Čo je Iconomi?

Iconomi je platforma pre správu digitálnych aktív, ktorá umožňuje používateľom vytvárať alebo investovať do polí digitálnych aktív (DAA). Aj keď by vás spoločnosť Coinbase a ďalší priemyselní investori chceli myslieť inak, spoločnosť Iconomi v skutočnosti založila jeden z (ak nie prvý) prvý indexový index kryptomeny, Blockhain Index DAA..

Ak sa ďalej oddeľujeme od ostatných indexov kryptomeny / zaisťovacích fondov, pre aktíva spoločnosti Iconomi neexistuje prekážka pre vstup. Na rozdiel od indexového fondu Coinbase môžu neakreditovaní investori využívať úplný prístup ku všetkým DAA platformy. Tím sa domnieva, že tento prístup „vytvára chýbajúce prepojenie medzi starou a novou ekonomikou“, kde priemerný jednotlivec môže ťažiť z investičných postupov, ktoré existovali výlučne pre elitu a boli ekonomicky privilegovaní..

Ako funguje Iconomi

Spoločnosť Iconomi sa zameriava na to, aby ponúkla investorom rôzne investičné nástroje s vysokou, strednou a nízkou mierou rizika s vysokou likviditou. Tieto investície majú formu DAA, ktoré si môžu používatelia kúpiť na platforme Iconomi, a všetky DAA sľubujú okamžité výbery bez hrozby blokovania..

DAA

Ak chcete investovať do DAA, musíte si založiť účet dňa Webová stránka spoločnosti Iconomi. Odtiaľ môžete vložiť kryptomenu na nákup do a rôzne DAA. Samotná platforma využíva na správu investícií inteligentné kontrakty využívajúce ethereum a spoločnosť Iconomi uchováva väčšinu všetkých finančných prostriedkov v chladiarenskom úložisku s viacerými podpismi, aby ich izolovala od pokusov o hackerstvo..

Myšlienkou je ponúknuť ľahkú cestu investovania, kde stačí iba ukázať prstom, kliknúť a o ostatné sa postará Iconomi. Niektoré z týchto fondov sa spravujú vďaka manažérom DAA, ktorých si vybral Iconomi budovať polia aktív na svojej platforme. Manažéri môžu zostavovať / vytvárať svoje vlastné DAA pomocou sady nástrojov platformy a vyberajú poplatky priťahovaním používateľov k svojim DAA alebo spravovaním ďalších používateľských fondov. Čím úspešnejšia bude DAA, tým lepšiu reputáciu bude mať jej manažér na platforme a tým viac investorov ju pravdepodobne priláka.

Práve teraz vytvorili zoznamy DAAs Iconomi poprední predstavitelia odvetvia v oblasti investícií do kryptomien / kapitálu, vrátane spoločností Columbus Capital Ltd. a Solidum Capital. V súčasnom stave má Iconomi na výber celkovo 11 DAA, z ktorých každý má svoju vlastnú zmes kryptomien a mieru potenciálu rizika / výnosu. Každá z nich má tiež svoj vlastný poplatok za správu, ktorý sa pohybuje zvyčajne od 1 do 5%. Niektoré z DAA majú svoje vlastné tokeny ERC20, ktoré zastupujú akcie, a s niektorými z nich sa dá aktívne obchodovať na burzách (ďalšie informácie nájdete na tejto stránke, podrobnosti tokenov sú uvedené na informačnej stránke každého DAA)..

Tu uvádzam niekoľko príkladov finančných prostriedkov, ktoré platforma ponúka:

Blockchain Index (BLX): Vlajková loď spoločnosti Iconomi DAA a jej ekvivalent Dow Jones. Tvorcovia ho vyhlasujú ako „udržiavajúci prst na pulze blockchainovej ekonomiky“, ktorý obsahuje dobre preverené a zavedené projekty s minimálne funkčnou beta verziou. Medzi jeho 33 aktívami sú bitcoiny, ethereum, Dash, Monero, Icon, Qtum a Lisk.

BLX

Crush Crypto Core (CCC): Táto DAA sa špecializuje na „vysoko kvalitné a podhodnotené“ aktíva a má slúžiť ako dlhodobé portfólio. Bol postavený tak, aby prekonal nízkorizikové portfóliá, ktoré idú 50/50 do bitcoinu a ethereum, a medzi jeho 13 aktív patria mince ako ethereum, monero, bitcoin, ikona, kyber network a raiden network.

Crypto Crush Core CCC

Solidum Prime (SOPR): Samotná reklama ako „prvá na svete DAA s rovnakou hmotnosťou“ ponúka SOPR vyvážené portfólio v niektorých potenciálne perspektívnejších menách ponúkaných na platforme Iconomi. Fond drží 3-4% z každého zo svojich zhruba 30 aktív, vrátane spoločností Quantstamp, Golem, OmiseGo, Monero, Icon, Request Network, Ethereum, Steem a ďalších..

