Jack Dorsey, spoluzakladateľ spoločnosti Twitter a zakladateľ spoločnosti Square, ktorý v súčasnosti slúži ako generálny riaditeľ oboch spoločností, môže hľadať integráciu platieb bitcoinom na Twitteri..

V nedávnej sérii tweetov týkajúcich sa jeho úlohy v pasáži „bleskovej pochodne“, Dorsey naznačil budúcu funkciu tweet-faktúra poháňanú Lightning Network.

No … https://t.co/q3NuAT9jU9

– jack (@jack) 5. februára 2019

Prípadná integrácia nie je nijakým prekvapením, pretože Dorsey sa v minulosti nevyhýbal vyjadreniu svojich probitcoinových názorov, až pokiaľ povedal Bitcoin bude nakoniec jednotnou svetovou menou. Aj keď bol býčí, v čase citácie (Marca 2018), Dorsey tiež vyjadril svoje váhanie, že „[Bitcoin] nemá v súčasnosti možnosti, aby sa stal efektívnou menou. Je to pomalé a nákladné, ale s pribúdajúcimi ľuďmi tieto veci zmiznú. Existujú novšie technológie, ktoré stavajú na blockchaine a robia ho prístupnejším. “

The Pieces of Dorsey’s Bitcoin Puzzle: A Quick Timeline

  • 15. marca 2018 – Lightning Labs vydala svoju prvú beta verziu mainnetu a odhalila svoje počiatočné financovanie z platforiem, ktoré výrazne ovplyvňujú platby, ako je Jack Dorsey (generálny riaditeľ spoločnosti Twitter a Square – jednej z najväčších platobných platforiem P2P s viac ako 2 milióny používateľov), David Sacks (bývalý výkonný riaditeľ PayPal), Vlad Tenev (spoluzakladateľ Robinhood) a Charlie Lee: tvorca litecoinu. Spoločnosť Lightning Labs vytvára riešenia druhej vrstvy, aby pomohla bitcoinovým platbám rýchlejšie a efektívnejšie.
  • 29. augusta 2018 – Digitálna platobná spoločnosť Square so sídlom v Dorsey v San Franciscu nechala schváliť svoju patentovú prihlášku. Tento navrhovaný systém by obchodníkom umožnil prijať kryptomenu a vyplatiť ju v mene podľa vlastného výberu.

štvorcový patent

  • 5. februára 2019 – Dorsey dostane „bleskovú pochodeň“, v podstate digitálnu hru o horúce zemiaky, kde každý účastník, ktorý bleskovú pochodeň dostane, pridá k platbe trochu bitcoinu a odovzdá ho inému dôveryhodnému subjektu na Twitteri. Podľa CoinDesk sa na prechode pochodne zúčastnilo zhruba 150 ľudí na celom svete. Po prijatí pochodne ju Dorsey rýchlo odovzdala výkonnej riaditeľke Lightning Labs Elizabeth Starkovej.

Dôsledky integrácie bitcoinu na Twitteri

Takmer každá iná platforma sociálnych médií má systém na odosielanie a prijímanie platieb. Facebook, Snapchat, Whatsapp, Instagram (aj keď je to viac zamerané na maloobchod) – pomenujete to.

„Twitter sa líši od ostatných platforiem sociálnych médií platobnými integráciami predovšetkým v spôsobe, akým používatelia platformu využívajú. Facebook, Snapchat a WhatsApp sú v podstate uzavreté systémy priateľov a väčšina príspevkov je súkromných pre vašich priateľov a zameriava sa na podporu vašich vzťahov, “komentuje Troy Osinoff, spoluzakladateľ marketingovej agentúry JUICE so sídlom v NYC a fanúšik kryptomeny. „Twitter (a Instagram) všeobecne projektujete pre cudzincov. Iste, niektorí ľudia označujú svoj účet ako súkromný, ale väčšina nie. Mnoho používateľov si viac cení interakciu s cudzími ľuďmi na Twitteri ako na Facebooku. “

Zdá sa, že Twitter integrujúci platby bitcoinom viac zodpovedá tomu, ako platforma využíva ich užívateľskú základňu. Twitter historicky neslúžil tak veľa ako online maloobchodné trhovisko, ku ktorému sa zdá, že Instagram gravituje, ale odviedol skvelú prácu pri zachytávaní sentimentov v reálnom čase v masovom meradle.

Bitcoin v kombinácii s riešeniami druhej vrstvy vytvorenými v Lightning Labs by ponúkol komunite Twitter takmer okamžitý spôsob prenosu hodnoty v niečom tak bezproblémovom, ako je funkcia faktúry po tweete..

Záverečné myšlienky

Komunita kryptomien zvyčajne rýchlo umiestni vagón pred koňa, ale informácie je ťažké ignorovať.

Bitcoin je odolný. Bitcoin je zásadový. Bitcoin je pôvodom z internetových ideálov. A je to skvelá značka.

– jack (@jack) 5. februára 2019

Chystá sa integrácia Twitteru a bitcoinu na bitcoin na Mesiac? Integrácia určite nebude bolieť, ale pravdepodobne nie. Twitter je naladený okolo 326 miliónov používateľov v 3. štvrťroku 2018 a integrácia by minimálne vystavila milióny ľudí kryptomene a potenciálne premenila menšiu časť na to, aby ju začala využívať na občasné transakcie.

Keďže v súčasnosti je v obehu 17,5 milióna BTC, samotný nárast dopytu by pravdepodobne spôsobil prudký nárast ceny – ale nenechajte sa tak rýchlo dobehnúť cenou. Hodnota integrácie Bitcoinu na Twitteri nie je v zhodnotení bitcoinu (alebo TWTR), ale v vyvolaní bezprecedentných úrovní použiteľnosti v hlavnom prúde.

„Ľudia by sa nemali tak sústrediť na denné správy, pretože by si mali dávať pozor na makro trendy, kto do čoho investoval a kde sú ich záujmy,“ poznamenáva Jared Moore, nadšenec kryptomeny. „Zvážte masový potenciál peňaženky s decentralizovanou burzou„ dex “, stablecoinom a digitalizovaným zabezpečením, ktoré je možné odoslať prostredníctvom masívnej platformy sociálnych médií, ako je Twitter alebo Facebook.“

Integrácia platieb bitcoinom na Twitteri by bola pre digitálnu menu monumentálnou príležitosťou, najmä na platforme s pozoruhodným generálnym riaditeľom bitcoinového býka, ako je Jack Dorsey. Investície Dorsey do riešení škálovateľnosti vytvorené Lightning Labs pomôžu znížiť neefektívnosť bitcoinu a posunú ho o krok vpred pri plnení Dorseyho proroctva o jednotnej globálnej mene.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me