Tokenizácia majetku začala znovuobjavovať tradičný finančný systém. Tokenizácia aktív, proces digitálneho šifrovania titulov aktív, licencií a ďalších práv do tokenov, spochybňuje súčasné finančné a právne vyrovnanie s mnohými výhodami..

Patrick SpringerTento pohyb zameraný na uvedenie skutočných aktív a cenných papierov do blockchainu ponúka v porovnaní s existujúcimi systémami vylepšenú bezpečnosť, transparentnosť a vyrovnanie nákladov.

Dostali sme príležitosť urobiť rozhovor s bývalým výkonným riaditeľom spoločnosti Morgan Stanley, Patrick Springer, o budúcnosti výhody tokenizácie. Ďalej sme sa museli pýtať na vznik Polybirdu, vydávania typu end to end & výmenná platforma pre tokenované aktíva, kde Springer v súčasnosti slúži ako člen predstavenstva.

Contents

Pozadie Patricka Springera

Patrick Springer je veterán z finančného odvetvia, ktorý má za sebou viac ako dvadsaťročnú kariéru v spoločnosti Morgan Stanley, kde pôsobil ako výkonný riaditeľ v ich inštitucionálnych obchodoch s cennými papiermi. Ako líder v ich globálnom obchodovaní s akciami radil severoamerickým inštitucionálnym kapitálovým investorom a viedol distribúciu mnohých medzinárodných obchodov s akciami. Za posledných desať rokov pomohol Springer získať viac ako 50 miliárd dolárov kapitálu pre globálne korporácie v oblasti technológií a ďalších priemyselných odvetví.

Polybird

Rozhovor

Aký je podľa vás význam tokenizácie aktív? Aké účinky to bude mať na financovanie všeobecne?

Na finančných trhoch existuje obrovská príležitosť, ktorá ide nad rámec vytvárania alternatívneho systému obchodovania a vyrovnania s oveľa nižšou nákladovou štruktúrou – zo súčasného systému finančných vyrovnaní je potrebné vyvrátiť viac efektívnosti, najmä v globálnych platbách..

Blockchain predstavuje obrovskú hrozbu pre súčasný systém platieb za spotrebiteľské úvery a poplatkov za bankové prevody. Svoje miesto bude mať aj digitalizácia akcií a dlhopisov pre veľké korporácie.

Medzi svetom verejných spoločností kótovaných na popredných svetových burzách na jednej strane a svetom malých podnikateľov získavajúcich peniaze prostredníctvom rodiacich sa sietí crowdfundingu na strane druhej existuje obrovská príležitosť na trhu s bielymi priestormi..

Tokenizácia majetku ďalej zníži rozpätie ponuky / dopytu medzi súkromnými cennými papiermi, súkromným kapitálom aj súkromným úverom, čo môže znížiť náklady na vstup a výstup pre dôchodcov a držiteľov dôchodkov, ktorí investujú prostredníctvom svojho správcu aktív.

Je tu tiež obrovská príležitosť sprístupniť rôzne typy investícií do nehnuteľností väčšiemu počtu investorov – a zároveň sprístupniť viac finančných kanálov vývojárom nehnuteľností všetkých veľkostí..

Tokenizácia aktív zníži trenie na trhu. Ich zaradenie na globálny trh, kde bude môcť viac investorov hodnotiť, oceňovať a obchodovať plynulejšie, povedie k lepšej alokácii kapitálu a efektívnejšej ekonomike.

Počet spoločností kótovaných na burzách v USA sa od roku 2000 znížil na polovicu. Má to veľa dôvodov, ale väčšina z nich vedie k záveru, že naše súčasné kapitálové trhy neriešia potreby veľkej časti ekonomiky. Digitalizácia aktív môže priniesť výhody na trhoch s aktívami, ktoré sú v súčasnosti súkromnej povahy a majú veľa nákladových trení.

Strávili ste viac ako 20 rokov v spoločnosti Morgan Stanley, naposledy ako výkonný riaditeľ. Morgan Stanley vysielala zmiešané signály o blockchaine, občas ho prirovnávala k poprsiu dot-com, občas ho chválila. Myslíte si, že Wall Street je v súčasnosti na vzostupe alebo vzostupe na technológii blockchain?

