Od začiatku roka 2019 je v čele balíka kryptomien spoločnosť Binance Coin (BNB), ktorá za tri krátke mesiace vzrástla cez 200 percent. Zničil výkonnosť bitcoinu (38,9%), etherea (30,7%), litecoinu (187,8%) a takmer všetkých ostatných kryptomien, ktoré boli v tomto roku zatiaľ k dispozícii.

Rodená minca najväčšej kryptoburzy na svete sa vracia na svoje predchádzajúce historické maximum, zatiaľ čo ostatné zostávajú pod 80 až 90 percentami. Preto by nás nemalo prekvapovať, že držanie siedmeho najväčšieho trhového stropu na trhu rýchlo vzrástlo.

Binance Coin v hodnotení trhových kapacít

Binance Coin stúpol v rebríčku trhových kapitalizácií a obsadil pozíciu sedem.

Čomu však môžeme pripísať tento rýchly rast? Manipulácia s trhom? Silné základy? Slepé šťastie? Ako vždy, odpoveď nie je taká jednoznačná. Aj keď nikto nevie s istotou, prečo si Binance Coin počínal tak dobre, existuje niekoľko faktorov, ktoré mali rozhodne pozitívny vplyv.

Binance Burns BNB každú štvrťrok

Prinajmenšom to robí na Teraz. Binance každý štvrťrok spaľuje 20 percent BNB, ktoré vyberá na poplatkoch od burzovej platformy. Týmto spôsobom ich natrvalo odstránite z obehu. Binance bude naďalej spaľovať mince Binance, kým nebude z obehu odstránených 100 miliónov mincí.

Popáleniny žetónom majú tendenciu mať nejaké zaujímavé účinky na cenu mince. Znížením obehovej ponuky popáleniny posúvajú rovnováhu medzi ponukou a dopytom. Vrátenie späť na Econ 101, zníženie ponuky pri zachovaní stáleho dopytu tlačí ceny vyššie.

Magnetickejší je však psychologický efekt spálenia mince na trhu. V racionálnom svete by každé vypálenie tokenu spôsobilo minimálne zmeny ceny Binance Coin. Burza sťahuje z obehu iba jedno až dve percentá ponuky, napriek tomu sa cena zlepšuje podstatne viac ako takmer okamžite po spálení. Zmeny ponuky, najmä tak malého rozsahu, by sa v racionálnom svete prejavili dlhšie.

Binance Coin má teraz Skutočné Úžitkovosť

Teraz, predtým, ako nás všetci fanúšikovia BNB prenasledujú vidlami, vysvetlíme to. Binance Coin už technicky mal nejaké utility. Môžete ním zaplatiť svoje poplatky za Binance, aby ste dostali zľavu, utratili ju ako transakčné kryptomeny a zarobili ju prostredníctvom odmien na niekoľkých rôznych platformách.

Binance Coin však nie je jedinečný v schopnosti vykonávať tieto činnosti.

Skutočná užitočnosť mince Binance prišla s spustenie reťazca Binance a bude pokračovať s prípadným uvoľnením súvisiacej decentralizovanej výmeny (DEX). Mainnet Binance Chain bol uvedený do života 18. apríla. Tím Binance 23. apríla prepne BNB z tokenu ERC20 na natívny token v novom reťazci..

Potom sa bude vyžadovať „ako platba za každý prevod, ktorý sa uskutoční v sieti.“ Súdiac podľa súčasného objemu Binance, táto zmena by mala viesť k výraznému zvýšeniu dopytu BNB.

Ale prečo teraz?

Oznámenie Binance Chain nie je nič nové. Spoločnosť zverejnila svoje plány v marci 2018.

Teraz však tím vytvoril niečo hmatateľné. Koncom februára tohto roku spustili testnet Binance Chain. A teraz majú vydanie mainnetu pod opaskami.

Po správach o spustení testnetu aj mainnetu sa cena BNB posunula o ďalších pár nôh nahor.

Binance cenových nárazov po vydaní

Binance cenových nárazov po vydaní

Reputácia Binance predchádza sama sebe

Azda najpôsobivejším (zatiaľ ťažko merateľným) faktorom je hviezdna reputácia Binance v krypto komunite. Keďže špekulácie sú zdravou súčasťou investovania do kryptomeny, niekedy môžu nesúvisiace determinanty zmeniť cenu tokenu.

Binance je často prvým vpádom investorov do altcoinov. Dáva teda zmysel, že Binance Coin by bol jedným z prvých altcoinov, ktoré si kúpia.

CZ, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, je v kryptopriestore známou osobnosťou a má kultové sledovanie na Twitteri. Mnohí ho chvália ako príklad, ako eticky prevádzkovať burzu kryptomien. (Aj keď si niektorí myslia, že nemusí byť taký veľkorysý, ako sám dovolí.) Tak či onak, jeho prítomnosť naďalej prináša Binance Coin do centra pozornosti.

Fondy sú #SAFU. (pôvod slova #SAFU…)https://t.co/Q7rCRspNW5

– CZ Binance (@cz_binance) 11. februára 2019

Aj keď to neradi pripúšťame, reputácia a povesť prevážne závisia od ceny mince. Čím viac investorov vie o tokene, tým väčšia je šanca, že sa pohne správnym smerom.

Nakoniec pozitívna skúsenosť s používaním platformy prináša dôveru v podkladový token. A väčšina ľudí nemá v súvislosti s výmenou nič iné ako žiarivé poznámky.

Budúcnosť mince Binance

Neberte tento článok ako evanjelium. V investícii BNB existuje veľa rizík. Pokiaľ ide o úžitok, Binance Coin je skutočne poník s jedným trikom. Nezahŕňa žiadne inteligentné kontraktné funkcie, takže DApps založené na Binance sú takmer zakázané.

Pridajte k tomu jeho potenciálny stav ako zabezpečenia. Spoločnosť, ktorá za burzou stojí, sa už dostala do niektorých regulačných problémov, ktoré si vynútili presun do inej krajiny. Budúce právne problémy by mohli spôsobiť prudký pokles cien, ak budú dosť závažné.

Rovnako ako v prípade každej investície, najmä v prípade kryptomeny, je nevyhnutné urobiť si vlastný výskum a dávať pozor na všetky nové objavy. Aj keď dnes môže Binance Coin vyzerať ako chutná investičná príležitosť, zajtra sa môže stať čokoľvek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me