Prečo bude technológia blockchain nevyhnutná pre dôveryhodnú ekonomiku

Technológia blockchain nám poskytuje schopnosť prevádzkovať decentralizovaný ekonomický sektor, ktorý využíva protokol Peer-to-Peer, ktorý je bezpečnejší a efektívnejší ako súčasná globálna ekonomická štruktúra. Vďaka nezmeniteľnej a nezmeniteľnej povahe tejto revolučnej technológie sa dokonale hodí na ekonomické použitie v týchto digitálnych časoch.

Svetová ekonomická etapa sa dramaticky mení. Ľudia sú unavení z neefektívnosti súčasného bankového systému, ktorý sa stal tak silným a centralizovaným, že tieto organizácie už nie sú viazané žiadnymi zákonmi. Tieto organizácie sa nekontrolovane a s požehnaním vlády naďalej rozširujú.

Krátky pohľad na blockchain

Našťastie technológia blockchain poskytuje životaschopné ekonomické riešenie týchto obáv. Siete blockchain využívajú na ukladanie dát v redundancii obrovské množstvo počítačov. Tieto dáta sa nazývajú „bloky“ a keď sú spojené dohromady, tvoria „blockchain“. Každý blok má kód z predchádzajúceho bloku, aby sa zabezpečilo, že všetky bloky sú v presnom poradí a v sieti nie je možné meniť žiadne údaje, kým vopred určený počet uzlov neschváli transakciu ako platnú..

blockchain sieť

Bližší pohľad na blok cez Blockgeeks

Trustová ekonomika

Budúcnosť technológie blockchain vyzerá jasne. Odvetvia z celého sveta začínajú využívať túto inovatívnu technológiu na presadzovanie svojich súčasných obchodných modelov s pôsobivými výsledkami. Odstránenie potreby overovacích systémov tretích strán je rozhodujúce pre dosiahnutie vyššej úrovne efektívnosti v globálnej ekonomike a toto riešenie môže na trh poskytnúť iba technológia blockchain..

Nezmeniteľné a Nezmeniteľné

Jadrom blockchainovej technológie sú jej nemenné vlastnosti. Nikto nemôže zmeniť vaše záznamy blockchainu bez toho, aby súčasne hackol tisíce počítačov súčasne. Technológia Blockchain vám poskytuje nezmeniteľný systém digitálnych účtov, ktorý je rýchlejší aj lacnejší ako súčasné riešenia.

Tieto účtovné knihy by mohli spôsobiť revolúciu v spôsobe prevodu vlastníctva nášho majetku. Predstavte si, že vaše záznamy o vlastníctve domu boli uložené na blockchaine a nikdy by ste sa nemuseli obávať sporu v budúcnosti. Zdá sa to ako budúcnosť, ale už je tu, pretože už existuje niekoľko realitných platforiem blockchain.

Technológia blockchain je dokonalá na ochranu fyzických aj digitálnych aktív. Predstavte si napríklad, že práca umelca alebo fotografa je zaznamenaná na blockchaine. To by vlastníkovi obsahu umožnilo ľahko dokázať, že je skutočne skutočným vlastníkom a že položka je pôvodným kúskom.

Sto rokov stará kamerová spoločnosť Kodak uviedla na trh svoje KodakCoin Začiatkom tohto roka ICO vytvorilo platformu, ktorá využíva túto presnú technológiu na ochranu fotografov pred neoprávneným použitím ich obsahu. Krádež obsahu bola pre fotografov v tejto digitálnej ére obrovským problémom a spoločnosť Kodak dúfa, že svojím projektom tento problém uzavrie..

Platforma prehľadáva internet a umiestňuje údaje proti obsahu používateľa, aby sa zabezpečilo, že nedošlo k neoprávnenému použitiu uvedeného obsahu. Ak dôjde k detekcii, platforma automaticky informuje tvorcu obsahu o priestupku a pošle páchateľovi ponuku na zakúpenie práv na obsah, ak si to tvorca želá.

