Pravdepodobne ste v poslednej dobe v správach veľa počuli o bitcoinových ETF. Čo však vlastne je bitcoinový ETF? Jednoducho povedané, je to nový spôsob obchodovania a investovania do bitcoinu. Keď bude tento nový investičný nástroj schválený, môže to vyvolať masívny príliv inštitucionálnych peňazí na svetové trhy s kryptomenami. Môže dokonca ponúknuť veľmi atraktívne daňové výhody v porovnaní s investovaním do vlastného bitcoinu.

ETF vysvetlené

Prvý fond obchodovaný na burze (ETF) bol SPY, ktorá sa začala obchodovať na AMEX v januári 1993. SPY sa teraz môže pochváliť trhovým stropom vo výške 259 miliárd dolárov. To je viac ako 1,25 krát viac ako súčasný trhový strop na celom svete všetko kryptomeny. Na vytvorenie nového ETF banka alebo iný depozitár prevezme prostriedky investora a nakupuje akcie buď v podkladovom aktíve, alebo v jeho futures kontraktoch. Každý investor ETF sa stáva akcionárom fondu. Vlastne nevlastnia podkladové aktíva, ktoré ETF sleduje.

Celý deň

ETF sa bežne obchoduje počas maloobchodných obchodných hodín (9: 30-16: 00 EST). Môžete ich kupovať, predávať a krátko predávať po celý deň. Existujú malé poplatky za správu, ktoré však nie sú priamo účtované investorom. Namiesto toho sa čistá hodnota aktív (NAV) fondu upraví tak, aby kompenzovala poplatky. Niektorí investori ETF podliehajú rovnakým ťažkostiam pranie predaj daňové pravidlá, ktoré upravujú obchodovanie s akciami. Ostatné ETF sú zdaňované ako futures kontrakty, na ktoré sa vzťahuje zvýhodnené daňové zaobchádzanie.

Dnes sú na amerických a svetových burzách kótované tisíce ETF. Ponúkajú kapitálovým, dlhopisovým, forexovým a komoditným investorom nespočetné množstvo pohodlných, bezpečných a likvidných nástrojov na finančné špekulácie a / alebo zaistenie. Niektoré ETF (napríklad SPY) sledujú výkonnosť hlavného akciového indexu (S.&Index P 500). Ďalšie, napríklad GLD, sledujú okamžitú cenu konkrétnej komodity (zlato).

Odmietnutie bolí

Za posledných osemnásť mesiacov americká komisia pre cenné papiere (SEC) prestrelila množstvo návrhov na bitcoinové ETF. Regulačné orgány ako dva z hlavných dôvodov odmietnutia uviedli obavy z nízkych objemov obchodovania s bitcoinovými futures a výrazných rozdielov v rozpätiach bit / bid / ask na celom svete. Ďalším záujmom SEC bolo, že drvivá väčšina transakcií s bitcoinmi sa deje na burzách mimo USA. Cena bitcoinu reagovala zle s každým novým „nie“ vysloveným regulačným orgánom. Cesta vedúca k schváleniu ETF bola určite kamenistá.

Ale počkajte, len sledujte peniaze

Investori do kryptomeny naďalej dúfajú, že bitcoinový ETF bude schválený v roku 2019 alebo 2020, a to aj napriek tomu, že SEC rôzne návrhy odmietla. Vzhľadom na astronomické sumy inštitucionálnych peňazí, ktoré čakajú na vstup na trh kryptomien po schválení bitcoinovým ETF, stačí spojiť body a sledovať peniaze, aby ste si mohli predstaviť bitcoinový ETF niekedy v roku 2019. Možno bude treba nasledovať oveľa viac krypto-založených ETF.

Čo je bitcoinový ETF?

Bitcoinový ETF je nástroj pasívneho investovania, ktorý sleduje cenu bitcoinu alebo bitcoinových futures s cieľom určiť jeho hodnotu. Depozitár ETF bude nakupovať pozície v bitcoinových a / alebo bitcoinových futures kontraktoch pomocou investičných prostriedkov. Vy ako investor budete vlastniť podiely vo fonde, ale v skutočnosti nevlastníte žiadny bitcoin.

Ako investor do ETF si môžete zvoliť, či chcete kúpiť, predať alebo predať nakrátko ETF. Ak uhádnete správne smerom, zarábate peniaze. Ak sa mýlite, prichádzate o peniaze. Minimálne raz ročne správcovské poplatky znížia NAV ETF o nepatrnú sumu. Každý 15. apríla budú americkí daňoví poplatníci musieť vypočítať svoje kapitálové zisky a straty za predchádzajúci daňový rok.

Bude sa jeho NAV počítať z hotovostných (spotových) cien bitcoinu alebo z ceny bitcoinových futures kontraktov?

Za predpokladu, že SEC považuje bitcoin za komoditu, napríklad zlato, je najpravdepodobnejšie, že spotová cena bitcoinu sa použije na určenie NAV bitcoinového ETF. Ostatné ETF, ako napríklad VXX, však zakladajú svoje NAV na futures kontrakte VX na prvý mesiac.

A čo riziko hackerstva alebo odtrhnutia od spready Wide Bid / Ask?

Za predpokladu náležitého preverenia zo strany SEC by bola ETF poistená proti stratám krádeží / hackerov. Od depozitára by sa tiež vyžadovalo, aby používal overený a spoľahlivý zdroj denných údajov o bitcoinových transakciách, čím by sa zabezpečila transparentnosť cien. Obe požiadavky by budovali dôveru pre potenciálnych účastníkov trhu s kryptomenami.

Čo sa stane s bitcoinovým ETF, keď začnú inteligentné peniaze investovať?