Už viac nepracujem pre Morgan Stanley, takže nereprezentujem ich názory. Ale povedal by som, že spoločnosti z Wall Street prijmú aspekty blockchainu, ak:

1) Je to aktíva, s ktorou chcú ich hlavní klienti obchodovať, napríklad bitcoinové futures a

2) Ak im technológia Blockchain prinesie významné úspory nákladov a / alebo príležitosti na trhu

Pokiaľ ide o prvé, dopyt po bitcoinových futures a ETF kľúčovými inštitucionálnymi investormi ešte stále nebol stanovený. Poškodenie v dôsledku kryptografického zrútenia v roku 2018 a množstvo regulačných problémov bude chvíľu trvať, kým sa trh preženie.

Pokiaľ ide o druhé, veľké subjekty pôsobiace v oblasti obchodovania, vyrovnania a platieb už majú také veľké trhové podiely a súčasné systémy sú pre existujúce využíva, že nie je veľa podnetov na to, aby sa stali agresívnymi prvými.

Blockchain je vo svojej podstate rušivý, preto sa veľké spoločnosti z Wall Street presunú do blockchainu, až keď budú investície atraktívne vďaka novým typom konkurentov, obavám o bezpečnosť alebo novým produktom..

Boli ste vôbec zapojení do iniciatív Blockchain od Morgan Stanley? Ako ste prvýkrát prišli do kontaktu s touto technológiou?

Ako špecialista na trhy zameraný na trhy v Morgan Stanley som v rokoch 2016 a 2017 strávil veľa času rozhovormi s investormi a našim výskumným tímom o tom, kam zapadajú technológie blockchain a kryptomeny ako investičná téma pre inštitucionálne investície, ale nehral som nijaké úlohy v spoločnosti pri rozhodovaní o krypto investíciách.

Významne som sa zapojil do blockchainovej technológie, keď som sa minulé leto stretol s Harishom Guptom, generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom Polybird Exchange..

Čo bude podľa vás pre trh blockchainu 2019? Budú hrať úlohu veľké finančné inštitúcie?

Cez prepad kryptomeny a ceny ICO sú tu cenné papiere založené na blockchaine. Hovorím to preto, lebo rastie dôvera v stabilné mince a pre investorov budú k dispozícii nové typy blockchainových cenných papierov. Tokenizované aktíva, to znamená, že začnú digitálne tokeny skutočných aktív, ktoré budú vytvárať príležitosti na mnohých rôznych druhoch trhov s aktívami.

Inštitucionálne a akreditované (investori s čistým imaním najmenej 1 milión dolárov) investorov priťahuje rozvíjajúca sa trieda aktív tokenov, ktoré ľahšie poskytujú vlastnícke podiely alebo zabezpečujú tok výnosov bezpečným spôsobom. Hráči s výbežkami sa časom budú usilovať poskytnúť svojim zákazníkom investičné riešenia.

Polybird výmena

Ako ste sa zapojili do programu Polybird?

Harish Gupta a ja sme sa krátko skrížili v Morgan Stanley a minulé leto sme sa stretli a diskutovali o mojom pripojení ako poradcu. Pod vedením Harisha a jeho spoluzakladateľov som zistil, že jeho vízia vývoja úplne nového trhu s aktívami je mimoriadne príťažlivá.

Čo je vlastne Polybird?

Polybird Exchange je end-to-end emisia & výmenná platforma, ktorá uľahčí nákup a predaj tokenizovaných aktív. Podnikaním spoločnosti Polybird je vytvoriť trh pre digitalizované aktíva a spoločnosť vytvára platformu poháňanú blockchainom, ktorá bude flexibilná, aby mohla fungovať globálne a podporovať viac aktív..

Zatiaľ čo takmer všetky burzy blockchainu sú výhradne pre kryptomeny a úžitkové tokeny, spoločnosť Polybird sa zameriava na rozvoj trhu s tokenizovanými aktívami, aka blockchainové cenné papiere, ktorých podkladovými aktívami sú nehnuteľnosti, súkromné ​​kapitálové fondy, súkromné ​​úvery a cenné papiere s pevným výnosom.

Polybird je registrovaný v USA, ale nie je otvorený pre prácu s občanmi USA, je to tak?

V roku 2018 bola veľká časť kapitálu zhromaždeného na trhoch blockchain a kryptomena pre mince alebo úžitkové tokeny a mnoho emitentov sa snažilo vyhnúť tomu, aby svoju ponuku uznali ako ponuku cenných papierov. Ale pre Polybird, tokenizované aktíva cenných papierov a plánujeme byť v súlade s rezidentskými regulačnými agentúrami.

To znamená, že platforma bude mať väčšiu pravdepodobnosť jednania s akreditovanými a inštitucionálnymi investormi, nie s retailovými investormi.

