Ak sa ocitnete v rozpore s desiatkami rôznych blockchainových peňaženiek a búrz, nie ste sami. Mnoho ľudí musí prechádzať kľukatými cestami medzi ukladaním a odosielaním svojej kryptomeny a nedostatok interoperability medzi peňaženkami pridáva ďalší prvok zložitosti..

Pretože existuje relatívne vysoká bariéra v používaní kryptomeny, mnoho držiteľov tokenov sa rozhodne jednoducho sedieť na svojich tokenoch namiesto toho, aby ich používali na to, na čo (väčšina) z nich boli určené – na utratenie a obchodovanie. Väčšina digitálnych peňaženiek sa viac podobá digitálnym trezorom, na rozdiel od skutočných digitálnych peňaženiek, ktoré slúžia iba ako prostriedok na uľahčenie transakcií.

To je problém Foundation for Interwallet Operability (FIO) sa snaží vyriešiť. Spoločnosť FIO nedávno uviedla na trh decentralizovaný blockchainový protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožňuje používateľom odosielať a prijímať tokeny z akejkoľvek peňaženky s povoleným FIO so zlepšenou používateľskou skúsenosťou. Účasť na FIO je otvorená pre všetky peňaženky a burzy a v súčasnosti zahŕňa Shapeshift, KeepKey, Coinomi, BRD, Edge a MyCrypto..

Protokol je vyvíjaný spoločnosťou Access Venture Partners inkubovanou spoločnosťou Dapix, Inc. Spojili sme sa so zakladateľom & Generálny riaditeľ David Gold. Zlato je viac ako 11 rokov veteránom v oblasti rizikového kapitálu a môže siahať od koreňov podnikania v ére dot-com.

Vaša minulosť je nabitá množstvom úspešne inkubovaných projektov, keď ste pôsobili ako výkonný riaditeľ spoločnosti Access Ventures Funds. Na základe akých faktorov ste sa rozhodli odísť z anjelského investovania a prevziať rolu výkonného riaditeľa spoločnosti Dapix?

Pre objasnenie, Access Venture Partners je diverzifikovaný fond rizikového kapitálu v ranom štádiu technológie oproti anjelskému fondu. Skočil som, aby som viedol naše úsilie v oblasti blockchainových investícií pár rokov dozadu v Accesse. Rýchlo som zistil, že sa cítim podobne ako v počiatočných dňoch … Videl som obrovský potenciál, ktorý by blockchain mohol mať, ak by dosiahol svoju víziu umožniť výmenu informácií rovnako ľahkú, rýchlu a decentralizovanú ako výmena informácií. je dnes. Ale tiež som videl, aká zlá je súčasná technológia z hľadiska použiteľnosti … presne ako v začiatkoch internetu (webový prehliadač Mosaic pri telefonickom pripojení s textovými stránkami bol hrozný!).

Začal som skúmať projekty, ktoré sa pokúšali zlepšiť skúsenosti používateľov s blockchainom. Nenašiel som nič presvedčivé a začal som uvažovať o tom, ako vyriešiť problém, v ktorom sa formoval koncept Dapixu a protokolu FIO. Inkubovali sme spoločnosť mimo Access a keď sme začali prijímať riaditeľa, cítil som sa tak vášnivý ohľadom potenciálu riešenia tohto kritického problému pre blockchainový ekosystém, rozhodol som sa skočiť a vrátiť sa ku svojim koreňom operátora, aby som mohol riadiť spoločnosť.

Aké medzníky sa posudzujú, aby sa zistilo, kedy je pre spoločnosť Dapix najlepšie previesť protokol do nadácie FIO?

Technológia vyvíjaná spoločnosťou Dapix sa úplne prevedie do nadácie, keď sa spustí sieť a razia sa tokeny FIO. Pravdepodobne to bude počas nášho beta testovacieho obdobia.

Aké sú plány na distribúciu tokenov FIO, ktorá bude viesť k mainnetu aj po jeho spustení?

Token FIO je token obslužného programu, ktorého prvým predpokladaným použitím je registrácia adries FIO a malé transakčné poplatky veľkým podnikovým používateľom (stránky elektronického obchodu) pre vyššie objemy, ktoré používajú na protokole, a vylepšené údaje FIO, ktoré budú chcieť. využívať … každodenní používatelia neuvidia žiadne transakčné poplatky, pretože každá adresa FIO je dodávaná so zmysluplným objemom pre každý rok.

FIO

FIO tokeny pravdepodobne spočiatku vstúpia na trh počas obdobia beta testu. Podrobnosti o tom, ako sa tokeny dostanú na trh, vypracúva právna rada s cieľom zabezpečiť súlad s rôznymi pravidlami.

Mohli by ste rozšíriť úlohu, ktorú bude mať nadácia FIO po tom, čo Dapix odovzdá vládu? Konkrétne, ako vyzerá vzťah medzi jednotlivými členmi a nadáciou FIO, pokiaľ ide o rozhodovanie a zmeny softvéru?

