Čo je RChain?

Súčasné blockchainové platformy inšpirovali nový decentralizovaný svet, ale ich dizajn je posiaty problémami so škálovateľnosťou, rýchlosťou a bezpečnosťou. Tieto základné nedostatky v architektúre nakoniec budú brzdiť úspech a prijatie starších blockchainových platforiem. Uvedomujúc si tieto naliehavé problémy sa tím RChain v roku 2016 spojil, aby vytvoril lepšiu blockchainovú architektúru.

RChain hlavička

Lepší dizajn RChain

Návrh RChain má oproti iným blockchainovým konkurentom významné výhody:

 1. Rýchlosť- Architektúra spoločnosti RChain by jej mala umožniť ľahké vyrovnanie desiatok tisíc transakcií za sekundu. RChain plánuje začať s kapacitou na zvládnutie 40 000 transakcií za sekundu, ktorá sa nakoniec zlepší smerom k cieľu 100 000 transakcií za sekundu.
 2. Náradie- Vývojárske nástroje, ktoré prídu spolu s platformou RChain, sú neporovnateľné s aktuálnou ponukou na trhu. RChain plánuje ponúknuť platformu, ktorá vývojárom rôznych prostredí a kódovacích jazykov umožní ľahko pripojiť svoje aplikácie a produkty k svojmu blockchainu.
 3. Družstvo RChain- Co-op je verejná skupina zložená z vývojárov, investorov a používateľov RChain. Umožňuje svojim členom vyvíjať a pristupovať k otvorenému blockchainu RChain. Vďaka vytvoreniu atmosféry komunity dáva družstvo každému členovi schopnosť ovplyvňovať budúcnosť platformy.
 4. Dôvera– RChain umožní vývojárom na celom svete vytvárať bezpečné a nedovolené nedovolené decentralizované riešenia, ktoré sú škálovateľné a rýchle.

Družstvo RChain

RChain Cooperative je jednotná komunita pre vývoj a správu blockchainov. Jeho členovia riadia, vlastnia a rozvíjajú open-source platformu RChain. Družstvo so sídlom v Seattli vo Washingtone vytvára družstvo formálne organizované podľa pravidiel, ktoré mnohým platformám blockchainu chýba.

Ktokoľvek sa môže pripojiť k družstvu, ale členovia musia za vstup zaplatiť jednorazový členský poplatok vo výške 20 dolárov. Táto nízka cena bola zvolená, aby umožnila ľuďom zo všetkých finančných prostredí pomôcť vytvoriť budúcnosť RChain.

Vstup do družstva RChain poskytuje jeho členom niekoľko výhod:

 • Prístup ku všetkým kanálom RChain’s Discord
 • Schopnosť voliť členov rady
 • Umožňuje členom zúčastňovať sa na riadiacich výboroch
 • Umožňuje členom hlasovať o schválení projektu a pridelení rozpočtu.

Družstevné riadenie

Každý člen družstva dostane jeden hlas bez ohľadu na to, koľko tokenov vlastní.

Družstvo má predstavenstvo zložené z deviatich miest. Rôzne sedadlá na palube majú dĺžku obdobia:

3 roky Sedenie riaditeľa správnej rady- Greg Meredith, Vlad Zamfir, Ian Bloom

Dvojročné sedenie riaditeľa správnej rady- Kenny Rowe, Evan Jensen, Alexander Bulkin

1 rok Sedenie riaditeľa správnej rady- Navneet Suman, Hendrik Jan Hibolling, David Currin

Družstvo RChain

Ako funguje RChain?

Architektúra RChain bola navrhnutá podľa odvetvia matematiky nazývaného výpočty mobilných procesov v snahe maximalizovať škálovateľnosť platformy.

Platforma môže podporovať viac blockchainov, verejných aj súkromných, dokonca na rovnakom uzle. Blockchainy sú zabezpečené prostredníctvom konsenzuálneho protokolu Proof of Stake.

Podrobnejšie informácie nájdete na biely papier a dokumentácia k architektúre.

