PIVX: Nová ochrana súkromia v bloku (reťazec)

PIVX (alebo súkromná okamžitá overená transakcia) je kryptomena Proof-of-Stake zameraná na súkromie, vyklopená z DASH. Manifest PIVX sa zameriava na komunitné riadenie a decentralizovaný projekt od samotnej technológie až po to, ako sa hlasuje a implementuje projektové návrhy..

Ako už z názvu vyplýva, PIVX sa pokúša vybudovať použiteľné digitálne prostriedky výmeny, ktoré možno ľahko súkromne a bezpečne minúť v každodennom živote. Za týmto účelom je hlavným zameraním vývoja minimalizácia časov transakcií a poplatkov pri zachovaní ochrany súkromia a bezpečnosti.

Komunita PIVX je živá a globálna a má aktívnu populáciu na všetkých hlavných chatovacích platformách (Svár, Reddit, BitcoinTalk, ), ako aj verejný plán a veľa zdrojov pre investorov a členov komunity, ktorí sa zaujímajú, aby sa dozvedeli viac o tejto technológii a zapojili sa.

Jadro tímu víta účasť kohokoľvek, kto je ochotný venovať čas a úsilie, a všetky návrhy komunity sú zabavené, diskutované a hlasované za investovaných členov komunity..

Manifest PIVX

V tejto príručke PIVX sa oboznámime so základnou históriou projektu, mobilnými peňaženkami PIVX, fungovaním stakes a Masternodes a technickými vlastnosťami siete a tokenu..

O spoločnosti PIVX

Program PIVX spustili 31. januára 2016 dvaja členovia komunity DASH.

Zakladatelia obdivovali technológiu DASH, ale chceli vidieť nejaké zmeny. Prešli na úplne systém Proof-of-Stake, na rozdiel od systému Proof-of-Work od spoločnosti DASH, a implementovali systém, ktorý považovali za spravodlivejší systém odmien, ktorý pomocou mechanizmu hojdačky automaticky vyvážil výplaty odmien (do ďalších podrobnosti v vkladacej časti nižšie).

Považovali súkromie za kritickú súčasť každodenných prostriedkov výmeny a rozhodli sa skombinovať étos DASH „digitálna hotovosť“, ktorý uprednostňuje rýchle a lacné platby s pokročilejšou ochranou súkromia a anonymity. Ich nádejou je stať sa platobnou metódou typu go-to pre transakcie typu peer-to-peer a výmeny v obchode.

Miesto predaja a peňaženka

Ako minca zameraná na digitálnu hotovosť sa veľká pozornosť venuje mobilným peňaženkám, ktoré používateľom umožnia míňať svoje PIVX v obchodoch a u iných používateľov. Cieľom je vytvoriť jednoduchú aplikáciu, ktorá vám umožní nakupovať čokoľvek priamo z telefónu, ako by ste nakupovali cez Venmo alebo Apple Pay. Peňaženka sľubuje, že bude flexibilná, bezpečná a pohodlná. Peňaženka pre Android bola vydaná 1. augusta 2017 a peňaženka pre iOS by mala byť vydaná do konca roka 2017.

Peňaženka je vybavená bezpečnostnými opatreniami, ako je dvojfaktorová autentifikácia (ktorá sa v dnešnej dobe od najbezpečnejších aplikácií dosť očakáva) a tiež Universal 2-Factor, ktorý využíva hardvérový kľúč na zabezpečenie ďalšej vrstvy zabezpečenia pri prístupe k vašim finančným prostriedkom. Tím PIVX chce, aby jeho peňaženka bola vašou bankou, aby vám mohol pomôcť pri správe vašich finančných prostriedkov, aby bolo možné nakupovať a posielať vánok pri zachovaní úplnej bezpečnosti. V oblasti najnovších bezpečnostných opatrení sa zastavujú a chcú, aby sa peňaženka PIVX stala základným kameňom ukladania digitálnych aktív.

