitties

Obrázok na domovskej stránke Cryptokitties

Cryptokitties využíva protokol ERC-721 na zabezpečenie jedinečnej povahy každého virtuálneho majetku. Hra sa stala mimoriadne populárnou v priebehu novembra 2017 a v jednom okamihu mal obrovský počet používateľov za následok masívny nárast preťaženie na blockchaine Ethereum. Bez ohľadu na tieto oneskorenia pomohla Cryptokitties ukázať svetu možnosti a potenciál zárobkov virtuálnych aktív. V jednom prípade používateľ Cryptokitties predané ich virtuálna mačka za viac ako 100 000 USD.

Fungovateľné tokeny na vzostupe

Nezastupiteľné tokeny sú rozhodujúcou súčasťou digitalizácie ekonomiky. Získanie schopnosti virtuálne predstavovať jedinečné aktívum je zásadným krokom k ďalšej integrácii technológie blockchain na náš trh. Nezameniteľné tokeny majú stále väčšiu obľubu, pretože ich výhody sú uvedené na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me