Porovnanie výmen: Kraken vs Bitstamp

Kraken a Bitstamp sú dôveryhodné burzy kryptomien, ktoré fungujú od roku 2011 a slúžia na podstatnú základňu investorov do kryptomien distribuovaných po celom svete..

Výber vhodnej burzy závisí predovšetkým od vašich skúseností s investovaním do kryptomeny a typu kryptomien, do ktorých by ste chceli investovať.

V tomto porovnaní výmeny Kraken vs Bitstamp si priblížime výhody a nevýhody obchodovania na každej z nich.

Kraken vs Bitstamp: kľúčové informácie

Kraken & Bitstamp – funkcie a nastavenie

Najdôležitejšie je vedieť o Krakene to, že ponúka viac funkcií a možností ako takmer akákoľvek výmena. Keď idete zadať svoju prvú objednávku, nemusí sa to javiť ako prípad povoleného obchodovania „Jednoduché“:

Stačí zadať kryptomenu, cenu a zvoliť trh alebo obmedziť objednávku. Jednoduché, však? Ale prepnite na Pokročilé obchodovanie a začnete zisťovať, čoho je Kraken skutočne schopný:

Časy začatia a uplynutia platnosti objednávky, využitie až 5-násobku, podmienené zatvorenie – pomenujete to a Kraken to za vás môže vymeniť. Dávať pozor, čo si praješ; dokonca aj skúsení obchodníci sa môžu spáliť pri pokuse o milosť pri zložitých obchodoch a vysokej páke. Pre začínajúcich investorov môže jeden vysoko zadĺžený obchod vymazať ich kryptomeny v priebehu niekoľkých minút.

Jedným z hlavných problémov, ktoré je potrebné pri Krakene sledovať, je webová stránka často zaostáva. Môžete zadať limitovanú objednávku, ale na stránke Objednávky sa niekoľko minút nič nezobrazí. Ak zadáte 2. objednávku, riskujete, že obe vstúpia do platnosti súčasne a nakoniec kúpite alebo predáte dvojnásobnú sumu, ako ste chceli! Znie to ako drobná záležitosť, ale prvýkrát, keď vás to stojí značné množstvo peňazí, začnete brať oneskorené objednávky vážne.

Overenie v Krakene je v porovnaní s inými burzami kryptomien dosť jednoduché. S kryptomenami môžete obchodovať tak, že zadáte svoje meno, dátum narodenia, krajinu a telefónne číslo. Vklad / výber vo výške 2 000 dolárov za deň alebo 10 000 dolárov za mesiac je k dispozícii po pridaní overenej adresy. Štátne identifikačné číslo musíte poskytnúť, iba ak ste serióznym investorom, ktorý chce upgradovať na limity 25 000 dolárov za deň a 200 000 dolárov za mesiac..

Používateľské rozhranie Bitstampu sa spočiatku nezdá veľmi užívateľsky prívetivé, ale navigácia v porovnaní s Krakenom môže byť jednoduchšia, pretože nemá toľko exotických obchodných možností. Obsahuje niektoré technické obchodné nástroje, takže nejde o striktnú krypto burzu pre začiatočníkov.

V porovnaní s Krakenom je overenie v službe Bitstamp utrpením. Požiadajú vás o predný a zadný obrázok vášho vládneho preukazu totožnosti (cestovný pas alebo vodičský preukaz) a výpis z banky / služby, ktorý budete potrebovať. To môže byť nepríjemné, keď chcete len uskutočniť svoj prvý malý obchod a pre mnohých investorov je poskytnutie všetkých týchto dokladov totožnosti v rozpore s étosom kryptomeny. Bitstamp je teda známa burza, takže svoje osobné údaje neodovzdávate nejakej organizácii typu fly-by-night..

Súd pre verejnú mienku

Krakenova reputácia nie je medzi kryptoburzami najlepšia. Najbežnejšia sťažnosť sa týka obchodného enginu Kraken, ktorý často zaostáva, čo spôsobuje, že obchodníci zmeškajú obchody a duplikujú objednávky. Kritika je taká častá, že mnoho používateľov začalo veriť, že správanie burzy je také úmyselné zo strany tímu Kraken, používa sa ako spôsob front-trade obchodov.

Bitstamp má od tej doby medzi nadšencami kryptomeny oveľa lepšie zastúpenie sa stala prvou národne licencovanou kryptoburzou na svete. Výmena tiež získala veľkú dôveryhodnosť pre prístup zákazníka ako prvého, ktorý bol potrebný k veľkému hackingu peňaženky, čím sa zabezpečilo, že žiadny zákazník neprišiel o žiaden zo svojich vložených prostriedkov..

Zákaznícka podpora

Služby zákazníkom spoločnosti Kraken si zo strany krypto komunity vyniesli veľkú kritiku, a to čiastočne kvôli vyššie spomenutým problémom. Trvajú na to dosť dlho odpoveď používateľom, hoci zverejňovanie na sociálnych sieťach má tendenciu upozorniť pomocný personál.

Bitstamp má primerane dobré výsledky v oblasti zákazníckej podpory a často odpovedá priamo na sťažnosti zákazníkov na sociálnych sieťach ako Reddit. Mnoho sťažností používateľov sa týkalo zrušenia účtov po neobvykle veľkých vkladoch, o ktorých by sa dalo tvrdiť, že Bitstamp je trochu prehnaný, pokiaľ ide o boj proti podvodom – sotva to najhoršie, z čoho vás možno obviniť!

História spoločnosti a súlad s predpismi

Kraken založil Jesse Powell v rokoch 2011 a sa počíta ako investor SBI Holdings, popredný japonský finančný konglomerát. Sídli v San Franciscu a tvrdí, že dodržiava všetky príslušné predpisy, aj keď ich webové stránky podrobne popisujú dodržiavanie týchto predpisov. Kraken tiež tvrdí, že podstúpi ročné audity, najmenej jednu z nich dokončil Stefan Thomas, technický riaditeľ spoločnosti Ripple Labs.

