Coinbase a Bitstamp sú dve z najstarších a najuznávanejších kryptobúrz. Oba podnikajú viac ako 5 rokov a majú úplnú licenciu buď v USA (Coinbase), alebo v EÚ (Bitstamp)..

V tomto porovnaní Coinbase vs Bitstamp si priblížime výhody a nevýhody obchodovania na každom z nich.

Coinbase vs Bitstamp: kľúčové informácie

Užívateľská skúsenosť

Coinbase je skvelá stránka pre tých, ktorí ešte len začali investovať do kryptomien. Užívateľské rozhranie je ľahko použiteľné a rovnako intuitívne ako PayPal alebo stránka s online bankovníctvom. Môžete vložiť USD prevodom ACH z vašej banky, bankovým prevodom alebo kreditnou / debetnou kartou (ale veľa šťastia pri hľadaní vydavateľa karty, ktorý nebude blokovať transakciu!). Ak už vlastníte bitcoin, ethereum alebo litecoin, môžete ich samozrejme previesť priamo do Coinbase.

Môžete buď priamo kúpiť BTC, ETH alebo LTC, alebo môžete previesť prostriedky do svojej peňaženky v USD a kryptomenu si kúpiť neskôr. Coinbase tiež prevádzkuje úplnú kryptoburzovú burzu s názvom GDAX, ktorá funguje podobne ako iné hlavné kryptoburzové burzy ako Poloniex alebo Bittrex. GDAX vyžaduje, aby ste mali značné aktíva (>5 mil. USD v diskrečných investíciách) na prístup k obchodovaniu s maržami a ďalším pokročilým funkciám, takže je zameraný na inštitucionálnych investorov.

Bitstamp je najznámejšia európska burza kryptomien a zároveň jedna z najstarších kryptomien online. Užívateľské rozhranie je o niečo menej intuitívne ako Coinbase, ale celkovo je určite rovnako funkčné. Obchodné obrazovky sa môžu začiatočníkovi zdať dosť technické a mohli by byť trochu zastrašujúce.

Overenie na Bitstamp je viac problémov, pretože si vyžaduje predný a zadný obrázok vášho vládneho ID (pas alebo vodičský preukaz) a výpis z banky / služby. Krátky telefónny obrázok s vaším identifikačným číslom a súbor PDF s výpisom z bankového účtu urobia tento trik, ale mnohým investorom nevyhovuje myšlienka zdieľať pri výmene toľko osobných údajov.

Súd pre verejnú mienku

Coinbase je všeobecne považovaná za jednu z najbezpečnejších a najspoľahlivejších kryptomien. Jednoduchý test googlingu “najdôveryhodnejšie kryptoburzy”Ukazuje, že Coinbase sa neustále umiestňuje na prvom alebo druhom mieste medzi všetkými burzami.

Bitstamp je tiež dobre považovaný v priestore kryptomeny a získal veľa dobrých noviniek sa stala prvou národne licencovanou kryptoburzou na svete. Pretože EÚ má „pasový“ program pre spoločnosti poskytujúce finančné služby, získaním licencie v Luxemburgu získala spoločnosť Bitstamp licenciu v celej EÚ. Odvtedy si Bitstamp získal veľkú dôveryhodnosť ako bezpečná voľba pre európskych investorov, podobne ako Coinbase v USA.

Zákaznícka podpora

Coinbase má vynikajúcu povesť zákazníckeho servisu v porovnaní s väčšinou kryptoburz. Nedávno pridali telefonická zákaznícka podpora, ktorá je prvou pre hlavné kryptoburzy a predstavuje veľký krok k priblíženiu kryptopriemyslu k bežným obchodným štandardom.

Bitstamp má tiež skvelý zákaznícky servis pre kryptoburzu. Aj keď má Bitstamp sťažnosti zákazníkov, ktoré môžete nájsť online ako každá kryptoburza, treba poznamenať, že mnohokrát tieto sťažnosti sú odpovedal priamo od Podpora bitstamp. Väčšina sťažností sa týka zrušenia účtov po vkladoch, ktoré boli pre týchto používateľov neobvykle vysoké, a vo všetkých prípadoch sa zdá, že používateľom boli vrátené platby v plnej výške.

História spoločnosti a súlad s predpismi

Spoločnosť Coinbase bola založená v San Franciscu v roku 2012 a má veľkú podporu od spoločností rizikového kapitálu Union Square Ventures a Andreessen Horowitz. Odkedy Coinbase podniká 5 rokov a je v súlade so všetkými predpismi USA pre finančné inštitúcie, všeobecne sa to považuje za bezpečnú možnosť pre investovanie do kryptomeny.

Bitstamp bola založená v roku 2011 a stojí za ňou spoločnosť Pantera Capital, popredný fond na krytie kryptomeny. Bitstamp prechádza každoročné audity jednou z audítorských spoločností „veľkej štvorky“, a je všeobecne transparentný, pokiaľ ide o ich dodržiavanie a fungovanie – vždy je dobré si všimnúť, keď si vyberáte kryptoburzu na obchodovanie.

