Čo je Ubiq?

Ubiq je pevnou vidlicou éteru, ktorá je úplne oddelená od ekosystému éteru. Prevádzkuje mierne upravenú verziu blockchainu Ethereum a implementuje virtuálny stroj Ethereum pre inteligentné zmluvy a DApps.

Projekt je stále dosť malý. Spustilo sa bez ICO a jeho token je portom starého tokenu Jumbucks. Pretože nedošlo k predaju tokenov, token UBQ je na burzách k dispozícii už krátko po bloku genesis. Nahradil zastaraný token JBS.

logo ubiq

Tím Ubiq cítil potrebu rozvetvenia Etherea, ktoré ponúka stabilnejšie a predvídateľnejšie verzie. Väčšina projektov v blockchainovom priestore je v súčasnosti v intenzívnom aktívnom vývoji, vrátane Ethereum. Tieto vývojové zmeny znamenajú, že kód, kontrakty a DApps môžu prestať fungovať alebo môžu byť predstavené chyby pri upgradovaní Ethereum na novú verziu..

Ubiq uprednostňuje stabilitu a metodické upgrady bez chýb. To je dôležité pre podnikové aplikácie, kde neustále sa meniaca platforma predstavuje technologické riziko. Spoločnosti využívajúce inteligentné zmluvy Ubiq si môžu byť istí, že ich zmluvy budú aj naďalej správne fungovať, kedykoľvek sa do výroby dostanú nové upgrady.

Projekt je open source a je vedený tímom piatich skúsených vývojárov blockchainu, ktorí všetci pracujú na neziskovej báze.

Ethereum Hard Fork

Veľká časť kódu Ubiq je totožná s kódom za Ethereom. Je to tvrdá vidlica verzie Etherea 1.5.8. Aj keď existuje niekoľko kľúčových zmien a úprav, vrátane odstránenia odkazov na DAO, z väčšej časti je Ubiq klon ethereum..

Tam, kde má Ethereum ETH token, má Ubiq UBQ. Používatelia platia zmluvný plyn a transakčné poplatky v UBQ a môžu ho tiež použiť ako výmenu hodnoty. Virtuálny stroj Ethereum funguje na Ubiq rovnako. Zmluvu napíšete v Solidity a vykonáte ju podobným spôsobom ako Ethereum.

Ubiq tiež používa svoju vlastnú verziu populárnych peňaženiek Ethereum a ďalších nástrojov. Výhodou je, že Ubiq neprerástol do veľkosti ani popularity Ethereum, takže jeho plyn a poplatky sú v súčasnosti rádovo nižšie ako v súčasnosti. Na Ubiq môžete vykonávať všetky rovnaké aplikácie ako na Ethereum, ale za oveľa lacnejšie.

To isté by sa samozrejme dalo povedať aj o Ethereum Classic, pôvodnom hard forku Ethereum po útoku DAO. Ubiq sa však odlíšil aj niekoľkými inými spôsobmi.

Vytvorené pre stabilitu podniku

Jadrom projektu Ubiq je zabezpečenie stabilného a predvídateľného blockchainu na hosťovanie virtuálneho stroja Ethereum. Táto predvídateľnosť je pre podniky dôležitá. Pretože Ethereum je v neustálom vývoji a v pripravovanom pláne má viacero foriem, mnoho firiem váha s vybudovaním na vyvíjajúcej sa platforme.

Vývojári spoločnosti Ubiq trvajú na spoľahlivej platforme. Blockchain by nemal mať náhle zmeny, ktoré ovplyvňujú jeho fungovanie. Používatelia v oblasti financií a podnikania môžu pohodlne odpočívať s vedomím, že akákoľvek zmena blockchainu Ubiq bude pred dosiahnutím výroby vopred naplánovaná, riadená komunitou a bez chýb. To zmierňuje množstvo obáv o správu, riziká a dodržiavanie predpisov, ktoré majú spoločnosti v súčasnosti s blockchainom.

Spoločnosť Ubiq uskutočňuje rozsiahly výskum v oblasti blockchainového ekosystému a hľadá najstabilnejšie technológie, aké sú v súčasnosti k dispozícii. Dôkladne otestujú každý nový nápad a úplne ho odladia pred tým, ako sa pridá ako aktualizácia blockchainu.