Transparentnosť

Dá sa dosť dobre povedať, že v štruktúru súčasnej ekonomiky existuje len veľmi malá dôvera. Jedna transakcia musí pred spracovaním prejsť tridsať a viac overovacích systémov tretích strán. Okrem toho existujú veľké úverové inštitúcie, ktoré zarábajú miliardy z poskytovania týchto informácií zainteresovaným stranám.

Transparentná povaha technológie Blockchain by umožnila odloženie týchto inštitúcií od transparentnejšieho a otvoreného obchodného modelu, v ktorom by ktokoľvek mohol preukázať svoju dôveryhodnosť bez obáv z platenia poplatkov za posmech..

Ak vezmeme do úvahy centralizovanú úlohu, ktorú tieto úverové spoločnosti na trhu prevzali, bolo by obrovským vylepšením súčasného ekonomického systému eliminovať tieto nehospodárne organizácie s cieľom zaviesť automatizovaný systém založený na blockchaine.

Blockchainy dodávateľského reťazca

Deň sa rýchlo blíži, keď budete mať možnosť vidieť vývojové fázy vášho produktu, aby ste zaistili kvalitu. Predstavte si, že by ste mohli naskenovať jeden oranžový a získať také informácie, ako bol deň, kedy bol zasadený, zozbieraný, čím bol kŕmený a ako dlho bol odoslaný. To všetko sa dalo ľahko zakódovať do blockchainu dodávateľského reťazca.

Blockchainy dodávateľského reťazca sú nevyhnutné na to, aby umožnili vysoko kvalitným produktom svietiť na trhu. Schopnosť preukázať pravosť a remeselné spracovanie výrobkov je dôležitá a iba blockchainová technológia nám to umožní efektívnym a automatizovaným spôsobom..

Inteligentné zmluvy

Inteligentné zmluvy sú jedným z najväčších prírastkov blockchainovej technológie, ktorá má prísť. Fabian Vogelsteller je pripísaný tak vývoju technológie, ako aj vytvoreniu výrazu „Smart Contracts“. Tieto užitočné protokoly vám umožňujú vložiť do blockchainu špecifické parametre akcie, čo je nevyhnutné pre prosperujúcu ekonomiku dôvery..

smart-zmluva

Inteligentné zmluvy ponúkajú bezkonkurenčnú efektívnosť

Inteligentné zmluvy umožňujú viacerým jednotlivcom spoľahlivo investovať do jedného aktíva. Mohla by sa naprogramovať inteligentná zmluva na sledovanie investícií, kým sa nedokončí určitá akcia. Po aktivácii spúšťacej akcie bude zmluva automaticky plniť svoje vopred naprogramované povinnosti vrátane výpočtu a distribúcie finančných prostriedkov všetkým investičným stranám.

Inteligentné zmluvy sú ešte inteligentnejšie a viac funkcií sa vyvíja každý deň. Dnešné tretie generácie inteligentných zmlúv sú schopné dokončiť veľmi zložité postupy. Táto flexibilita ďalej podporuje rast decentralizovanej ekonomiky a je nevyhnutná na vybudovanie dôvery v túto technológiu.

Trustová ekonomika beží na blockchaine

Táto technológia dnes existuje na rozvoj ekonomiky, ktorá je bezpečnejšia a efektívnejšia ako jej predchodca. Technológia blockchain sa rýchlo stáva inteligentnou voľbou pre najdôležitejšie úlohy v našich hospodárskych odvetviach a keďže integrácia pokračuje, nie je pochýb o tom, že táto úžasná technológia si určite na trhu bude môcť všimnúť ďalšiu implementáciu..

Čo vy na to? Vidíte, že dôveryhodná ekonomika jedného dňa konkuruje našim súčasným systémom? Dajte nám vedieť ďalej Twitter a nezabudnite sa zaregistrovať na odber nášho bulletinu, aby ste boli informovaní o všetkých najdôležitejších aktualizáciách na trhu s kryptomenami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me