Čo je to Loopring?

Loopring je decentralizovaný výmenný protokol a „automatizovaný systém vykonávania“ postavený na systéme Ethereum, ktorý umožňuje jeho používateľom obchodovať s aktívami na rôznych burzách. Nejde o decentralizovanú výmenu. Uľahčuje to skôr decentralizovanú výmenu prostredníctvom zdieľania krúžkov a párovania objednávok.

Existuje veľa nových hlášok, ktoré sa dajú vylepšiť, ale hlášky o niečo neskôr vystrihneme. Momentálne je dôležité pochopiť, že Loopring zhromaždí všetky objednávky odoslané do svojej siete a vyplní ich prostredníctvom kníh objednávok viacerých búrz. Decentralizované a centralizované burzy budú rovnako schopné implementovať Loopring, čo umožní burzám prístup k krížovému blockchainu a krížovej výmene likvidity a umožní investorom prístup k najlepším cenám dostupným na širšom trhu. Loopring je navyše blockchainový agnostik, čo znamená, že každá platforma, ktorá využíva inteligentné zmluvy (napr. NEO, Ethereum, Qtum), sa môže integrovať do Loopringu.

Teraz, keď sme si prešli základné veci, poďme na tom stavať pre podrobnejšie pochopenie.

Ako to funguje

Keď používajú Loopring, obchodníci nikdy nemusia vkladať finančné prostriedky na burzu, aby mohli začať obchodovať. Aj pri decentralizovaných burzách ako Ether Delta, IDex alebo Bitshares budete musieť vložiť svoje prostriedky na platformu, zvyčajne prostredníctvom inteligentnej zmluvy Ethereum. Ale s Loopringom finančné prostriedky vždy zostávajú v peňaženkách používateľov a nikdy nie sú zamknuté príkazmi. Toto vám dáva úplnú autonómiu nad vašimi finančnými prostriedkami počas obchodovania, čo vám umožňuje zrušiť, orezať alebo zvýšiť príkaz pred jeho vykonaním. Po zadaní objednávky môžete dokonca úplne presunúť prostriedky z peňaženky, čo by však malo vplyv na vašu konečnú objednávku, pretože prsteňoví ťažiari protokolu by boli pred párovaním objednávok upozornení na zostatok v peňaženke..

Keď už hovoríme o krúžkových baníkoch, pozrime sa na anatómiu výmeny podľa protokolu Loopring.lrcprocess

Zadanie objednávky

Keď ste pripravení na obchodovanie, zadáte objednávku prostredníctvom loopring.io peňaženka, odhláste sa z nej pomocou svojho súkromného kľúča. Táto objednávka by potom bola odoslaná ako inteligentným zmluvám v sieti Loopring, tak aj sérii prenosových uzlov mimo reťazca. Inteligentné zmluvy zabezpečujú, že keď sa vaša objednávka spáruje, finančné prostriedky v peňaženke sa vymenia za zobchodované mince a relé mimo reťazca sú zodpovedné za vedenie knihy objednávok a vysielanie týchto objednávok ring-minerom.

Prsteň baníkov

Ťažiari prsteňov zabezpečujú, aby bolo možné objednávky vybaviť (alebo čiastočne vyplniť) prostredníctvom krúžkov objednávok, kým nebudú dokončené požadované obchody pre všetky zúčastnené strany. Ako náhradu za túto službu môžu ťažiari prsteňov dostať poplatok v LRC (Loopringov token) alebo rozdelenú maržu z konečnej sumy nákupu objednávky. Napríklad, ak ste chceli obchodovať s 1 ETH za 10 NEO, ale ring miner našiel obchod za 11 NEO, mohol by s vami rozdeliť časť tejto marže alebo si mohol zvoliť poplatok LRC uvedený pri odoslaní objednávky. To zaisťuje, že baníci sú spravodlivo platení za hľadanie najlepších výmenných kurzov pre obchodníkov, a obchodníkom to umožňuje získať najväčšiu mzdu za svoje peniaze – teoreticky by to tiež znížilo príležitosti arbitráže, pretože najlepšia obchodná hodnota sa ponúka neodmysliteľne prostredníctvom protokolu.

poplatky

Vyrovnanie obchodu

Po dokončení krúžku objednávok inteligentné zmluvy spoločnosti Loopring objednávky vyhodnotia, aby sa zabezpečilo ich splnenie. Ak sa všetko skontroluje, inteligentné zmluvy prevedú mince svojim príslušným príjemcom. Tento proces je atómový a prebieha od peňaženky k peňaženke.

