Čo je to BitShares?

BitShares (symbol BTS), predtým známy ako ProtoShares (PTS), je priemyselná „kryptomena“ distribuovanej hlavnej knihy a siete založenej na algoritme DPoS (Delegated Proof of Stake). Vytvoril ju v roku 2014 vizionár Dan Larimer („Bytemaster“), spoluzakladateľ spoločností Steemit, EOS a Cryptonomex.

BitShares je založený na Grafén, otvorená implementácia blockchainu C ++, ktorá funguje ako mechanizmus konsenzu. Graphene používa niekoľko ďalších projektov, ako je Steemit.com (decentralizovaný Reddit, blogová platforma) a PeerPlays.com (herný web a token PPY), čo naznačuje použitie v reálnom svete..

BitShares funguje skôr ako kapitál než ako puristická „mena“, pretože tokeny BTS sa používajú ako zábezpeka pre rôzne decentralizované finančné služby, ako sú inteligentné zmluvy, decentralizované burzy, bankovníctvo, tvorba derivátov (trhovo viazané „bitAssets“) a menové koľajnice.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Technické podrobnosti BitShares

Konsenzusový algoritmus: Delegovaný dôkaz o podiele DPOS

Čas blokovania: Priemer 1,5 sekundy, max. 3 s, latencia ~ 1,5 s pre istotu nezvratnosti 99,9%

Blokovať odmenu: 1 BTS (z rezervného fondu)

Nezvratné bloky: (2 * BLOCK_INTERVAL * WITNESSES / 3) ~ 34 s

Mince, ktoré nie sú v rezervnom fonde: 2 599 900 000 BTS (2017 30. september)

Mince v rezervnom fonde: 1 000 668 097 BTS (2017 30. septembra)

Maximálny počet mincí: 3 600 570 502 (stále)

Maximálny počet transakcií za sekundu: Potenciál 100 000+ (osvedčené 3 400+ tx / s)

Pozoruhodný je bleskurýchly blockchain s priemerným dobou blokovania 1,5 sekundy a potenciálom priepustnosti 100 000 transakcií za sekundu (čo je viac ako všetky transakcie s kreditnými kartami po celom svete)..

Správa BitShares je riadená Decentralizovanou autonómnou spoločnosťou (DAC), čo je rámec, ktorý umožňuje držiteľom BitShares prispievať a nakoniec rozhodovať o budúcom smerovaní BTS. Tento DAC pracuje nezávisle, ale v tandeme s pôvodnou základňou otvoreného zdrojového kódu, ktorá sa neustále vyvíja a vylepšuje.

Vaša adresa peňaženky je vaše používateľské meno

Je to oveľa lepšie ako dlhé ťažkopádne reťazce písmen a číslic, ktoré si len pýtajú zlé používateľské skúsenosti a chyby. Vaše používateľské meno slúži ako adresa vašej peňaženky (napríklad prihlásenie do sociálnych sietí alebo google). Je to oveľa ľahšie zapamätateľné a zadajte „john-smith“ potom 21x9d8sv37sd6m282u4j2hg9h4orbjht2u98f3.

Ponuky finančných služieb BitShares

BitShares súťaží s bankami vydávaním kolaterálov stabilných a stabilných bitAsetov viazaných na trh (nazývaných tiež inteligentné coiny)

To znamená, že aktíva založené na kryptomene sledujú aktíva na skutočných trhoch, ako je americký dolár denominovaný „bitAsset“ známy ako bitUSD. Toto sleduje pohyby dolára agregáciou rôznych zdrojov údajov, ktoré udržuje komunita BitShares.

Tento token Smart Coin má vždy najmenej 200% (alebo viac) svojej hodnoty krytých hlavnou menou BitShares (BTS), na ktorú ho možno kedykoľvek previesť ako záruku v rámci pôžičky založenej na inteligentných zmluvách spravovanej blockchainom.

Táto platforma je jedinečná tým, že je bez rizika protistrany a stále má pôžičku krytú kolaterálom. To sa dosiahne tým, že sa umožňuje sieti (a softvérovému protokolu) zabezpečiť kolaterál a vykonať vyrovnania.

