Čo sú Masternodes? Úvod a príručka

Masternody sú tiež známe ako viazané overovacie systémy. Sú to servery, ktoré sú základom siete blockchainu. Zodpovedajú za umožnenie konkrétnych služieb, ktoré baníci na základe dokladu o práci nemôžu dosiahnuť.

Dash bola prvá kryptomena, ktorá implementovala model masternode do svojho protokolu. Podľa toho, čo Dash nazýva svoj algoritmus dôkazu služby, existuje sieť druhého stupňa masternodov spolu s prvou sieťou baníkov, aby sa dosiahla distribuovaná zhoda na blockchaine. Tento dvojúrovňový systém zaisťuje, že doklady o službe a doklady o práci predvedú symbiotickú údržbu siete Dash.

Masternode je Dashove dieťa, ale veľa kryptomien si tento mechanizmus osvojilo ako svoj vlastný. Na čo sa pôvodne malo dohliadať na okamžité anonymné transakcie, sa v súčasnosti implementuje množstvo ďalších služieb.

Nateraz to stačí na úvod. Poďme na to.

Ako fungujú masternody?

Rovnako ako doklad o vklade, aj masternody sa spoliehajú na vloženie určitého množstva danej meny do siete meny. Ak chcete vytvoriť masternode, musíte si najskôr kúpiť značné množstvo príslušnej meny. Napríklad masternode pre Dash vyžaduje 1 000 DASH, takže budete musieť spadnúť skvelých 763 000 dolárovto stačí na dom na hornej východnej strane Miami.

Takže potom, ako ste založili svoj dom na nákup čarovných internetových peňazí, je čas zapojiť tých zlých chlapcov a zarobiť si peniaze späť. Najskôr by ste si stiahli základnú peňaženku svojej meny a vytvorili ste z nej masternode. Po nastavení počítača ako servera integruje peňaženka jadra váš počítač ako jeden z mnohých uzlov, ktoré podporujú blockchain. Prevádzkovatelia môžu tiež uzavrieť zmluvu s treťou stranou, ktorá pre nich server spustí.

Akonáhle je masternode naživo, ponúka jedinečnú sériu funkcií, ako sú okamžité a / alebo anonymné platby. Umožňujú tiež decentralizovaný systém riadenia, ktorý umožňuje operátorom uzlov hlasovať o dôležitom vývoji v rámci blockchainu. Ako náhradu za svoje problémy zdieľajú masternódy s ťažiteľmi blockchainu rovnako 45% blokových odmien. Zvyšných 10% pripadá na pokladničný fond blockchainu a prevádzkovatelia sú zodpovední za hlasovanie o návrhoch, ako budú tieto prostriedky pridelené na zlepšenie siete.

Je dôležité si uvedomiť, že samotné držanie potrebného množstva meny pre masternode nestačí na jej spustenie. Každá mena má svoje vlastné pokyny na udržiavanie masternode a ak tieto podmienky nie sú splnené alebo ak je mena presunutá zo svojej stávkovej polohy, masternode prestane fungovať.

Výhody masternodov

Masternodes chráni blokové reťazce pred sieťovými útokmi rovnakým spôsobom ako tradičné algoritmy dôkazov o stávkach. Rovnako ako v prípade nástroja Dash, je často drahé nahromadiť dostatok meny na vytvorenie masternode. Tieto výdavky pomáhajú udržiavať sieť decentralizovanú, pretože nákup bezodného množstva peňazí by vyžadoval monopol na jej uzly, ktorý by vyžadoval bezbožné množstvo peňazí. Váš priemerný a ani nadpriemerný investor na to nie je dosť bohatý, pretože nie sme všetci Bill Gates.

Prevádzkovatelia sú tiež čestní v súvislosti s nákladmi na prevádzku. Na rozdiel od ťažiarov bitcoinov, ktorí môžu na základe ziskovosti prechádzať z jednej mince na jej blockchaine na druhú, sú operátori motivovaní k tomu, aby si správne udržiavali svoje masternody. Premrštená počiatočná investícia slúži ako kolaterál, pričom ak chcú operátori návratnosť svojej investície, musia sa riadiť pravidlami blockchainu. Medzi vysokými prevádzkovými nákladmi a sľubnou návratnosťou investícií je v najlepšom záujme operátora prevádzkovať svoj uzol správne a bez škodlivého úmyslu..