Krúžky na objednávku a zdieľanie objednávok

Obe tieto funkcie oddeľujú Loopring od ostatných decentralizovaných výmenných platforiem. Krúžok na objednávku umožňuje vzájomné porovnávanie krúžkov, čo je proces, pri ktorom sa navzájom uzatvárajú série obchodov, aby sa navzájom splnili objednávky. Ak navyše objednávku nie je možné dokončiť pomocou jedného obchodu, zdieľanie objednávok umožňuje rozdelenie tejto objednávky na čiastočné objednávky až do úplného naplnenia pôvodnej sumy objednávky..

Niektorá pomoc od našich hypotetických dobrovoľníkov môže lepšie demonštrovať tieto postupy v praxi. Molly, Angela a Carl chcú uskutočniť obchod v sieti Loopring. Molly chce obchodovať s 2 OMG za 10 ARK, Angela s 21 EOS za 1,5 OMG a Carl za 20 ARK za 40 EOS. Prostredníctvom párovania prsteňov by prsteňoví mineri vytvorili tieto dislokované príkazy do jediného prsteňa objednávok, v ktorom by Molly vymenila svoje OMG za Angelu, Angela vymenila svoj EOS za Carla a Carl vymenil svoj ARK za Molly. Po schválení tejto objednávky prsteňov prostredníctvom inteligentných zmlúv spoločnosti Loopring dostanú všetci svoje vyhľadávané mince a všetci sú spokojní.

Iba jeden problém: nie každá objednávka bola dokončená. Molly dostala svojich 10 ARK, ale ešte jej zostalo 0,5 OMG a Carl musí stále vymeniť 10 ARK za 19 EOS – iba Angela odišla s úplne vyplnenou objednávkou. Vďaka zdieľaniu objednávok spoločnosti Loopring by to však nemal byť problém. Zvyšky by sa potom spracovali do iného krúžku objednávky, kým sa každá čiastočná objednávka nesčíta k dokončenej objednávke.

Tím Loopring a Čo bude ďalej

Zakladateľ spoločnosti Loopring Daniel Wang, ktorý pracoval ako jej vedúci, viedol v roku 2014 centralizovanú burzu s názvom Coin Port. „V tom čase,“ povedal v rozhovore pre Coin Central, „sa [som] snažil vyriešiť problémy centralizovaných búrz, a potom som si uvedomil, že to nie je možné. Tieto problémy sú neodmysliteľné pre model centralizovanej výmeny. “ Preto začal konceptualizovať, čo sa stane Loopringom. V minulosti tiež zastával pozíciu vedúceho spoločnosti Google Tech a bol spoluzakladateľom a viceprezidentom spoločnosti Yunrang Technology.

Jay Zhou zo spoločnosti Loopring, predtým zamestnaný v Ernst and Young, pomáhal zakladať SJ Consulting a pracoval v útvare rizikových operácií PayPal..

Johnston Chen, prevádzkový riaditeľ projektu, pracoval ako hlavný informačný pracovník v spoločnosti 3NOD.

lrcteam

Pokiaľ ide o cestovnú mapu Loopring, rok 2018 sa pripravuje na aktívny rok pre implementáciu a rozšírenie protokolu. Medzi ďalšie míľniky plánu patrí tím Loopring má nasledovné v ich doku na rok 2018:

  • Podpora ERC223 a hybridné obchodovanie s týmito tokenmi a tokenmi ERC20
  • Vydanie mobilných peňaženiek pre iOS a Android
  • Vykonávanie decentralizovaného riadenia
  • Implementácia s ďalšími blockchainmi (NEO a Qtum)

Posledná odrážka je integrálnym krokom pre Loopring, aby sa stal skutočne protokolom cross-blockhain. Integrácia s NEO a Qtum umožní krížové obchodovanie s reťazcami, ale na dosiahnutie tohto cieľa budú potrebné dva nové tokeny (LRN pre NEO, LRQ pre Qtum)..

