Čo je to Exchange Union?

Exchange Union je „decentralizovaná sieť„Ktorý spája jednotlivé burzy digitálnych aktív z celého sveta. Tím je na misii vyriešiť jeden z najvýznamnejších problémov kryptomeny – nelikvidnosť.

Väčšina investorov to zažila na vlastnej koži: Nájdete digitálne aktíva, ktoré sa vám páčia a do ktorých chcete investovať. Mince sú však k dispozícii iba na niekoľkých burzách. Navyše môžete za ne obchodovať iba pomocou bitcoinu alebo éteru. To vedie k niekedy hodinovému procesu naplnenému viacerými manuálnymi prevodmi najmenej na dvoch burzách.

Problém s nelikviditou znamená, že existuje veľa obchodných párov, ktoré ešte ani nie sú k dispozícii.

domovská stránka výmennej únie

Exchange Union spája knihy objednávok z rôznych búrz, aby vám priniesla okamžité, dôveryhodné obchody za lepšiu cenu a celkovo lepšie obchodné skúsenosti..

V tejto príručke Exchange Union sa budeme venovať:

Ako funguje Exchange Union?

Tím Exchange Union opisuje platformu ako „metaburza“, pretože ju budujú ako vrstva nad existujúcimi centralizovanými ústredňami. Je to vlastne výmena výmen. Na tento účel projekt využíva populárne riešenia zmeny mierky v druhej vrstve, ako napríklad:

  • Platobné kanály
  • Atómové zámeny

Platobné kanály

Platobné kanály poskytujú okamžitý spôsob prenosu digitálnych aktív mimo reťazca medzi dvoma stranami. Transakcie sa na blockchaine zaznamenajú iba pri prvom otvorení platobného kanála a jeho zatvorení. Môžete si to predstaviť ako aktualizáciu zostatkov na oboch koncoch kanála pri každom prevode. Po zatvorení platobného kanála dostanú obe strany príslušné konečné zostatky.

Platobné kanály sú dôveryhodné – akékoľvek spory sa riešia automaticky pomocou kryptografie. A prevody, ktoré ich používajú, sú zabezpečené základným blockchainom, vďaka čomu sú rovnako spoľahlivé ako výmeny na samotnom blockchaine.

Blesková sieť Bitcoin a sieť Raiden Ethereum sú dva z najpopulárnejších príkladov platobných kanálov.

Exchange Union využíva Hašované zmluvy o časovom limite (HTLC) pri pripájaní platobných kanálov medzi burzami. Tieto zmluvy umožňujú platforme nastaviť uzly XU ako sprostredkovateľov bez dôvery k smerovaniu prevodov cez platobné kanály k viacerým stranám. To bráni burzám, aby museli otvárať platobné kanály s každým účastníkom v sieti. Namiesto toho môžu na uľahčenie presunov do konečného cieľa použiť trasu kanálov.

Každá platforma zúčastňujúca sa obchodov prostredníctvom Exchange Union musí mať uzol XU a prepojiť ho s aspoň jednou ďalšou burzou pre každé digitálne aktívum s platobným kanálom..

Atómové výmeny

Živnosť vždy pozostáva z dva prevody naprieč platobnými kanálmi. Z tohto dôvodu existuje inherentné riziko, že sa jedna strana bude správať neúprimne. Po získaní časti obchodu nemohla prvá strana previesť svoje finančné prostriedky na druhú stranu. Cez atómové výmeny, je kryptograficky zabezpečené, že obe strany obchodu musia prebehnúť úspešne. Vďaka tomu je obchodovanie na burzovej únii bezpečné & nedôverčivý.

Atómové swapy používajú upravené HTLC na umožnenie obchodov cez platobné kanály. Napríklad:

  1. Sally chce na burze A vymeniť svoj litecoin za Ethereum Classic.
  2. Bob chce na burze B vymeniť svoje Ethereum Classic za litecoiny.
  3. Burza A posiela prostriedky Sally na burzu B na platobnom kanáli Litecoin.
  4. Burza B posiela Bobove prostriedky na burzu A na platobnom kanáli Ethereum Classic.
  5. Unikátne HTLC zaručuje, že obe strany obchodu prebehnú úspešne.

Príklad výmeny v rámci únie

Sieť Lightning momentálne žije v bitcoinoch, litecoinoch a niekoľkých ďalších reťazcoch, a pretože sieť Raiden podporuje všetky tokeny ERC20, môžete touto metódou už zameniť značné množstvo digitálnych aktív.

Decentralizovaná objednávková kniha

Namiesto použitia úplnej globálnej knihy objednávok každý uzol XU sleduje príslušné objednávky na svojich vlastných platobných kanáloch. Každý uzol potom vysiela svoju miestnu objednávku do ostatných uzlov v sieti a vytvára decentralizovaný systém objednávok.

Token XUC

XUC je Token ERC20 ktoré tím Exchange Union primárne používa na stimuly na platforme.

Na výmeny

Tím vysadí XUC všetkým obchodníkom na platformách využívajúcich Exchange Union. XUC môžete použiť iba na platenie za služby Exchange Union. Ak sa chcete zúčastniť na sieti, musíte vlastniť token. V ideálnom prípade burzy zaznamenajú príliv nových obchodníkov, ktorí chcú využiť zvýšený počet obchodných párov a lepšie ceny, ktoré poskytujú účastníci burzovej únie.

Pre obchodníkov

Obchodníci dostávajú XUC, keď dosiahnu určité míľniky objemu obchodovania v sieti Exchange Union. Tím zatiaľ neurčil míľniky ani čísla odmien.

