Podrobný pohľad na Verge Cryptocurrency & Plošina

Verge je kryptomena zameraná na súkromie, ktorej cieľom je udržať transakcie anonymné a nevystopovateľné a zároveň umožniť vysokú priepustnosť a rýchle časy potvrdenia.

Projekt je úplne otvorený a riadený komunitou. Za Verge nie je žiadna spoločnosť alebo nadácia. V skutočnosti hlavný tím podpísal zmluvu s Verge’s čierny papier iba s ich používateľskými menami. Komunita sa zaviazala k ochrane súkromia, anonymity a decentralizácii.

krajný tím

Mince pôvodne začínali ako DogeCoinDark v roku 2014. Vo februári 2016 sa DogeCoinDark, ktorí sa chceli dištancovať od módu Doge a „temnej“ konotácie, premenovala na Verge. Za posledné dva roky nastolil projekt trajektóriu legitimity pre masové prijatie na trhu.

Verge vstupuje do preplneného závodu a je najvyššou mincou ochrany osobných údajov. V tomto článku sa pozrieme na to, aké opatrenia na ochranu súkromia spoločnosť Verge implementuje. Poriadne sa tiež ponoríme do technológie, ktorá stojí za spoločnosťou Verge, a nad tým, či ide o projekt s potenciálom dostať sa na vrchol.

Anonymné pripojenie používateľov

Verge napáda otázku ochrany osobných údajov z toho hľadiska, ako sa používateľ pripája k sieti.

Internet, ktorý všetci poznáme, je dosť priamy. Na odosielanie informácií medzi počítačmi používate na uľahčenie správy poskytovateľa internetových služieb (ISP) alebo iného sprostredkovateľa. Keď posielate správu, váš ISP vidí na internete váš jedinečný identifikátor – vašu IP adresu. Váš ISP tiež potrebuje poznať IP adresu cieľového počítača, aby mohol smerovať správu.

To je v poriadku pre bežný internetový prenos, ale nie je to anonymné. Poskytovateľ internetových služieb sa časom dozvie veľa informácií o adresách IP, ktoré kontaktujete. Vedia tiež, odkiaľ posielate správy. V mnohých prípadoch je prihlásenie sa u vášho ISP spojené s vašou identitou s vašou IP adresou, čo spôsobuje viacnásobné problémy s anonymitou a ochranou súkromia. Verge používa dva prístupy – Tor a I2P – na riešenie anonymizácie pripojenia.

Zadajte Tor

Tor je známa schéma anonymizácie adries IP. Názov je skratka, ktorá znamená The Onion Router, pretože sieť Tor zabalí vašu správu do niekoľkých vrstiev šifrovania. Namiesto smerovania vášho internetového pripojenia cez jedného ISP, Tor skáče spojenie medzi mnohými prenosovými počítačmi v sieti Tor peer-to-peer..

spojenie tor

Toto mnohokrát zmení adresu IP správy, čo sťažuje vysledovanie pôvodného odosielateľa. Pri TOR žiadny uzol nevie, akú celú trasu bude mať správa. Správa sa rýchlo stáva anonymnou a nevystopovateľnou. Adresárová služba identifikuje cestu pre pripojenia.

Tor je sieť typu peer-to-peer. Pri používaní Tor fungujete aj ako prenosový uzol pre ďalšie správy, ktoré sa odrážajú okolo siete Tor.

Verge implementuje Tor ako štandard pre svoje transakcie na anonymizáciu pripojení používateľov k blockchainu. Sťaženie prepojenia na adresu IP.

I2P

Ďalšou generáciou riešenia anonymizácie pripojení je I2P. Zatiaľ čo Tor poskytuje smerovanie obvodov podľa adresárov, I2P umožňuje dynamické smerovanie informačných paketov. Na I2P nie je žiadny adresár, takže citlivé smerovanie siete môže zabrániť preťaženiu a prerušeniam.

pripojenie i2p

I2P tiež rozdeľuje smerovanie na dva samostatné tunely, jeden odchádzajúci a druhý prichádzajúci. To znamená, že správy, ktoré odosielate na iný počítač alebo web, idú inou cestou ako správy, ktoré dostanete ako odpoveď. Ktokoľvek by počúval, zobrazila by sa mu iba polovica histórie správ, napríklad počuť iba polovicu hovoru, keď neviete, kto hovorí alebo s kým hovorí..

