Čo je Reddcoin (RDD)?

Predstavte si, že ste za svoj príspevok na FB platení kryptomenou a mohli by ste s nimi obchodovať za produkty, darčekové karty a ďalšie predmety. Vitajte na stránkach Reddcoin. Predstavte si Reddcoin ako „mincu sociálnych médií“ so systémom platieb peer-to-peer (p2p).

Reddcoin, ktorý bol uvedený na verejnosť v roku 2014, je decentralizovaná sociálna kryptomena, ktorá umožňuje komukoľvek okamžite posielať & prijímať platby RDD (pôvodná kryptomena) na sociálnych sieťach bez poplatkov za transakcie. Je to v podstate blockchainová verzia Venmo, Facebook Cash alebo Snapchats Snapcash, ktoré vám všetky umožňujú ľahký prevod peňazí priateľom a rodine prostredníctvom ich príslušných platforiem sociálnych médií..

Na rozdiel od týchto hlavných sietí sociálnych médií, ktoré od vás vyžadujú, aby ste na odosielanie a prijímanie peňazí používali svoju natívnu platformu, vám však Reddcoin umožňuje bezproblémovú integráciu jeho platobných funkcií na viacerých platformách, ako sú Reddit, Facebook, Twitter a ďalšie. Môžete tiež urobiť nielen okamžité odoslanie & prijímajte peniaze ľuďom s Reddcoin: môžete „tipovať“ peniaze tvorcom obsahu podobne, ako by sa vám „páčil“ alebo „obľúbil“ príspevok.

Reddcoin využíva ekologický prístup s názvom Proof-of-Stake-Velocity (PoSV). To sa drasticky líši od protokolu Bitcoinu proof-of-working protokol (PoW), ktorý na svoju ťažbu vyžaduje obrovské množstvo energie. Každý používateľ Reddcoinu pri stávkovaní automaticky razí Reddcoiny, pretože je to zabudovaná funkcia oficiálnej peňaženky na stiahnutie (ktorú musíte začať používať)..

Kľúčové vlastnosti Reddcoinu

  1. Reddcoin je sociálna kryptomena, ktorú je možné integrovať do mnohých rôznych platforiem sociálnych médií na odosielanie a prijímanie peňazí s nulovými poplatkami..
  2. Je to peer-to-peer otvorená kryptomena odvodená od litecoinu.
  3. Veľkú časť svojho úsilia venuje uľahčeniu „sklápania“ malého množstva RDD na sociálne siete, ktoré sa deje podobným spôsobom ako „páči sa mi“ príspevku na FB.
  4. Algoritmus PoSV je nový prístup k PoS, ktorý podporuje vlastníctvo (podiel) aj aktivitu (rýchlosť).
  5. Jeho systém sklápania je už povolený v službách Twitter, Reddit, Twitch a Justin.TV.

prepitné reddcoin

Ako to robí? Reddcoin Práca?

Ako už bolo uvedené, Reddcoin sa pripája k vašim príslušným sieťam sociálnych médií a umožňuje vám posielať takmer okamžité platby RDD s nulovými nákladmi komukoľvek, s kým vo svojej sieti komunikujete. Môžete poslať RDD svojej matke na prenájom, odplatiť kolegovi, ktorý vám kúpil na obed Chipotle burrito, alebo „dať tip“ tvorcovi obsahu na príspevok pre roztomilé šteniatko. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo „tip“, ktoré danej osobe potom pošle mikroplatbu.

Reddcoin používa PoSV, ktorý bol pôvodne navrhnutý tímom Reddcoin ako náhrada za jeho bývalý protokol PoW. PoSV je v podstate nový pohľad na Proof-of-Stake (PoS), ktorý sa zameriava na potreby svojej sociálnej meny s cieľom podporiť „vlastníctvo (podiel) aj činnosť (rýchlosť)“.

