V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je kryptomena budúcnosťou systémov elektronických peňazí. Prečo by sa mal stať najpoužívanejším typom platieb – a ako by to mohlo mať vplyv na budúcnosť globálnej ekonomiky. Budeme tiež diskutovať o tom, prečo pokles bitcoinu a ďalšie trhové faktory predstavujú výzvy aj príležitosti.

Výhody kryptomeny pre spotrebiteľa

Od začiatku 21. storočia sa obchod stáva čoraz digitálnejším. To poskytlo spotrebiteľom a podnikom na celom svete nové príležitosti na väčšie prepojenie.

Odvtedy sa veľa zmenilo Originálny biely papier Satoshi Nakamota v novembri 2008. Videli sme veľké pokroky v schopnostiach technológie blockchain posilniť lepšiu budúcnosť platieb P2P prostredníctvom kryptomien (napriek poklesu v bitcoinoch).

Pri zvažovaní súčasnej situácie v oblasti systémov digitálnej hotovosti majú spotrebitelia pomerne veľké obavy z využívania spoločností na spracovanie fiat platieb. A tu je niekoľko vylepšení, ktoré kryptomeny – ako môže poskytnúť budúcnosť elektronickej hotovosti – môžu poskytnúť.

Zlepšenie ochrany spotrebiteľa

Po prvé, spoločnosti zaoberajúce sa spracovaním fiat platieb dnes využívajú centralizované databázy na ukladanie informácií súvisiacich s nákupmi debetných a kreditných kariet. Bez ohľadu na to, či používateľ nakupuje online alebo osobne, týchto systémov sa stali preferovaným spôsobom platby pred hotovosťou. Avšak, množstvo rozsiahlych hackov centralizovaných databáz predstavuje veľké riziko pre súkromie spotrebiteľov.

Blockchain má schopnosť vyriešiť tento problém vytvorením väčšej bezpečnosti dát, vďaka ktorej sú platby kryptomenami pre používateľov bezpečnejšie. Existuje už množstvo veľkých blockchainových projektov pracujúcich na riešení hlavných problémov týkajúcich sa bezpečnosti. Medzi hlavné, ktorým spotrebitelia v súčasnosti čelia, patrí predaj osobných údajov alebo krádež identity. Ak má byť kryptomena budúcnosťou elektronickej hotovosti, musí byť jednoznačne bezpečná.

Viac toku kapitálu / skutočne bezhraničný obchod

Jedným z najväčších problémov, ktorým spotrebitelia čelia, je to, že hoci online obchod vytvára možnosti pre cezhraničné transakcie, za prevody peňazí sú zvyčajne vysoké poplatky..

V nekvalitnom svete sú meny väčšinou obmedzené na jednotlivé národy alebo ekonomické regióny. Pre niektorých spotrebiteľov, ktorí majú na domácom trhu dostatočne veľký výber, to nemusí byť problém. Pre tých, ktorí musia nakupovať za hranicami, však výmena rôznych národných mien vedie k vyšším poplatkom za spracovanie platieb.

Naproti tomu kryptomeny môžu online maloobchodníci používať globálne bez toho, aby museli platiť poplatky za odosielanie a prijímanie finančných prostriedkov len preto, že druhá osoba žije v inej krajine. Budúcnosť elektronickej hotovosti bude takmer určite bez hraníc.

Menej čakajúcich transakcií

Ďalším významným problémom, ktorému dnes spotrebitelia čelia pri nekrytých platbách, je neistota, kedy obchodník platbu spracuje. U niektorých sa to môže konať v ten istý alebo nasledujúci deň. Pre ostatných to môže trvať týždne. Spotrebitelia musia často vidieť „nevybavené“ po dlhú dobu. To ani zďaleka nepomáha každému, kto sa snaží vyrovnať rozpočet.

Kryptomeny ako budúcnosť elektronickej hotovosti to môžu vyriešiť tak, že vo väčšine prípadov budú časy dokončenia transakcie okamžité. Zbavením sa „nevyriešeného“ problému budú môcť odosielatelia a príjemcovia oveľa efektívnejšie vykonávať finančné transakcie a obchod všeobecne. Najdôležitejšie je, že ak platba kryptomenou nie je okamžitá, je celkom jednoduché zrušiť nepotvrdenú krypto transakciu bez obáv zo straty finančných prostriedkov..

kreditná karta

Bezpečnostné otázky vzbudzujú obavy

Ako kryptomena umožňuje existujúcim obchodníkom a novým firmám

Znižovanie vysokých poplatkov za transakcie

Pre podniky je prijatie fiat mien platených prostredníctvom spoločností na spracovanie debetných / kreditných kariet tretích strán vecou pohodlia pre spotrebiteľa. Zatiaľ čo kamenné obchody môžu prijímať hotovosť, online maloobchodníci sa veľmi spoliehajú tretie strany, ktoré si účtujú vysoké poplatky.

