Či už je to dnes Power Mining Pool alebo Bitconnect včera, krypto priestor hnisá parazitickými podvodmi a oportunistickými podvodníkmi. Podmienky sú pre nich zrelé a je potrebné zarobiť peniaze.

Medzi nebezpečenstvami patrí ťažká identifikácia podvodov s ťažbou bitcoinu a rozdelenie dobrého od nepríjemného môže byť zložité. Ťažobné podvody sú zabalené v už technicky náročnej úlohe ťažby bitcoinov. Účtujú sa ako spotrebiteľsky priateľská metóda budovania expozície voči ťažbe bitcoinov. Ak sú spustené takto, skutočne poskytujú hodnotu pre investorov, ktorí chcú diverzifikovať.

Legitárne bitcoinové cloudové banské bazény sú príliš často zakopané vo výsledkoch vyhľadávania a prekonané davom operácií lietajúcich za nocou. Nájsť legálne fondy môže byť veľká objednávka a vyžaduje preosievanie cez príspevky Reddit a príspevky vo fóre Bitcointalk.

S tým sa hovorí, že existujú legitímne ťažobné operácie. Ako vždy, urobte si vlastný výskum a zostaňte skeptickí, keď osídľujeme a rozvíjame túto divokú hranicu. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako vyzerá podvod s ťažbou kryptomeny, aby sme sa, dúfajme, lepšie pripravili na identifikáciu hlavných červených vlajok.

Cloudové banícke bazény a Ponziho schémy: Zápas vyrobený v He ….

Poďme si chvíľu ujasniť, čo je to cloudová ťažobná oblasť a prečo priťahujú Madoffove Ponziho schémy rýchlejšie ako mravce na pikniku.

Čo je to Cloud Mining Pool?

Cloud mining pool je najpraktickejšia verzia ťažby kryptomien, akú môžete získať. Umožňujú účastníkovi prenajať alebo prenajať hashovaciu moc, ktorú priamo nevlastnia. Prenajatá hašovacia sila sa potom zhromaždí a vyplatí úmerne členom (po poplatkoch a prevádzkových nákladoch).

Tradičné ťažobné združenie namiesto toho vyžaduje, aby účastníci dodávali svoju vlastnú hashovaciu energiu a spájali ju s ostatnými baníkmi. Účastník vlastní a prevádzkuje svoj vlastný hardvér a prispieva k celkovej hashovacej sile bazénu.

Kritickým rozdielom medzi cloudovým banským fondom a tradičným banským fondom je vlastníctvo hardvéru.

Cloudová ťažba: nevlastníte hardvér (hashovacia sila).

Tradičná ťažba: vlastníte hardvér (hashovaciu silu).

Prečo vôbec bazén? Stručne povedané, získanie blokových odmien je čoraz ťažšie, pretože sa zvyšuje celková hashovacia sila konkrétneho blockchainu.

Vezmite si ako príklad bitcoin. V bitcoinovej ťažbe nastal čas, keď štandardný CPU dokázal sám ťažiť celé bloky. Tie dni sú preč. Bitcoinová ťažba je teraz veľkým biznisom, kde veľa zainteresovaných strán využíva svoje zdroje na zabezpečenie blockchainu.

Vďaka baníkom so silnou hashovacou silou je nepravdepodobné, aby malí baníci rozumne očakávali blokové odmeny. Ich hashovacia sila nestačí na to, aby konkurovali.

Riešenie: zhromaždite všetkých týchto menších hráčov a spojte ich hashovaciu silu. Baníci v bazéne už nesúťažia o vlastné bloky, ale spolupracujú a proporčne zdieľajú korisť.

Čo je Ponziho schéma?

Je to krádež, poďme to objasniť. Ak ste v Ponziho schéme, buď vás okrádajú, alebo ich robíte sami.

Typická Ponziho schéma spočíva v lákaní účastníkov, aby investovali svoje peniaze do fondu alebo investičnej stratégie, ktorá má zdanlivo zaručené výnosy. V skutočnosti a s obmenami sa výnosy nezískavajú obchodovaním v reálnom svete alebo vynikajúcou obchodnou umením. Naopak, nové investície do fondov sú distribuované okolo existujúcich investorov a sú predstavované ako trhové výnosy.

Pool na ťažbu energie - Charles Ponzi

Charles Ponzi – je neslávne známe, že vytvoril investičnú schému.

Schémy Ponzi vyžadujú neustály prísun nových investícií, aby sa stroj udržal v chode. Akonáhle sa veci rozpadnú alebo sa nové investície spomalia, schéma sa často odhalí tak, ako to je. Vo svete krypto Ponziho schém nasleduje po kolapsovej Ponziho schéme unáhlený výstupný podvod.