Token ICN

Ako by ste pravdepodobne čakali, spoločnosť Iconomi prichádza s vlastným natívnym tokenom ICN. Vo svojej najčistejšej podobe predstavuje ICN akcie platformy Iconomi. Tím mal pôvodne na mysli použitie pre dividendy spoločností, ale kvôli bolestiam hlavy, ktoré by to spôsobilo pri orientácii v zákonoch o cenných papieroch medzi krajinami, sa rozhodli namiesto toho pre program spätného výkupu. V rámci tohto modelu Iconomi získava časť svojich ziskov na spätné odkúpenie ICN od investorov. Na druhej strane tieto ICN spaľuje na vytvorenie hodnoty pre držiteľov.

Všeobecný nedostatok jasnej použiteľnosti tokenu ICN napriek tomu spôsobil, že niektorí členovia komunity boli znepokojení a ostražití, pokiaľ ide o jeho nevyhnutnosť. Keď platforma otvorí správu DAA pre viac jednotlivcov / subjektov, token sa použije na vytvorenie DAA (jej aktuálna primárna utilita) a na zaplatenie ďalších akcií, ako je opätovné vyváženie a zvýšenie limitov finančných prostriedkov..

V nedávny stredný príspevok, tím Iconomi odhalil, že plánuje oznámiť dva hlavné prípady použitia tokenu ICN tento rok v marci.

Tím Iconomi a cestovná mapa

Jeden zo spoluzakladateľov projektu a jeho generálny riaditeľ Tim M. Zagar pôsobil pred založením spoločnosti Iconomi ako generálny riaditeľ spoločnosti Cashila, platobnej brány pre bitcoiny so sídlom v Prahe. Jani Valjavec, druhý spoluzakladateľ spoločnosti Iconomi, tiež pomohol pri zakladaní spoločnosti Cashila a je zakladajúcim členom spoločnosti Columbus Capital Ltd..

COO Matej Tomazin má rozsiahle skúsenosti v oblasti riadenia a prevádzky podniku, a to ako výkonný riaditeľ, tak aj ako maklér / manažér portfólia. Miha Vidmar, technický riaditeľ spoločnosti Iconomi, má viac ako 15 rokov vývoja a inžinierstva softvéru a do projektu prichádza po tom, čo pracoval ako vedúci vývoja v spoločnosti Halcom d.d.

Tím Iconomi

Koncom roka 2017 tím zverejnil stredný článok podrobne rozpracovali svoju víziu pre rok 2018 a to, čo dúfajú, že platformu predstavia. Na rade je množstvo vylepšení pre používateľov, rozšírenie ponuky platforiem a pridané nástroje pre správcov DAA. Medzi významné doplnky platformy patria:

  • Integrácia Fiat pre vklady / výbery
  • Priamy nákup jednotlivých aktív
  • Debetná karta
  • Podpora firemných účtov správcu DAA
  • Optimalizácia tokenizácie DAA
  • Splatné poplatky ICN
  • Audit veľkej štvorky
  • Spustenie súkromných DAA (pozvať iba investície)
  • Integrácia API pre dáta / obchodovanie

História obchodovania Iconomi

Spoločnosť Iconomi si nedávno našla cestu do prvej stovky. V čase písania tohto článku je to cena ~ 1,80 USD s bodom 83 na CoinMarketCap..

Kde kúpiť Iconomi

Binance v súčasnosti uplatňuje nárok na najväčší trh ICN, ktorý predstavuje viac ako 80% celkového objemu obchodov s obchodnými pármi BTC a ETH.

Kraken a OKEx tiež podporujú ďalšie najväčšie trhy s pármi BTC a ETH.

Kde uložiť Iconomi

Rovnako ako u väčšiny mincí, ktoré máme radosť z krytia, je Iconomi token ERC20. Postačí vám zvyčajná tlačenica populárnych peňaženiek Ethereum (napr. MyEtherWallet, MetaMask, Parity, Ledger Nano S, Trezor atď.)

Záverečné myšlienky

Tím Iconomi buduje investičnú platformu pre bežného človeka a tým otvára obe predtým neexistujúce investičné príležitosti pre tých, ktorí k nim nemali prístup, a sprístupňuje investície do kryptomeny širšej verejnosti..

Ako platforma postupuje, očakávame, že sa dočkáme väčšej palety DAA od rôznych manažérov, vyspelejších nástrojov na sledovanie investícií a portfólií, robustnejšej pomôcky pre token ICN, fiat brán a oveľa viac. Dúfame tiež, že Iconomi bude v budúcnosti otvorený pre amerických investorov, ale predtým, ako sa táto možnosť začne baviť, budeme si musieť počkať, ako regulačné opatrenia vychádzajú najskôr v krajine s hviezdami..

Spoločnosť Iconomi vo svojom jadre otvára pokladnice pre kryptomeny pre všetkých a z už tak revolučnej, demokratizujúcej triedy aktív robí niečo, na čo si môže každý pochutnať. Ako sa začína rozvíjať oblúk adopcie, sledovanie rastu spoločnosti Iconomi spolu s exkluzívnejšími poskytovateľmi indexových fondov, ako je Coinbase, ponúkne pohľad na to, ako sa noví retailoví a inštitucionálni investori rozhodnú pristupovať k tejto rýchlo sa rozvíjajúcej triede aktív..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me