Cieľ cenovo stabilných inteligentných coinov (bitAssets):

  1. Predvídateľná stabilná cena so zníženou volatilitou
  2. Pomerne spoľahlivé riešenie na predpovedanie budúcej hodnoty tokenu
  3. Účtovná jednotka odlišná od aktív s kapitálovými ziskami alebo stratami (ktorá zvýšila daňovú povinnosť)
  4. Zabezpečenie proti nestabilným trhom s kryptomenami a cenové akcie

Na aktívum viazané na trh BitShares (MPA) sa dá pozerať ako na zmluvu medzi kupujúcim aktív hľadajúcim cenovú stabilitu a krátkym predajcom hľadajúcim väčšiu expozíciu voči pohybu cien BTS.

Obrázok 2: Zobrazuje zisťovanie cien a krátkeho predajcu, ktorý vsádza na zisk z pohybu cien BTS, ktorý zaisťuje likviditu ako pri 24-hodinovom vynútenom volaní (predaj pozície) z času hovoru

BitShares ako veriteľ

BitShares ponúka možnosť požičať si vaše podiely BTS s prispôsobiteľnými úrovňami rezerv (minimálne 200%, dosahujúcich až 1 000 alebo dokonca 2 000% + rezerv). BitShares sa integruje s akciami, komoditami alebo menovými pármi za predpokladu, že sú k dispozícii informačné kanály cien. Okrem toho v tejto konštrukcii môžu existovať aj bitAssets vrátane bitGold, bitSilver, bitOil a ďalších párovaní komodít zameraných na kryptomeny.

Je to fungujúca, dynamická „inteligentná“ ekonomika, ktorá sa prispôsobuje potrebám trhu. V záujme zachovania cenovej stability je možné vytvoriť veľké kolateralizované pôžičky (10–20x), ktoré umožňujú pôžičky trvať takmer neurčito..

Decentralizované výmeny (DEX)

Tradičné burzy vytvárajú riziko protistrany ako príjemcovia fiat a emitenti IOU

Na výmenu kupujúcich a predávajúcich je zvyčajne potrebné zúčtovacie stredisko. Pri poskytovaní potrebných služieb pre trh existuje priestor na zlepšenie, pretože centralizovaná správa predstavuje neustále bezpečnostné riziko.

Výmeny majú limity pre výber a ďalšie regulačné obmedzenia, ktoré môžu zahŕňať poskytnutie rôznych foriem identifikácií, účtov za služby a ďalšej dokumentácie, ktorá sa má nalodiť.

Ako fungujú tradičné kryptomeny:

  1. Na jeho miesto prijímajte kryptomeny a fiat vydávajúce IOU
  2. Uplatnite a umožnite výmenu IOU
  3. Spracujte knihu objednávok

Výmeny vydávajú a uplatňujú IOU a udržiavať hlavnú knihu trhu

Uvažoval niekto niekedy nad tým, že ten istý subjekt, ktorý robí vyššie uvedené 3 kroky, je konfliktom záujmov? Nehovoriac o bezpečnostnom riziku. Tí istí ľudia sú zodpovední za bezpečnosť fondov aj za „knihy“ celého trhu.

V bielej knihe o finančných službách BitShares sa ďalej rozpracovávajú: “Nie je dôvod, prečo musí byť za rovnaký subjekt zodpovedný.” vydávajúci IOU a pre spracovanie knihy objednávok. V skutočnosti je to vlastne nevýhoda z hľadiska bezpečnosti. “

Decentralizované výmeny (DEX) odstraňujú jediný bod zlyhania a riziko protistrany

Pretože boli tieto dve roly kombinované, spôsobuje to centralizáciu najmä v kryptomenovom priestore s burzami. To sa ukázalo ako problematické, najmä pri výmene zle spravovaných peňaženiek, kľúčov alebo iných citlivých častí infraštruktúry. (Spôsobovanie porušení, hackerov a iných strát majetku, ako napríklad Mt Gox, Bitfinex, alebo Mintpal)

Vstup a výstup sprostredkovateľa brány do rôznych párov aktív

Brány fungujú ako dôveryhodné portály na obchodovanie s rôznymi aktívami, ktoré sú zaznamenané v BTS blockchaine. Brána mincu kúpi a potom ju pošle do vašej peňaženky, ktorú máte pod kontrolou. Nedržia to pre vás ako Coinbase a iné burzy. Je to bezpečnejšie ako nechať svoje mince držať v rukách ostatných, pretože vlastníte súkromné ​​kľúče.