Aký je význam postoja SEC k väčšine kryptomien ako cenných papierov? Sťažilo vám to navigáciu vo vodách krypty?

ICOS a tokeny, ktoré prišli na trh bez príslušného dialógu a porozumenia zo strany SEC, FINRA a ďalších regulačných orgánov, vytvorili negatívnu značku pre všetkých účastníkov v „krypto“ priestore.

Regulačný výhľad je skutočne veľmi náročný, pretože všetci, vrátane regulačných orgánov, sa nachádzajú na novom území. Trh s digitálnymi aktívami však vnímame ako príležitosť na zvýšenie transparentnosti, obchodovateľnosti a efektívnosti aktív, čo regulačné orgány v konečnom dôsledku ocenia.

Čo prinesie rok 2019 z hľadiska regulácie?

Myslím si, že zo strany kryptovej aj investičnej komunity existuje veľký dopyt, aby regulačné orgány poskytli ďalšie pokyny a jasnejšie informácie o druhoch ponúk a trhov, ktoré budú podporovať. Ťažko však povedať, kedy sa to stane.

Je tokenizácia majetku nevyhnutná?

Ekonomika bude viesť k jej nevyhnutnosti. Ak je možné vytvoriť blockchain na dodanie toho, čo je potrebné pre robustnejšie trhy s aktívami s nižším trením, dôjde k tokenizácii aktív. Internet veľmi splnil počiatočné sny o vytvorení digitálnej informačnej diaľnice a komunikačného média.

Blockchain je to, čo umožní ľuďom digitálne a bezpečne vlastniť a ovládať fyzické aj virtuálne aktíva a umožní im s nimi obchodovať lacnejšie a s oveľa nižšími nákladmi..

Môžete nám dať nejaké tvrdé predpovede na rok 2019? Kedy sa býčí trh vracia ku kryptomene?

Býčí trh pre kryptomeny opäť príde, keď už všetci špekulanti vystúpia, t. J. Keď všetci investori, ktorí veria v bláznivú teóriu predaja toho istého majetku niekomu, ale za vyššiu cenu, všetci odídu. Príde tiež znova, keď dôjde k veľkému otrasom v počte kryptomien a úžitkových tokenov – nemá cenu mať neobmedzený počet digitálnych mien pučiacich z mnohých forkov.

Je však tiež potrebné pamätať na to, že bitcoin hrá veľmi dôležitú funkciu v krajinách po celom svete, ktoré sú v bankrote alebo majú hlbokú menovú krízu. Keď bitcoin uplynie čas a splní svoj prísľub obmedziť počet mincí, ktoré dokáže vytlačiť, mainstreamoví investori sa na to môžu znova pozrieť.

Aká je možná tokenizácia verejne obchodovaných spoločností na blockchaine?

Je to úplne možné, ale je potrebné, aby bol plne vyvinutý a premyslený prípad použitia. V súčasnosti sa s akciami verejných spoločností v hlavných ekonomikách obchoduje v USA veľmi efektívne. Likvidita sa líši podľa cenného papiera, ale to závisí od základného úroku na základoch tohto cenného papiera.

Tokenovanie v súčasnosti existujúceho cenného papiera nevyhnutne neznamená, že po ňom bude dostatočný dopyt a likvidita. Na trhoch Spojených štátov existuje veľa zámorských ADR, ktoré majú veľmi nízku likviditu. Napríklad v Japonsku bývalo na tokijskej burze cenných papierov veľa amerických spoločností, ale tam bol veľmi malý dopyt a nakoniec väčšina spoločností vytiahla svoje zoznamy. Musí existovať prípad použitia.

Myslíte si, že to bude jeden z prvých bežných prípadov použitia kryptomien? Ak nie, čo bude?

Digitalizované alebo tokenizované ponuky aktív, ktoré sa uskutočňujú v súlade s miestnymi regulačnými orgánmi, budú určite hlavným katalyzátorom pre bežných investorov, aby zistili hodnotu blockchainových cenných papierov. Tiež si myslím, že stabilné coiny, ktoré sa môžu úspešne etablovať ako prostriedky na krížovú menu s ultranízkymi poplatkami, by tiež boli hlavným katalyzátorom.

Kedy oficiálne začala tokenizácia aktív?

Tokenizácia aktív sa začala podľa môjho názoru minulý rok ponúkaním nehnuteľností v Harbour v Južnej Karolíne. Tokeny sú k dispozícii na ich webových stránkach. Keď na trh príde viac tokenov a emitentov, je potrebné rozvíjať sa na trhu.

Ďakujem za vaše postrehy a čas!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me