NiceHash a Minergate sú dve z najpopulárnejších možností cloudovej ťažby na súčasnom trhu. Ako sa porovnávajú? V tomto článku sa pozrieme na všetko, od štatistík používateľov, cez zabezpečenie fondu, zaplatenie poplatkov a ďalšie.

Štatistiky používateľov

Minergate prijíma v priemere okolo 2 000 registrácií denne. Z používania stránky údajne profitovalo viac ako 500 000 baníkov. Túto platformu využíva okolo 3 700 000 ťažiarov na celom svete. V januári 2019 má NiceHash medzitým viac ako 303 000 aktívnych pracovníkov denne, 101 000 používateľov baníkov, 4 168 000 objednávok a výplaty 195 000 BTC..

Porovnanie funkcií

Bother Minergate a NiceHash vám umožňujú zapnúť automatické prepínanie algoritmov. To vám poskytuje riešenie na nájdenie najvýnosnejšej mince na ťažbu v reálnom čase.

Minergate má niekoľko rôznych možností pre zlúčenú ťažbu. V júni 2014 sa spoločnosť MinerGate stala prvý fond CryptoNote, ktorý obsahuje zlúčenú ťažbu. V októbri 2016 spoločnosť Minergate pridala túto funkcionalitu pre súčasné ťaženie XRM, XDN a FCN. Je to tak kvôli skutočnosti, že všetci používajú algoritmus CrytoNight. Od januára 2019 NiceHash neponúka žiadne zlúčené možnosti ťažby.

Screenshot obrazovky možnosti zlúčenia ťažby Monero (XMR) od spoločnosti Minergate

Minergate poskytuje zlúčenú možnosť ťažby pre rôzne algoritmy / coiny.

Minergát: Dôvera spoločnosti, pohotovosť a zabezpečenie fondu

Softvér Minergate má síce niekoľko používateľov, aj keď je jeho stiahnutie a spustenie dosť jednoduché sťažovať sa na niekoľko problémov. Niektorí napríklad tvrdili, že neboli schopní vybrať prostriedky alebo na svojich účtoch nevideli dostupné prostriedky. Ďalej existuje niekoľko online recenzií, ktoré pripájajú pridružené odkazy na webovú stránku Minergate. Aj keď to druhý nevyhnutne nevyrovnáva s podvodom, robí to o niečo menej dôveryhodným.

Niektorí používatelia tiež tvrdia, že Minergate nie je transparentný, pokiaľ ide o hodnoty hash. Recenzenti napríklad uvádzajú, že Minergate uvádza pre váš prístroj nižšiu hashovaciu rýchlosť, ako by v skutočnosti mala byť. Účinne to znamená, že Minergate údajne odvádza potenciálne príjmy z vrcholu. Napriek existencii týchto problémov niektorí používatelia tiež uvádzali príbehy úspešných používateľov platformy.

Minergate má 99,97 percentnú dobu prevádzkyschopnosti, čo je celkom dobré. Na zabezpečenie fondu využíva dvojfaktorovú autorizáciu spoločnosti Google. Všetky vyťažené mince sú čisté mince, čo znamená, že pochádzajú priamo z vyťaženého bloku. Toto ho možno robí lepšou voľbou ako iné možnosti, ktoré pred prevodom do peňaženky najskôr dostanú tretie strany.

NiceHash: Dôvera spoločnosti, pohotovosť a bezpečnosť fondu

Na konci dňa je NiceHash tretia strana. Preto medzi používateľmi existujú určité pochybnosti o tom, či platforme možno dôverovať alebo nie. Napriek tomu sa zdá, že väčšina online recenzií je rovnako skeptická voči NiceHash a Minergate. Aj keď má program NiceHash väčšiu transparentnosť, niektoré problémy s dôverou stále pretrvávajú.

Najväčší problém so zabezpečením fondu nastal v decembri 2017. Vtedy bol NiceHash napadnutý hackermi a celkovo bolo odcudzených 4 700 bitcoinov (BTC). V tom čase mali ukradnuté finančné prostriedky hodnotu okolo 65 miliónov dolárov. Po tejto udalosti rezignoval generálny riaditeľ spoločnosti NiceHash. Podľa blogového príspevku z januára 2019 má NiceHash vrátil 71 percent ukradnutých finančných prostriedkov používateľom v dvanástich kolách úhrad. Tento proces refundácie stále pokračuje. Zdá sa, že pokračuje aj vyšetrovanie týkajúce sa hackingu, a to aj začiatkom roku 2019. Pre NiceHash nie sú k dispozícii žiadne štatistiky dostupnosti platformy.

Dostupné krypty a ťažobné algoritmy

Minergate podporuje Bitcoin (BTC), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Bytecoin (BCN), Monero (XMR), Monero-Classic (XMC) , FantomCoin (FCN) a Aeon (AEON).