Open Ledger je decentralizovaná burza (DEX) a brána

Otvorte hlavnú knihu je projekt dánskej spoločnosti, ktorý umožňuje používateľom nakupovať rôzne aktíva (nazývané otvorené aktíva), ktoré sú IOU ako každá minca Gateway. (Podobné ako pri nákupe z iného systému výmeny IOU, ako je Bitfinex). Prostredníctvom tejto platformy možno ľahko vytvárať a vydávať ICO bezpečným a decentralizovaným spôsobom.

DEX eliminuje vysokofrekvenčné obchodovanie (HFT), front-running a skryté objednávky

DEX vyrovnáva podmienky pre obchodovanie tým, že vylučuje schopnosť viesť obvyklých shenaniganov z Wall Street. V tomto systéme, chytrí insideri umiestňujú svoju obchodnú infraštruktúru blízko k burzám na rýchlejšie vybavovanie objednávok spolu s obchodnými algoritmami, ktoré vylučujú väčšinu osôb, ktoré nie sú insidermi.

Môžete obchodovať s rôznymi nástrojmi založenými na kryptomene a inými derivátmi

Veci ako striebro, zlato, ropa a ďalšie deriváty na báze kryptomeny vrátane akcií, dlhopisov a iných trhových košov. Tieto páry je možné obchodovať navzájom, aby ste mohli obchodovať striebro so zlatom alebo bitUSD s BTC.

Inteligentné mince sú označené aktíva (MPA) kryté skutočnou hodnotou

Jedná sa o vstavané funkcie a sú viazané na aktíva, ako napríklad bitUSD zrkadlí hodnotu USD fiat. 1 bitUSD bude vždy vyplatený za minimálne 1 $ BitShares. Cenová parita sa zachováva prostredníctvom informačného kanála cien udržiavaného svedkami. To umožňuje kolateralizované šortky a možnosti, ktoré otvárajú dvere spoločnosti BitShares, aby si zahryzli z trhu s derivátmi s kvadriliónmi derivátov, ktorý sa odhaduje na 1 dolár.

Žiadne obchodné limity a nízke poplatky nevytvárajú novú úroveň finančnej slobody

Väčšina búrz vyžaduje poskytnutie osobných údajov, účtov, daňových dokladov a ďalších údajov získaných prostredníctvom nástrojov Know Your Customer (KYC), Anti-Laundering (AML) a mnohých ďalších predpisov. S DEX by neexistovali žiadne limity a žiadne obruče, cez ktoré by ste skákali, alebo rukavice, ktoré by mohli vykonávať vaše vlastné transakcie.

Grafické používateľské rozhranie (GUI) BitShares DEX

Delegovaný dôkaz o podiele (DPoS) a správe

Problémy s nákladným, na prácu hladujúcim dôkazom práce a jej pravidlom pre pár jedincov

Dôkaz o práci (PoW), ako je to vidno na bitcoine, žuje značné množstvo energie pomocou počítačových zdrojov na riešenie matematických problémov. Mnohí to považujú za dlhodobo neudržateľné. So vznikom ASIC je navyše vylúčených veľa používateľov, ktorí si to nemôžu dovoliť alebo dostatočne rýchlo zväčšiť. Títo baníci majú v konečnom dôsledku právomoc sieť podporovať alebo nie, pretože ich stroje sú chrbticou bezpečnosti a platnosti blockchainov..

Zadajte delegovaný dôkaz o podiele (DPoS)

Tradičný dôkaz podielu (PoS) funguje tak, že používatelia držia mince, ktoré vytvárajú ďalšie mince. Delegovaný Proof of Stake (DPoS) vylučuje Proof of Work a pridáva sa k tradičnej architektúre Proof of Stake s vrstvou riadenia. Používatelia „delegujú svoj podiel“ a umožňujú zvoliť si svedkov, ktorí zhromažďujú transakcie, zhromažďujú ich do blokov a vysielajú do siete. Svedkovia a za túto službu sú platení akciami z rezervného fondu.