Zameranie na stabilitu je v rýchlo sa meniacom blockchainovom priestore obdivuhodné a potrebné. Ubiq však zatiaľ nezaznamenal príliš významné prijatie z podnikových aplikácií. Okrem toho je jeho sieť stále príliš malá na to, aby sa dala považovať za veľmi bezpečnú. Vo výsledku by podniky uvažujúce o prechode na Ubiq obchodovali s jedným technologickým rizikom za druhým.

Sieťové štatistiky

Priemerný hashrate spoločnosti Ubiq sa pohybuje okolo 350 – 400 GH / s. To z neho robí dosť malú sieť. Pre porovnanie, priemerný hashrate Ethereum je okolo 240 000 GH / s.

ubiq sieť

V priemere nájde baník nový blok Ubiq každých 88 sekúnd. Časy transakcií sú v sieti rýchle a výsledky sa zobrazujú v priebehu niekoľkých sekúnd a rýchlo sa potvrdzujú rýchlym časom blokovania. Je to samozrejme tak, pretože Ubiq má pomerne nízky objem transakcií. Keď som dnes skontroloval, Ubiq mal za posledných desať minút nejaké bloky bez akýchkoľvek transakcií. Všetky bloky mali menej ako desať transakcií.

Odmena za ťažbu je 7 UBQ za úspešný blok. To sa každým rokom znižuje. Peňažná zásoba spoločnosti Ubiq však nie je obmedzená. To sa líši od menovej politiky väčšiny kryptomien. Namiesto toho Ubiq zavádza konzistentnú mieru inflácie do výroby meny. Miera začala na úrovni 7,3% za blok, ale počas nasledujúcich ôsmich rokov sa bude postupne znižovať až na 0,7%.

Výhodou modelu založeného na inflácii je, že ťažba bude mať vždy odmenu. S ostatnými kryptomenami, keď dosiahnu tvrdú hornú hranicu tokenov, ťažiari sa obrátia k modelu výnosov iba za poplatok. Baníci zarobia všetky svoje peniaze z poplatkov a bude existovať silná motivácia účtovať vyššie poplatky v sieti. Ak kúpite peňažnú zásobu bez obmedzenia, spoločnosť Ubiq zaručuje baníkom, že vždy bude existovať systémovo vygenerovaná ťažobná odmena.

Algoritmus obtiažnosti toku

Jednou z oblastí, kde Ubiq implementuje úplne nový kód jedinečný pre platformu Ubiq, je prispôsobenie ťažkostí. Keď baníci vstupujú do siete a opúšťajú ju, výkon spracovania kolíše. Občas môže byť úroveň obtiažnosti príliš ľahká a čas bloku klesne pod 88 sekundový cieľový čas bloku. Inokedy môže byť obtiažnosť príliš veľká a čas bloku sa spomalí za posledných 88 sekúnd.

Na vyriešenie tohto problému existuje v blockchaine veľa algoritmov na úpravu obtiažnosti. Niektoré však fungujú lepšie ako iné. Môžu vytvárať veľkú volatilitu v blokovom čase. Algoritmus toku tokov spoločnosti Ubiq sa snaží vyrovnať volatilitu. Zatiaľ bola úspešná v sieťových testoch.

algoritmus obtiažnosti toku

Hore vidíte prvých 10 000 blokov Ubiq. Je zrejmé, že v grafe sú tri typy vzorov. Prvý je pôvodný algoritmus prenesený z programu Digibyte. Môžete vidieť veľkú volatilitu. Po druhé, ide o upravenú verziu algoritmu Digibyte. A nakoniec, tretia časť je nový Algoritmus obtiažnosti toku.

Strýko Blocks

Niekedy dvaja baníci objavia blok takmer v rovnakom čase, skôr ako sa o sebe môžu dozvedieť. Víťazom je baník, ktorý skončil prvý. Blok, ktorý vytvoril druhý baník, sa nazýva „strýkový blok“. Je to technicky platné, ale aspoň na väčšine blockchainov osirelo, pretože to nebolo prvé.

ubiq bloky

Prvý baník, ktorý skončí, vyhráva blokovú odmenu, ale baník strýkovho bloku dostane aj odmenu. Na Ubiq predstavuje táto odmena 50% blokovej odmeny. Akonáhle sa však nájde nový blok, niekto už nemôže vytvoriť strýkový blok na staršom bloku.