Majte na pamäti, že Ponziho schémam sa darí v časoch ekonomickej expanzie a špekulatívnych bublín. Zachytenie kolektívneho optimizmu je rozhodujúce pre jeho úspech. Bitconnect je výberovým príkladom toho, ako sa na trhu snaží získať to najlepšie z investorov.

Identifikácia červených vlajok Ponziho schémy ťažby v oblakoch

Po prvé, kačací test. Ak to vyzerá ako kačica, pláva ako kačica a kváka ako kačica, potom je to pravdepodobne kačica..

Test na kačice nie je podľa žiadneho štandardu vedecký, ale dá sa použiť na zvýšenie pocitu čriev pri identifikácii včasných varovných signálov. Ponziho schémy, či už na Wall Street, Main Street alebo v bitcoinových banských bazénoch, majú všetky spoločné znaky. Ak hľadaná príležitosť odškrtáva tie isté políčka, ktoré mali predchádzajúce Ponziho schémy, je to pravdepodobne kačica.

Pozrime sa na niektoré kritériá alebo spoločné charakteristiky Ponziho schém bitcoinovej cloudovej ťažby.

** Veľké ocenenie spoločnosti Puppet na fóre BitcoinTalk pre ich práca na tejto šablóne na preskúmanie operácií cloudovej ťažby bitcoinov. Kým nebude tento typ preverovania súčasťou procesu investora, je prvoradé vyšetrovanie vedené komunitou vyvolané davom. **

Červené vlajky Ponziho schémy ťažby v oblakoch (upravené podľa Puppet’s Criteria)

 1. Žiadna verejná ťažobná adresa / Používatelia, ktorí si nemôžu zvoliť vlastné fondy

  Keď si prenajímate hashovaciu energiu od cloudového baníka, ste iba prenájom hashovacej sily. To znamená, že fond, do ktorého prispievate, by si mal zvoliť sám. Prevádzkovateľ cloudovej ťažby, od ktorého si prenajímate, môže mať pre väčšie pohodlie aj združenie, ale nemal by vyžadovať, aby ste ho využívali. Nie je dôvod, aby ťažobný spolok skrýval svoju verejnú ťažobnú adresu, len to nedáva zmysel.

 2. Žiadna podpora od poskytovateľa hardvéru / ASIC

  Vzhľadom na to, že Ponziho schémy tvoria v prevažnej miere množstvo cloudových ťažobných operácií, toto odvetvie vyžaduje od poskytovateľa hardvéru výkrik, aby sa zabezpečilo, že v ich mene budú skutočne baníci bzučať. Ak vaša cloudová ťažobná spoločnosť nedokáže, že vlastní svoj hardvér (bez toho, aby vyvolala ďalšie otázky), mali by ste to prehodnotiť.

 3. Žiadne obrázky ani záznamy z ich hardvéru alebo dátového centra

  Je bežnou praxou, že baníci sú zavretými ústami ohľadne toho, kde sa nachádzajú ich dátové centrá. Nečakajte teda, že získate robustné obrázky alebo nahrávky, ktoré dokumentujú zariadenie alebo vlastníkov. Mali by však existovať určité dôkazy a okrem ich umiestnenia by obrázky alebo videozáznamy nemali nič skrývať.

 4. Žiadne obmedzenia týkajúce sa toho, koľko hashovacej sily si môžete prenajať

  Poskytovatelia cloudovej ťažby budú mať kedykoľvek k dispozícii obmedzený inventár hashovacej sily. Okrem toho rozšírenie inventára operácie vyžaduje čas a môže byť obmedzené trhovou ponukou ASIC a ďalších faktorov. Je otázne, že cloudový baník nebude zdieľať svoje zásoby so svojimi zákazníkmi. Páchatelia, ktorí sa vás najviac týkajú, vám sľúbia okamžitú a neobmedzenú škálovateľnosť.

 5. Schémy splátok za sprostredkovanie

  Programy ťažby Ponzi budú často obsahovať aj formu viacúrovňového marketingu, ktorý povzbudí členov, aby priniesli nové investície. Členovia sú motivovaní rozvíjať svoje vlastné tímy a každý nový člen, ktorého privedú, zvyšuje ich odmenu.

 6. Anon operátory

  Ak sú vlastníci anonymní, pokračujte. Existuje len málo alebo vôbec žiadny dôvod byť anonymným prevádzkovateľom cloudovej ťažobnej služby. Ak poskytnú identifikáciu, dvakrát ju skontrolujte, opýtajte sa okolo a vykonajte náležitú starostlivosť.

 7. Žiadna jasná cesta na odpredaj

  Mali by existovať presne definované spôsoby výberu finančných prostriedkov alebo uzavretia nájomných zmlúv.

 8. Zaručené zisky

  Šarlatán, šarlatán, šarlatán!

Ak je v podnikaní v oblasti cloudovej ťažby prítomná ktorákoľvek z týchto červených vlajok, chvíľu to zvážte a zvážte prečo.