Hlasovanie na základe splnomocnenia umožňuje voličom dať a odobrať moc svedkovi

1 BitShare = 1 hlas v sieti BitShares. Pre väčšinu používateľov je tento proces zaťažujúci, a preto bolo navrhnuté hlasovanie prostredníctvom servera proxy. To pomáha znižovať apatiu voličov a umožňuje akcionárom rýchlo reagovať na okamžité obchodné a bezpečnostné problémy. Tradičné byrokracie, „byrokracia“, sú pomalé a spôsobujú pomalé riadenie. S delegovanými svedkami získate dočasne zmluvne dohodnuté centralizované riadenie s právom odvolať túto moc, čím sa zachová decentralizácia.

Svedkovia balí a overujú transakcie, zverejňujú informačné kanály cien (základ pre sledovanie trhu bitAsset), udržiavajú blockchain a zlepšujú ekosystém BitShares.

Výbory

Členovia výboru sú zodpovední za prispôsobenie sadzobníka poplatkov za transakcie tak, aby zostali na nízkej úrovni pri zvyšovaní ceny BTS. Na zvolenie je v protokole vypočítaný rozdiel medzi hlasmi nahor a nadol pre každého člena výboru. (Podobne ako v prípade hlasovania Reddit). Medián najlepšie hodnotených používateľov sa potom stane členom výboru.

Code funguje ako kanál na odosielanie návrhov, zvyšovanie hodnoty a zarábanie BitShares

Môžete nastaviť „pracovníka“, konkrétny účet BTS, ktorý bude navrhovať prácu pre sieť BitShares. Zahrnuli by ste rozsah prác, dátumy začatia a ukončenia a vašu mzdovú sadzbu, ktoré by boli zaslané do siete držiteľov tokenov BTS. Dostávajú a hlasujú o návrhu, ktorý môže sieť prijať alebo zamietnuť. Protinávrh (ako pri požadovanej miere platby) je možné vydať späť pôvodnému používateľovi, ktorý navrhuje.

BitShares zdieľa sieťové poplatky medzi členmi

BitShares ponúka členské predplatné, ktoré poskytujú „doživotné“ členstvo so zníženými poplatkami za používanie koľajníc BitShares. Okrem toho existuje program odporúčaní pre členov, ktorý je hlboký o jednu úroveň a umožňuje im získať znížené poplatky a percento poplatkov, ktoré platia tí, ktorých odporúčajú..

Problémy a riziká

Znie to skvele, ale čo pády? Vždy sa niečo nájde …

Riziko kolaterálu „udalosti čiernej labute“ (náhly pokles hodnoty)

Aktíva viazané na trh sledujú cenu skutočných aktív prostredníctvom krypto derivátu, ktorý je krytý kolaterálom so stanovenou trhovou hodnotou. Nakoniec sú všetky bitAssets denominované a zabezpečené pomocou BitShares (BTS). Tento token nie je imúnny voči cenovým akciám vrátane drastických poklesov hodnoty.

Aj keď je vstavaný konštrukt na spúšťanie výziev na dodatočné vyrovnanie (vypredanie pozícií na pokrytie pôvodnej istiny), nie je spoľahlivý. Najväčším rizikom je príliš rýchly pokles hodnoty a kolaterál už nemôže kúpiť aktívum. Akoby poklesla hodnota domu pod celkovú pôžičku v dôsledku poklesu trhu, bolo to podobné.

Zatiaľ čo sa celková trhová kapitalizácia kryptomeny k dnešnému dňu v drvivej väčšine zvýšila exponenciálne, nebolo to bez dlhej hrboľatej jazdy. Táto udalosť Čiernej labute by výrazne narušila dôveru v systém a narušila schopnosť uskutočniť bezpečnú transakciu (napríklad pôžičku), najmä vo veľkom rozsahu..

Ľudia a podniky (ešte viac banky) citlivo reagujú na svoje peniaze, takže musia fungovať bezchybne. Stále je to všetko veľmi experimentálna technológia, ktorá je pravdepodobne strašidelná pre „ľudí s veľkými peniazmi“..

Zrušenie zoznamu bittrexov zaskočil trh a komunitu a spôsobil obrovské FUD

Ah FUD (strach, neistota a pochybnosti), obľúbené slovo komunity. To je prípad, keď ľudia vytvárajú spŕšku negatívnych správ o minci (alebo o čomkoľvek inom). Trhy sú veľmi citlivé na FUD (najmä menšie trhové stropy) a v dôsledku toho môžu výrazne klesnúť.