Plán peňaženky obsahuje schopnosť vytvárať dohody o úschove s ostatnými používateľmi, čo umožňuje používateľom využívať peňaženku na bezpečnú a efektívnu transakciu s tovarmi a službami priamo s ostatnými.. Vďaka tomu nebude peňaženka iba úložiskom pre vaše aktíva, ale aj peer-to-peer trhoviskom a platobným procesorom, ako Paypal. Cieľom šifrovaných správ zabudovaných do peňaženky je urobiť z peňaženky PIVX najjednoduchší spôsob, ako zariadiť predaj, posielať finančné prostriedky, prijímať platby a obchodovať s energiou vo všetkých kontextoch..

Dodávka mincí a udržateľnosť

Sieť PIVX umožňuje navždy vyťažiť 2,6 milióna tokenov PIVX ročne, pričom 90% vyrazených mincí bude určených na vklad peňaženiek a Masternodes (vklad je uvedený v nasledujúcej časti) a 10% na financovanie návrhov rozpočtu, o ktorých hlasujú Masternodes a vkladatelia.

Tento nedostatok maximálnej ponuky mincí spôsobuje, že PIVX funguje podobne ako tradičná mena, pretože do systému sa zavádza inflácia, ktorá podporuje denné používanie a vyhýba sa hromadeniu peňazí.. Inflácia sa pohybuje okolo 4% ročne, ale namiesto jednoduchej devalvácie vašej meny, ako to robí Fed pri tlači dolárov, všetky tieto vyrazené mince idú priamo držiteľom PIVX, čím vyrovnávajú účinok inflácie rozložením ziskov.

Zatiaľ čo ponuka mincí bude rásť donekonečna, existuje „mäkký strop“, ktorý obmedzuje mieru inflácie vynútenú spaľovaním transakčných poplatkov na základe úrovne prenosu v sieti. Akonáhle počet transakcií dosiahne určitú hranicu, transakčné poplatky sa „spália“, čo znamená, že počet mincí, ktorý sa rovná transakčným poplatkom, je trvale vyradený z obehu..

Správa a štatút spoločenstva

Existujú dva spôsoby, ako získať odmenu za príspevok do siete PIVX: Masternodes a stávkovanie.

Sieť Masternodes, používateľov, ktorí držia mince ako kolaterál, sa používa na overenie a anonymizáciu transakcií, uloženie blockchainu, hlasovanie o komunitných návrhoch a na oplátku vyplatenie dividend vo forme odmien PIVX.

Masternodes vyžaduje držanie 10 000 PIVX v peňaženke PIVX-Qt dostupnej na webe pivx.org webovú stránku. O rozpočte, pláne rozvoja a akýchkoľvek dôležitých rozhodnutiach komunity rozhoduje tento hlasovací mechanizmus, ktorý decentralizuje riadenie projektu a dáva rozhodovaciu moc do rúk tých, ktorí investujú do úspechu technológie.

Vkladanie mincí sa používa na zabezpečenie siete a na uvoľnenie nových blokov (myslite na „ťažbu“ v prípade iných mincí, ako napríklad bitcoin). V peňaženke je možné vsadiť akékoľvek množstvo PIVX a nedávno bol prijatý návrh na udelenie hlasovacích práv všetkým účastníkom. To znamená, že na získanie odmien a hlasovanie nemusíte držať celých 10 000 PIVX. Každý blok (každých 60 sekúnd) sa náhodne uvoľní odmena, ktorá je úmerná množstvu vsadených mincí.

Čím viac mincí držíte, tým vyššia je vaša šanca, ale každá vkladaná peňaženka nakoniec získa nejaké odmeny. Sieť využíva mechanizmus hojdačky na vyváženie odmien medzi Masternodes a tradičným vkladaním, automatické vyváženie frekvencie a veľkosti odmien podľa počtu uzlov. Očakávané výnosy z vkladania alebo prevádzkovania Masternode je možné vypočítať pomocou funkcie Vráti kalkulačku členom komunity. Ak sa chcete dozvedieť viac o prevádzkovaní vlastného Masternode, pozrite si oficiálny Masternode webovú stránku. Ak sa chcete dozvedieť viac o vkladaní mincí do peňaženky PIVX alebo o iných príležitostiach na získanie PIVX, pozrite sa na ikonu stránka s odmenou.