Ubiq tiež zavádza stimul pre baníkov, aby do nového bloku začlenili platné strýcke transakcie. Baňa, ktorá začlení osirelý blok strýka, dostane 1/32 z aktuálnej odmeny za blok.

Tím spoločnosti Ubiq Technologies

Na začiatku projektu Ubiq nedošlo k nijakému predaju tokenov, takže neexistuje žiadny oficiálny rozpočet na vývoj. Všetko je otvorené a riadené komunitou. Zakladajúci tím musel kúpiť UBQ rovnako ako ktorýkoľvek investor.

Zakladajúci tím navyše založil súkromnú spoločnosť Ubiq Technologies Inc., ktorá slúži ako nástroj financovania budúceho vývoja platformy. Spoločnosť poskytuje poradenstvo a partnerstvá pre podnikové podniky, aby mohla začať s blockchainom.

tím ubiq

Julian Yap vedie tím Ubiq. Pred nástupom do spoločnosti Ubiq pracoval na projektoch so spoločnosťami Bittrex, Blocktech a Decred. Jeho formálne vzdelanie je ako systémový inžinier. Zvyšní členovia tímu sú všetci vývojári s rôznymi skúsenosťami v oblasti blockchainovej technológie a vývoja softvéru.

Ubiq Token (UBQ)

Token UBQ začal prevodom hodnoty z existujúceho tokenu Jumbucks (JBS). Tento token je teraz zastaraný a spoločnosť UBQ prevzala zostatky na účte a históriu transakcií. Jumbucks pôvodne bežal na nezávislom blockchaine proof-of-stake. UBQ beží na virtuálnom stroji Ethereum, ktorý je založený na blockchaine Ubiq.

UBQ nemal ICO ani preminu. Vývojári sa domnievajú, že to bola najlepšia voľba pre vytvorenie skutočnej platformy pod vedením komunity. Tiež sa vyhýbajú regulačným prekážkam spojeným so získavaním finančných prostriedkov prostredníctvom predaja tokenov.

Ako nakupovať Ubiq (UBQ)

Ak chcete kúpiť UBQ, musíte najskôr vlastniť bitcoin. Neexistuje žiadna fiat brána UBQ a bitcoin je najsilnejším obchodným párom, ktorý je k dispozícii na nákup UBQ.

90% všetkých objednávok UBQ sa uskutočňuje na serveri Bittrex. To je pravdepodobne najjednoduchšie miesto na nákup UBQ, keď už vlastníte BTC. UBQ / BTC je jediný obchodný pár dostupný na Bittrexe.

Cryptopia tiež ponúka UBQ v obchodných pároch s BTC, LTC a DOGE. Objem LTC a DOGE je však taký zanedbateľný, že by ste mali šťastie, že by ste dostali objednávku za spravodlivú cenu pre jednu z týchto mien. Držte sa BTC.

Ako uchovávať Ubiq (UBQ)

UBQ používa svoju vlastnú verziu populárnych peňaženiek Ethereum.

  • Pyrus je webová peňaženka spoločnosti UBQ. Je to vidlica MyEtherWallet a funguje rovnako.
  • Fúzia je desktopová peňaženka GUI. Je to vidlička peňaženky Ethereum’s Mist.
  • Ledger Nano S podporuje aj UBQ, čo z neho robí skvelú hardvérovú voľbu.

Záver

Myšlienka stabilizácie technológie blockchain pre použitie v podniku je dobrá. Nie je však jasné, aký skutočný pokrok spoločnosť Ubiq dosahuje pri dosahovaní tohto cieľa. Vzhľadom na málo partnerstiev a pomalý časový harmonogram vývoja je ťažké povedať, ako tento projekt dopadne. Ak uvažujete o investovaní do spoločnosti Ubiq, budete sa musieť rozhodnúť, či je dostatočne odlišná od ethereum a či chcete dosiahnuť dostatočný pokrok na zabezpečenie investície.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me