Kryptomeny ponúkajú možnosť spracovávať platby s oveľa nižšími poplatkami. To znamená, že obchodníci sa nemusia obávať zvyšovania cien výrobkov, aby vyrovnali náklady na spracovanie platieb.

Obchodníci môžu pomocou krypto platieb udržiavať väčšie zisky a eliminovať sprostredkovateľov. To je niečo, čo sa predtým v ére digitálnych platieb ťažko dosiahlo.

Viac trhových alternatív

Ďalším dôvodom, prečo obchodníci kryptomenu potrebujú, je to, že ponúka novú konkurenciu. Väčšina tradičných spoločností na spracovanie platieb nemusela znižovať poplatky, pretože pre obchodníkov neexistuje veľa možností. Namiesto toho, aby sme mali iba niekoľko životaschopných opcií, existujú tisíce možných nových alternatív kryptomeny.

To znamená, že obchodníci môžu začať prijímať kryptomeny a znižovať monopol procesorov fiat platieb. Kryptomeny sa tak stanú budúcnosťou elektronických hotovostných systémov.

Už sme videli, že množstvo firiem popri tradičných platbách debetnými / kreditnými kartami začína akceptovať aj bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Týmto spôsobom majú obchodníci možnosť určiť, ktorá možnosť je pre nich a ich zákazníkov najlepšia.

obchodníci kryptomena

Tu prijímame bitcoiny

Potrebné vylepšenia, výzva prijatá

Dá sa kryptomena považovať za systém elektronickej hotovosti typu go-to roku 2018? Pri pohľade na adopciu používateľom je odpoveďou nie. Existuje množstvo vylepšení, ktoré sú potrebné predtým, ako bude prijatie zo strany používateľa uskutočniteľné v rozsahu. Našťastie sa blockchainové projekty z celého sveta chopili tejto výzvy a pracujú na vytváraní lepších riešení pre platby kryptomenami.

Spracovanie dopytu

Blockchainy budú musieť zvládnuť viac transakcií za sekundu. Aj tie najpopulárnejšie kryptomeny sú obmedzené v tom, čo sa dá robiť na reťazci. V špičkách sa môžu poplatky tiež výrazne zvýšiť v dôsledku preťaženia blockchainu. Vďaka pokroku v škálovateľnosti mohli blockchainy zvládnuť milióny alebo dokonca nekonečné množstvo transakcií za sekundu bez zvýšenia poplatkov.

Volatilita ceny

V závislosti od vašej perspektívy možno volatilitu cien zaznamenanú počas poklesu bitcoinu považovať za dobrú alebo zlú. Napríklad obchodník mohol jeden deň prijať kryptomenu a ďalší deň by sa cena mohla zvýšiť o 10 percent.

Opačná situácia však mohla a môže nastať často, čo povedie k čistým stratám. Obchodníci aj spotrebitelia môžu v budúcnosti naďalej využívať fiat na platby jednoducho kvôli dôslednej krátkodobej cenovej stabilite hlavných národných mien..

Rovnovážna cena kryptomien by mohla urýchliť adopciu používateľom. Stablecoiny by tiež mohli dosiahnuť cenovú stabilitu, čo by umožnilo kryptomenu budúcnosti elektronických hotovostných systémov. Existuje tiež možnosť, že všetky ceny kryptomeny sa časom stanú stabilnými, pretože trh bude pokračovať.

Bezpečnosť

Zatiaľ čo procesory a firmy s fiatálnymi platbami majú často bezpečnostné chyby, ktoré vedú k strate finančných prostriedkov používateľov a ďalším problémom, tieto incidenty sa nezvýrazňujú rovnako ako rozsiahle hackery kryptomeny.

Ako sme videli, aj tie najbezpečnejšie kryptomenové peňaženky môže byť hacknutý. Vďaka vylepšeným návrhom zabezpečenia v blockchainových a vzdelávacích kampaniach o tom, ako môžu používatelia udržiavať prostriedky v bezpečí, si viac ľudí získa istotu pri používaní kryptomeny na platby P2P..

prečo krypto

Kryptomena by mohla byť budúcnosťou elektronickej hotovosti

Záver – bude kryptomena budúcnosťou elektronickej hotovosti?

Aj keď technológia blockchain ešte potrebuje veľa vylepšenia nad rámec toho, čo je možné v roku 2018, je ľahké si uvedomiť, že má potenciál pozdvihnúť kryptomenu na úroveň potrebnú na to, aby sa stala budúcnosťou systémov elektronických peňazí. Na druhej strane si budú môcť podniky aj spotrebitelia uvedomiť mnoho výhod, ktoré kryptomena môže oproti fiatovým opciám ponúknuť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me