Keď do ETF budú prúdiť inštitucionálne peniaze (hedžové fondy, banky, miliardárski investori), cena bitcoinu by sa mala začať stabilizovať. Tento masívny prílev likvidity by pomohol eliminovať manipuláciu s trhom a tiež pomohol podporiť predvídateľnejšie výsledky obchodnej stratégie. Ceny altcoinov môžu byť ovplyvnené, keď sa kryptoobchodníci / investori hrnú na likvidnejší trh s bitcoinmi a / alebo bitcoinovým ETF.

Bojím sa veľkých jednodňových pohybov v bitcoinoch a bitcoinových futures. Bol by bitcoinový ETF lepšou voľbou?

Výhodou špekulácií / hedgingu s bitcoinovým ETF by bol faktor obmedzenej zodpovednosti. Napríklad povedzme bitcoin vyskočil za jeden deň o 10 percent. Ak by ste mali krátke bitcoiny alebo bitcoinové futures na maržu (požičané peniaze), zodpovedali by ste za všetky straty, ktoré presahujú váš počiatočný maržový vklad. Tieto sumy môžu byť značné a možno dokonca spôsobiť stratu vášho domu, podnikania, manželstva, ak to pomenujete. Ak by ste ale namiesto toho skratovali bitcoinový ETF bez použitia marže, znížili by ste sa iba o 10 percent. Veľká strata pre vás, ale nie nevyhnutne katastrofická ani trvalá.

Ako sa bude bitcoinový ETF zdaňovať?

Bitcoinový ETF spojený s bitcoinovým futures kontraktom pravdepodobne získa prestížny daňový štatút kapitálových výnosov podľa oddielu 1256, ktorý IRS udeľuje SPY, GLD a iným ETF spojeným s futures trhmi. Vďaka stavu v časti 1256 ste vyňatý z obmedzení predaja prania. Ešte lepšie je, že 60 percent vašich kapitálových výnosov je zdaňovaných dlhodobými sadzbami a 40 percent vašich daní je krátkodobých. Investori bitcoinu však uviazli s nepríjemnými obmedzeniami predaja IRS washov a musia tiež pravidelne platiť kapitálové zisky aj daňové sadzby (bez daňovej výhody podľa oddielu 1256). Ak sa bitcoinovému ETF poskytne daňové zaobchádzanie podľa oddielu 1256, budú mať investori ETF jasnú daňovú výhodu oproti bežným bitcoinovým investorom.

Aký druh obchodných / investičných stratégií funguje s bitcoinovými ETF?

Rovnaké stratégie, ktoré už používate. Vôbec žiadny rozdiel. ETF môžete nakupovať, predávať a krátko predávať (nemôžeme to dostatočne zdôrazniť). Ak je však bitcoinový ETF schopný obchodovať iba od 9:30 do 16:00 EST, pri otvorení ETF na obchodovanie nasledujúce ráno môžu byť viditeľné cenové rozdiely..

Dôvod: Bitcoiny sa obchodujú nepretržite a ak dôjde k veľkému pohybu mince cez noc, bude potrebné pri otvorení nasledujúcej obchodnej relácie upraviť hodnotu NAV ETF vyššie / nižšie. Možno budete musieť doladiť svoje obchodné stratégie, aby ste sa vyrovnali s realitou cenových rozdielov na ETF.

Existujú riziká pri špekuláciách s bitcoinovými ETF?

Áno. Aj keď by ETF bola poistená proti hackerom alebo krádeži správcovských fondov investorov, je možné, že by správca ETF mohol v určitom okamihu čeliť finančným problémom, ktoré by spôsobili likvidáciu majetku fondu. Nehovoriac o zrážke vo vašom zostatku na obchodnom účte. Máte tiež na pamäti riziko prečítania jemného tlače. Na začiatku roku 2018 je veľmi populárna volatilita ETF, XIV, klesol takmer o 90 percent v jeden obchodný deň. Ešte šokujúcejšie je, že k havárii došlo v obchodnej relácii po hodinách. To znamenalo, že drvivá väčšina držiteľov XIV bola bezmocná opustiť obchod až do nasledujúceho rána.

Väčšina z tých, ktorí prišli o peniaze v XIV, si pravdepodobne nedokázala prečítať dokument o zverejnení rizika. Varovala investorov, že ak ETF stratí v jednom dni 80 alebo viac svojich NAV, fond bude ukončený. Pred krachom sa obchodovalo za viac ako 115 dolárov. Jeho konečná likvidačná cena bola 5,99 dolárov. Vy musieť pred investovaním do ETF si prečítajte drobné písmo!

Budú všetci obchodníci a investori oprávnení nakupovať a predávať bitcoinové ETF?

Je možné iba to akreditovaný investori (vysoké čisté imanie) budú môcť nakupovať akcie v bitcoinovom ETF. Vy, drahý čitateľ, by ste mohli byť vylúčení z účasti. Najstarší existujúci ETF, SPY, však také obmedzenie nemá. Dúfajme, že SEC neporuší právo všetkých investorov, bohatých alebo nie tak bohatých, na účasť v bitcoinovom ETF..

Existuje nádej na bitcoinový ETF v blízkej budúcnosti?

Vlastne existuje. SEC s najväčšou pravdepodobnosťou ETF schváli, ale na základe jedného kľúčového ustanovenia. Toto ustanovenie je: na určenie ceny bitcoinových údajov v reálnom čase, ktoré sa majú použiť pre bitcoinový ETF, sa použijú iba údaje o výmenných transakciách bitcoinu založené na USA. Burzy v USA spadajú pod jurisdikciu SEC a budú musieť regulátorovi poskytovať presné a kontrolovateľné údaje o cenách. Nedodržiavanie ustanovení zo strany depozitára vytvára riziko, že budú zo strany SEC veľmi pokutovaní alebo dokonca zatvorení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me