Prostredie virtuálneho stroja Rho

V strede platformy umožňuje prostredie Rho Virtual Machine Execution Environment aplikáciám RChain dosiahnuť neuveriteľnú rýchlosť a škálovateľnosť.

V prostredí Rho Virtual Machine Execution Environment môže byť spustených viac virtuálnych strojov Rho súčasne. V prípade potreby The Rho Virtual Machine jednoducho vytvorí nové inštancie Rho Virtual Machines na zvládnutie novej záťaže.

RChain má štruktúru „viacerých reťazcov“, ktorá umožňuje, aby jej blockchainy fungovali koordinovane a paralelne. Každý virtuálny stroj vykoná nezávislú sadu inteligentných kontraktov na nezávislej skupine blockchainov a sietí, iba ak je to potrebné.

Ľahké a s viacvláknovým dizajnom, uzly zvládnu viac výkonných inštancií, čo umožňuje decentralizovaným aplikáciám RChain dosiahnuť revolučné výsledky.

Inteligentné zmluvy

Na RChain sú inteligentné zmluvy napísané v Rholangu. Rholang znamená reflexívny jazyk vyššieho rádu. Jazyk podporuje interné súbežné programovanie. Kontrakty sú vďaka nemu rýchle a všestranné.

Inteligentné zmluvy platformy sú bezpečné a správne konštrukčne riadené metódou formálneho overenia, ktorá umožňuje ich vysokú škálovateľnosť. Virtuálny stroj Rho potom zostaví a vykoná zmluvy.

Menné priestory

Na rozdiel od väčšiny blockchainov, ktoré používajú verejné kľúče na rozlíšenie virtuálnych adresných priestorov, RChain rozdeľuje svoj virtuálny adresný priestor na menné priestory. Stručne povedané, menný priestor je sada pomenovaných kanálov, ktoré sa používajú na komunikáciu o umiestnení sieťového prostriedku.

Menné priestory umožňujú, aby boli inteligentné kontrakty na jednom blockchaine viditeľné pre systémové kontrakty inde v sieti. Vývojári menného priestoru môžu tiež použiť nástroje a vlastnosti na vylepšenie šifrovania systému a protokolov.

Predaj súkromných tokenov spoločnosti RChain

Spoločnosť RChain mala súkromný predaj tokenov, ktorý sa začal 29. augusta 2017 a vypredal sa za menej ako dva týždne. Rýchlo dosiahlo svoj pevný strop 15 miliónov dolárov.

Tokeny RHOC sa najskôr predali za cenu 20 centov za token. Predaj tokenov nemal maximálny limit nákupu. Malo však minimálnu výšku nákupu 50 000 dolárov.

Všetky RHOC tokeny sa po spustení zo siete prevedú na tokeny REV v pomere 1: 1.

Budúce ICO

RChain možno vyhlási ICO. s uvedením svojej platformy Mercury na konci tohto roka. Správna rada musí hlasovať predovšetkým predtým, ako dôjde k ICO. Preto, ak sa predstavenstvo a družstvo rozhodnú usporiadať ICO, uskutoční sa pravdepodobne na konci tohto roka spustením jeho platformy Mercury.

Rýchle fakty o tokenoch RHOC

 • Počiatočná predajná cena: 0,20 USD
 • Aktuálna trhová cena: 2,05 USD
 • Typ tokenu: ERC-20
 • Dostupná ponuka – 358 732 436
 • Maximálna ponuka – 861 185 195
 • Ťažiteľné- č
 • Konsenzusový algoritmus: dôkaz o podiele

Obchodovanie

Tokeny RHOC, ktoré sa najskôr predali za cenu 0,20 USD za token, poskytli účastníkom predaja súkromných tokenov obrovské príjmy. Po predaji tokenov cena RHOC niekoľko mesiacov pomaly stúpala nahor, až kým sa na začiatku nového roka nezvýšila o 2,00 USD..

9. januára 2018 cena spoločnosti RHOC dosiahla historické maximum 2,83 USD. Odvtedy cena RHOC postupne klesala nadol na súčasnú cenu 2,05 USD.

Kde kúpiť RHOC?

