Čo je Experience Points?

Čo keby ste mohli prejsť životnými bodmi so skúsenosťami so získaním bežného dňa? Vyzdvihnúť potraviny (+ 500 XP), zastreliť býka svojimi púčikmi vo svojej obľúbenej aplikácii na zasielanie správ (+ 200 XP) alebo sedieť na večeri so svojou milou v obľúbenom ázijsko-americkom fúznom gastropube (+ 1000 XP).

Ak to znie, akoby ste vstúpili do nejakého prostredia videohier IRL, nebojte sa: nejde o nijakú dystopiu ovládanú virtuálnou realitou, ako napríklad Ready Player One. Je to však systém odmien, vďaka ktorému sa bude život hrať ako RPG – hra na hranie rolí, kde je vaša rola vaša a hra je život sám.

Volá sa Experience Points a ako naznačuje jeho misia, chce priniesť XP mimo obrazovku a do vášho každodenného života. Projekt buduje ekonomiku zdieľania pre všetky aspekty života, od denných nákupov až po cestovný ruch, a to všetko pomocou mince XP. V prípade bodov Experience je distribúcia obmedzená iba na prijatie a prijatie; ak odvetvie alebo služba prijme model projektu, môžete získať XP mince za svoje každodenné skúsenosti.

Ako fungujú zážitkové body

Ako by sa dalo čakať, Experience Points má okamžitý význam pre online herné komunity. Je to coin, XP, ponúka herným ekosystémom sebestačný ekonomický model, kde ho možno použiť na nákupy, odmeny v hrách a transakcie medzi hráčmi..

Tím Experience Points však chce tento model prevziať a vložiť ho do interakcií a transakcií v reálnom živote. V zásade môžu byť zákazníci a členovia komunity v XP odmenení za interakciu so službou alebo subjektom, ktorý prijal platformu Experience Points, napríklad za účasť na koncerte alebo nákup jedla v reštaurácii, ktorá používa XP. Používatelia potom môžu svoje XP minúť na zúčastnených miestach, čo im umožní využiť získané skúsenosti a vrátiť ich späť do ekonomiky založenej na XP.

Využitie Experience Points

Spoločnosť Experience Points sa v konečnom dôsledku snaží zjednotiť aktérov zo všetkých spoločenských vrstiev a uľahčiť spoluprácu medzi priemyselnými odvetviami, ktoré si to želajú. Konečným produktom by bola ekonomika zážitkov zo skutočného života, ktorá spája hry, cestovný ruch, spotrebný priemysel, sociálne médiá, zábavu a ďalšie do jednotného ekosystému..

Systém Pentanode Experience Points

Z dôvodu zabezpečenia integrity siete a zabezpečenia distribúcie XP naprieč cieľovými odvetviami využíva Experience Points päťnásobný uzlový systém. Každý uzol plní osobitnú funkciu pre ekosystém zážitkových bodov.

Masternodes:

Experience Points funguje na základe modelu Proof of Stake, takže masternody slúžia vášmu typickému konsenzuálnemu mechanizmu PoS. Sľubujú (zhruba) 50% ročnú návratnosť investícií a na fungovanie vyžadujú minimálne 50 miliónov XP. Uzly, ktoré obsahujú viac ako minimum, dostanú rovnakú hodinovú návratnosť (približne 2 800 XP). To demotivuje hromadenie a povzbudzuje používateľov, aby vytvorili viac uzlov na podporu siete.

Supernody:

Tento uzol vyžaduje na svoju činnosť 1 miliard XP a sľubuje približne 200% ročnú návratnosť investícií. Avšak 1 miliarda odovzdaných XP bude spálená po nastavení uzla, aby operátori zabránili vyhodeniu mincí, keď dosiahnu cieľový zisk. To zaisťuje, že supernody budú hľadať iba seriózni investori, ktorí veria v budúcnosť projektu.