Pool Power Mining Pool: Prípadová štúdia pre Ponziho schémy cloudovej ťažby

Domovská stránka fondu na ťažbu energie

Učebnicový príklad schémy Ponzi v oblasti cloudovej ťažby, Pool Power Mining Pool.

Power Mining Pool bol typickou Ponziho schémou pre ťažbu bitcoinov a zahŕňal dokonca systém odporúčaní v štýle viacúrovňového marketingu (MLM). Keď sa pozrieme späť, je oveľa jednoduchšie vidieť červené vlajky, ktoré tu vtedy boli. Spätný pohľad je dvadsaťdva.

Červená vlajka # 1 Power Mining Pool nemal verejnú banskú adresu a nedovolili ťažbu mimo vlastného bazéna.

Červená vlajka # 2 Žiadne potvrdenie ani znak schválenia od dodávateľov hardvéru. Na serveroch Reddit, Telegram, BitcoinTalk atď. Sa nenašli nič.

Červená vlajka # 3 Vážny nedostatok informatívnych obrázkov. Archív združenia Power Mining Pool zobrazuje web plný fotografií a neurčitých textov. Okrem všeobecných obrázkov existuje aj video, ktoré neposkytuje žiadny ďalší prehľad o spoločnosti.

Červená vlajka # 4 Žiadne obmedzenia, koľko môžete investovať. Spoločnosť Power Mining Pool predala hashovaciu silu vo forme akcií, ktoré mohol každý investor kúpiť bez obmedzenia. Akcie by neboli iba vašim nárokom na zaručené výnosy, ale tiež vám poskytli väčšiu schopnosť vyšplhať sa na vyššiu úroveň v systéme odmien MLM..

Červená vlajka # 5 Od spolupracovníka po prezidenta Millionaire sa členovia mohli vyšplhať na najvyššie priečky získaním nových akcií v skupine a úspešné odporúčanie nových členov. Pri každom novom hodnotení členstva ste dostávali bonusy a vyššie výnosy. Na to, aby ste sa posunuli v rebríčku vyššie, sa však museli posunúť aj vyššie vaše odporúčania. Nielenže musíte získať nových úspešných členov, ale aj vaše odporúčania. Znie povedome?

Červená vlajka # 6 Zakladatelia spoločnosti Power Mining Pool sú bratia a žijú v strednej Európe. A to sú všetky dostupné informácie. Hľadanie ich mien, Andrew a Mike Conti, je asi rovnako užitočné ako karikatúry na svojej stránke s informáciami o sebe. Dodatočne, a WHOIS vyhľadávanie domény spoločnosti zobrazuje kontakty správcu skryté za službou ochrany osobných údajov názvu domény.

Červená vlajka # 7 Po prestať a ustať, Spoločnosť Power Mining Pool zvýšila a ponechala hlavné investície členov. Spočiatku existovali účty členov, ktorí dostávali svoje denné zisky z ťažby, ako sľúbili. Je však bežné, že subjekty, ktoré predčasne prijmú Ponziho schémy, vidia zisky, zatiaľ čo ich hlavné investície sú odčerpané.

Červená vlajka # 8 „Každá zakúpená akcia vám zarobí 70 €.“ To je prísľub vyňatý priamo z bývalej podstránky s jemným názvom príležitosti. Každá akcia stojí členov 50 EUR, čo znamená, že spoločnosť Power Mining Pool zaručuje 40-percentné výnosy.

Power Mining Pool je iba jedným príkladom služby cloudovej ťažby bitcoinov, prešpikovanej červenými vlajkami a varovnými signálmi. V skutočnosti existuje veľa informácií, ktoré spájajú združenie Power Mining Pool s inými operatívnymi podvodmi s cloudovou ťažbou bitcoinov. Boj proti týmto schémam je hra na ranu: zatvorením jednej sa vytvoria ďalšie tri.

Záver

To, že sú červené vlajky, nemusí vždy znamenať, že ste identifikovali podvod. Sú to včasné varovné signály a alarmy, ktoré nám hovoria, aby sme sa pozreli trochu hlbšie, vyšetrili ďalej a zostali skeptickí. Otázky a podozrenia nie sú samy osebe nebezpečné, ale ignorujú ich.

Spoločnosť Power Mining Pool bola posiata dôvodmi, ktoré vyvolávali obavy a hľadali jasnosť. Je to len jeden príklad z dlhej rady Ponziho schém bitcoinovej cloudovej ťažby. BitClub Network, HashOcean, Coinmulitplier Club, MinersLab a Bitcoin Cloud Services sú len zopár ďalších príkladov.

Bezohľadní operátori podvádzajú a podvádzajú ľudí z ich peňazí. Ak vidíte dôvody na znepokojenie, zdieľajte to s komunitou, požiadajte operátorov o jasnosť a buďte opatrní. Nerobte to v tajnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me