Tor bol určený ako portál na anonymný prístup k bežnému internetu. I2P poskytuje omnoho robustnejšie prostredie, ktoré vedie k vytvoreniu súkromnej siete v rámci internetu. I2P je skutočný darknet s aplikáciami napísanými špeciálne pre I2P.

Verge využíva technológiu I2P aj pre svoju sieť. Máte možnosť smerovať svoje transakcie cez Tor alebo I2P, ale anonymizácia IP je na Verge štandardom. Keďže celý blockchain Verge je anonymný, sledovanie celej komunity je oveľa ťažšie.

Wraithov protokol

Protokol Wraith umožňuje používateľom vyberať medzi verejnými a súkromnými blockchainovými transakciami. Verejné transakcie by poskytli transparentnosť a rýchlosť. Súkromné ​​transakcie blockchainu by nebolo možné verejne skontrolovať.

Plánujú uskutočniť tieto súkromné ​​transakcie pomocou tajných adries smerovaných cez Tor. Tajné adresy posielajú finančné prostriedky na adresy na jednorazové použitie. Iba príjemca môže identifikovať a uplatniť prostriedky odoslané na tajnú adresu. Tajné adresy sú dôležitou súčasťou fungovania spoločnosti Monero, poprednej mince na ochranu súkromia. Monero však poskytuje aj zložitejšiu kryptografiu a ďalšie funkcie, ktoré zaručujú efektívnejšie jeho súkromie.

kľúčová dohoda

Kryptografia spoločnosti Verge je založená na eliptických krivkách. Kryptografia eliptickej krivky je dobre zavedený a veľmi cool. Je to kľúčová súčasť bitcoinu a Verge používa mierny variant bitcoinu známy ako Eliptická krivka Diffie Hellman. Umožňuje stranám zdieľať a dohodnúť sa na transakčných kľúčoch a podpisoch bez toho, aby sa pozorovateľ niečo dozvedel.

Peňaženky

Verge využíva peňaženku Electrum, pôvodne navrhnutú pre bitcoiny. Electrum podporuje integráciu Tor a I2P. Umožňuje tiež bezpečné offline ukladanie tokenov. Ak potrebujete poslať XVG, môžete transakciu podpísať pomocou svojho súkromného kľúča offline. Po podpísaní môžete transakciu vysielať z počítača online, ktorý nemá prístup k vašim súkromným kľúčom.

Spoločnosť Electrum tiež podporuje obnovenie kľúča pomocou prístupovej frázy a viac podpisov, čo znamená, že na odoslanie transakcie môžete vyžadovať viacnásobné potvrdenie, čo zvyšuje bezpečnosť. Nakoniec sa peňaženka Electrum pripojí k decentralizovaným serverom, ktoré indexujú blockchain. Nie je potrebné prevádzkovať celý uzol ani sťahovať celú históriu transakcií blockchain.

Peňaženky pre Android

Verge bude tiež podporovať dve peňaženky Android. Jeden pre Tor a druhý pre I2P. Tieto mobilné peňaženky obsahujú bezpečnostné opatrenia, ako sú kódy PIN a biometrické uzamykanie. Podporujú tiež QR kódy na vytiahnutie zostatkov z papierových peňaženiek.

Správy

Spoločnosť Verge tiež implementovala možnosti pre zasielanie správ. Môžete poslať XVG prostredníctvom Telegramu, Discordu, Twitteru alebo IRC. Je ľahké posielať tokeny iba pomocou používateľského mena osoby. Robot spracuje transakciu a umiestni prostriedky na pozdržaciu adresu. Potom príjemcovi odošle správu s pokynmi, ako požiadať o prostriedky. Verge nie je jediná kryptomena, ktorá implementuje platby za zasielanie správ, ale predstavuje veľký skok v užívateľskej skúsenosti z hľadiska ľahkého použitia.

