Čo je iExec RLC?

Decentralizované cloudové výpočty znejú ako krásna kombinácia módnych slov používaných na humbuk s produktom, nie? Nerobte si starosti, iExec má podstatu na podporu týchto hlášok. Ak je to o projekte prvýkrát, čo dáva zmysel, dáva to zmysel – tím nemá príliš veľký humbuk..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Ako bude upresnené v názve tejto príručky, iExec je platforma pre decentralizované cloudové výpočty, takže si myslite, že cloudové služby IBM alebo Microsoft sú rozdelené do viacerých uzlov pre výpočty blockchainových aplikácií mimo reťazca. Je to podobný koncept ako Golem (superpočítač) a Siacoin (cloudové úložisko), s výnimkou toho, že na spracovanie využíva cloudové služby. Jeho cieľovým publikom je samotná blockchainová oblasť a jej začínajúci ekosystém DApps.

Stav cloudových výpočtov

Predtým, ako si rozoberieme, ako funguje iExec, je užitočné pozrieť sa na centralizovaný cloud computing v dnešnej podobe.

Cloudové výpočty sa rýchlo stali priemyselným štandardom pre spoločnosti, ktoré požadujú prístup k výpočtovému výkonu bez nutnosti údržby drahej technologickej infraštruktúry. Spoločnosti ako Netflix, Apple, Etsy a Xerox napríklad spravujú niektoré (alebo všetky) svoje aplikácie a dáta pomocou cloudových výpočtov od spoločností ako Amazon, Google, IBM alebo Microsoft. Dôvod je jednoduchý: Ak tieto spoločnosti už majú desaťtisíce serverov na podporu výpočtov náročných na dáta, prečo outsourcovať svoj výpočtový výkon? Jednoducho povedané, tieto služby poskytujú podnikom prístup k inak nákladným zdrojom.

iExec chce poskytovať rovnakú službu, ale chce ju decentralizovať. Trh pre toto odvetvie bol v roku 2016 na úrovni 22,4 miliárd dolárov a predpokladá sa, že do roku 2026 dosiahne 55 miliárd dolárov. Veľkí hráči sa viac-menej spojili ako spoľahliví poskytovatelia, tak prečo by sa iExec snažil narušiť odvetvie, ktoré sa javí ako zabehané kameň?

Jednoduchá odpoveď je, že sa o to nepokúšajú. Namiesto toho chcú byť pre decentralizované aplikácie tým, čím sú populárne služby cloud computingu pre staršie podniky: komplexným zdrojom pre blockchain cloud computing.

Možno sa pýtate, prečo to blockchain potrebuje? Som rád, že ste sa pýtali. Je to vynikajúce článok na túto tému poslali Noam Levenson a Alex Price pre Hackernoon. V zásade platí, že ak chce ktorákoľvek z inteligentných zmlúv postavených na Ethereu (alebo akejkoľvek platforme DApp) správne fungovať pri skutočnom použití, bude potrebovať prístup k väčšej výpočtovej kapacite, ako poskytuje virtuálny stroj Ethereum. Virtuálny stroj spoločnosti Ethereum obsahuje a realizuje inteligentné kontrakty na uzloch siete a ťažobných programoch.

Pretože DApps a inteligentné zmluvy vidia prijatie a široké použitie, spustenie všetkých týchto výpočtov prostredníctvom blockchainu spoločnosti Ethereum by spôsobilo katastrofu latencie / škálovateľnosti takého rozsahu, ktorá by urobila sieť nepoužiteľnou – stačí sa pozrieť na to, čo spoločnosť CryptoKitties v hodnote niekoľkých miliónov dolárov urobila pre Ethereum v otázka dní.

V zásade chce iExec vytvoriť sieť výpočtových zdrojov, ktorá umožní, aby sa ekosystém Etherea v budúcnosti zmenšil na svoj potenciál.

Ako funguje iExec RLC?

Za účelom podpory DApps, inteligentných kontraktov a ich platforiem, iExec prevádza výpočty náročné na spracovanie mimo reťazca, aby zaistil plynulý chod blockchainových reťazcových funkcií.

Na tento účel využíva iExec softvér XtremWeb-HEP, softvér Desktop Grid otvoreného zdroja. Desktop Grid computing (tiež známy ako Volunteer Computing) združuje nevyužité výpočtové zdroje, ktoré majú používať aplikácie a platformy, a podľa Dokument iExec, XtremWeb-HEP „implementuje všetky potrebné funkcie“, aby to bolo možné v globálnom meradle, vrátane „odolnosti voči chybám, viacerých aplikácií, viacerých používateľov, hybridnej verejnej / súkromnej infraštruktúry, nasadenia virtuálnych obrazov, správy údajov, bezpečnosti a zodpovednosti , a mnoho ďalších.”