Priekopníci Masternode: Mince a ich použitie

Dash pôvodne vyvinul masternode na implementáciu nasledujúcich služieb:

  • InstaSend: Masternodes vyhovie takmer okamžitým transakciám
  • PrivateSend: Masternodes umožňuje používateľom uskutočňovať a prijímať anonymné platby
  • Decentralizované riadenie: Masternodes rozhoduje a hlasuje o technologickom a finančnom vývoji pre blockchain

Keď do kryptosféry vstúpilo viac coinov, niektorí vývojári zobrali Dashov model pre svoje vlastné kryptomeny a niektorí ich aplikovali na nové a intuitívne prípady použitia.

Tento zoznam nie je vyčerpávajúci, ale nižšie sú uvedené niektoré z týchto mincí a ich použitie v masternode.

Ochrana osobných údajov

Mince na ochranu súkromia sa snažili vylepšiť precedens pre anonymitu transakcií, ktorý vytvoril Dash. Jedna takáto minca, PIVX, začala ako vidlička DASH, ale teraz vytvára kryptomenu ešte viac inkognito ako jej materská mena.

PIVX využíva svoju vlastnú verziu protokolu Zerocoin, ktorá je rovnaká ako v prípade iných osobných coinov, ako je napríklad Zcoin. Pomocou PIVX sa môžu používatelia rozhodnúť previesť svoje štandardné mince PIVX na žetóny zPIV. Odosielanie tokenov zPIV zaisťuje, že identita používateľa je úplne oddelená od ID transakcie, čo umožňuje úplne anonymný, ale overiteľný prevod majetku prostredníctvom masternodov PIVX.

ZCoin a menová jednotka tiež využívajú masternody pre svoje vlastné funkcie ochrany súkromia.

Výmeny

Kryptoasety majú rady Block Net a Exscudo budú používať masternody na podporu svojich decentralizovaných výmen. Masternodes bude dohliadať na devízové ​​transakcie s cieľom uľahčiť obchodovanie s kryptomenami a ponúkať brány fiat mien.

Takéto výmeny sú v súčasnosti v teoretickom štádiu vývoja, pretože pre spotrebiteľské použitie nie je k dispozícii žiadna živá platforma.

Obchod a služby na trhovisku

Syscoin aplikuje funkčnosť masternode na svoje decentralizované trhovisko. Vďaka Syscoinu môžu používatelia pristupovať k blockchainovému ekvivalentu rovnocenných obchodných stránok, ako je eBay. Masternodes bude zodpovedný za uľahčenie anonymných a okamžitých platieb na trhu.

Prístup na trh Syscoin nájdete v hlavnej peňaženke meny.

Inteligentné zmluvy

BOScoin integruje masternodes pre svoje inteligentné zmluvy a prijíma systém riadenia masternode pre svoju kongresovú sieť. Vývojári BOScoinu vychádzali z mechanizmu hlasovania masternode spoločnosti Dash a vytvorili kongresovú sieť, aby zlepšili správu a rozhodovanie v sieti. V rámci tohto systému dostanú operátori masternode hlasovacie oprávnenie rozhodovať o pridelení výnosov z blockchainu a o úpravách kódu a politiky.

Pre kompletný index masternód, pozrite sa na tento web.

Prípad Masternodes

Aplikácia Masternode je dosť flexibilná. Kompenzuje to dôkaz pracovných obmedzení a správa sa takmer ako vylepšená verzia dokladu o podielových systémoch.

Rovnako ako dôkaz o podiele sa vyhýba de facto centralizovaným banským fondom, ktoré sú dôkazom pracovných sietí, a spotrebuje menej energie ako model dôkazu o práci. Masternodes môže sľubovať zvýšenú stabilitu a lojalitu k sieti, pretože väčšie dividendy a vysoké počiatočné investičné náklady znižujú pravdepodobnosť, že operátori opustia svoju pozíciu v sieti.

Dajú sa nimi dokonca zabrániť, aby baníci nevykročili z radu. Podľa Dashovho modelu masternody v sieti druhého stupňa monitorujú prvý stupeň dôkazu o fungovaní siete. Toto dáva masternodám úplnú vládu na odmietnutie alebo osirelé bloky, ak ich miner používa zastaranú verziu programu Dash alebo sa snaží manipulovať s blokovanými odmenami.

Zatiaľ čo ich trvalé uplatňovanie je stále špekulatívne, masternody majú vážny potenciál na urýchlenie distribučného konsenzu a ďalšiu demokratizáciu rozhodovania v blockchainových komunitách. Ak dokážete zhromaždiť hlavné mesto, je to určite sľubná investičná príležitosť, pretože ich prístup ku konsenzu a monitorovanie sietí ponúkajú riešenie problémov, ktorým čelia jednak dôkazy o práci, jednak dôkazy o podielových modeloch..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me