Prečo je technológia Blockchain odpoveďou na strasti svetového bankového systému

Bankový systém je neefektívne v súčasnom stave, pretože na uskutočnenie transakcie vyžaduje použitie viacerých overení tretích strán a prenosových služieb. Blockchain môže zmierniť potrebu týchto organizácií a poskytnúť svetu životaschopné riešenie inherentných problémov, ktorým čelí banková komunita. Blockchain transformuje spôsob, akým podnikáme globálne, tým, že nám ponúka možnosť vykonávať transakcie bezpečne spôsobom peer-to-peer bez potreby sprostredkovateľa.

Súčasný stav globálneho bankového systému je v najlepšom prípade ošúchaný. Doteraz sme boli svedkami viacerých vládnych výpomocí a presne tento typ pompézneho správania spôsobil zrod kryptomien deväť rokov predtým. Satoshi, neznámy tvorca bitcoinu, bol natoľko láskavý, že nám dal vedieť, že to bola jeho motivácia, pretože zanechal odkaz na záchranné titulky denníka London Times vložený do bloku genézy BTC – kancelár The Times 03 / Jan / 2009 na pokraji druhá výpomoc pre banky.

Stručná história toho, ako banky prišli

Aby ste pochopili výhody, ktoré má blockchain oproti súčasnému bankovému systému, musíte pochopiť históriu bankovníctva. Banky sa vyvinuli z potreby bezpečného skladovania zlata. Prvý „bankár“ nebol nič iné ako depozitár zlata pre bohatých ľudí.

Jednotlivci odovzdali svoje zlato a bankár im potom vystavil potvrdenie, ktoré by sa mohlo použiť na nákup vecí po meste. Bankár si nakoniec uvedomil, že ľudia nikdy neprišli pre svoje zlato súčasne, a tak sa rozhodol začať požičiavať zlato iných ľudí za miernu prirážku alebo úrokovú sadzbu.

Blockchainové výhody banky

Scrooge Mcduck Disney Ducktales

Ľudia nakoniec začali mať podozrenie na bankárovo rýchlo sa rozširujúce bohatstvo a jednu noc bankára ovládol zúrivý dav, ktorý ho obvinil z míňania zlata. Donútili bankára, aby ich vzal do svojho trezoru a ukázal im, že má zlato každého. S radosťou zaviazal, pretože nielenže mal celé ich zlato, ale teraz mal aj jeho záujem na zisku.

Potom, čo si uvedomili, čo bankár urobil, sa bohatí jednotlivci dožadovali akcie. To je dôvod, prečo vám teraz banky musia platiť malý úrok aj z vašich podielov. Odvtedy sa toho veľa nezmenilo, pokiaľ ide o účel bánk; Stále je to organizácia tretej strany, ktorá sa snaží dosiahnuť zisk z držania vašich prostriedkov.

Nový deň

Dnes už žiadny z týchto krokov nie je vďaka technológii blockchain nevyhnutný. Technológia pokročila a je čas, aby to isté urobili aj naše bankové systémy. Svet nemôže naďalej zachraňovať podvodných bankárov alebo fungovať na fiatovom finančnom systéme. Poďme sa na chvíľu pozrieť, ako by technológia blockchain mohla v nadchádzajúcich rokoch eliminovať väčšinu z týchto bankových problémov.

Peer-to-Peer

Slová peer-to-peer v súčasnom systéme centrálneho bankovníctva, ktorý sa spolieha na kombináciu overovacích a monitorovacích platforiem, aby zabezpečil odoslanie vašich prostriedkov, nemá využitie. Zakaždým, keď prejdete debetnou kartou, existuje okolo tridsať samostatných organizácií tretích strán, ktoré sa musia koordinovať, aby dokončili vašu transakciu.

blockchain peer-to-peer

Peer-to-Peer transakcia v blockchaine

Vaša banka musí najskôr skontrolovať váš zostatok, overiť, či skutočne utrácate prostriedky, upovedomiť účet, kde sa prostriedky nachádzajú, aby sa ubezpečila, že je to správne, komunikovať so zapojenými obchodnými firmami, spolupracovať s VISA alebo MC a zoznam vyjde na. Preto môžete svoje prostriedky na debetnej karte minúť rýchlo, ale spracovanie akýchkoľvek vrátených platieb môže trvať týždeň alebo dlhšie.