Bezpečný

Coinbase počas svojich 5 rokov prevádzky nebol nikdy hacknutý. Dodržiava to prísne bezpečnostné opatrenia a veľkú väčšinu svojich kryptomien drží v chladiarenských úložiskách, čím chráni svoje prostriedky pred hackermi. Je potrebné poznamenať, že GDAX zažil „blesková havária”V júni, kedy cena éteru klesla na 0,10 USD, stála mnohých obchodníkov tisíce dolárov. Spoločnosť GDAX určila, že všetky obchody boli konečné, pretože to bolo spôsobené veľkou objednávkou predaja, a nie technickým zlyhaním z ich strany.

Bitstamp má viac kontrolovanú históriu zabezpečenia účtu, ale za posledné 2 roky má dobré výsledky. 4. januára 2015 utrpela a porušenie bezpečnosti ktorá vyústila do straty 19 000 BTC v hodnote v tom čase asi 5,1 milióna dolárov. Incident spôsobil veľkú riedku v reputácii spoločnosti Bitstamp, ale spoločnosť urobila správnu vec a stratu si vzala na seba – žiadny zákazník Bitstampu neprišiel o peniaze. Bitstamp od tej doby nemal žiadne zásadné bezpečnostné problémy.

Poplatky

Ak hľadáte iba nákup BTC, ETH alebo LTC na hlavnej stránke Coinbase, spoločnosť Coinbase účtuje poplatok 1,49% za nákupy kryptomeny uskutočnené pomocou bankových účtov alebo peňaženiek Coinbase USD alebo 3,99% za nákupy uskutočnené kreditnými alebo debetnými kartami. Po zakúpení svojich tokenov si ich môžete zadarmo previesť na ďalšie adresy BTC / ETH / LTC, budete však platiť poplatky za sieťové transakcie.

Spoločnosť GDAX využíva na účely poplatkov model výrobcu a odberateľa. Ak chcete na burze zadať novú objednávku, môžete tak urobiť bezplatne, ale dokončenie objednávky, ktorá je už uvedená v knihách, vás bude stáť poplatok medzi 0,3% a 0,1%, v závislosti od toho, aký veľký bol váš nedávny objem obchodu..

Poplatky za bitstamp môžu byť celkom rozumné, ak ste rezidentom EÚ. Môžete vložiť eurá prostredníctvom SEPA prevodu s nulovými poplatkami, pri výberoch iba 0,90 eura. Aj medzinárodné platby sú nízke, iba s poplatkom za vklad 0,05% a poplatkom za výber 0,09%. Rovnako sú priame vklady alebo výbery z kryptomeny bezplatné. Len nevkladajte kreditné karty! Poplatky začínajú na 8% a aj keď vložíte viac ako 5 000 $, poplatok je stále 5%.

Poplatky za obchodovanie sú porovnateľné s GDAX, ak ste na strane príjemcu obchodu. Bohužiaľ neexistuje žiadna zľava za zadávanie objednávok ani za to, že ste „tvorcom“, takže bilancia poplatkov je v prípade Bitstamp trochu horšia. Skutočnosť, že všetky poplatky tvorcov sú v GDAX 0%, podporuje likviditu, takže by ste mohli potenciálne obchodovať za širšie spready bid / ask pre rovnaký obchodný pár na Bitstamp.

Dostupné kryptomeny

Coinbase ponúka predaj a obchodovanie BTC, ETH a LTC s plánmi podpory Bitcoin Cash (BCH) 1. januára. Keďže ponúka iba 4 kryptomeny, pravdepodobne to nie je výmena pre vás, ak máte záujem o exotickejšie altcoiny. To znamená, že diskutovali o pridaní ďalších mincí v budúcnosti a predvedeli, čo môže byť ich zoznam potenciálnych dodatkov.

Bitstamp ponúka podobnú škálu kryptomien s obchodnými pármi pre BTC, ETH, LTC a XRP. Podpora ETH, LTC, XRP bola pridaná v roku 2017 a spoločnosť Bitstamp tvrdí, že do budúcnosti by chceli pridať ďalšie nové páry.

Vzhľadom na to, že Bitstamp obchodoval šesť rokov iba s BTC a teraz v roku 2017 pridal tri nové meny, zdá sa, že existuje dynamika smerom k pridaniu podpory pre ďalšie altcoiny v roku 2018 a ďalších rokoch. Bitstamp sa tiež nedávno začal uľahčenie výberu bitcoinovej hotovosti, obchodné páry sa síce oneskorili, čo sa dalo vyčítať nedávnym čínskym regulačným opatreniam.

Coinbase vs Bitstamp: Záverečné myšlienky

Coinbase a Bitstamp sú obe burzy vyššej úrovne vo svete kryptomien a ktoré pravdepodobne použijete, pravdepodobne bude záležať na tom, či hľadáte investíciu v USD alebo eurách.

Ak je USD, obidve výmeny sú dobrou voľbou, ale môže vám byť pohodlnejšie používať Coinbase, pretože má sídlo v USA. Ak prispievate eurami z európskeho bankového účtu, bude SEPA prevod s Bitstampom najjednoduchšou cestou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me