Protokol FIO je delegovaný dôkaz blockchainu Stake. O producentoch blokov budú držitelia tokenov hlasovať priamo a nepriamo prostredníctvom voliteľného zástupcu ich hlasov. Uzly produkujúce bloky budú hlasovať o zmenách / aktualizáciách softvéru, aby ich schválili na implementáciu.

Úloha nadácie bude zahŕňať financovanie, interné aj externé, projektov, ktoré môžu vylepšiť protokol FIO. Okrem toho bude nadácia organizovať tok návrhov na zlepšenie FIO (FIP) z komunity a poskytovať výskum a hodnotenie potenciálnej hodnoty týchto návrhov ako službu uzlom a komunite produkujúcej bloky, aby im pomohla tieto návrhy vyhodnotiť..

Ľuďom čitateľné verejné adresy sa zdajú byť v porovnaní so súčasným stavom veľmi príťažlivé. Budú adresy FIO fungovať podobne ako DNS v tom, že každá verejná adresa bude mať tiež svoju vlastnú jedinečnú verziu zameranú na človeka?

Blízko, ale nie úplne. Keby mala každá verejná adresa svoju vlastnú jedinečnú verziu zameranú na človeka, znamenalo by to, že každý token / minca v peňaženke používateľov môže mať inú verziu orientovanú na človeka. To je jeden z dôvodov, prečo riešenie použiteľnosti špecifické pre blockchain nebude fungovať.

Adresy FIO sú adresy peňaženky čitateľné človekom, ktoré fungujú rovnako pre každý token alebo mincu v peňaženke alebo výmennom účte používateľa. Pretože FIO nevyžaduje, aby sa samotný blockchain nejako menil, adresy FIO fungujú okamžite so všetkými tokenmi / mincami vrátane úplne nových, ktoré sú vytvorené.

Existujú obavy / zamyslenie sa nad možnosťou, že adresy FIO môžu vytvoriť sekundárny trh s názvami, na rozdiel od tých, ktoré obklopujú názvy domén?

Žiadna starosť … určite v našich myšlienkach. Sekundárne trhy nie sú zlá vec, pretože vytvárajú schopnosť výmeny predstavovanej hodnoty medzi stranami. Samotné adresy FIO sú v skutočnosti nezastupiteľné tokeny, takže sú automaticky zvrchované a je možné s nimi obchodovať dokončeným decentralizovaným spôsobom..

Protokol FIO poskytne inteligentnú zmluvu o prevode, ktorá umožní stranám bezpečne predať svoju adresu FIO za tokeny FIO a využiť túto inteligentnú zmluvu na vylúčenie potreby úschovy tretej strany..

Delegovaný dôkaz o podiele možno považovať za demokratickejšiu verziu tradičného konsenzu POS. DPOS však vyžaduje dôvernejšiu účasť držiteľov tokenov, aby sa zabezpečilo, že najlepší delegáti overujú transakcie. Ako mienia Dapix a nadácia FIO v úmysle podporovať odhodlanie vyžadované komunitou?

Skvelá otázka … Realita je taká, že čím širšie sa token stane, tým väčšia je časť držiteľov, ktorí vôbec netušia, koho majú voliť ako producenta bloku a v skutočnosti im pravdepodobne ani nezáleží na tom, aby investovali čas na premýšľanie to. Je im to jednoducho jedno. Protokol FIO umožní peňaženkám a burzám mať tokeny FIO, ktoré sú držané ich používateľmi v ich produktoch, ktoré sú im zastupované za hlasovanie. Používatelia budú môcť toto nastavenie zmeniť … ale ak si predstavíte, že sa blockchain stane úplne bežným, realita je taká, že to väčšina nebude mať starosti..

Budú to teda peňaženky a ústredne, ktoré potom budú mať hlasitejší hlas na uzloch produkujúcich bloky a FIO je účelový protokol na riešenie fungovania medzipenetovej siete (oproti platforme na všeobecné použitie ako ETH), takže peňaženky a ústredne by mali mať hlasnejší hlas.

Tieto subjekty budú dobre informované a zapojené do FIO, aby mohli hlasovať s informáciami o producentoch blokov. Používatelia zase budú väčšinou hlasovať na základe rozhodnutia, ktoré peňaženky a burzy chcú použiť na zadržanie svojich tokenov FIO (aj keď sa opäť môžu používatelia rozhodnúť voliť priamo a svoj hlas nebude zastupovať prostredníctvom peňaženky alebo výmeny)..

Aké opatrenia sa ďalej zavedú na zabezpečenie toho, aby delegáti po zvolení do funkcie konali v najlepšom záujme komunity?

Ak „delegátmi“ myslíte uzly produkujúce bloky, bude im neustále hroziť, že budú odhlasovaní zo svojej pozície producenta blokov. Ak pod delegátmi máte na mysli entitu, ktorej sa hlasuje, väčšina z nich bude nakoniec používateľom, ktorý proxyuje svoj hlas s tokenom FIO do peňaženky alebo výmeny, ktorú používajú, a tieto subjekty majú obrovský záujem na zabezpečení dobrého fungovania protokolu FIO môže byť naďalej dôveryhodným decentralizovaným riešením.

Vďaka!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me