RHOC sa v súčasnosti predáva na štyroch burzách:

 1. Kucoin
 2. Obchod s tokenmi
 3. EtherDelta
 4. ChaoEx

Ako uchovávať RHOC?

RHOC je možné uložiť v ktorejkoľvek peňaženke kompatibilnej s ERC-20, rovnako ako v akomkoľvek inom tokene ERC-20. MyEtherWallet je obľúbenou komunitou kvôli ľahkému použitiu.

Hardvérové ​​peňaženky ako napríklad The Ledger Nano S však ponúkajú najbezpečnejšiu metódu držania kryptomeny.

Posledné správy

Softvér pre pôvodnú verziu „Mercury“, ktorý je stále vo vývoji, sa nakoniec spustí koncom roka 2018. Jeden naživo umožní držiteľom tokenov RHOC prístup a používanie platformy. RChain mal navyše tento mesiac svoje prvé fórum pre správu. Vyzerá to ako základ pre vývoj budúceho riadenia platformy.

Fórum pre správu a riadenie

Prvé fórum pre správu RChain sa uskutočnilo nedávno v Seattli od 15. do 18. februára 2018. Toto fórum bolo navrhnuté tak, aby združovalo komunitu, a zároveň poskytovalo legitímny základ pre budúcnosť rozhodnutí o správe projektu..

Fórum pre správu poskytlo členom možnosť prispieť prostredníctvom workshopov, diskusií a prezentácií. Nezávislý riaditeľ družstva RChain, Vlad Zamfir zhŕňa dôležitosť udalosti:

RChain Citát

Časová os vývoja

1. štvrťrok 2018- Po prvé, demonštrácia Casperovho konsenzu o dôkaze účasti

2. štvrťrok 2018- Ďalej alfa vydanie. Umožňuje vývojárom nastaviť viac uzlov, ktoré demonštrujú doručenie Caspera a veľkého obsahu.

4. štvrťrok 2018- Potom plánované vydanie softvéru „Mercury“ na platformu

Najnovšie informácie o vývoji RChain získate po prechode na aktuálny Cestovná mapa rozvoja.

Kľúčoví členovia tímu

Greg Meredith

Meredith je zakladateľom spoločnosti RChain a je spoluzakladateľom, členom predstavenstva a prezidentom družstva. Má tiež viac ako tridsaťročné skúsenosti s projektmi inovatívnych technológií.

Meredith bola tiež hlavnou architektkou v pozadí veľkých projektov pre Microsoft a AT&T.

Greg Meredith

Ed Eykholt

CEO spoločnosti RChain holding, Eykholt má viac ako tridsaťročné skúsenosti v technologickom priemysle. Ďalej je spoluzakladateľom a členom predstavenstva družstva.

V minulosti Eykholt viedol niekoľko rozsiahlych projektov so spoločnosťami, ako sú Microsoft a Alstom Grid. Eykholt tiež založil spoločnosť LivelyGig v roku 2015.

Ed Eykholt

Kenny Rowe

Ako člen predstavenstva, tak aj prevádzkový riaditeľ má Rowe skúsenosti z riadenia blockchainu a budovania komunity. Ďalej pôsobí ako vedúci prevádzky v spoločnosti MakerDAO a je senior konzultantom v Coin Fund.

Kenny Rowe

Evan Jensen

Jensen slúži ako tajomník a vykonáva funkciu generálnej rady. Pôvodne získal titul J. D. a magister v odbore právo na univerzite v Seattli. Najpozoruhodnejšie je, že Jensen je odborníkom na právo týkajúce sa kryptomeny.

Evan Jensen

Lisa Riceová

Rice je finančným riaditeľom v Cooperative aj RChain Holdings. Má viac ako dvadsaťročnú finančnú prax. Patrí sem účtovníctvo, finančné plánovanie a podniková pokladnica.

Lisa Riceová

Záver

RChain môže vyriešiť mnoho problémov s rýchlosťou, bezpečnosťou a škálovateľnosťou blockchainu. Zakladatelia nakoniec veria, že ich platforma poskytne základ pre budúcnosť blockchainu a decentralizovaného vývoja aplikácií.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me