Konkurencia

Je zrejmé, že Loopring vstupuje do oblasti centralizovaných a decentralizovaných búrz a navonok to vyzerá, že Loopring vyzerá ako v silnej konkurencii. Ale v skutočnosti chce Loopring prostredníctvom týchto búrz implementovať, aby im a výmenníkom poskytla potrebnú likviditu.

V oblasti decentralizovaných výmenných platforiem existuje niekoľko kryptomien, ktoré strieľajú na rovnaký cieľ. 0x príde na myseľ, ale jej rozdiel spočíva v tom, že umožňuje komukoľvek spustiť uzol ako decentralizovanú ústredňu. Rovnako ako Loopring, aj objednávky sa spracúvajú mimo reťazca a všetky obchody sa realizujú v reťazci, ale na rozdiel od Loopringu nečerpá z viacerých búrz, pretože všetka likvidita pochádza z búrz založených na platforme 0x..

Medzi ďalších konkurentov patria Bancor, Blocknet a Kyber Network. Bancor a Kyber Network ponúkajú porovnávanie objednávok a fondy likvidity, aby zabezpečili, že sa obchody budú plniť v rámci blockchainových inteligentných zmlúv, zatiaľ čo Blocknet ponúka rovnaké služby iba prostredníctvom párovania objednávok. Žiadna z nich však neponúka objednávky prsteňov, ktoré priraďovanie prsteňov vytvára na protokole Loopring.

História obchodovania

V čase písania článku všetko koplo do nohavíc a Loopring nie je výnimkou.

lrcchart

9. januára dosiahol historické maximum 2,19 USD a momentálne je na 52. mieste na trhu s mincami.

Kde kúpiť, kde uložiť

Loopring je uvedený na hrsť výmen, ale väčšina jeho objemu pochádza cez Binance, OKEx a Gate.io. Všetky tri ponúkajú obchodné páry BTC a ETH, zatiaľ čo OKEx a Gate.io ponúkajú aj páry USDT.

Keď si kúpite nejaké LRC – ak chcete -, môžete prejsť na loopring.io, aby ste mohli používať oficiálnu peňaženku a začať s výmenou, alebo ju môžete držať v peňaženke kompatibilnej s ERC20..

Záverečné myšlienky

Existuje niekoľko kľúčových riešení od spoločnosti Loopring, ktoré ju odlišujú od decentralizovaných búrz a iných decentralizovaných výmenných protokolov. Pre začiatočníkov sa nesnaží poraziť DEX a centralizované burzy – snaží sa ich spojiť. To má potenciál na zvýšenie likvidity na všetkých trhoch, ktoré implementujú Loopring, a to by mohlo potenciálne neutralizovať arbitráž vďaka porovnávaniu objednávok za najnižšiu cenu.

Okrem toho krúžkové objednávky oddeľujú Loopring od ostatných decentralizovaných výmenných protokolov. Ring-matching by mohol ešte viac zvýšiť likviditu, pretože to bude znamenať, že je možné spárovať tri alebo viac pokynov, aby ste mohli vykonať množstvo obchodov naraz. Zdieľanie pokynov tiež ponúka výhody oproti tradičným modelom porovnávania pokynov, čo umožňuje flexibilnejšie obchodovanie.

Zdá sa, že flexibilita je Loopring’s MO. Je to blockchain agnostický (pokiaľ sa tento blockchain prispôsobuje inteligentným zmluvám), môže byť používaný decentralizovanými a centralizovanými burzami a môže plniť jednu objednávku prostredníctvom viacerých ciest. Decentralizované výmeny sa pravdepodobne stanú populárnejšími, pretože zlepšia ich používateľské skúsenosti. Ak sa ukáže, že je to tak, dúfame, že vás tento sprievodca (a ďalších, ktorým sa to páči) udrží v kurze ohľadom týchto decentralizovaných riešení, keď sa ocitneme v novej ére obchodovania s kryptomenami.

Dodatočné zdroje:

Webová stránka

Stredný blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me