Platby za správy prostredníctvom služieb Slack a Steem prichádzajú na XVG neskôr v tomto roku.

Ťažba

Verge patrí medzi malú hŕstku projektov, ktoré testujú konsenzus viacerých algoritmov. To znamená, že baníci môžu ťažiť XVG piatimi rôznymi spôsobmi. Všetky algoritmy sú založené na dôkazoch práce. Niektoré však uprednostňujú hardvér ASIC, iné sú kompatibilné s GPU alebo ľahšie.

Týchto päť algoritmov je Scrypt, X17, Lyra2rev2, myr-groestl a blake2s. Spoločnosť Digibyte bola priekopníkom v tomto prístupe s viacerými algoritmami. Výhodou je väčšia decentralizácia, pretože viaceré algoritmy znamenajú, že sa na ťažbe XVG môže podieľať veľa rôznych typov ťažobných súprav.

Verge má cieľový 30-sekundový čas bloku rozdelený medzi päť algoritmov. Celkovo to bude 16,5 miliárd XVG, z toho 9 miliárd vyťažených v prvom roku (2014) a 1 miliarda každý rok potom.

Mince XVG

Program XVG, pôvodne DogeCoinDark, bol uvedený na trh bez ICO alebo premine. Vývojári kúpili mince Verge rovnako ako ktokoľvek iný.

Verge je v súčasnosti v top 30 kryptomien na celom svete. Je uvedená na mnohých významných burzách vrátane Binance a Bittrex.

Budúce plány

Verge má niekoľko plánov do budúcnosti, vďaka ktorým by mohol byť projekt atraktívnejší ako kompletné riešenie ochrany osobných údajov.

Atómové výmeny

Od roku 2018 Verge dúfa, že implementuje podporu atómových swapov s väčšinou hlavných kryptomien. Atómové swapy používajú hašovacie zámky a časové zámky na zmrazenie tokenov na jednom blockchaine výmenou za uvoľnenie tokenov na inom reťazci. Verge dúfa, že vďaka interoperabilite s inými reťazcami sa stane poskytovateľom súkromia.

Inteligentné zmluvy

Projekt Rootstock plánuje pridať do Verge bočný reťazec, ktorý spracováva inteligentné kontrakty. Bude to Turing kompletný a porovnateľný s Ethereom. Zatiaľ sa nespustilo, takže tieto tvrdenia zatiaľ nie sú overené.

Tokeny RSK na Rootstocku je možné pripájať k tokenom Verge, aby mali rovnakú hodnotu. Môžete vložiť XVG na Verge a minúť zodpovedajúce RSK na vedľajšom reťazci Rootstock.

Rootstock tvrdí, že dosiahli prielom v škálovateľnosti inteligentných zmlúv. Ich cieľom je 2 000 tx / s pomocou riešení mimosieťového vyrovnania podobných Lightning Network.

Záver

Verge je zaujímavý, pretože ide o decentralizovaný projekt s otvoreným zdrojom. Nedostatok formálnej štruktúry však môže byť tiež nevýhodou. Najzávažnejšie krypto projekty v dnešnej dobe majú základňu, ktorá vedie vývoj a stanovovanie plánu.

Projekt si vyžaduje aj externú kontrolu. Zatiaľ čo mnohé z technológií, ktoré implementujú, boli testované inde, Verge mohla použiť dávku legitimity z nezávislého zdroja.

V súkromí tiež nemajú rovnaký druh zdrojov ako ich konkurenti. Monero, Z Cash a Dash majú na svojich Githuboch stovky spolupracovníkov. Verge má iba 12.

To znamená, že skrytie adries IP je dôležitou hranicou anonymity blockchainu. Ak dokážu vyriešiť anonymné inteligentné zmluvy, bol by to pre priestor jedinečný prielom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me