V zásade s týmto softvérom môžu DApps využívať na spustenie svojich programov akýkoľvek výpočtový zdroj v rámci iExec. To znamená, že vývojári a používatelia DApp môžu zadávať výpočtový výkon od zdroja malého ako procesor PC až po veľké dátové centrum skladu. Možnosti budú flexibilné, škálovateľné a orientované na voľný trh, čo umožní používateľom nájsť to správne množstvo výpočtového výkonu pre danú úlohu.

infografika iExec

iExec dosahuje túto službu pomocou svojich inteligentných zmlúv. Algoritmus vytvárania dohôd napríklad prijíma požiadavky na zdroje v sieti a porovnáva ich s príslušným poskytovateľom. Táto inteligentná zmluva v podstate sleduje úlohu aplikácie DApp a pýta sa: „Môže tento výpočtový zdroj spustiť tento program?“ Ak áno, potom je to zápas vyrobený v nebi. Ak nie, je čas ísť ďalej (nič osobné).

Na zaistenie toho, aby používatelia získavali zdroje, ktoré potrebujú, iExec používa model Dôkaz o príspevku. Tento konsenzusný algoritmus zaisťuje, že poskytovateľ poskytuje výpočtový výkon potrebný pre používateľa, a odmeňuje tohto poskytovateľa RLC, token iExec, na oplátku za tieto služby..

Komponenty platformy iExec

Keď urobíme krok mimo softvér a technické vybavenie, pozrime sa na kúsky, ktoré tvoria platformu iExec. Medzi ne patrí jeho trh, obchod DApp a trh s údajmi.

Trhovisko: Trh je centrom iExecu pre poskytovateľov a používateľov na výmenu RLC za počítačové zdroje. Na trhu môžu jednotlivci / vývojári používajúci DApps nakupovať zdroje prispôsobené potrebám ich aplikácií. iExec je dodávaný s inteligentnou zmluvou Matchmaking, ktorá zaručuje, že žiadny poskytovateľ neodhryzne viac, ako dokáže žuť, keď sa zaviaže k výkonu zmluvy. Spoľahlivosť poskytovateľa navyše riadi reputačná inteligentná zmluva.

Popremýšľajte o tom ako o Yelpe ohľadom počítačových zdrojov. Tento systém reputácie umožňuje používateľom zvoliť si požadovanú úroveň spoľahlivosti a platiť menej za menej spoľahlivého hostiteľa, ak si to prajú. Trh je teda riadený voľným trhom a čím viac poskytovateľov a používateľov na ňom bude, tým väčšia konkurencia bude určovať ceny.

Obchod DApp: Nakoniec decentralizovaný ekvivalent obchodov s aplikáciami. Ako naznačuje jeho názov, obchod DApp vám umožňuje prehliadať a nakupovať DApps, ktoré sú postavené na alebo používajú iExec. A super je, že Obchod DApp je aktívny a už obsahuje aplikácie, ktoré si dnes môžete kúpiť. Poskytovatelia aplikácií môžu navyše odoslať svoje DApps na zaradenie na platformu.

Obchod iExec dApp

Dátový trh: Tento trh slúži na dáta, čo je obchod DApp, na aplikácie. Vďaka tomu môžu poskytovatelia údajov predať svoje nadbytočné údaje poskytovateľom DApp alebo akejkoľvek inej strane, ktorá je ochotná ich kúpiť. Od štatistík športovcov po údaje vládneho konsenzu je obloha limitom toho, čo by ste mohli uviesť na trh na tejto platforme. Ak je niekto ochotný ho kúpiť, môžete ho použiť na predaj pomocou iExec. Na rozdiel od obchodu DApp (je v prevádzke) a Marketplace (vydaného tento rok), je Data Marketplace stále v koncepčných fázach svojho vývoja, takže ho ešte nejaký čas nečakajte.

Tím iExec a Čo bude nasledovať

Jadro tímu iExec pozostáva zo šiestich doktorandov, z ktorých štyria pracujú v oblasti cloud computingu od začiatku roku 2000.

Títo štyria, Gilles Fedak, Haiwu He, Oleg Lodygensky a Mircea Moca, majú skúsenosti s prácou v INRIA a CNRS s vývojom programov pre výpočty desktopov. iExec je produktom ich kolektívnych skúseností a potom, čo Gilles Fedak v roku 2016 objavil Ethereum, tím našiel riešenie problému, o ktorom diskutovali od roku 2012: ako vytvoriť distribuovaný cloud založený na výpočtoch Desktop Grid.