Pre poskytovateľov služieb

Prevádzkovatelia uzlov dostávajú XUC za odmenu za odovzdávanie objednávok na burzy. Jednotlivci, ktorí monitorujú nedovolenú činnosť v hlavnom reťazci, dostávajú odmeny XUC.

Pre vývojárov

Za vybudovanie silnej vývojárskej komunity Exchange Union odmeňuje vývojárov, ktorí prispievajú k platforme codebase s XUC. Môžete tiež skontrolovať a otestovať kód a získať platby XUC.

Zásobovanie & Distribúcia

Je ich spolu 3 000 000 000 XUC tokenov v súčasnosti je v obehu iba 65 000 000. Burza Union nemala ICO – v dnešnej dobe vzácnosť. Namiesto toho sa 60 000 000 tokenov XUC (2%) predalo súkromným investorom na financovanie projektu. Distribúcia je nasledovná:

výmena distribučných tokenov únie

Tím Exchange Union & pokrok

Tím

James Wo (generálny riaditeľ), Terry Culver (CSO), Mikael Wang (hlavný architekt blockchainu) a Kilian Rausch (produktový riaditeľ) vedú burzovú úniu manažérsky tím. Tím má rozsiahle blockchainové skúsenosti s niekoľkými pôsobivými pozíciami v ich životopisoch.

Wo je zakladateľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Digital Finance Group – poprednej svetovej obchodnej skupiny zameranej na blockchain. Wang bol formálne technickým riaditeľom BTCC a hlavným architektom riešení v spoločnosti Ericsson. Rausch bol predtým PO v Mobi, vedúcej peňaženke v oblasti digitálnych aktív.

Tímu tiež radia niektoré pôsobivé mená. Brenden Eich, tvorca Javascript, Mozilla Firefox a prehliadača Brave (token BAT), je hlavným poradcom. Ostatní poradcovia buď fungujú alebo sú zapojení do populárnych obchodných platforiem, ako sú Unocoin, Ripio, OKCoin a Kraken. To by malo byť pre tím dobrým znamením pri integrácii s výmenami.

Pokrok

Projekt je stále pomerne v začiatkoch – začína sa v 3. štvrťroku 2017. Tím vydá technické špecifikácie v priebehu druhého štvrťroka tohto roku (2018) a do 1. štvrťroka 2019 spustí testovaciu sieť..

Plán výmennej únie

Konkurencia

Existuje množstvo blockchainových projektov zaoberajúcich sa problémom nelikvidnosti. Decentralizované výmenné protokoly ako 0x a Kyber Network sa pokúšajú vyriešiť tento problém poskytnutím novej paradigmy pre výmeny.

QASH je ďalší podobný projekt, ktorý buduje kombinovanú knihu objednávok búrz po celom svete v kombinácii s ich interným algoritmom párovania..

Exchange Union je jedinečný v tom, že tím pracuje na integrácii s už zavedenými výmenami. Platforma je tiež jednou z mála, ktorá pri obchodoch využíva platobné kanály. Decentralizované burzy ako 0x, EtherDelta a Kyber používajú atómové swapy, ale nie platobné kanály. Preto bývajú pomalšie a / alebo drahšie.

Obchodovanie

Token XUC sa začal obchodovať koncom októbra 2017, takže nie je veľa obchodných údajov na analýzu. Cena bola turbulentná a pohybovala sa od minima okolo 2,00 USD (~ 0,00028 BTC) po maximum nad 17,00 USD (~ 0,00092 BTC). Zdá sa, že cena sa v poslednej dobe usadila v rozmedzí 8 – 9 dolárov.

Bude ťažké predvídať cenové pohyby, kým nebude platforma bližšie k uvedeniu na trh, ale môže to ovplyvniť niekoľko vecí. Hlavnými vecami, ktoré by mohli zvýšiť cenu, sú oznámenia o míľniku vývoja a zvýšené používanie siete.

Kde kúpiť XUC

Pretože je projekt taký mladý, máte obmedzené možnosti nákupu XUC. Token môžete chytiť na OKEx alebo HitBTC buď za bitcoin, ethereum alebo tether.

Ak začínate bez finančných prostriedkov, mali by ste si najskôr kúpiť bitcoin alebo ethereum na burze, ako je napríklad Gemini.

Úplný a aktualizovaný zoznam búrz XUC si určite pozrite v Burzovej únii webovú stránku.

Kde uchovávať XUC

Ako token ERC20 je ideálne miesto na uloženie vašej XUC v peňaženke s podporou ERC20. MyEtherWallet je najpopulárnejšia možnosť online.

Trezor je skvelá hardvérová peňaženka s podporou ERC20, ak máte záujem o niečo s vyššou bezpečnosťou.

Záver

Exchange Union spája existujúce burzy prostredníctvom platobných kanálov, aby priniesla viac likvidity do ekosystému kryptomeny. Aj keď je projekt relatívne nový, tím a poradcovia za ním majú bohaté skúsenosti v oblasti blockchainu.

Na rozdiel od väčšiny ostatných projektov zameraných na decentralizovanú burzu Exchange Union spolupracuje priamo s centralizovanými burzami na integrácii ich technológií. Tento rok buďte v strehu, keď tím začína rozvíjať svoje produkty a rozširovať vývoj. Prostredníctvom nich môžete zostať v obraze so všetkými novinkami a oznámeniami služby Exchange Union blog.

Dodatočné zdroje Exchange Union

Telegram

Gitter (Iba vývojári)

Twitter

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me