Transparentnosť

Kryptomeny eliminujú túto potrebu overovania treťou stranou. Vďaka transparentnej povahe technológie blockchain sa dokonale hodí pre finančné služby. Jednotlivec môže skontrolovať ktorúkoľvek peňaženku na blockchaine, aby sa ubezpečil, že sú finančné prostriedky k dispozícii a po ich odoslaní prejde priamo k ďalšiemu jednotlivcovi zapojenému do transakcie.

Okamžite pošlite akúkoľvek sumu

Skúšali ste niekedy poslať veľké množstvo peňazí do zahraničia? Je to nočná mora, ktorej dokončenie môže trvať niekoľko dní v závislosti od sumy, ktorú sa rozhodnete poslať. Počas tohto odkladu sú vaše prostriedky neprístupné pre vás aj pre druhú stranu zúčastnenú na transakcii. Na dokončenie veľkej transakcie je bežné čakať viac ako týždeň.

Technológia blockchain eliminuje potrebu čakať a bez ohľadu na množstvo kryptomeny, ktoré posielate, je čas prevodu rovnaký. To je obrovská výhoda, ktorú má kryptomena oproti súčasnému bankovému systému.

Blockchain nad bankami

Sídlo spoločnosti Google

Predstavte si, že ste veľká medzinárodná spoločnosť, ktorá musí medzinárodne poslať kapitál v hodnote miliónov dolárov. Technológia blockchain vám umožní splniť túto úlohu s neprekonateľnou jednoduchosťou. Nedochádzalo by k žiadnym ďalším oneskoreniam a finančné prostriedky by boli bezpečnejšie ako akákoľvek iná forma prevodu peňazí, ktorá je v súčasnosti k dispozícii. Tiež sa vyhnete akýmkoľvek stratám pri konverzii svojich prostriedkov medzi krajinami.

Evidencia

Záznamy uložené na blockchaine sú nemenné a ľahko vysledovateľné. Tieto dáta nemôže nikto hacknúť a je ľahké vyhľadať jednu transakciu. Integrácia systému založeného na blockchaine by umožnila bankám rýchlo zvládnuť bežné problémy ako krádež identity alebo sporné transakcie. Niektoré banky začínajú túto možnosť skúmať a dá sa očakávať, že v ďalších mesiacoch ich bude nasledovať oveľa viac, pretože technológia sa bude stále prijímať.

Úverové úrady pre zbohom

Transparentná povaha blockchainu vylučuje potrebu úverových inštitúcií. Systém založený na blockchaine by každému umožnil rýchlo vidieť jeho finančnú históriu a dokázať tak svoju schopnosť splácať dlh.

Blockchain nad bankami

Úverová správa

V súčasnosti sú úverové spoločnosti povinné poskytnúť vám bezplatne iba jednu úverovú správu ročne. Jedná sa o organizácie s miliardami dolárov, ktoré prosperujú z technológie, ktorá už nie je potrebná. Značné množstvo času a kapitálu by sa dalo dosiahnuť vylúčením týchto nehospodárnych inštitúcií z bankového systému.

Zvýšená bezpečnosť

Technológia blockchain je z hľadiska bezpečnosti o svetelné roky pred súčasným bankovým systémom. Nadbytočná povaha protokolu zaisťuje, že vaše finančné prostriedky sú v bezpečí, a umožňuje vám ukladať si finančné prostriedky osobne.

Blockchainová budúcnosť

Výhody technológie blockchain sú neprehliadnuteľné a po prvýkrát v histórii je globálna decentralizovaná ekonomika realitou. To je presne dôvod, prečo bol systém centrálneho bankovníctva taký hlasný pre svoj nesúhlas s kryptomenami, ako sú bitcoiny. Môžete očakávať, že táto agresívna rétorika bude pokračovať, keď bude bankový systém prechádzať krízou svojej identity, ale nakoniec vždy zvíťazí iba jeho matematika a efektívnosť..

Čo vy na to? Je čas, aby to banky s blockchainom začali myslieť vážne? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a nezabudnite sa zaregistrovať na odber nášho bulletinu, ktorý vás informuje o všetkých najnovších krypto správach, ktoré sa budú vyvíjať..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me