V porovnaní s Minergate má NiceHash podstatne väčšie množstvo dostupných kryptomien. Na svojej webovej stránke NiceHash uvádza 37 rôznych možností ťažobného algoritmu a viac ako 70 dostupných mincí. Minimálna cena objednávky je 0,005 BTC pre každý algoritmus. To možno považovať za pozitívne aj negatívne. Môžete napríklad ťažiť viac mincí, ale rozhodnutie zvoliť si niektoré menej známe altcoiny môže byť potenciálne riskantné alebo sa vám ich počiatočná investícia neoplatí..

Screenshot všetkých dostupných možností algoritmu z webovej stránky NiceHash

NiceHash ponúka širokú škálu možností algoritmu pre rôzne coiny.

Výplaty a poplatky v službe Minergate

Minergate vám umožňuje vybrať si čo len 0,01 akejkoľvek mince, ktorú vyťažíte na jej platforme. Používa dva odlišné spôsoby platby: Pay Per Share (PPS) a Pay Per Last N Shares (PPLNS). V prípade PPS sú poplatky 1,5 percenta za LTC, BCN, XMR, XMC a AEON. Všetky ostatné mince majú nulové poplatky. Pre PPLNS majú všetky coiny poplatky 1 percento okrem ZEC, ktoré má nulové poplatky.

Okrem poplatkov, aké sú hlavné rozdiely medzi týmito dvoma možnosťami výplaty?

Tvrdí to web Minergate, PPLNS obsahuje faktor šťastia. Pri použití PPLNS bude mať výplata za akciu veľký rozsah (o 30 percent viac alebo menej pri výplatách). Avšak PPLNS z dlhodobého hľadiska priemerne zarába viac ako PPS (asi o 5 percent) (mesiac a viac).

Naproti tomu PPS je priamejšia metóda, pri ktorej získate štandardnú výplatnú sadzbu za každú dokončenú akciu. To eliminuje šťastie pri výplatách, ale môže znížiť váš celkový príjem na akciu asi o 5 percent. Pomocou PPS získate stanovený počet kryptomien na podiel práce, ktorú ste vyriešili. Pretože nejde o šťastie, výplaty sa nemenia.

PPS je v zásade určený pre ľudí, ktorí chcú ťažiť rýchlejšie a dosiahnuť v priemere vyššie výplaty. PPLNS je pre baníkov, ktorí chcú na zvýšenie výkonu ťažby použiť prístup založený na štatistikách.

Možnosti výberu minergate

Poplatky za službu Minergate sú paušálne percentá založené na PPS a PPLNS.

Výplaty a poplatky NiceHash

Na rozdiel od Minergate NiceHash nevypláca mince, ktoré sa skutočne vyťažia. Napríklad, ak chcete ťažiť litecoin (LTC) alebo ethereum (ETH), môžete dostávať platby iba v bitcoinoch (BTC). Ak vezmeme do úvahy hack NiceHash z roku 2017, niektorí používatelia by túto možnosť nemuseli mať radi. Rovnako je to menej nepohodlné, ak chcete mincu skutočne ťažiť a držať ju priamo, ako to je možné v prípade Minergate alebo iných možností ťažby. Ak to chcete urobiť s NiceHash, museli by ste skutočne použiť výplatu BTC a prejsť na externú ústredňu. V niektorých prípadoch (v závislosti od dostupnosti obchodného páru, likvidity a ďalších faktorov) to môže znamenať, že musíte uskutočniť dva obchody a zaplatiť vysoké poplatky, aby ste mohli držať konkrétnu mincu.

Aj keď nedostatok možností vyplácania predstavuje pre NiceHash nevýhodu, môže mať oproti Minergate veľkú výhodu, pokiaľ ide o štruktúru poplatkov. Poplatky NiceHash sú komplikovanejšie, ale vo väčšine scenárov sa zdajú byť oveľa nižšie ako poplatky Minergate. Výbery z 0,001 (minimálna suma) do 0,1 BTC do akejkoľvek bitcoinovej peňaženky sú spoplatnené sumou 0,0001 BTC. Ak je výber väčší ako 0,1 BTC do ktorejkoľvek bitcoinovej peňaženky, poplatok je 0,1 percenta z vybranej sumy. Tí, ktorí hľadajú výmenu prostriedkov cez Coinbase, to môžu urobiť celkom ľahko. Najdôležitejšie je, že za každú čiastku odoslanú do peňaženky Coinbase nad 0,001 BTC sa neplatí žiadny poplatok.

NiceHash, Coinbase

NiceHash ponúka možnosť výberu do peňaženiek Coinbase.

Záver

V diskusii NiceHash vs. Minergate je ťažké zvoliť jasného víťaza. Obe majú jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť pred registráciou. Pokiaľ ide o cloudovú ťažbu, obaja sú v tomto priestore špičkovými konkurentmi a majú obrovské užívateľské základne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me