Tak sa zrodil iExec a tím odvtedy neustále dosahuje pokrok pri dosahovaní svojich cieľov. Udržiavajú aktívnych GitHub, ich neustála aktualizácia o plody ich práce pochádzajúce z otvorených zdrojov vrátane súpravy na vývoj softvéru iExec v novembri 2017.

tím iExec

Väčšina z plánu cesty „Essential Edition“ iExec v1 bola splnená. Ďalej bude nasledovať v2 „Market Network“, ktorá sa rozšíri v obchode DApp a spustí sieťový Marketplace.

Po spustení tohto Marketplace podstúpi iExec proces decentralizácie, pretože všetky dátové / výpočtové strediská sú z dôvodu pohodlia v súčasnosti pod kontrolou tímu iExec..

Tím bude riešiť V3-v5 včas, ale väčšina z tohto vývoja príde v ďalekej budúcnosti.

Súťaž iExec

Vo svojej správe tím iExec objasňuje konkurenčné prostredie projektu a vysvetľuje týchto konkurentov vo vzťahu k iExec..

Rýchlo si všimnú, že decentralizovaní poskytovatelia cloudových úložísk, ako sú Filecoin, Storj a Siacoin, nie sú priamymi konkurentmi, a je ľahké pochopiť, prečo. Aj keď iExec môže teoreticky urobiť krok týmto smerom, keď bude zrejmý, nejde o úložnú platformu; je to výpočtová platforma.

Toto ho konkuruje iným decentralizovaným výpočtovým protokolom, ako sú Golem a SOMN. Obaja však mieria na iné zviera. V zásade obaja budujú decentralizovaný superpočítač na technológii blockchain, zatiaľ čo iExec sa zameriava na vývoj a udržateľnosť DApp. Obidve smerujú k budúcnosti decentralizovaného internetu založeného na blockchaine, ale ich funkcie, hoci sú si niekedy podobné, sa viac dopĺňajú ako protichodné.

História obchodovania iExec

iExec pred krachom v stovke trhových kapacít krátko zakročil, len aby sa počas krviprelievania usadil späť pod túto hranicu.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = RLC&tsyms = EUR, GBP, USD ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

V čase písania tohto článku mal hodnotu ~ 1,50 USD a na CoinMarketCap sa celkovo umiestnil na 135. mieste.

Kde kúpiť iExec RLC

Bittrex, Binance, Upbit a Bitfinex tvoria väčšinu objemu obchodov RLC. Každá burza športuje s obchodnými pármi BTC a ETH, pričom si ju môžete kúpiť aj priamo za USD na Bitfinexe.

Kde uložiť iExec RLC

RLC je token ERC20, takže peňaženka kompatibilná s ethereom vás bude kryť na ukladanie, vrátane MyEtherWallet, Nano Ledger S, Meta Mask, Exodus, Laxx a imToken.

Záverečné myšlienky

Ak iExec funguje tak, ako má, mohol by sa exponenciálne zväčšiť, keď sa k sieti pripojí viac poskytovateľov a počítačových zdrojov. To by mohlo otvoriť dvere riešeniam škálovateľnosti, udržateľnej podpore DApp a budúcemu prijatiu blockchainu. Poskytuje tiež ekologickejšiu alternatívu k súčasným modelom cloud computingu, pretože zdroje sa používajú iba vtedy, keď sú potrebné, a energeticky menej náročným spôsobom..

Tento projekt je určite ambiciózny, ale za to, čo stojí za to, pracoval tím iExec na úspešných projektoch už predtým v rovnakom duchu. Pomohli vyvinúť Európska infraštruktúra desktopovej siete, séria 200 000 uzlov, ktoré vykonali viac ako milión úloh pomocou výpočtovej techniky Desktop Grid. Tento projekt položil základ iExec a zároveň preukázal jeho uskutočniteľnosť.

Tímová skúsenosť iExec

Nevieme, či iExec splní svoje očakávania, alebo nie, ale sme si istí, že jeho tím s týmto projektom nezaháľa. Majú skúsenosti, inteligenciu a odhodlanie tento projekt vidieť a dúfame, že to budú budúcnosť blockchainu. DApps a ďalšie platformy budú potrebovať niečo ako iExec, ak chcú prežiť na pracovnom trhu, takže dúfame, že sa projekt posunie vpred.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me