Predajné uzly:

Tieto uzly budú distribuované predajcom, maloobchodníkom a majiteľom obchodov, ktorí si chcú adoptovať XP z platobných alebo propagačných dôvodov. Budú fungovať ako masternody, až na to, že podiel sa nedá rozdeliť, predať alebo presunúť. Vkladové odmeny sa použijú na distribúciu XP zákazníkom podľa uváženia dodávateľa, ale tieto odmeny budú obmedzené na 150% pôvodného vkladu, aby sa zabezpečilo, že prostriedky sú skutočne prerozdelené a nestoja spiace..

Devnodes:

Devnodes sú ako predajné uzly okrem sveta online a vývojárom bude udelené povolenie na použitie so svojimi online produktmi. Rovnako ako predajné uzly, vložené XP nie je možné rozdeliť alebo presunúť z uzla – operátor nemá vôbec prístup k finančným prostriedkom. Dajú sa distribuovať iba prostredníctvom rozhrania XP API, aby sa podporil obeh medzi používateľmi platformy. V prípade uzlov sa všetky vkladové odmeny, ktoré sa neprerozdelia znova do 10 dní od získania, okamžite spália. To má povzbudiť vývojárov, aby načerpali XP do systému a urýchlili prijatie mince na svojej platforme.

Geonódy:

Geonódy spájajú používateľov Experience Points s fyzickým svetom. Tieto uzly budú zodpovedné za distribúciu XP jednotlivcom, ktorí navštívia konkrétne miesto, pamiatku alebo inú atrakciu. Jednoduchým zobrazením a naskenovaním QR kódu môžete získať XP za návštevu obľúbeného turistického hot spotu alebo múzea, pokiaľ je spojené s geonódou.

Ekosystém zážitkových bodov

Prípady použitia zážitkových bodov

Je potrebné poznamenať, že predajné uzly, uzly a geonódy sú viazané na konkrétny účel cirkulácie XP pre používateľov a spotrebiteľov ekosystému. Mince ako také sú efektívne (nie doslovne) spálené, keď sú vložené, pretože sú vyňaté z obežnej zásoby a použité výlučne na prerozdelenie vkladových odmien pre používateľov..

Tieto odmeny by sa mohli distribuovať do viacerých priemyselných odvetví. Tu uvádzam iba niekoľko príkladov možných prípadov použitia:

Pre predajné uzly:

Say Molly vlastní reštauráciu s názvom Smack Yo Mama Mac. Chce pre svoju reštauráciu vytvoriť systém odmien, kde za každých 10 jedál, ktoré si zákazník zakúpi, dostane 5 000 XP. Potom môžu pomocou XP kúpiť ďalšie jedlo, ak si to prajú. V ďalšom príklade Angela prevádzkuje masáže a kúpele s horúcimi prameňmi v Novom Mexiku. Pomocou Experience Points nastavuje program odporúčaní, ktorý zákazníkom udeľuje 3 000 XP za každého nového človeka, ktorého privedú do kúpeľov.

Pre uzly:

Carl prevádzkuje aplikáciu na zasielanie správ o výučbe jazykov, ktorá umožňuje používateľom komunikovať s jednotlivcami vo viacjazyčných chatovacích miestnostiach. Ak jeden používateľ ponúkne inému používateľovi užitočné jazykové školenie alebo doučovanie o aplikácii, môže tento jednotlivec požiadať druhého o pomoc v systéme XP. Carl tiež prevádzkuje aplikáciu na zdieľanie receptov. Pomocou XP môže Carl odmeniť prispievateľov do receptov za ich pridanie do knihy receptov aplikácie.

Pre geonódy:

Turistická kancelária v Edinburghu chce povzbudiť poznávanie pamiatok, a preto sa rozhodli za týmto účelom zriadiť genódu zážitkových bodov. Odmeny môžu mať mnoho podôb, napríklad odmeňovanie používateľov za prejdenú vzdialenosť po Kráľovskej míli, poskytnutie 4 000 XP za pešiu turistiku po Arthur’s Seat alebo 2 000 XP za návštevu Edinburského hradu..