Podľa ich vlastných slov boli úpravy PoS „potrebné na podporu aktívnejšej účasti v sieti.“ Najväčší rozdiel medzi nimi je ten, že zatiaľ čo PoS lineárne starne mince (každý deň držania mince získate jeden deň veku mince), PoSV má nelineárne starnutie mince.

graf veku mincí reddcoin

Razenie PoSV, protipól ťažby PoW, umožňuje komukoľvek „raziť“ RDD s procesormi počítačov PC, notebookov a mobilných zariadení namiesto drahých, energeticky náročných ťažobných súprav, ako sú GPU alebo ASIC. S PoSV, čím viac vkladov RDD držíte vo svojej peňaženke, tým je väčšia šanca na nájdenie platného bloku / získanie blokových odmien. Všetko, čo musíte urobiť, je udržovať peňaženku v chode a pripojenie k internetu.

O Reddcoin

Reddcoin vznikol 20. januára 2014 ako kryptomena PoW. 2. februára 2014, po vyzbieraní 100 000 dolárov prostredníctvom ich Počiatočná verejná ponuka mincí (IPCO), Reddcoin bol uvedený na verejnosť. 29. apríla 2014 oznámili, že Reddcoin prejde z PoW na PoSV.

V roku 2017 spoločnosť Reddcoin oficiálne oznámila zoznam svojich členov tímu vrátane vývojárov John Nash a Leonard Simonse.

V nasledujúcich Tweetoch verejne oznámili prírastky vývojárov ako Bradley Ploof a James Tweeg. Boli aktívni v aktualizovaní komunity prostredníctvom Twitter, ale ak chcete byť informovaní priamo o postupe tímových projektov, pozrite si ich GitHub alebo Trello (ktorý obsahuje plán projektu).

Predstavujeme tím Reddcoin! V budúcnosti sledujte ďalšie aktualizácie, keď spolupracujeme na úplnom využití potenciálu Reddcoinu! $ RDD pic.twitter.com/VjCmZhdcgX

– Reddcoin (@reddcoin) 14. októbra 2017

RDD Dodávka mincí a udržateľnosť

Keď sa 1. augusta 2014 uskutočnil prechod z PoW na PoSV, existovalo približne 27 miliárd RDD. Od tejto chvíle má ReddCoin v obehu 28,773 308 124 RDD. Výsledkom ťažby je inflácia až 5% ročne a maximálna ponuka RDD nie je nijako obmedzená.

História obchodovania s RDD

Ako môžete vidieť vyššie, Reddcoin zostal od svojho vzniku relatívne plochý: to je až do decembra 2017. 7. januára dosiahol ATH’s 0,03 centa, potom nasledoval osud mnohých ďalších mincí v tom období a stratil významnú hodnotu. V čase písania tohto článku sa RDD obchoduje za zlomok penny.

Kde si môžete kúpiť Reddcoin?

Máte možnosť obchodovať s RDD na výmenných stránkach, ako sú Kryptopia, Bittrex, a Upbit buď pre ETH alebo BTC. Ak ste nový investor, môžete si kúpiť BTC alebo ETH mince na Bitstamp alebo Coinbase a potom ich vložiť do príslušných peňaženiek na predchádzajúcich burzách.

Kde môžete uložiť Reddcoin?

Môžete si stiahnuť podporovaný Reddcoin peňaženka z oficiálneho webu Reddcoin, alebo môžete Reddcoin uložiť do mobilnej peňaženky Coinomi.

Záver

Je ťažké predpovedať budúcnosť Reddcoinu. Na jednej strane sa zdá trochu čudné, že by sme tipovali ľudí na sociálnych sieťach, keď by sme len mohli oceniť „lajknutie“ ich obsahu. Ale v USA tipujeme ľudí takmer na všetko ostatné, tak prečo sa neuspokojiť? Platforma sociálnych médií Steemit už našla úspech v podobnej funkcii, ktorá platí používateľom v STEEM za vytváranie a spravovanie obsahu, takže nie je nerozumné sledovať šírenie trendu.

Ako už bolo povedané, Reddcoin prešiel od svojich začiatkov v roku 2014 dlhou cestou. Sociálna kryptomena, ktorej cieľom je integrovať sa s takmer každou platformou sociálnych médií ako platforma platieb peer-to-peer so sklápacími schopnosťami, už funguje na niekoľkých stránkach sociálnych médií. Bude zaujímavé sledovať rast Reddcoinu, keď sa dostanú do roku 2018.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me