Z neznámych dôvodov, ktoré Bittrex nešpecifikoval, bolo naplánované vyradenie BitShares z ich výmeny 13. októbra 2017. (Ale stále to tak nie je) Niektorí tvrdia, že je to preto, že BitShares DEX súťaží ako decentralizovaná burza. Iní, ktorí to nazývajú FUD, aby znížili cenu. Potom to bolo tak, že ich uzly boli „príliš veľké“ na to, aby sa dali spustiť.

Vyššie uvedené je neoverený dohad. Vieme len, že Bittrex uviedol, že vyradia Bitshares z evidencie, ale neurobili to s nulovým vysvetlením na výmenu používateľov alebo tímu BitShares.

Špekulanti sú vrtkaví a bez ohľadu na to, či je to chyba BitShares, väčšina špekulantov sa bojí ako svorka oviec, ktorá rýchlo vyskočila na správy a spôsobila cenu BitShares.

Jedna vec, ktorá je pozoruhodná, je, že aj napriek týmto negatívnym správam stále existuje dosť veľa nákupnej aktivity a „podpory“. (Mnoho ďalších vyradených mincí havarovalo alebo úplne zomrelo)

Nikto nemôže zabrániť možnosti nepredvídaných porušení, softvérových chýb alebo zneužitia

Aj keď v súčasnosti možno tvrdiť o akomkoľvek projekte vrátane bitcoinu, pre tieto projekty stále platí. Ako je vidieť pri 53 miliónoch dolárov DAO hack v éteru museli zosieťovať sieť, ktorá spôsobila rozdelenie na dve rôzne mince: ethereum a ethereum klasický.

Alebo čo tak nedávne Ethereum peňaženka Paritný debakel? (Zraniteľnosť, ktorá spôsobuje zmrazenie a zneprístupnenie ethereum v hodnote viac ako 300 miliónov dolárov)

Chyba používateľa je zdokumentovanou príčinou väčšiny problémov s IT a kybernetickou bezpečnosťou. Toto nie je trvalá hrozba nielen pre kryptomeny, ale aj pre technológiu všeobecne. Rovnako ako u všetkých produktov Crypto, aj tu ide o experimentálnu technológiu, takže je treba dbať na zdravú mieru skepsy a opatrnosti, vždy.

Záverečné myšlienky

BitShares nakoniec vedie v balení s príkladným myslením a architektúrou

Len na zhrnutie hlavných zahrnutých myšlienok:

  • BitShares je decentralizovaná sieťová, protokolová a priemyselná platforma – Na základe algoritmu Delegated Proof of Stake (DPoS) a Graphene (backend engine spoločnosti Steemit) s potenciálom zvládnuť viac ako 100 000 transakcií za sekundu.
  • BitShares ponúka rôzne decentralizované finančné služby – Vydávanie inteligentných bitcoinových aktív Aktíva vrátane trhovo viazaných aktív (MPA) a ďalších párov kryptomien z uznávaných komoditizovaných aktív (napr. Zlato, ropa, s.&P 500)
  • Algoritmus DPoS (Delegated Proof of Stake) pridáva vrstvu riadenia – Stavať na tradičnom modeli Proof of Stake, ktorý zvyšuje a produkuje mince založené na držaní.

Napriek všetkým spomenutým rizikám a výzvam tím vytrvá, rastie a neustále žehlí uzly. Ich služby sú úžasné (napriek určitým rizikám a nástrahám). Osobne som použil ich DEX a považujem ich za dosť intuitívne, plynulé a rýchle.

Keď platforma dospeje a osvedčí sa, bude prilákať záujem od spoločností FinTech a finančných služieb.

Mám tendenciu prejavovať mimoriadny záujem o projekty, ktoré podporujú decentralizáciu a prípady použitia v reálnom svete. Toto šialenstvo ICO je občas nepríjemné (vážne, Paris Hilton ?! LOL) a vesmír nevyhnutne potrebuje vysoko kvalitné iniciatívy

Čaká nás vratká dôvera na trhu, zriedenie tokenov, skrytí hackeri, číhajúce regulácie a ďalšie nepredvídané úskalia. (A úprimne povedané, veľa „coinov“, možno aj väčšina, to nestihne dlhodobo)

Preto je mimoriadne dôležité, aby sme svoju pozornosť zamerali na pomoc pri budovaní zmysluplných dlhodobých komunít a projektov.

Verím, že BitShares je jedným z nich.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me