Súkromné ​​a okamžité

PIVX používa vlastnú verziu populárneho protokolu Zerocoin na anonymizáciu transakcií zahmlievaním adries spojených s mincami. Je to založené na technológii libzerocoin, ktorú využíva mnoho ďalších coinov na ochranu súkromia, ale veľká časť kódu PIVX je vyrobená na mieru. Na rozdiel od Dash a Zcash môže byť PIVX úplne anonymný, čo bráni blockchainovej analýze v odhalení príjemcov a odosielateľov.

Táto vnútropodniková verzia nulacoinov produkuje menšie a rýchlejšie transakcie ako pôvodná knižnica libzerocoinov zamestnaná inými coinami, čo im umožňuje poskytovať súkromie (ktoré zvyčajne prichádza s pridanými transakčnými poplatkami a znížením rýchlosti) a zároveň sa snaží splniť ciele super rýchle transakcie a zanedbateľné poplatky. Pridali tiež mechanizmus na automatické razenie anonymných mincí, ktorý zaisťuje, že v obehu je vždy dostatok anonymných coinov na zabezpečenie siete a zachovanie súkromia.

Aby mohli používatelia mince míňať anonymne, musia konvertovať svoje štandardné tokeny PIVX na tokeny „zPIV“ a potom ich poslať na ľubovoľnú adresu PIVX. Na druhej strane, užívateľ dostane PIVX tokeny ako každá bežná transakcia, ale vďaka Zerocoinu je transakcia overiteľná na blockchaine a anonymná, pokiaľ ide o to, kto tieto mince poslal a prijal. Vpred sa komunita zameriava na zníženie dodatočných nákladov na anonymitu a presunutie čoraz väčšej časti celkovej ponuky mincí do súkromných zPIV..

Vďaka tomu, čo komunita PIVX nazýva SwiftX, sú transakcie takmer okamžité a mince sa dajú minúť behom niekoľkých sekúnd od ich odoslania. Vďaka času blokovania 60 sekúnd a globálnej sieti Masternodes, ktorá neustále overuje transakcie, si PIVX kladie za cieľ uskutočniť okamžité výdavky a príjem. Toto ďalej umožňujú veľmi malé transakčné poplatky, zvyčajne rádovo zlomky centov za transakciu. To je životne dôležité pre poslanie vlastniť vaše každodenné nákupy a platby a predstavuje dlhú cestu k tomu, aby ste PIVX pripravili pôdu na to, aby mohla v priestore posúvať dopredu veľkú úlohu.

Záver

PIVX je sľubná minca ochrany osobných údajov, ktorej cieľom je byť ľahko použiteľnou náhradou digitálnej hotovosti. Implementácia technológie ochrany osobných údajov sa vyskytla v súvislosti s implementáciou technológie ochrany osobných údajov, ale komunita a vývojový tím sú aktívne, angažované a optimistické. Na trhu si vedie dobre, má vysoký objem a podporu od hlavných búrz (predovšetkým Bittrexu) a vyzerá to, že bude chvíľu tu.

Kompletné súkromie vďaka implementácii nulových peňazí, okamžité transakcie a lacné transakcie vďaka SwiftX a návratnosť vašich investícií prostredníctvom vkladu – to všetko predstavuje veľmi solídnu mincu, ktorú stojí za to strážiť.

Existujú projekty s podobnými misiami, ale PIVX prináša stolu jedinečnú hodnotu vďaka pokročilému algoritmu Proof-of-Stake a decentralizovanému modelu riadenia riadeného komunitou..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me