Bitstamp bol tiež založený v roku 2011 a stojí za ním spoločnosť Pantera Capital, hlavný investičný fond pre kryptomeny. Bitstamp je auditované každý rok účtovná firma „veľkej štvorky“, aj keď nie je úplne jasné, o ktorú ide.

Bezpečný

Burzové peňaženky Kraken nikdy neboli hacknuté, čo je pôsobivé vzhľadom na to, že burza funguje už viac ako 6 rokov. Vyskytli sa však problémy s obchodovaním, ktoré spôsobili veľké straty zákazníkov. Pri významnom incidente v máji sa masívna objednávka predaja ETH zhodovala s útokom DDoS na servery Kraken. Konečným výsledkom bolo, že stovky obchodníkov s dlhými pozíciami s pákovým efektom mali svoje pozície uzavreté s veľkými stratami, zatiaľ čo títo používatelia súčasne nemali prístup do Krakenu, aby odkúpili ETH, pretože sa zrútil z 90 na 26 dolárov za pár minút. Kraken si uctil všetky obchody a odmietol vrátiť späť všetky straty spôsobené udalosťami tvrdiac, že ​​nezodpovedajú za straty spôsobené legitímnymi objednávkami na predaj a že načasovanie útoku DDoS bola náhoda.

Bitstamp utrpel jeden významný hack vo svojej histórii: V januári 2015 bolo odcudzených 19 000 BTC, strata v tom čase viac ako 5 miliónov dolárov. To možno stačilo na dokončenie mnohých búrz, ale spoločnosť Bitstamp už bola zavedenou burzou a rozhodla sa zaručiť všetky účty zákazníkov a uhradiť straty zo ziskov spoločnosti. To preukázalo charakter zo strany manažmentu a spoločnosť Bitstamp si dnes naďalej udržiava silnú reputáciu.

Poplatky

Krakenove poplatky sú jedny z najnižších v odbore. Za transakcie s kryptomenami sa neplatia žiadne poplatky za vklad. Fiat vklad je buď bezplatný (EUR SEPA, CAD prevod, domáci JPY vklad) alebo lacný (5 USD za prevod USD). Nízke sú aj poplatky za výber; 5 USD za výbery z banky v USD, 0,9 EUR za výbery SEPA v EÚ, 300 jenov do Japonska alebo 10 USD za kanadské doláre. Bohužiaľ existujú aj poplatky za výber kryptomeny, ktoré môžu byť ešte vyššie. 0,001 BTC alebo 0,005 ETH to neznie príliš veľa, ale tie sa v súčasnosti rovnajú 7,30 USD a 1,50 USD.

Pre obchodné poplatky, Kraken ponúka výrazné zľavy, ak ste na strane tvorcu transakcie, ktorá odmeňuje obchodníkov, ktorí vypĺňajú knihu objednávok a zvyšujú likviditu burzy..

Poplatky za bitstamp sú tiež dosť lacné, ak ste rezidentom EÚ. Vklady SEPA sú opäť zadarmo a pri výbere platíte iba 0,90 eura. Bezhotovostné prevody vás budú stáť 0,05% z vkladu a ďalších 0,09% po výbere. Za vklady alebo výbery z kryptomeny sa neplatí žiadny poplatok. Jediné poplatky, od ktorých si budete chcieť byť istí, sú poplatky za vklady na kreditných kartách, ktoré sa pohybujú medzi 5% a 8% z vášho celkového vkladu.

Poplatky za obchodovanie na Bitstamp sú vyššie ako v Krakene a najväčší problém je v tom, že pre „tvorcov“ neexistuje žiadna zľava. To znamená menšiu likviditu na Bitstamp (všetky ostatné sú rovnaké), takže nakoniec zaplatíte skryté náklady v tom, že spready bid / ask sú širšie ako v Krakene.

Dostupné kryptomeny

Kraken v tejto kategórii rozhodne žiari; úplný zoznam ponúkaných kryptomien zahŕňa Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Iconomi, Augur, Stellar Lumens, Monero, Ripple, Zcash, Gnosis, Dogecoin, Melonport a Tether. Vyniká tiež tým, že ponúka obchodné páry BTC a ETH medzi rôznymi fiat menami vrátane amerického dolára, britskej libry, kanadského dolára, eura a japonského jenu.

Bitstamp ponúka obmedzenejšiu škálu kryptomien s obchodnými pármi pre hlavné kryptomeny BTC, ETH, LTC a XRP. Všetky okrem BTC boli pridané v roku 2017, takže sa zdá, že sa burza posúva a pridáva ďalšie altcoiny. Bitstamp tiež oznámil, že je uľahčenie výberu bitcoinovej hotovosti, ale obchodovanie sa zatiaľ oneskoruje.

Kraken vs Bitstamp: Záverečné myšlienky

Kraken a Bitstamp priťahujú veľkú časť rovnakej klientely do obchodovania s kryptami na základe akceptovania fiat mien ako USD a EUR. Ak ste skúsený obchodník, ktorý chce obchodovať s altcoinmi a využívať pákový efekt, je voľba jasná a budete chcieť použiť Kraken.

Kraken ešte musí vyriešiť pretrvávajúce problémy so zaostávajúcim obchodovaním a slabou zákazníckou podporou, takže ak ste menej skúsení obchodníci a chcete iba občas obchodovať s hlavnou kryptomenou, radšej zostaňte na bitstampu.

(Pozrite si naše úplné zoznamy odporúčaných bitcoinových a ethereových výmen)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me