Zažite tím bodov a plán

EDIT: Od zverejnenia projekt odstránil tímovú časť z ich webových stránok.

Na projekte webovú stránku, jedinou informáciou o tíme je zoznam pseudonymných členov zastupujúcich emodži bez profilov LinkedIn. To umožnilo niektorým investorom pozastaviť sa v minulosti, ale za to, čo stojí za to, tím zostáva aktívny Svár, Telegram, a Github. Ak sú legitímne, zdá sa, že by radšej ostali v anonymite.

Tím Experience Points

Zdá sa, že plán projektu sa zameriava na hravé komediálne ilustrácie, aby sa dosiahli jeho ciele, a tieto ciele zahŕňajú základné popisy míľnikov a trochu konkrétne termíny. Tím pre rok 2018 dúfa, že bude riešiť globálne on-boarding tým, že ponúkne vývojárom a podnikom súpravu na začatie práce s ich vlastným uzlom, vytvorí trh Experience Points pre zoznam služieb / produktov a platby a vytvorí nezávislý portál pre vývojárov pre ekosystém XP..

Skúsenosti s históriou obchodovania s bodmi

Na vrchole prázdninového býčieho zápasu 2017/2018 sa Experience Points dostali do prvej stovky s trhovou kapitalizáciou $ 1 mld. V súčasnej podobe je minca na CoinMarketCap # 141 s vyvolávacou cenou takmer pol centa.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = XP&tsyms = EUR, CNY, GBP, USD, BTC “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde kúpiť zážitkové body

Ak chcete získať nejaké XP, budete musieť ísť trochu mimo vychodených ciest. CoinExchange predstavuje väčšinu objemu obchodovania s mincou a môžete za ňu obchodovať buď s BTC alebo DOGE (vážne). Ďalším najväčším trhom je CrytpoBridge, ktorý však predstavuje iba 3% z 24 / h objemu obchodovania v BTC alebo MONA. XP neobchoduje za ETH na žiadnej zo svojich hostiteľských búrz.

Kam ukladať zážitkové body

Jedinou peňaženkou dostupnou pre XP sú hlavné peňaženky ponúkané na webovej stránke projektu. Patria sem softvérové ​​peňaženky pre Windows, Mac a Linux spolu s mobilnou peňaženkou pre Android a papierovou peňaženkou.

Záverečné myšlienky

V súčasnej fáze vývoja je program Experience Points viac zameraný na online herné platformy a služby. Jeho pripravovaná vývojová súprava uľahčí vývojárom integrovať mincu do ich hier za odmeny a nákupy v hrách, rovnako ako dá používateľom mincu k rozvoju ekonomiky založenej na hráčoch.

Prijatie tohto tokenu na herné účely je jedna vec, ale videnie XP v reálnom svete je druhá. Super koncept? Možno, aj keď trochu svojrázne. Quixotic si myslieť, že tento koncept sa stane realitou? Potenciálne, ale všetko závisí od toho, či niektorí maloobchodníci, podniky a priemyselné odvetvia vidia hodnotu v tom, že používajú model ako XP na stimulovanie podnikania. Ak to urobia, a pár z nich nechá gúľať loptu, ktovie, kam až to zájde (a kto / čo po ceste zdvihne).

To všetko hovorilo o tom, že nedostatok tímovej transparentnosti niektorých trápi, zatiaľ čo iní tvrdia, že sa musíte zapojiť do komunity zážitkových bodov, aby ste si našli čas strávený pri mužoch a ženách stojacich za projektom..

Za predpokladu, že je projekt legitímny, sledovanie jeho rozširovania bude samostatným zážitkom. Ak sa dobre rozšíri, ktovie: môže to znamenať, že vaša ďalšia cesta do New Yorku vám môže dať XP za cestu na ostrov Ellis Island alebo prechod cez Time’s Square..

Dodatočné zdroje:

Webová stránka

Biely papier

Subreddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me